Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211055 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.104.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 07:48 - pre 41 meseci
Mislio sam samo na pare koje je zaradio od poljoprivrede, od toga zaradis duplo, a ne od svih njegovih para, razume se.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.104.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 08:17 - pre 41 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:

Ma daj, de je to problem. Trziste diktira cenu

Dozvoljavam mogucnost da u centru Beograda trziste stvarno diktira cenu jabuka. Ali zato u Dragodolu cenu diktira nakupac. Koliko on kaze, tolika je. Ako on uopste ne dodje, onda je cena nula. Pa ti sad zamisli uspesno bavljenje bilo cim, gde kad zavrsis sa godisnjom proizvodnjom cu ja da dodjem i kazem ti koja ce ti biti cena i to pod uslovom da uopste dodjem. Tako da izbor je jasan - ili stekni neko poljoprivredno iskustvo da bi to sto pricas makar donekle imalo smisla, ili nemoj pricati price za malu decu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.104.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 08:36 - pre 41 meseci
Citat:
MajorFatal:

Vidiš ti bankari kao da su bogom dati za sve

Moze biti. Ali evo, drugi najuspesniji poljoprivrednik u Srbiji, Miodrag Kostic, taj je zavrsio IT fakultet. I poceo da se bavi poljoprivredom upravo u Branimirovim godinama. Prakticno, zadao Branimiru domaci zadatak da to sve ponovi. Jeste, Kostic ima plasman svojih proizvoda kroz svoje secerane, uljare i slicne kapacitete, isto kao Miskovic kroz Tempo, ali Branimir tvrdi da to uopste nije bitno, jer plasman se desava sam po sebi, zbog trzista.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 08:47 - pre 41 meseci
Naravno da tržište diktira cenu jabuka. Da nema tržišta cena jabuka bi uvek bila ista. Što se tiče Dragodola, da li misliš da si ti jedini koji ume da vozi kamion i zna lokaciju kvantaških pijaca?

Citat:
A ne ugusiti ih tako sto nece placati porez. Nije to govance nego se mali cuko pokenjao.


Porez mogu da plaćaju onda kada imaju dovoljno da mogu da prežive. Pomenuo sam već neke države gde je tako uređeno, ali ti kažeš da ne znaš ništa o tome i ne razumeš njihov mentalitet.

Citat:
Ivan Dimković: Nije to nista, zamisli sta ce biti kad krenes da delis sa nulom!


Za ovu temu je relevantnije da si postavio pitanje šta će biti kada kreneš da deliš nulu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 09:49 - pre 41 meseci
Pitanje deljenja nule jeste relevantno za temu, tu se slažemo. Dakle, postavlja se pitanje zašto frilenseri ne žele da plaćaju porez? Evo, nemam ništa protiv da od mojih nula prihoda Darko uzme polovinu. U stvari neka Darko uzme polovinu nule, Dimke još jednu polovinu nule, Major još jednu polovinu nule, Ali Imam još jednu polovinu nule, država je takođe slobodna da uzme jednu polovinu nule. Kako je ovo moguće? Ne znam ni sam, nesam školovao.

Inače, urbana legenda kaže da možete deliti i nulom. Samo je potrebno da u pomoć pozovete Čaka Norisa. Ah taj Čak Noris, kažu i da od ajvara pravi papriku. Ne znam šta je veći podvig, ali čovek je legenda.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 10:05 - pre 41 meseci
Kung Fu: Bruce Lee > Čak Noris.
Matematika: Eddie Woo > Čak Noris.



Bradzorfe, razočarao si me s ovim deljenjem nulom. Toliko sam bio ponosan na ono prvo mesto koje sam osvojio na takmičenju koje si ti organizovao, da bih sada čuo kako je moguće deljenje nulom!?

[Ovu poruku je menjao BuzzLightyear dana 18.11.2020. u 11:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 10:50 - pre 41 meseci
B-e-n-z-i-n. Hm, čudno pišu reč voda.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 11:22 - pre 41 meseci
Očekivao sam gađanje Rimanovim sferama.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.11.2020. u 14:05 - pre 41 meseci
Saznao sam da su poreski inspektori ove godine imali kurs i polagali ispit u vezi sa naplatom poreza frilenserima. Pitam se kako su radili pre kursa? Pojedini frilenseri tvrde da su se ranije raspitivali i da nisu dobili nikakav odgovor iz poreske. Ovo ide u prilog njihovoj tvrdnji.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 11:20 - pre 41 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Saznao sam da su poreski inspektori ove godine imali kurs i polagali ispit u vezi sa naplatom poreza frilenserima. Pitam se kako su radili pre kursa?

Evo ovako:



Za ove cile-mile-nijalce rodjene pola veka posle ove smesne reklame: svedski TV detektor je, naravno, postojao samo na toj reklami. Cilj je bio zastrasivanje nepismenog stanovnistva, kako bi se privoleli da placaju tv pretplatu. "Majstori" koji su dolazili s televizije da te "pecaju" sto nemas prijavljen tv su zapravo nosili obican voltmetar, a isli su u kucne posete po dojavama pakosnih komsija-drukara. :-) To je bilo u vreme dok se pretplata placala posebno. Mnogo kasnije su je vezali za racune za struju ...

Tako ce to biti i ovde. Vidi te komsija da nosis laptop, pa bude: "A on je frilenser, radi za Fejsbuk ..." ... za drukanje smo oduvek bili velemajstori, master-klas Ilije Cvorovica:

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 11:29 - pre 41 meseci
1. Kako može komšijska babetina da vidi da se neko bavi bilo kojim olikom freelancinga?
2. Ko se bavi freelancingom - njemu ležu pare na devizni račun.
Sve šta je potrebno nije voltmetar nego direktiva poreske uprave poslovnim bankama: daj mi listing svih građana koji redovno primaju devize od stranih kompanija u isnosu većem od toliko i toliko
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 11:40 - pre 41 meseci
Švedski detektor može da radi za one koji prodaju ajvar i verovatno za one koji primaju uplate na Payoneer, Paypal i sl. One koji imaju uplate na devizni račun(direktno ili su sami prevlačili sa PayPal-a) drukaće banke.

Tradiconalne verske organizacije su oslobođene poreza. Frilenseri bi mogli da se raspitaju o uslovima za učlanjenje. Na primer SPC bi mogla da za 10-15% od prihoda frilensera osnuje IT manastire, gde bi ovi radili pod zaštitom Crkve. Crkva je još za vreme Turaka pružala utočište raji i hajducima koji koji globu davati ne mogaše, ni trpiti turskoga zuluma. Ako SPC nije zainteresovana, tu su i islamska i jevreska zajednica.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 11:47 - pre 41 meseci
Citat:
Java Beograd:
Sve šta je potrebno nije voltmetar nego direktiva poreske uprave poslovnim bankama: daj mi listing svih građana koji redovno primaju devize od stranih kompanija u isnosu većem od toliko i toliko


To sigurno neće raditi. Već sad banke prosleđuju u NBS sve tranakcije, tako da NBS uvek može da proveri šta je potrebno. I već proveravaju s obzirom na vesti da su neki frilenseri već počeli da dobijaju čestitke u vidu poreskih rešenja.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 12:36 - pre 41 meseci
Odavno je uvedeno pravilo da se svaka uplata deklariše i definiše (dal' je "pozajmica od prijatelja", il' je "naplata osguranja" il' je zarada, ili bilo šta drugo), i to je jasno.

Ali, odakle ti informacija da poslovne banke "prosleđuju u NBS sve tranaskcije" ?!?

1. Znaš li ti koliko je to podataka?
2. Šta će NBS da radi sa tolikom količinom podataka? Gde da ih smešta? Kako da manipuliše?
3. Šta će NBS-u uopšte SVE transakcije?
4. Što bi NBS trošila svoje resurse u proverama, pravljenju listinga i slično? Kad može jednostavno da se zatraži od poslovnih banaka.
5. Kakve veze ima NBS sa Poreskom Upravom?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 12:55 - pre 41 meseci
Ako neko na automatu preko Payoneer kartice podigne izvesnu sumu novca
ko to i kako imenuje na konkretnu osobu kao prihod od frilansinga?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:00 - pre 41 meseci
Nikako.
Onaj ko prima kintu preko Payoneer-a se smeška čitajući ovu temu.
Oni koji kintu primaju preko deviznog računa u domaćoj banci nisu tako nasmejani.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:07 - pre 41 meseci
Znači mogu Vučiću kao i do sada
da čestitam novu godinu i sve najlepše?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:31 - pre 41 meseci
Kako sad stoje stvari - čestitaj!

Ali, evo na primer AirBnB.
Izdavalac stana kintu dobije preko Payoneer-a! Extra! Svi stanodavci, širom Evrope se smeškaju i čestitaju Vučiću/Anđeli/Makaronu i ostalima Novu godinu.

Ali, iz dup. u glavu jednom dođe. Malo, pomalo, zabranjuje se poslovanje AirBnB po evropskim državama! Zašto? Pa eto zašto.
Ko se zadnji smeje - slabo kapira, i to je država. Ali se ipak na kraju smeje.

Danas AirBnB, sutra nešto drugo, i malo po malo - neće niko moći da prima kintu na karticu iza koje stoji GG banka na Devičanskim Ostrvima.

Ustvari, možda će i moći, jer možda Devičanska Ostrva, kao država, ne brani strancima da otvore bank account i uzmu karticu, ali su zato korisnici pod krivičnom odgovornošću i preti im tvroza u matičnoj državi. Pa se smeškaj.


Naravno, pitanje je: da li će možda GG Banka sa Devičanskih Ostrva primiti zahtev poreskih organa Srbije da izda listing onih korisnika kartice koji su državljani Srbije.

1. Možda Poreska Uprava nikad ne pošalje takav zahtev.
2. Možda Poreska Uprava pošalje takav zahtev.
2.1 GG banka se nasmeje i pocepa takav zahtev.
2.2 GG banka napravi upit u bazi po kriterijumu državljanstvo korisnika =Srbija i to uredno pošalje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:40 - pre 41 meseci
Payoneer nije dobio nikakav zahtev od Poreske uprave. Na pitanje šta ako dobije kaže sledeće:

Citat:
„Korisnici Payoneera su odgovorni za sve zahteve koje poreske vlasti imaju prema njihovim uplatama, kao i za plaćanje svih poreza za svoje isplate. Kao globalno regulisana finansijska institucija, Payoneer shvata svoje odgovornosti veoma ozbiljno, poštujući sve važeće zakone i propise”

https://startit.rs/payoneer-ni...ne-srbija-je-u-top-10-trzista/


Odgovor je prilično dvosmislen. Mene brine da li bi Imama primili u IT manastir. Ajd što je kockar, nego ako se sazna da je sveštenike nazivao bradatim jarcima i ko zna sve kako još.

@Java
GG banka verovatno neće da odgovori na takav upit. Srbija ima listu zemalja i transakcije sa bankama iz tih zemalja oporezuje dodatno. Lista je dostupna ovde https://mfin.gov.rs/UserFiles/...lnim%20poreskim%20sistemom.pdf

[Ovu poruku je menjao BuzzLightyear dana 19.11.2020. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:53 - pre 41 meseci
Vidi, jako je dugačak put do eventualne kazne prema pojedincu, zato što nije prijavio kintu dobijenu preko Payoneer-a. Jako, jako dugačak put. Ali, nije nemoguć. Definitivno.
Uzgred, nije Payoneer jedini takav servis.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211055 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.