Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206978 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:56 - pre 40 meseci
Ja bih pre platio 10 ili 15% SPC nego da razmišljam o tome da li će izbor Trampa ili Bajdena da utiče na poslovnu politiku Payoneera.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 13:59 - pre 40 meseci
Payoneer svakako nije nedodirljiv .

Jedino je pitanje da li neko iz Srbistanskog sistema hoce da se angazuje oko toga .

Ako pozele , videce se da nije nedodirljivo kao sto neki misle .
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 14:27 - pre 40 meseci
Citat:
Međunarodni monetarni fond (MMF) je u julskom istraživanju upozorio da zemlje istočne Evrope trebaju učiniti više kako bi "zadržale i bolje iskoristile postojeću radnu snagu", ukazuje Blumberg ističući kako su radnici u srpskoj tezgaroškoj industriji u najgorem položaju. Bez pravnog priznanja smatraju se nezaposlenim, a jedina opcija je da se registruju kao samozaposleni, što često znači plaćanje 40 odsto poreza.

https://www.slobodnaevropa.org...jskoj-revoluciji/30169115.html
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 16:29 - pre 40 meseci
U prevodu, brinu za naše zdravlje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
188.206.78.*



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 17:03 - pre 40 meseci
Citat:
BuzzLightyear:

Tradiconalne verske organizacije su oslobođene poreza. Frilenseri bi mogli da se raspitaju o uslovima za učlanjenje. Na primer SPC bi mogla da za 10-15% od prihoda frilensera osnuje IT manastire, gde bi ovi radili pod zaštitom Crkve. Crkva je još za vreme Turaka pružala utočište raji i hajducima koji koji globu davati ne mogaše, ni trpiti turskoga zuluma. Ako SPC nije zainteresovana, tu su i islamska i jevreska zajednica.

Ne mogu sad tacno da se setim da li su verski sluzbenici oslobodjeni poreza, tako da cu dok se ne dokaze suprotno prihvatiti tvoju tvrdnju da jesu, ali cekaj malo - sustina ove teme je da je frilenserima porez od 10% vise nego prihvatljiv, ali im nisu prihvatljivi doprinosi, je li tako?
Ako jeste, onda na tvoju zalost moram da te obavestim da verski sluzbenici definitivno nisu oslobodjeni doprinosa.
Zakon o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje, clan 7 stav 1 tacka 11:



"Član 7

Obveznici doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje su osiguranici, u skladu sa zakonom koji uređuje sistem obaveznog penzijskog i invalidskog osiguranja, i to:
...
11) sveštenici i verski službenici;"

Znaci, tih 10% sto si hteo da das kao proviziju crkvi uplati direktno poreskoj upravi, a doprinose ces platiti i ovako i onako.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:05 - pre 40 meseci
Obveznici su, samo što u zakonu koji si citirao ne piše ko plaća za te obveznike.

Citat:
Država doprinose za PIO fond ne uplaćuje samo sveštenicima Srpske pravoslavne crkve, već i onima iz Rimokatoličke crkve, imamima, protestantskim pastorima… Tačnije, kliricima iz 17 crkava i verskih zajednica, od 40, koliko ih je upisano u državni registar koji vodi ovo ministarstvo. Prošle godine država je uplatila 2.259 takvih osiguranja, a među najbrojnijim su sveštenici SPC – njih 1.746.

http://www.politika.rs/sr/clan...i-iz-budzeta-i-posle-65-godine


Odlična vest za frilensere, postoji čak 17 verskih zajednica. Pored ovakve konkurencije mogu da ispregovaraju bolje uslove.

Nije mi jasno zašto se ovaj naš Imam sekira kad može lepo sam da se prijavi i da mu država plaća doprinose.

P.S.
Meni doprinose plaća država. Razumem što ne razumeš zakone, oni su i pisani tako da budu nerazumljivi, ali ja bar pišem jasno :)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:24 - pre 40 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Švedski detektor može da radi za one koji prodaju ajvar i verovatno za one koji primaju uplate na Payoneer, Paypal i sl. One koji imaju uplate na devizni račun(direktno ili su sami prevlačili sa PayPal-a) drukaće banke.


Banke ne drukaju. Bankama ne samo da je svejedno odakle ti lova, nego bi da mogu, vrlo rado čuvale i tvoje milione od šverca narkotika. Avaj, zakon ih obavezuje na saradnju sa PU, NBS, upravom za sprečavanje pranja novca. Kao kada bi rekao da te je policajac "odrukao"(kakav seljački izraz) kod sudije za prekršaje što si prošao na crveno.

Citat:
BuzzLightyear:
Tradiconalne verske organizacije su oslobođene poreza. Frilenseri bi mogli da se raspitaju o uslovima za učlanjenje. Na primer SPC bi mogla da za 10-15% od prihoda frilensera osnuje IT manastire, gde bi ovi radili pod zaštitom Crkve. Crkva je još za vreme Turaka pružala utočište raji i hajducima koji koji globu davati ne mogaše, ni trpiti turskoga zuluma. Ako SPC nije zainteresovana, tu su i islamska i jevreska zajednica.


Opet katastrofalno nepoznavanje suštine stvari. Zaposleni sveštenici, đakoni, vladike u crkvi plaćaju poreze i doprinose, plaća im država. Crkva ne plaća porez na profit, jer ga i nema. Neprofitna organizacija.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:27 - pre 40 meseci
Ti si pisao ovo 18 minuta? U prethodnom postu imaš link do članka gde ti piše da država plaća doprinose sveštenicima.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:27 - pre 40 meseci
Citat:
Java Beograd:
Naravno, pitanje je: da li će možda GG Banka sa Devičanskih Ostrva primiti zahtev poreskih organa Srbije da izda listing onih korisnika kartice koji su državljani Srbije.

1. Možda Poreska Uprava nikad ne pošalje takav zahtev.
2. Možda Poreska Uprava pošalje takav zahtev.
2.1 GG banka se nasmeje i pocepa takav zahtev.
2.2 GG banka napravi upit u bazi po kriterijumu državljanstvo korisnika =Srbija i to uredno pošalje.


Ako države Srbija i Devičanska ostrva sklope odgovarajući sporazum, 2.1 nije moguća opcija.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:28 - pre 40 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ti si pisao ovo 18 minuta? U prethodnom postu imaš link do članka gde ti piše da država plaća doprinose sveštenicima.


Ne, nego nisam poslao odmah. Znaš li ti šta znači neprofitna ustanova, institucija?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:30 - pre 40 meseci
Možda znači da država plaća doprinose članovima neprofitne ustanove?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:34 - pre 40 meseci
Ne.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:37 - pre 40 meseci
Sad si me zbunio ovim dubokoumnim odgovorom. Zašto onda država plaća doprinose sveštenicima tradicionalnih verskih zajednica, kao i sveštenicima različitih sekti?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 18:55 - pre 40 meseci
Zato što ti ne želiš da se potrudiš i shvatiš elementarne stvari. Eto zašto, ali da ti odgovorim.

Primer.

U Srbiji imaš pet ili šest državnih univerziteta koji se finansiraju iz budžeta. Dakle, finansiraju se iz prikupljenog poreza. Plaćaju tekuće održavanje i sve druge troškove iz sredstava koje im obezbedi vlada, pa tako i plate zaposlenih(poreze i doprinose takođe). Međutim, pošto su to javne ustanove čiji je osnivač republika, one ne ostvaruju nikakvu zaradu, tj. dobit ili profit. Ako nešto i preostane, to se ulaže u razvoj i nove kapacitete(biblioteke, institute, nova zapošljavanja itdisl). Država osniva univerzitete kako bi školovala kadrove koji su joj neophodni za funkcionisanje. Zato oni i ne plaćaju porez. Građani Srbije su osnovali univerzitete za sebe i svoju decu.

Kada ja Bradzorf osnujem svoj privatni univerzitet, pa uložim desetine miliona evra svojih para u zgrade, amfiteatre, učionice, biblioteke, institute i ostalo, onda to radim jer želim da zaradim, hoću profit. Zaposlim desetine i stotine profesora i asistenata, sve po zakonu im isplatim plate(kao i poreze i doprinose), studentima naplatim školarine, pa od toga finansiram sve prethodno pobrojano. Na kraju godine vidim koliko sam prikupio love od školarine, prijava ispita, obnavljanja godine, od prijava master i doktorskih radova, pa od toga oduzmem troškove koje sam imao i kažem, dobar sam milion. E onda država dođe i kaže plati porez na dobit.

E sad, prethodni primer može da bude i malo drugačiji. Možemo da se skupimo mi sa ES-a, pa da osnujemo privatni, ali neprofitni univerzitet. Pošto smo dobrotvori, mi skupimo pare na gomilu i radimo isto kao u prethodnom primeru sa jednom malom razlikom. Onaj milion na kraju godine što smo dobri ne stavljamo sebi u džep, nego kažemo ovako: sto hiljada za stipendije najboljim studentima, sto hiljada za povećanje plata zaposlenima, sto hiljada za novu opremu u institutu za istraživanje ruda i gubljenje vremena itdisl. Shvataš razliku?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 19:05 - pre 40 meseci
Sveštenici naplaćuju svoje usluge, krštenja, venčanja, sahrane, slave... Naplaćjuju i proizvode, med, vino, knjige, suvenire, meleme... Ja samo predlažem da crkve povećaju broj sveštenika koji će da naplaćuju svoje usluge kao i ostali sveštenici i da kao i ostali sveštenici deo prihoda plate crkvi. Softver je nematerijalne prirode, tako da se savršeno uklapa u učenja većine religija. Mogao bi da se vaspostavi novi red frilensera i da se odredi neki svetac koji bi bio njihov zaštitnik.

Sviđa mi se ono za ES univerzitet i voleo bih da budem uključen. Ja bih samo umesto onih stipendija kupio neke besne džipove i naravno, zadržao bih besplatnu državnu penziju.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 19:21 - pre 40 meseci
Problem je u tome što meni tvoj humor uopšte ne prija.

Inače, može i džipovi, ako su namenjeni univerzitetu. Takvo razmišljanje se savršeno uklapa u neke tokove u zemlji.

Hm, sve sve, ali besplatna penzija. Hiljadu mu dabrova, ti ni sebe ne čitaš.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 19:29 - pre 40 meseci
Meni prija kada dovedem komunistu u poziciju da brani crkvu :)

Ako neko drugi plaća doprinose, a ja dobijem penziju, onda je to besplatna penzija. Ne znam kako da je nazovem drugačije.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 19:32 - pre 40 meseci
Ne, ne branim crkvu, pogrešio si. Štaviše, verujem da rade mnogo mutnih radnji, ali to je neka druga tema.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 20:38 - pre 40 meseci
Počeo je humoruistički program pa me zabole stomak čitajući.

Pazi "srbija je osnovala fakultete da bi školovala kadrove za svoje potrebe"
je posebno komična situacija.
Na primer:
Prethodni prezident srbije Toma zvani Nikolić je završio državni fakultet?
Jes u q-cu, nego je falsifikovao diplomu na privatluku.

Citat:
Siniša Mali ostao je doktor jer je komisija Fakulteta organizacionih nauka utvrdila da 33 posto njegove doktorske disertacije nije plagirano. "Dr" ostaje i ispred imena ministra policije Nebojše Stefanovića, jer ni njegov rad nije plagijat, utvrdila je nezavisna komisija Univerziteta Megatrend, a dok se čeka formiranje nove komisije Univerziteta Union, jer je stara prekinula rad, doktor među političarima ostaje i predsjednik opštine Novi Beograd Aleksandar Šapić.

N1

Nevažno je koji fakultet završi bitno je da je blizak vlasti.

Zato ukinuti finansiranje fakulteta iz budžeta.
Jer najbolji odlaze a ti mu platiš 50000 evra.

Zamisli frilansera koji neće da plati porez a ti mu platiš fakultet.
Ma ako si ti normalan...

Nek sam plati pa nek klati.

Što se tiče izvale "Softver je nematerijalne prirode" to može da se napiše u izveštaju SNS odboru.
Ali čudi me da na informatističkom forumu niko ne reaguje.


Pazi ovako: softver je materijalan!

Posmatrajmo računar koji se naziva menjač brzina.
Taj računar ima svoj softver predefinisan u fabrici, a to su položaji menjača.
Energiju za pokretanje tog računara i prelaz menjača iz jednog u drugo stanje
obezbedjuje humanoid koji se trenutno naziva čovek.

Windowz, drndoid ili neki drugi softver su samo nijansu složeniji od menjača
ali suštinski se svode na to da su materijalni.
Kad ne bi bili materijalni kako mogu ostavljati materijalne posledice?

Jel, jesi ti siguran da nisi diplomu kupio od Vučića?

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.11.2020. u 20:39 - pre 40 meseci
Ne uplacuje drzava samo Svestenicima !

Uplacuje clanovima udruzanja tzv. Estradnih umetnika !

Eto oni sirotani , Pevaljke i kompanija , ne mogu ni toliko da zarade da uplate sebi minimalac , vec im drzava Uplacuje !

Uplacuje i clanovima udruzenja knizevnika !

Takodje i glumcima !

Znaci svima onima za koje drzava smatra da su zbog necega znacajni drzavi !

Iako i Pevaljke i glumci , knjizevnici vec manje zaradjuju dobre novce , ipak ne placaju ni Minimalac vec drzava to radi za njih !

Posle kada odu u penziju Kukaju kako im je mala penzija itd !

Naravno pod drzava se nekad podrazumeva i lokalna samouprava . Kao grad Beograd na primer . Ne mora sve Republika da placa .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206978 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.