Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko kupuje silne izgradjene stanove?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko kupuje silne izgradjene stanove?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23901 | Odgovora: 331 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
87.116.133.*



+7177 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 07:19 - pre 32 dana i 13h
Sto se nekretnina tice, Srbija je atraktivna zato sto je:

a) U Evropi
b) Sredjena (nije Luksemburg, ali je sasvim zadovoljavajuce sredjena u odnosu na dobar deo sveta)
c) Ima lepu klimu
d) Vrlo vazno, za evropske kriterijume je tzv. "low tax" destinacija

+ Naravno, ima veliku dijasporu gde neki % ljudi ili zeli da se vrati ili ima zelju da poseduje nesto u zemlji porekla

To stvara veliki pritisak zato sto ima vise kupaca nego sto trziste moze da ponudi. Ovo posebno gadja tzv. "premium" nekretnine koje dobro stojeci expati, "digitalni nomadi" i ljudi iz krajeva gde je nesigurno drzati vecu kolicinu love zele da kupe.

U poslednje vreme cesto dolazim u BG i obicno ostajem u onom waterfront delu grada gde ima relativno puno tih novijih objekata, ukljucujuci i nekoliko "premium" zgrada - koliko mogu da primetim, dobar % ljudi unutra pricaju engleski ili ruski, sto ukazuje na specifican sastav. Cene kvadrata su tu "globalizovane", manje-vise kosta isto koliko slicna premium nekretnina u, sta znam, NL / DE / itd..., ali cesto sa pogodnostima koje bi kostale mnogo vise mesecno u NL recimo - tipa ogroman personal, od concierge-a na ulazu preko permanentnog osoblja oko bazena, cak i decijih igraonica i sl. - tako nesto bi u skupim zemljama kostalo boga oca mesecno, dok je u BG i dalje relativno nisko, ali sam kvadrat kosta taman koliko su klijenti spremni da plate.

Beograd jos ima i mesta da se siri - ovo se cesto zavrsava u nekom momentu są striktnim "zonama" gde se limitira sta moze da se izgradi i koliko visoko, a tek onda ide sve u nebo sto se cena tice. Kad ce se to u BG desiti, i da li ce se desiti, pojma nemam - ali u ovom momentu ne izgleda da ce biti skoro, sto znaci da trenutne cene svakako nisu maksimalne moguce, ni izbliza.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 09:48 - pre 32 dana i 11h
a) Srbija je u Evropi geografski, mentalno smo negde u Evroaziji koliko sam primetio masa se lozi na Rusiju, a od kad je Rusija krenula u Spc vojnu invaziju, masa vise nema nikakvu meru. Kad sam bio u Srbiji cak i kad pricam sa nekim prijateljima koji su ajd da kazem bili prozapadno orjentisani, sad kao da su odlepili i otisli u neku histeriju. Ovo sve govorim je mislim da je Srbija na samo korak od 90tih, a to je opet ambis.

b) Ok, mogu da se slozim da je Srbija sredjena po meri Evropskog istoka. Glavni grad, par vecih mesta i pustinja do granice. Ali OK manje vise svugde je tako.

c) klima Srbije je upitna. Leta pa i proleca su sve duza i sve toplija. Bio sam u avgustu i bilo je nesnosno. Dakle ne secam se da sam tako nesto ikad doziveo kao klinac. Kad smo bili deca celo leto jun jul avgust mozda bi bio po koji dan sa 32 33 stepena i to su svi vristali na TV. Danas. Danas, ako je manje od 40 ljudi su srecni. A zime u Srbiji su i dalje ostre. Sad zbog strmeknuca klime pojavljuju se novi fenomeni koje pre nismo imali. Onaj tornado od prosle godine nesto nezabelezeno. Videcemo kako ce se drzati Dunav u aprilu i maju kad krenu Alpi da se tope.

d) korporativna taksa u Srbiji je 15% sto je manje od EU proseka, ali ne bas mnogo. A doprinosi za zaposlene su i dalje tu negde sa Evropom. A ako se ne utalis sa vlastima zaboravi na neki ozbiljniji biznis. Ili da radis za strance...


Znam za fenomen nemackih penzosa koji su otisli u madjarsku da lepo zive u miru i okruzeni belcima. Ali ipah HU je u EU a i pronemacki su raspolozeni. Ne znam koliko bi neki Nemac otisao tako u KG da zivi i uopste Srbija je za Zapadnjake i dalje neki tamni vilajet.

Ali zato je atraktivna nasim ljudima. Sto je razumljivo, ipak svoja zemlja je svoja zemlja ma kakva da je.

Sve u svemu ne mogu reci da su se BG i NS afirmisali kao neki svetski centri gde ce masa koja ima love kupovati nekretnine kao npr London, SF, Vancouver ili Dubai. Probalo se sa BWF ali kupci su uglavnom biznismeni, nasa dijaspora, estrada i sl.

Sto je opet sasvim dovoljno da nabije cene.


I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
87.116.133.*



+7177 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 10:35 - pre 32 dana i 10h
@Whitewater,

Pricao sam iz ugla gledanja nekog potencijalnog expata koji moze da radi od kuce ili nekog ko ima potrebu da svoju ustedjevinu izbaci iz zemlje (Kina npr.).

Najslicnija zemlja u EU je Bugarska koja je, realno, Srbiji konkurencija za privlacenje takvih ljudi - ali Srbija ima veliku dijasporu sto vise nego kompenzuje EU prednost Bugarske (+ expati obicno imaju strana drzavljanstva pa to realno nije problem).

Sto se poreza tice, nisam bio precizan - mislio sam na porez koju placaju fizicka lica (ukupan) ne na korporativni porez (koji je relevantan samo za akcionare) - zbog plafona za doprinose koji je nizi nego u zapadnoj EU, kao i trenutno dostupnim mogucnostima za ulaganje u alternativne investicione fondove gde drzava "match-uje" ulaganje iz placenog poreza za licna primanja, ljudi koji zaradjuju visestruko vise od plafona imaju efektivno mnogo manje opterecenje nego u zapadnoj EU.

https://www.levels.fyi/t/softw...mp;sortOrder=DESC&limit=50



Plus u Srbiji i dalje dozvoljavaju da se isplati bonus na kraju godine na koji ide isti plafon zato sto se doprinosi obracunavaju mesecno - ovo ce verovatno u nekom momentu zaustaviti, ali dok moze, to doprinose cini nebitnim za nekog ko ima visa sestocifrena primanja ako mu je struktura kompenzacije optimizovana. Mislim, za ovog/ovu gore sto zaradjuje $267K je bonus prakticno "besplatan" sto se doprinosa tice, a posle doprinosa ce ukupno sve ce biti oporezovano sa 10-15%, od cega do 1/2 moze da izvuce ulaganjem u "alternativne investicione fondove". U Holandiji bi ga orobili sa 49% na 2/3 toga (jedino moze bolje da prodje ako ima 30% oslobodjenje koje ce u NL vrlo verovatno ukinuti u skorijoj buducnosti), U Nemackoj 42%.

Nije mala razlika. Za nekog ko freelance-uje je razlika jos veca.

Citat:

Znam za fenomen nemackih penzosa koji su otisli u madjarsku da lepo zive u miru i okruzeni belcima. Ali ipah HU je u EU a i pronemacki su raspolozeni. Ne znam koliko bi neki Nemac otisao tako u KG da zivi i uopste Srbija je za Zapadnjake i dalje neki tamni vilajet.


Ne znam, samo u zgradi gde cesto bivam kad sam u BG sam cup nemacki N puta, zapravo vecina ljudi koje cujem prica neki strani jezik. Pretezno engleski i ruski, ali ima nemackog tu i tamo.

Ne kazem da je to slika celog grada ili, jos manje, zemlje - ali bar u tom delu je prilicno internacionalno.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.03.2024. u 11:46 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 10:43 - pre 32 dana i 10h

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 13:43 - pre 32 dana i 7h
Citat:
Whitewater:
a) Srbija je u Evropi geografski, mentalno smo negde u Evroaziji koliko sam primetio masa se lozi na Rusiju, a od kad je Rusija krenula u Spc vojnu invaziju, masa vise nema nikakvu meru. Kad sam bio u Srbiji cak i kad pricam sa nekim prijateljima koji su ajd da kazem bili prozapadno orjentisani, sad kao da su odlepili i otisli u neku histeriju. Ovo sve govorim je mislim da je Srbija na samo korak od 90tih, a to je opet ambis.

Ta rusofilija je u sustini tesko licemerje, ako cemo realno. Svi obozavaju majcicu Rusiju, ali nose garderobu zapadnih brendova, voze nemacke aute, idu na letovanja i zimovanja u EU-drzave i - naravno - drze evre po slamaricama, a ne rublje. Tako da nemoj preterano da slusas ljude sta govore, vec ih posmatraj sta rade i po tome ceni sta oni vise vole. :-)

A sem toga, ako je definicija rusofilije ljubav prema Rusima, ne bih nesto rekao da ta ljubav bas toliko cveta u Srbiji, pogotovo ne u Beogradu. Po drustvenim mrezama vec kruze price tipa Rusi su ovakvi, Rusi su onakvi - te hladni su, te druze se samo sa svojima, te zbog njih su nam porasle cene kirija, zbog njih su nam namirnice skuplje itd. Ali ni Rusi nam bas tu ne ostaju duzni - recimo, njima otvoreno smeta pusenje po nasim restoranima i kaficima, a kada Srbinu pomenes da ti smeta duvan, to ti je maltene gore nego da si u crno-belom dresu zalutao na sever Marakane. Staaaa?! Ako ti smeta pusenje, mrsh nazad u Rusiju, bre ... i te fore ... :-)
Citat:
Znam za fenomen nemackih penzosa koji su otisli u madjarsku da lepo zive u miru i okruzeni belcima. Ali ipah HU je u EU a i pronemacki su raspolozeni. Ne znam koliko bi neki Nemac otisao tako u KG da zivi i uopste Srbija je za Zapadnjake i dalje neki tamni vilajet.

Vidi ovako: nemacki penzioner koji odlazi iz Nemacke u te jeftinije zemlje je uglavnom neko ko puca od zdravlja, a takvih nema previse. Starim ljudima je potrebno kvalitetno, a jeftino zdravstvo. Ne trce penzosi maratone, mislim ima ih, ali su takvi na nivou statisticke greske. :-) Privatne klinike u Madjarskoj su pristojne sto se kvaliteta tice, a prilicno su povoljne. Dok se za Srbiju to, nazalost, vise ne moze da kaze. Em im je kvalitet drasticno opao poslednjih godina, em su cene porasle. Takodje, Madjari imaju sjajne banje, poput Balatona ... Robert moze da ti kaze vise o tome, on to bolje zna. A nemacki starci vole banje. Eto, zato je Madjarska popularna, izmedju ostalog.

U Beogradu bih pre ocekivao neke holandske avanturiste, nego nemacke. Holandjani vole da idu u zemlje gde vlada haotican sistem, jer im je to neka vrsta izazova. Sem toga, vesti su u majstorisanju, sve gradjevinske radove skoro svi umeju da rade sami, a imaju i snagu da npr. nose dzakove peska tamo-vamo, cak i u poznim godinama. Neretko kupe neku rusevinu na jugu Italije i onda to sami renoviraju, otvore tu B&B ...
Citat:
Ali zato je atraktivna nasim ljudima. Sto je razumljivo, ipak svoja zemlja je svoja zemlja ma kakva da je.

Ne radi se tu o svojoj zemlji, vec o svojim ljudima. :-) Nasi gastosi retko sklapaju nova prijateljstva s lokalcima tamo gde zive. I kada im deca porastu i odu od kuce ostaju sami. Zato se ne vracaju svojoj zemlji, vec zapravo svojoj staroj ekipi iz sela / kraja / vrtica / skole / faksa ... kako ko ... da s njima idu po kafanama, igraju sah po parkovima, kose travu i tako to.

Ali kao i u slucaju ovih Nemaca - vracaju se oni zdravi i jaki. Ko god ima neku hronicnu boljku i mora da obilazi lekare, svakako nece da napusti vrhunsku negu da bi s knjizicom cekao redove po drzavnim domovima zdravlja. :-)
Citat:
Sve u svemu ne mogu reci da su se BG i NS afirmisali kao neki svetski centri gde ce masa koja ima love kupovati nekretnine kao npr London, SF, Vancouver ili Dubai.

Uffff, al' ga nadje za poredjenje ... pa Beograd to nikada nece biti, bas kao sto to nece biti ni Budimpesta, Prag, Sofija itd.

Ali sacekaj nekih 10-20 godina da u Beograd stigne metro, pa ces videti razliku. Zapravo, primetices drasticno nenormalan rast cena kvadrata duz linije metroa. :-)
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?26.03.2024. u 13:53 - pre 32 dana i 7h
mislio sam dijasporu. Zna se da Srbija ima veliki priliv od dijaspore pa ni sa nekretninama ne moze biti drukcije. Naravno mi smo mala zemlja sa ogromnom dijasporom taman dovoljno da se nabiju cene.

Ali u smislu toga da BG ili NS postanu neke svetske destinacije za ulaganje u nekretnine mislim da nema sanse.

Po meni, iz dva razloga.

1) ako kupuje radi izdavanja rente su jos uvek male. U BG kvadrat 3000 kao u Minhenu gde su vece rente. Mnogo vece.

2) Srbija je u Evropi ali je ona u rupi Evrope kao sto je prorekao Toma Nikolic. Ne vidim zasto bi neko potegao iz Azije da kupi stan u BG kad moze jeftinije proci recimo u BDP koja je ipak u EU.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?27.03.2024. u 09:21 - pre 31 dana i 11h
Citat:
Whitewater
U BG kvadrat 3000 kao u Minhenu


3000 EUR kvadrat u Minhenu? Mozda pre 10-15 godina, sad mozda garaza :-)

Trenutno je cena kvadrata tamo ~9000 EUR, a to je sa padom iz 2023.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?27.03.2024. u 10:50 - pre 31 dana i 10h
Čekaj bre Dimke, svako malo pa rušiš uvreženo mišljenje kako je u Srbiji sve najskuplje i najgore.
Šta ti misliš i dokle ti misliš tako?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
109.245.196.*



+312 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?27.03.2024. u 11:51 - pre 31 dana i 9h
Možda misli odnos cena kvalitet ;D
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 08:25 - pre 30 dana i 12h
dobro pretero sam za Jugominhen koji je notoran za rentiranje.

Ali evo jedan decko kaze da je cena kvadrata u BG i Dubai-ju ista. Al OK. Mozda i tu ima opet nekih odstupanja.

U NS su cene nekretnina prilicno otisle. A cene renti su ostale umerene spram prosecne zarade jer ko god rentira rentira jer mora da zivi u NS posto tu radi, a ne mozes traziti bezobraznu rentu - nema ko da plati.

Da bio je onaj skok kad su nagrnuli bivsi Sovjeti, ali ljudi su bili u panici bezali, sad kad su se malo skrasili i okrenuli nisu ni oni ludi da placaju 700 kad mogu 300.

Da ne govorim koliko u NS ima i praznih stanova.

Evo npr grad NS komunalno oprema deo grada Miseluk koji je inace u sastavu Petrovaradina. Bice 9 novih ulica i zgrade od 3-5 spratova za 30000 stanovnika. To znaci da ce Petrovaradin otici sa 18 na nekih 60k ljudi i bice vec srednji gradic u Srbiji. I tako, dok se u NS svaki komad zemlje gradi, ja se iskreno pitam, ali gde ce ti svi ljudi da rade? Nema jednostavno mesta u gradu da se otvori neki magacin, servis, manja fabrika.

I to bar da grade solitere od 20-30 spratova i max iskoriste prostor oni opet grade zgradice do 5 spratova jer masa vristi kad cuje velike zgrade. Evo npr na Miseluku bi bila odlicna neka visoka zgrada jer bi pucao pogled na NS Frusku goru i Backu ravnicu, ali ne vredi jer glupa masa VRISTI protiv nebodera.

Jedini nacin da se stane u kraj ovom ludilu je ekonomija. Prosto kompanije ce odustati od preskupog NS i otici u jeftinija mesta, a sa njima i ljudi.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 08:34 - pre 30 dana i 12h
Citat:
Java Beograd:
Čekaj bre Dimke, svako malo pa rušiš uvreženo mišljenje kako je u Srbiji sve najskuplje i najgore.
Šta ti misliš i dokle ti misliš tako?


ako aludirs na moj komentar otprilike samo potvrdjujes to sto si rekao jer nigde goreg komentara nisam video.

Srbija je ENORMNO skupa zemlja. Evo samo jedan primer. Popularni americki Pringles kosta normalno oko $3 po raznim Walmartima. NA aerodromu JFK pre ukrcavanja ja sam kupio jedan i paltio ga $6 jer to je aerodrom.

Sasvim slucajno u Srbiji u supermarketu Univer je spazim Pringles i kazem EJ VIDI PA ovo ima u Srbiji i to ne kao neka ekskluziva nego obicna roba. Cena 499 din ili $5.

dakle

JFK $6
Srbija $5
USA $3

idemo dalje. Jutro kupujem burek sa sirom 350g i jogurtic - 500 din, i 2 kifle pastetu i namazni za posle jer sam isao na teren 100+160+180

Dakle tog dana sam preskocio rucak i potrosio skoro $10 za cist holesterol, nista meso nista voce. Gde je tu normalna hrana za cetvoroclanu porodicu?

Da se razumemo. Ja nemam nista protiv da Srbija ima visoke cene jer u mojoj logici to znaci i vece plate i zarade jer jedno drugo vuce. Ali u srpskoj logici to nije isto. Ovde vriste na TV kako je u BG prosek dosegao 1000 evra, a gd eje median i ostali gradovi?

Samo pitam.

I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:08 - pre 30 dana i 12h
Citat:
B3R1:
Citat:
Whitewater:
a) Srbija je u Evropi geografski, mentalno smo negde u Evroaziji koliko sam primetio masa se lozi na Rusiju, a od kad je Rusija krenula u Spc vojnu invaziju, masa vise nema nikakvu meru. Kad sam bio u Srbiji cak i kad pricam sa nekim prijateljima koji su ajd da kazem bili prozapadno orjentisani, sad kao da su odlepili i otisli u neku histeriju. Ovo sve govorim je mislim da je Srbija na samo korak od 90tih, a to je opet ambis.

Ta rusofilija je u sustini tesko licemerje, ako cemo realno. Svi obozavaju majcicu Rusiju, ali nose garderobu zapadnih brendova, voze nemacke aute, idu na letovanja i zimovanja u EU-drzave i - naravno - drze evre po slamaricama, a ne rublje. Tako da nemoj preterano da slusas ljude sta govore, vec ih posmatraj sta rade i po tome ceni sta oni vise vole. :-)


ovaj prijatelju, ja ne bih bio tako siguran da je to licemerje. Cak mislim da se uopste ne radi o licemerju vec o stvarima na terenu.

Masa je sad tako nalozena na Rusiju da vlast ima npr odresene ruke da napusti i Savet Evrope jer ni Rusiju i Belorusija nisu tamo. Da da znaaaamo mi da Vucic to nece uraditi, ali znamo i da ako bi uradio nista mu se ne bi desilo. Osim sto bi Srbija posle popila sankcije od EU jer nije uvela sankcije Rusiji.

Evo ti samo primer. Na moj komentar da je Srbija samo na korak od uvodjenja sankcija od strane EU jer nije uvela sankcije moj sagovornik se najpre razbesneo na mene, ne shvatajuci da mu ja samo citam obaveze Srbije iz ugovora SSP iz 2009. A kad se pribrao kaze EU nece to uciniti jer imaju investicije u Srbiji. Na moju primedbu da je Zapad uveo sankcije Rusiji u roku od 48sati gde je imao 100x vise investicija, on kaze da i ako se to desi mi se mozemo okrenuti Rusiji i Kini.

Na moju primedbu da Lavrov nije mogao da doleti u Srbiju pa kako misli da doleti njihova roba, jer drugog puta nema - on kaze da to nije isto.

i sve tako...

I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:18 - pre 30 dana i 11h
Citat:
Whitewater: Srbija je ENORMNO skupa zemlja. Evo samo jedan primer ... na aerodromu JFK pre ukrcavanja ...
Vidim bio si u Americi! Bravo!

Da te nije možda, eto, slučajno zaboleo zub, ispala plomba ili je eto možda bilo vreme za redovnu kontrolu / skidanje kamenca / depigmentaciju?
Šta kaže Ujka Sem, pošto je auto osiguranje? Halo Bing ovde brat. Cijena - sitnica.

Samo pitam.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sikira069
Miki

Član broj: 348726
Poruke: 15
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:22 - pre 30 dana i 11h
Kvadrat u Beogradu na vodi ide i do 10.000 evra.

Kupuje pevaljke- Viki Miljković i njena kuma Ceca.
Nakodileri, trgovci oružjem, šiptari, Rusi.

To je glavna klijentela.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:32 - pre 30 dana i 11h
Citat:
sikira069: Kvadrat u Beogradu na vodi ide i do 10.000 evra.
Kvadrat u Beogradu na vodi ide od 3.033 evra.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:32 - pre 30 dana i 11h
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Whitewater: Srbija je ENORMNO skupa zemlja. Evo samo jedan primer ... na aerodromu JFK pre ukrcavanja ...
Vidim bio si u Americi! Bravo!

Da te nije možda, eto, slučajno zaboleo zub, ispala plomba ili je eto možda bilo vreme za redovnu kontrolu / skidanje kamenca / depigmentaciju?
Šta kaže Ujka Sem, pošto je auto osiguranje? Halo Bing ovde brat. Cijena - sitnica.

Samo pitam.



Pitaj, ali samo pametno!

Jer na glupa pitanja niko nece trositi vreme da ti odgovori.

I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:43 - pre 30 dana i 11h
Citat:
Whitewater: Pitaj, ali samo pametno!
Jer na glupa pitanja niko nece trositi vreme da ti odgovori.
Ima li šta gluplje nego se u'vatiti za čips u kutiji i zaključiti da je Srbija ENORMNO skupa zemlja? WTF?
Uzgred, ne treba meni tvoj odgovor. Daleko bilo. Ha, ha, ha! Sory ako si stvarno pomislio da me boli kajta za tvoj zdravstveni / zubni karton. Cene se lako izguglaju.



Počeo si da ličiš na bordžiju, glavnog, trenutno aktivnog trola na forumu. Priče i objašnjavanja "kako je tamo preko".
Kao, eto, bordžija bio u Grčkoj, i niko više, i sad on priča kakve su cene u supermarketima u Grčkoj! "Sve troduplo jeftinije", kaže bordžija.

Kao da smo u sedamdesetim, pa se gastajbajter vrati za Božić kući, pa se okupi šira familija i komšiluk, a gastajbajter priča kako je "tamo preko", kako je u Minhenu.
A oko njega svi zinuli, i ćutke slušaju, pa kasnije prepričavaju: "Pričao mi komšija Đorđe da u Minhenu ..." (pa sad nešto se doda a nešto nadoda )


Tako i ti, na ovoj temi: čips u Americi košta ... ha, ha, ha! Kao da ne postoje on-line supermarketi, da sami vidimo šta koliko košta. Realno, zabole me pošto je čips u Walmartu i na JFK.

Došao je internet i u Srbiju, ako nisi znao! Ja sam se odma' učlanio!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:47 - pre 30 dana i 11h
Po pitanju cena Zapad sa njihovim platama i Srbistan !

Ljudi iz Kanade iznose 10 svojih Utisaka posle 15 dana u Beogradu !

Jedan od njih je Skupa Hrana u odnosu na Kanadu ?!?


 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:49 - pre 30 dana i 11h
Whitewater,

Misliš da je prostor problem? Samo napraviš neboder i rešio si problem?
Ne misliš da postoje lokacijski uslovi, da za zgradice do 5 spratova postoje drugačiji zakonski uslovi? Na primer obavezan lift, drugačija protivpožarna pravila, garaže za mnogo više parking mesta.
Visoka zgrada podrazumeva i mnogo dublje kopanje i postavljanje šipova. Sve poskupljuje i usložvanjva izgradnju. Uvek je bolje praviti zgrade manje spratnosti ukoliko postoji zemljište za to.

Pogledaj po Internetu kako su kineski soliteri popadali kao domine. Svi dobro znamo kakvi se DNO stručnjaci mešaju u sve i svašta... Da se ja pitam, ne bih im pustio kuću na sprat da naprave.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko kupuje silne izgradjene stanove?28.03.2024. u 09:54 - pre 30 dana i 11h
Citat:
ademare:Jedan od njih je Skupa Hrana u odnosu na Kanadu ?!?

Nisu rekli da je skuplje nego u Kanadi, nego su rekli da je skuplje nego što su očekivali.
Valjda su očekivali puna kolica za 10$ (kanadskih), kod indijanaca u nekoj fuckin nedođiji, Srbiji.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko kupuje silne izgradjene stanove?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23901 | Odgovora: 331 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.