Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361302 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani25.05.2022. u 14:05 - pre 23 meseci
Citat:
B3R1:Vrlo brzo ce doci do pregovora, ...

Valjda je jasno svima da se razgovori vec vode i da se sklapaju dogovori !!! Uz napaljenu retoriku namenjenu lokalnoj populaciji prakticno je neizvodivo da se bilo sta od toga pojavi u javnosti ... mozda tek za 20 godina!

Lakoca sa kojom obe strane predaju velike, skupo , zivotima placene teritorije ukazuju na trgovinu !!! Nema sanse da bi neko napustio Mauripolj kada u njemu ima vise od 2000 dobro obucenih, naoruzanih i ukopanih vojnika. Slicno povlacenje Rusa na severu. To se ne radi. Cak i danas, da bi nesto osvojio mora da si brojcano jaci. Moras imati bar odnos 1:3 i biti spreman na znatne zrtve ... teorija! Da bi se sada ta teritorija povratila treba ti na svakog starog vojnika jos 8 novih !!! I strasne zrtve!

A da je rat neodrziv - i to je jasno svima. Mozes uci u ful konflikt, ali to vodi u nuklearnu katastrofu. Konflikt ovog nivoa je neostvariv u duzem trajanju!

Zamisli neku prosecnu EU drzavu. Izdvojis ogroman novac za 10-15 aviona, cekas 10 godina da ti isporuce i otplacujes kasnije jos 20 godina. Das Ukrajincima i oni to izarce za nedelju dana. Sto bi cuvali, nije njihovo. Ali, sledece isporuke nema ... fizicki nema !!! Nemacka salje 6 (sest !!!) haubica jer ni ona nema na stotine haubica! Za ovakvu potrosnju je potrebno prebaciti privredu na ratne uslove. Folcvagen prekine da pravi kola i pocne da proizvodi avione. Potrebno je vise stotina aviona mesecno. !!! Ali cak i Amerima je u WWII bilo potrebno vreme da se sve te fabrike zalaufaju ... nezna folcvagen da pravi avione, a verovatno bi radile zene za bednu platu. Trebalo je cekati godinama da se skupi dovoljno potrebstina za D-day ...

Kako god, trenutno ne postoji nigde fabrika koja bi proizvodnjom pratila potrosnju aviona, tenkova, raketa na frontu. Ni blizu ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani25.05.2022. u 14:10 - pre 23 meseci
Citat:
whitie2004: Nema sanse da bi neko napustio Mauripolj kada u njemu ima vise od 2000 dobro obucenih, naoruzanih i ukopanih vojnika.
Ti vojnici su bili opkoljeni. Koliko god da su imali hrane, vode i municije - to se moralo potrošiti jednog dana.
Predaja je bila jedina opcija. Trgovalo se samo uslovima predaje.

Citat:
whitie2004:Izdvojis ogroman novac za 10-15 aviona, cekas 10 godina da ti isporuce i otplacujes kasnije jos 20 godina. Das Ukrajincima i oni to izarce za nedelju dana. Sto bi cuvali, nije njihovo. Ali, sledece isporuke nema ...
Ma jok, niko ne daje savremene i skupe avione Ukrajincima. Avioni, koje su dobili, su zapravo sovjetski Migovi, iz bivših sovjetskih republika / država Varšavskog ugovora.
Ne može tek tako ukrajinski pilot da sedne u Fantoma, pa da leti. Nije to trotinet.
Fantom (ili bilo koji drugi Nato avion) ne može ni gorivo da natoči u Ukrajini, nisu isti adapteri na crevu. A kamoli servisiranje posle svakog leta i redovno održavanje.

Haubica je drugo. Za dan dva se nauči kako se granata ubacuje u cev.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 25.05.2022. u 15:20 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani25.05.2022. u 14:17 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Za]ebano je kad te pekar ucenjuje, a deca gladna.

Za]ebano je kad se pekar i kupac ucenjuju i prave se da ne vide da su deca obadvojici gladna ...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.static.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani25.05.2022. u 14:42 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:... A naš AV će da razgovara sa Putinom i da dogovori količine i cene za naredne godine.
Pa, realno, da li je to posao predsednika, da kupuje berzansku robu ??!?


Najnovija vest: ipak neće biti razgovora. Otkačio ga Putin.

https://www.danas.rs/vesti/pol...-za-razgovore-putina-i-vucica/

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani25.05.2022. u 15:50 - pre 23 meseci
Možda je samo tvrđenje pazara i povećavanje imidža same akcije? Možda su se već i dogovorili ali se merka kada da se objavi.
Citat:
Java Beograd:Pitanje 2: Koliko politika Rusije zavisi od Putina, a koliko politika USA zavisi od Bajdena? Šta će biti sutra, kad zamene Bajdena?
Pitanje 5: Kad bi sutra Zelenski rikn'o - kako bi se to odrazilo na rat?
Zelenski je već objasnio, napravljene su 2-3 linije vlasti pa ako jedna bude uštipana, kreće sledeća. Kod njih ionako nema ništa od toga, oni samo izvršavaju naređenja.

Verovatno je i kod Rusa i kod amera slično, postoji jedan predsednik koji izvršava ono što se odluči na nekom nivou, koji god da je. Ako ode jedan od njih, uskače zamena do sledećih izbora a onako na prvi pogled, Putin mi deluje zdravije od fosila.

Pre će Rus da gladuje nedelju dana nego amer da plaća benzin neki dolar više jer onda ne živi lagodno. Mogu da mu pričaju da je Putin kriv za sve to ali on zna da oni daju 40 milijardi dolara koje nemaju, čak se priča da će da pozajme od Kine mada je najbolje od Rusa pošto oni sada ekonomski napreduju. Ali teško da će neko od njih da im pozajmi.

Jeste, sprema se zapad (eu, tačnije) da za xx godina ne bude zavisan od ruskog gasa. A šta dotle? To bi važilo u nekim normalnim uslovima ali oni sada daju velike pare za svoj rat, polako prazne svoje zalihe oružja, milioni izbeglica ih opterećuju. A gde su tu nafta, žito, đubrivo i milion vezanih stvari?

Nekako mi se čini da će eu, kao rogovi u vreći, pre da se zakrve međusobno nego da se udruže. Jeftin ruski gas ih je uljuljkao i sada će morati bez njega. Čak i ako se ne odreknu, plaćaće ga višestruko u odnusu na ranije pa će sve to da se namnoži. Osim ako ameri ne sklope dogovor sa Iranom ili Venecuelom pa oni prodaju eu skuplje gas i naftu, ali će zato da budu ponosni na sebe. How yes no. Tu će opet prvi da stradaju istočni zapadnjaci jer su oni poslušni.

Bugari i Poljaci su gurnuti u eksperiment i ovi prvi već razmatraju opcije da ipak plaćaju u rubljama. Oni drugi očekuju deo Ukrajine a i postoji neka mržnja kod njih. Mađari ne daju zabranu, Grci dobro zarađuju na transportu nafte, Poljaci traže od Norveške deo zarade, Španci samo čekaju da od njih traže deo gasa koji oni nabavljaju iz drugih izvora. Turci pregovaraju o nabavci američkih aviona preko skandinavaca jer su Grci jači u vazduhu. Makron ćuti, učiteljica ga poslala u ćošak dok se ne opredeli jer je on najtiši u galami.
 
+1

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 06:20 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:

Najnovija vest: ipak neće biti razgovora. Otkačio ga Putin.

https://www.danas.rs/vesti/pol...-za-razgovore-putina-i-vucica/


Takođe, Maja oladila Brnabu.

Citat:
Poređenje odnosa Rusije tokom specijalne operacije u Ukrajini sa ponašanjem brojnih država prema Srbiji 1999. godine i 2008. godine, koje je iznela srpska premijerka Ana Brnabić, je neumesno, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

Takve ocene su neumesne i čini mi se da je time sve rečeno“, kazala je Zaharova, prenosi Sputnjik.


Da nije u Londonu odvrtala sijalicu, ne bi danas izjavljivala sve ove gluposti. Sve je to posledica dugog sedenja u mraku.
 
0

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 07:25 - pre 23 meseci
Konkretno tu i nije mnogo pogrešila. Upravo taj poredak vladavine sile, sfera (prisilnog) uticaja treba napadati u rušiti.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 10:19 - pre 23 meseci
Ko zna kako će sada da bude, Ukrajina je krenula u sledeću fazu obuke rezervista.

Prikačeni fajlovi
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 10:41 - pre 23 meseci
Neumesno je porediti zločinačke Američke intervencije širom sveta (Vijetnam, Srbija, Irak, Afrika, bliski istok, ...)
sa specijalnim operacijama Rusije.

Specijalne operacije koje vrši Rusija imaju zadatak zaštite Ruskog naroda što je i obaveza Rusije.

Sa druge strane intervencije američkih fašista su običan zločin i nemaju veze sa zaštitom Amerikanaca.

Na primer na Kosovu da li su Amerikanci bili ugroženi?
Glupost!

Izjave Barabićke i sličnih pokazuju kakvi glupani vode Srbiju.
Mogli bi malo da drže jezik za zubima.


 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.oriontelekom.rs.



+690 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 13:16 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Predrag Supurovic: Nije da sam nešto pratio ali koliko sam razumeo, prodaja dugoročnim međudržavnim ugovorima je povoljnija. Ko ne kupuje tako onda kupuje po trenutnoj ceni na berzi što je obično najnepovoljnije.
Kad su gas i nafta u pitanju, to se sve proda, ovako ili onako.


Prodaja međudržavnim ugovorom može i da se ne desi. Ako Rus neće da potpiše taj ugovor. "I šta ćemo sad?"
Prodaja međudržavnim ugovorima je odokativna. "2.000 din za gospodžu" fazon. Ako mi se sviđaš, može po 700, a ako ne, onda je 900.

Zbog ovakve prodaje gasa i "zavrtanja ventila" od stane Rusa došlo je do berzanskih skokova, što navodi na pomisao da je "trenutna cena najnepovoljnija", ali pošto berza (kao pojam i kao institucija) funkcioniše vekovima, na svim kontinentima, onda je jasno da je berzanska cena, zapravo realna cena. To je to. Na berzi se prodaje i struja, i nafta, i naftni derivati, i prirodni gas. Osim kod Rusa.




Ajde molim te objasni mi kako to Rusi mogu da ne potpisu medjudrzavni ugovor za gas ali bi ipak na neki cudan nacin bili u obavezi da uvek na berzi nude taj isti gas?
Takodje, o kakvim zavrtanjima ventila ti tacno pricas?

Dalje idemo, kako tacno si ti zamislio da ta berza funkcionise: neko kupi gas na berzi od Rusa i oni mu mailom posalju taj gas? Ili mozda DHL-om?

Za kraj, ako ta berza vec tako fantasticno funkcionise, i ako se na njoj vec prodaju, kako ti kazes, i struja, i nafta, i naftni derivati, i prirodni gas, sve sto EU treba da uradi jeste da otkace Ruse i da se okrenu berzi. Budale, vec mesecima lupaju glavu o tome a sve sto je trebalo jeste da se posavetuju sa tobom i da sve to kupe na berzi.
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 14:00 - pre 23 meseci
1. "objasni mi kako to Rusi mogu da ne potpisu medjudrzavni ugovor za gas"
Lepo. Ne žele da prodaju gas, na primer, Srbiji i ne žele da potpišu nikakav dokument, ugovor. I tako, na primer, od 2023, za Srbiju (na primer) nema ruskog gasa. Nema, prosto. "Tebi ne dam" fazon.
Još pre nekoliko godina, Ukrajini nisu hteli da prodaju gas. Neće. Ko može da ih natera?
Razlika od ovog načina prodaje je berzanska, gde ne može da se bira kupac, gde kupac nema nikakve dugoročne obaveze, osim da plati ono šta je kupio i preuzeo. I gde ne postoji posebna cena za posebnog kupca.


2. "ali bi ipak na neki cudan nacin bili u obavezi da uvek na berzi nude taj isti gas"
Oni ne prodaju gas na berzi. To je poenta. Ne postoji nikakva obaveza. Učesnici na berzi nude šta nude, neke količine, po nekoj ceni. Rusi ne nude ništa. Ne žele da nude gas na berzi.

3. "neko kupi gas na berzi od Rusa i oni mu mailom posalju taj gas? Ili mozda DHL-om?"
Ne, oni pošalju gas gasovodom. Unapred se definiše na kojoj tački gasovoda, a kupac će da plati transport gasa do sebe. https://www.eex.com/en/market-data/natural-gas
Isto tako se prodaje i električna energija (https://www.epexspot.com). I sirova nafta, preko naftovoda.

4. "sve sto EU treba da uradi jeste da otkace Ruse i da se okrenu berzi"
Kupili bi Evropljani gas na berzi od Rusa, kad bi ovi ponudili. Ali ne nude. Na evropskoj berzi nude Norvežani (kao glavni snabdevači) i ostali manji. Pošto Rusi ne nude gas na berzi, veća je potražnja od ponude, pa je zato gas poskupeo preko 1.000 $

5. "ako ta berza vec tako fantasticno funkcionise, i ako se na njoj vec prodaju, kako ti kazes, i struja, i nafta, i naftni derivati, i prirodni gas ..."
Da, ja tako kažem.
Ali, može se pretpostaviti i da sam sve izmislio, i da berze ne postoje. Ako ti je to logičnija solucija, neka bude da ja izmišljam.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 26.05.2022. u 15:11 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.oriontelekom.rs.



+690 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 14:10 - pre 23 meseci
Meni i dalje nije jasno gde se tacno nalazi ta berza koja radi, a ustvari ne radi, pod cijom je kontrolom, ko resava sporove, gde se cuvaju pare - znas svi ti nebitni detalji.

Na kraju krajeva, kad su berze vec tako bajne i sjajne za strateske sirovine i proizvode, zasto se recimo uranijum ili oruzje ne prodaje na berzi?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 14:24 - pre 23 meseci
Postavio sam ti dva linka. Pročitaj.

Veruj mi na reč da berze rade. Evo, ako ne veruješ meni, možda ademare može da te ubedi

EPEX je evropska berza električne energije. Kad nam zafali, prvo pitamo direktno komšije, da li mogu da pozajme / prodaju. Ako nemaju, onda EPS na berzi kupi struju. Ako kupi od Francuza, na primer, (koji su veliki izvoznici), još će da plati i transport od FR do nas. Mogao bih i da ti pišem kako funkcioniše transport, ali ima mnogo da se piše, nemam baš toliko volje da te edukujem. Možeš da izguglaš, garant ima i na YT.

Pod čijom je kontrolom, sporovi, ovoono, gde se čuvaju pare ovoono ... sve je to odavno rešeno.

Ako nisi znao postoji i Beogradska Berza Akcija (tu se prodaju akcije srpskih kompanija), postoji, na primer Čikaška Berza Poljoprovrednih proizvoda CME, postoji Londonska Berza Obojenih metala LME i tako ...
Za sve te berze SE ZNA I PIŠE, ko hoće da gugla, pod čijom su kontrolom, ko rešava sporove, gde se čuvaju pare, i tako to.

Neka ti osnovna smernica bude da na berzi ne može da kupuje i Kurta i Murta, nego samo registrovani učesnici berze. Brokeri.
A broker je platio licencu, zna se ko je i za čiji račun kupuje. I sad, ne može broker da kupi, pa da ne plati, ili kaže "šaim se "

Ne postoji berza oružja, dok se neko ne doseti. Eto prilike da postaneš bogat i slavan.

Što se uranijuma tiče, ako bi ga neko nudio, na primer, na LME, onda bi ga neko i kupio. Ali, jasno je, da bi se trgaovalo, mora neko da ponudi na prodaju.
Da li neko nudi, ako "ne", zašto "ne" - to već ne mogu da elaboriram, ali mislim da se zaključak sam nameće.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 14:37 - pre 23 meseci
Berza ti je pijaca.
Proizvođač paradajza će da ode do otkupne stanice, da proda.
Ako mu ne otkupe sve, onda će on telefonom da pozove par supermarketa, da pita da li im treba. Ako treba - super, dogovore se za cenu, i isporuči njima.
Ako i dalje ima viška onda - pravac kvantaš. Na kvantašu se zna cena, ponuda / potražnja. Dođu pojedinačni kupci i kupe.

Sad, na kvantašu se plaća u kešu, naravno, ali prodavac ne zaključuje nikakav dugoročan ugovor sa kupcem, nema nikakve obaveze sutra, niti prodavac odbija kupca.
Prodaje se po onoj ceni koja tog dana, tog sata važi na kvantašu. Jer, kupac nije lud da plati više prodavcu A, ako istu robu nudi prodavac B po nižoj ceni.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 15:44 - pre 23 meseci
Verovatno postoji i berza oružja, ali crna berza.
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 16:10 - pre 23 meseci
Zanimljiv link (nazalost, Google Translate ne radi dobro, snaci cete se):

https://app.nos.nl/op3/russisch-internet/#/

Prikazuje sta Rusi trenutno vide na svojim mobilnim telefonima, koje servise mogu da koriste sa/bez VPN-a, sta Putin cenzurise i ostalo.

Meni su poseban detalj bile Google i Apple mape - obe firme su preradile mape za podrucje Rusije. Korisnici iz sveta vide da je Krim deo Ukrajine, dok sa ruskih IP adresa mape pokazuju da je Krim deo Rusije.
 
0

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
87.116.179.*



+690 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 16:17 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Postavio sam ti dva linka. Pročitaj.

Veruj mi na reč da berze rade. Evo, ako ne veruješ meni, možda ademare može da te ubedi :D

EPEX je evropska berza električne energije. Kad nam zafali, prvo pitamo direktno komšije, da li mogu da pozajme / prodaju. Ako nemaju, onda EPS na berzi kupi struju. Ako kupi od Francuza, na primer, (koji su veliki izvoznici), još će da plati i transport od FR do nas. Mogao bih i da ti pišem kako funkcioniše transport, ali ima mnogo da se piše, nemam baš toliko volje da te edukujem. Možeš da izguglaš, garant ima i na YT.

Pod čijom je kontrolom, sporovi, ovoono, gde se čuvaju pare ovoono ... sve je to odavno rešeno.

Ako nisi znao postoji i Beogradska Berza Akcija (tu se prodaju akcije srpskih kompanija), postoji, na primer Čikaška Berza Poljoprovrednih proizvoda CME, postoji Londonska Berza Obojenih metala LME i tako ...
Za sve te berze SE ZNA I PIŠE, ko hoće da gugla, pod čijom su kontrolom, ko rešava sporove, gde se čuvaju pare, i tako to.

Neka ti osnovna smernica bude da na berzi ne može da kupuje i Kurta i Murta, nego samo registrovani učesnici berze. Brokeri.
A broker je platio licencu, zna se ko je i za čiji račun kupuje. I sad, ne može broker da kupi, pa da ne plati, ili kaže "šaim se "

Ne postoji berza oružja, dok se neko ne doseti. Eto prilike da postaneš bogat i slavan.

Što se uranijuma tiče, ako bi ga neko nudio, na primer, na LME, onda bi ga neko i kupio. Ali, jasno je, da bi se trgaovalo, mora neko da ponudi na prodaju.
Da li neko nudi, ako "ne", zašto "ne" - to već ne mogu da elaboriram, ali mislim da se zaključak sam nameće.




Mislim da se nas dvojica ne razumemo. Naime, ja mozda delujem malo zatupasto, verovatno i jesam, ali eto sirot takav kakav jesam, ja sam stekao impresiju da si ti pricao o nekoj konkretnoj berzi, postojecoj, funkcionalnoj gde moze da dodje ko god oce i da kupi gas i naftu. Znaci ne o teoriji berze, ne o raznim tipovima berze, nego o nekoj stvarnoj, opipljivoj berzi gde neki stvarni ljudi rade i gde se prodaju stvarni gas i nafta. The Berzi. Ali vidi, to je ona berza gde se Olaf Solc probudio tog sumornog jutra 24.02.2022., popio kaficu i kad je u novinama procitao da je Putin napao Ukrajinu, u napadu odlucnosti i besa viknuo svojoj sekretarici:'Helga, to je to!!! Od sada gas i naftu vise ne kupujemo od Putina. Od sad gas i naftu kupujemo na The Berza!!!'

Nema. Nicht.

Ako ima, moj ti je savet da pod hitno javis Olafu za istu. Postaces garantovano bogat i slavan.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
109.245.225.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 16:52 - pre 23 meseci
Citat:
B3R1:
Zanimljiv link (nazalost, Google Translate ne radi dobro, snaci cete se):

https://app.nos.nl/op3/russisch-internet/#/

Prikazuje sta Rusi trenutno vide na svojim mobilnim telefonima, koje servise mogu da koriste sa/bez VPN-a, sta Putin cenzurise i ostalo.

Meni su poseban detalj bile Google i Apple mape - obe firme su preradile mape za podrucje Rusije. Korisnici iz sveta vide da je Krim deo Ukrajine, dok sa ruskih IP adresa mape pokazuju da je Krim deo Rusije.

Internet je cudo, svako se zabavlja na svoj nacin. Isto je i u EU, zavisi sa koje strane interneta posmatras.

A da, u EU nema cenzure ...
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 17:14 - pre 23 meseci
Kakva cenzura, oni dozvoljavaju svojima da gledaju ruske izvore informacija pa da čuju obe strane. Ili ne?
Citat:
B3R1:Prikazuje sta Rusi trenutno vide na svojim mobilnim telefonima, koje servise mogu da koriste sa/bez VPN-a, sta Putin cenzurise i ostalo.
Nije ti palo na pamet da je možda to cenzurisano sa druge strane? Čitam da gugl traži da se onemogući pristup serverima koji ubrzavaju pretragu (po prevodu bih rekao da je u pitanju keš) a i pitanje je šta su im sve ukinuli. Svejedno, ako 3/4 sveta nije prihvatilo bajke zapada, šta ima Rusi da ih čitaju, ionako će tamo da vide svakakve gluposti.

Kad sam kod zapadnih medija, nedeljama pa i mesecima se priča o gomilama tela ukrajinskih vojnika koja leže gde god bude bitka i niko ih neće. Sada je u podzemlju otkriveno stotine leševa koje niko nije poneo, mada je dugo pričana bajka kako bi oni da tela poginulih (heroja) odnesu porodicama da ih dostojno sahrane. I niko ih nije pokupio kod predaje, valjda od sreće što ih je spasio pijanista u specijalnoj operaciji pa za neki dan idu kući u razmeni za onog političara..

E da priča ne bude bez kontra priče, juče je bbc objavio bajku kako su u okolini Kijeva kučići počeli čudno da kopaju pa su seljaci to prijavili vlasti a oni su poslali specijalne ekipe da vide o čemu se radi. Naravno, iskopali su telo ruskog vojnika a posle i par stotina drugih koje ruska vojska nije htela da ponese. Kao ... eto, niko ih neće, ostavili su ih tu. Meni tu nema neke logike. Prvo, oko Kijeva nije bilo nekih borbi a naročito ne u okolnim selima a i ako su tu poginuli ruski vojnici, zar nije jednostavnije pokupiti ih u kamion i odneti nazad pa posle šta bude nego ih sahranjivati? Pa ko i kako bi kopao u vreme borbe? Otprilike kao kad ukrajinska vojska negde bude opkoljena, ko može da izvuče glavu, ne pomišlja da nosi tela ili ih sahranjuje.

Inače na bbc nisam primetio nijednom da su pominjali bezbroj ukrajinskih tela koja ostaju na mestima borbe. Naravno, ni stotine tela koje ovih dana pronalaze po raznim bunkerima i rupama u podzemlji ni ne pominju. Ne smeju da diraju u svetu priču o elitnoj vojnoj jedinici koja je posle pucanja po civilima pobegla pod zemlju i tamo su se krili dok se nisu predali. Verovatno niko od njih nije ni metak potrošio od kako su sišli, neki su pokušali proboj i ostali gde su se zatekli. Tu postoji još jedna čudna priča, kada su krenuli napolje, neka grupa je poslata da digne u vazduh municiju i šestorica su stradali. Zašto bi uopšte pokušavali da unište municiju koje ima na sve strane, osim ako nije bilo u planu likvidiranje nepotrebnih svedoka?
Ili samo guraju priču u drugi plan pošto se očekuje da na drugim ratištima bude još gore?

Glavnokomandujući ukrajinskih oružanih snaga traži od pentagona da ubede pijanistu da ih povuče iz Donbasa da ne ginu bez potrebe jer nemaju nikakve šanse. Jadnik, ne zna ko daje naređenja i da je baš pentagon zaslužan što oni toliko ginu.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani26.05.2022. u 18:34 - pre 23 meseci
Citat:
dule_ns:... ja sam stekao impresiju da si ti pricao o nekoj konkretnoj berzi, postojecoj, funkcionalnoj gde moze da dodje ko god oce i da kupi gas i naftu.


Ja sam ti pričao o KONKRETNOJ, POSTOJEĆOJ, FUNKCIONALNOJ Evropskoj berzi, preko koje se prodaje / kupuje prirodni gas. Ta berza je https://www.eex.com/en/
Može da kupi i proda svako, ali, naravno, preko svog brokera.

I još sam ti ostavio link o KONKRETNOJ, POSTOJEĆOJ, FUNKCIONALNOJ Evropskoj berzi, preko koje se prodaje / kupuje električna energija. Ta berza je https://www.epexspot.com/en
Može da kupi i proda svako, ali, naravno, preko svog brokera.

Za za berzu sirove nafte nisam postavio link.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361302 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.