Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362529 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 14:25 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen:


Šta sprečava Rusiju da prizna Kosovo kada izdejstvuje nezavisnost Krima, Donjecka, Istočne Ukrajine (ili kako god bi se zvala).



Ko sme da se kladi sa mnom da Rusija Nece priznati Kosovo , cak i kada ga Prizna Vucic ?!


Ne sto vole Srbiju , nego sada posle ovoga gde proxy rat vodi NATO protiv Rusije ! I da im sada Rusija podrzava USA projekte ???


Ranije pre rata ne bi priznali bez trampe tipa vi priznajte Krim i Donbas mi Kosovo !


AV propaganda je izmisljala da Rusija podrzava sve sto podrzi Beograd !!

Vise puta je Saopseto , i kada je Zaharova bila u poseti , da odluke Beograda NE obavezuju Rusiju !! I da ce Rusija postovati rezolucije SB bez obzira na stav Beograda itd !!

Znaci hoce da priznaju kada dobiju dobru cenu , koju Nikada nece dobiti !!!

Ali ne od nas vec od Amerike !!!


Cak i da AV sutra uvede sankcije Rusiji , Nece priznati Kosovo !!

Jer to je onda pobeda AV-a , ovako Poraz !!

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 15:18 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:Nema rata - nema ratnih zarobljenika. Pa ne važi ni Ženevska Konvencija.
Ukrajina je zvanično izjavila da neće poštovati ženevsku konvenciju, neće čuvati ratne zarobljenike, naprotiv, vojska ima naređenje da ne zarobljava rusku vojsku. Mada ne bih rekao da oni kažu da nema rata.

Sa druge strane suprotno, iako po zakonu u DNR nacisti iz podzemlja većinom zaslužuju smrtnu kaznu, verovatno će to da dobije malo njih, uglavnom oni kojima se dokaže baš baš težak zločin. Pošto su ubeđivali naciste da predaja znači spas života, malo bzvz deluje da ih sada pobiju. Možda i svi preteknu, to je dobra poruka mobilisanim i valjda normalnim Ukrajincima, ili da čekaju da ih ogreje sunce i udari grad ili da se predaju, a oni tek neće da budu mnogo osuđeni. Jedino da se paze od svojih, inako nije donet zakon da oficiri mogu da ubiju sve koji hoće da se predaju, to se često dešava.

Ukrajina hoće da zarađuje, sada razmišljaju da dozvole vojno sposobnim da ipak mogu da odu iz Ukrajine po ceni 3-5k dolara. Mora da se plaća, Poljska im više ne daje gorivo fraj, od žita neće da dobiju ni cvonjka i onda bar da zarade od bogatih koji hoće da pobegnu i donesu blagostanje evropi. A takvi sa parama će odmah da preuzmu neki dobar posao u evropi ... loše im se piše ali ako, sami su ih doveli. Ili stvarno misle da će da ih vrate kad se smiri?
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.161.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 20:21 - pre 23 meseci
Ima li nešto što bi to dokazalo? (U vezi ženevske konvencije i Ukrajine). A i ima li nešto što bi dokazalo da su ti ljudi nacisti i da zaslužuju smrt? I šta su to "normalni" Ukrajinci? (Oni koji ne brane svoju zemlju od agresora?)

Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 20:49 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:Ukrajina je zvanično izjavila da neće poštovati ženevsku konvenciju, neće čuvati ratne zarobljenike, naprotiv, vojska ima naređenje da ne zarobljava rusku vojsku.

Vest agencije Sputnjik, garant.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.161.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 20:58 - pre 23 meseci
Citat:
Kix:
Citat:
Turmen:

Iz tvog ugla..I mog da se razumemo.. A iz ugla velike većine svetske populacije je - suverena država..Niko se ne uzbuđuje mnogo oko toga kako je nastala..



Gresis, vecina zemalja koja je priznala kosovo morala je to da uradi. To je jedan veoma dobar nacin da opravdaju vojnu intervenciju.
Da je Gadafi ostao da vlada u Libiji do priznanja verovatno nikad ne bi ni doslo.
Ako dodje do nasilne promene vlasti u Belorusiji mozemo se nadati istom scenariju.
Ako su oni suverini zasto u vecinu tih zemalja ne mogu putovati sa pasosem ili vizom kosova ?
Ima tu i drugih koji su direkto okupirani i prinudjeni da kupuju americko gvozdje, Japan, Koreja ...

Srpska vojska, policija i stanovnistvo je 99 bombama isterano sa kosova.
Sada to isto rade Rusi u onim oblastima gde ukrajina nema vojsku i policiju proglasena je nezavisnost.

Sukobljene strane su nekada formalno objavljivale rat.
Danas toga vise nema jer nema ni ratova, odnosno rat je nazvan specijanom operacijom.


To što kažeš da je morala da prizna Kosovo kako znaš? Jel ti neko rekao ili imaš neke insajderske informacije. Voleo bih da ih podeliš sa nama, pa da i mi ostali znamo. A vojna intervencija je bila pre proglašenja nezavisnosti Kosova, pa samim tim i pre priznanja pod moranje. Tu si nešto pobrkao. Ako nešto već tvrdiš onda, molim te, daj i neke dokaze. Ili da ti verujemo na reč, jer to "svi znaju".
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 21:08 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
calexx:Ukrajina je zvanično izjavila da neće poštovati ženevsku konvenciju, neće čuvati ratne zarobljenike, naprotiv, vojska ima naređenje da ne zarobljava rusku vojsku.

Vest agencije Sputnjik, garant.

Ukrajinci su to objavili nebrojeno puta.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.161.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 21:23 - pre 23 meseci
Gde nebrojeno puta?
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 21:49 - pre 23 meseci
Pa sigurno ne u cnn ili bbc vestima. Ako slučajno naletim ... ali opet, ženevska konvencija ne važi za strane plaćenike i za one koji su izvršili ratne zločine i zato će i da im se sudi a neće kao druga strana da ih strelja onako ranjene i vezane na ulici.
Citat:
VlaK:Ima li nešto što bi to dokazalo? (U vezi ženevske konvencije i Ukrajine).
Ne pratim Sputnjik, čitao sam na nekim ruskim sajtovima koji su preneli vest sa engleskog/evropskog portala/časopisa. Bilo je otprilike kada su krenuli oni snimci na kojima ubijaju vezane ranjenike. Valjda je to opravdanje što se tako radilo.
Citat:
VlaK:A i ima li nešto što bi dokazalo da su ti ljudi nacisti i da zaslužuju smrt?
Ja ih tako nazivam uglavnom zbog tetovaža svastika, crnog sunca, ss grbova i ss vojnika kao i literature koju uče. Ne zaslužuju smrt zbog toga, ima nacista (nažalost) svuda i to je problem čovečanstva ali se ne rešava streljanjem. Oni mogu da zasluže smrt zbog ubijanja civila osam godina, zbog konkretnih dela koja će da im se dokazuju pa i dokažu (ili si i ti od onih koji nisu primetili bombardovanje gradova u poslednje vreme tj možda misliš da su imali pravo na to) a ne zbog bolesne ideologije. Od kako je Donbas odlučio da neće sa majdanovcima (koji su vlast izborili a ne dobili na izborima) počelo je besomučno bombardovanje sa hiljadama ubijenih civila. Civili su stradali samo u Donbasu i samo od granata i snajpera ukrajinske vojske. Pa i dalje to rade, danas su valjda poginula još šest civila u Donbasu, od čega jedna devojčica i dve trudnice. Bez prekida bombarduju škole, bolnice i zgrade a kad se pojavi ruska vojska, odmah beže kud koji ili se predaju. Zato i traže dalekometne bacače pa da mogu iz Kijeva da gađaju Donbas i budu sigurniji. Ili bar tako misle, Rusi nemaju bacače sa tolikim dometom ali imaju drugo sa još većim. A ako to ipak dobiju pa udare na neki veći ruski grad, mislim da amerima neće da se dopadne odgovor. Bilo je čak predloga da se za svako gađanje sela u Rusiji odgovori rušenjem jednog objekta vlasti u Kijevu. Pa koliko im to bude odgovaralo.
Citat:
VlaK:I šta su to "normalni" Ukrajinci? (Oni koji ne brane svoju zemlju od agresora?)
Ne, naprotiv, oni koji su redovna vojska, oni koji su se prijavili da čuvaju svoj kraj a ovi ih bez obuke bace na prvu liniju, oni kojima nije cilj gađanje škola i koji praktično kapiraju da će da budu topovsko meso. Oni sa svastikama koji su u Donbasu osam godina sigurno nisu normalni, naročito ako su došli iz amerike ili kroasanije zbog safarija. Mada, ako se pogledaju one slike od pre osam godina sa dečicom u azovskom kampu u kome umesto busole i lopte vežbaju kako se koriste puške pa ih osam godina uče da mrze Ruse, takvi će sada da idu bez razmišljanja u borbe.

Javljao se skoro jedan francuski novinar, bio u ekipi koja je pratila ukrajinsku vojsku i u jednom trenutku vojska staje, gađaju minobacačima neki vrtić u blizini (srećom prazan) pa novinari odlaze da slikaju. Pita ih Francuz što to rade kad znaju kako se desilo ... ma to je samo onako, za slikanje.
Kad se vratio u Francusku, našao je gomilu članaka o tome kako je ruska vojska uništili vrtić i one slike. Nije važno šta se desilo, važno je šta cnn objavi.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 08:22 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:...otprilike kada su krenuli oni snimci na kojima ubijaju vezane ranjenike ...
Ko ubija čije ranjenike, na čijim snimcima? Da li ti zaista, gledajuću video klipove sa neta, u 'ladovini svoje sobe, daleko od rata, možeš stvarno znati šta je to šta gledaš?






Meni nije jasno sledeće:

Ako smo još na prvim stranama ove teme JASNO I NEDVOSMISLENO APSOLVIRALI, i svi se složili da U RATU PRVO UMRE ISTINA, kako se i zašto ložite na bombastične, crno-bele vesti tipa:

- Oni kolju decu a mi lečimo i hranimo ratne zarboljenike
- Oni bombarduju dečlije bolnice, a mi samo precizno gađamo vojne ciljeve
- Oni šalju svoje kao topovsko meso, a mi čuvamo naše vojnike

Mi / Oni = slobodno zameniti Rusi / Ukrajinci, prema nahođenju

Jer:

Uniforme svih vojnika su iste, niti na jednom snimku se ne može potvrditi ko koga ubija, ko je čiji civil, ko je čiji vojnik / plaćenik.
Zgrade, kuće, ustanove - sve isto, kad vidiš sliku kako možeš znati da li je to zgrada/bolnica/vrtić ove ili one strane, da li je pogođena ruskom ili ukrajinskom artiljerijom?

Štaviše, za potrebe propagande (ako niste znali: propagnada je bitna u ratu) najmanji je problem nalepiti ambleme tuđe vojske i odglumiti ubistva i ratne zločine.

Nije valjda da verujete da "naši mediji" prenose samo istinu, a "njihovi mediji" sve same laži?


Kad svi ratuju informacijama, poluinformacijama i dezinformacijama, a do tebe stigne filtrirano i uvećano / umanjeno ZAPITAJ SAM SEBE: DA LI JA ZAISTA MOGU ZNATI ŠTA SE TAMO DEŠAVA?
Pa ne možeš znati, naravno.
Poenta je samo u tome, što zarad lične simpatije veruješ da su "naši" dobri, a "njihovi" su ružni, prljavi i zli.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 08:35 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd
Poenta je samo u tome, što zarad lične simpatije veruješ da su "naši" dobri, a "njihovi" su ružni, prljavi i zli.

Poenta je da u ovom ratu ne postoje "naši" i "njihovi", jer Srbija s tim ratom nema nikakve veze.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 08:37 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:
Pa i dalje to rade, danas su valjda poginula još šest civila u Donbasu, od čega jedna devojčica i dve trudnice.


Nisu "poginula" šest civila, nego su bili ubijeni. Pogine čovek kad se oklizne i padne, kad mu otkažu kočnice na kolima i slično, ako ti je život uzeo projektil razorne moći ispaljen sa ciljem da ubije, onda si bio ubijen. Zašto braniš ubice pažljivo biranim rečnikom?

Nemoj da pricas?
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 09:30 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
calexx:...otprilike kada su krenuli oni snimci na kojima ubijaju vezane ranjenike ...
Ko ubija čije ranjenike, na čijim snimcima? Da li ti zaista, gledajuću video klipove sa neta, u 'ladovini svoje sobe, daleko od rata, možeš stvarno znati šta je to šta gledaš?






Meni nije jasno sledeće:

Ako smo još na prvim stranama ove teme JASNO I NEDVOSMISLENO APSOLVIRALI, i svi se složili da U RATU PRVO UMRE ISTINA, kako se i zašto ložite na bombastične, crno-bele vesti tipa:

- Oni kolju decu a mi lečimo i hranimo ratne zarboljenike
- Oni bombarduju dečlije bolnice, a mi samo precizno gađamo vojne ciljeve
- Oni šalju svoje kao topovsko meso, a mi čuvamo naše vojnike

Mi / Oni = slobodno zameniti Rusi / Ukrajinci, prema nahođenju

Jer:

Uniforme svih vojnika su iste, niti na jednom snimku se ne može potvrditi ko koga ubija, ko je čiji civil, ko je čiji vojnik / plaćenik.
Zgrade, kuće, ustanove - sve isto, kad vidiš sliku kako možeš znati da li je to zgrada/bolnica/vrtić ove ili one strane, da li je pogođena ruskom ili ukrajinskom artiljerijom?

Štaviše, za potrebe propagande (ako niste znali: propagnada je bitna u ratu) najmanji je problem nalepiti ambleme tuđe vojske i odglumiti ubistva i ratne zločine.

Nije valjda da verujete da "naši mediji" prenose samo istinu, a "njihovi mediji" sve same laži? :D


Kad svi ratuju informacijama, poluinformacijama i dezinformacijama, a do tebe stigne filtrirano i uvećano / umanjeno ZAPITAJ SAM SEBE: DA LI JA ZAISTA MOGU ZNATI ŠTA SE TAMO DEŠAVA?
Pa ne možeš znati, naravno.
Poenta je samo u tome, što zarad lične simpatije veruješ da su "naši" dobri, a "njihovi" su ružni, prljavi i zli.

Zapravo niko od nas i ne zna nista osim sto cita i gleda u nasim/njihovim medijima i internetu. Niko od nas nije tamo bio licno, da se uveri u istinitost da se RATUJE. Treba se ZAPITATI da li se tamo zaista ratuje ili je to takodje propaganda da bi nam podigli cene goriva, gasa, hrane i jos vise zaradili?

Zatrpavajuci medije senzacionalistickom istinama ili lazima i sumornim predvidjanjima, polako se uvodi ZABORAV sta je bilo pre 3 ili 6 meseci, ili 8 godna, u stvari citavih 30+ godina. Ako zaboravimo poslednjih 30 godina i pocnemo da racunamo vreme od 24. februara onda je mnogo lakse pronaci zle momke i krivce.

Bez obzira na dnevne lazi ili isitine, meni licno je dozlogrdio Zapad svojom dekadencijom i "demokratijom" koju je uterivao redom svima. Zao mi je Ukrajinaca sto su glupo uleteli u ulogu nakovnja, ali jedino sto me interesuje i cemu se nadam je kraj USA hegemonije nad ostatkom sveta. Ako tako posmatramo sukob u Ukrajini svako normalan ce podrzati Ruse, ne protiv Ukrajinaca (taj sukob je tuga) vec u nameri da stanu na put idiotlucima Zapada.


[Ovu poruku je menjao Sarastro dana 31.05.2022. u 10:46 GMT+1]
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 10:27 - pre 23 meseci
Znaci sve je laz?

Rusi nisu ni napali ukrajinu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 10:56 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
calexx:...otprilike kada su krenuli oni snimci na kojima ubijaju vezane ranjenike ...
Ko ubija čije ranjenike, na čijim snimcima? Da li ti zaista, gledajuću video klipove sa neta, u 'ladovini svoje sobe, daleko od rata, možeš stvarno znati šta je to šta gledaš?



@Java - Sa Calexxom (uz dužno poštovanje prema članu - jer mimo ovoga, uglavnom ima zdrave stavove) je nemoguće polemisati o ovome jer je njegovo putinofilstvo preraslo u patologiju.. Postoji ruska propaganda, postoji NATO propaganda, čovek je odabrao koja propaganda mu više odgovara, kojoj veruje i tera svoje bez imalo kritičkog razmišljanja..

- Rusi su agresori koji su nas jadne napali, dok mi gledamo svoja posla i ničim ih ne ugrožavamo (UKR - Zapadna propaaganda)
- Ukrajinci su nacisti, maltretiraju naš narod, hoće da postanu članica NATOa, to nas ugrožava, moramo da zaštitimo naš narod tamo, sprovešćemo specijalnu, miroljubivu operaciju, ne ubijamo civile, to su Ukrajinci prerušeni u Ruse (Ruska propaganda)..

A istina je kao i obično negde na sredini i dobrano nedostupna nama sa jeftinijim ulaznicama, udaljenim hiljadama kilometara od epicentra dešavanja..

A istoriju, tačnije propagandu, će pisati pobednici, za nekoliko godina, decenija.

Odjavljujem se iz ove teme.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 11:49 - pre 23 meseci
Ako ćemo da karikiramo, ja nisam siguran da postoji Ukrajina, nisam bio tamo. A nisam bio ni u Kini.

Poenta mog posta je jasna: ne treba verovati ratnoj propagandi. A ratna propaganda je ono šta čitamo po medijima, i NE POSTOJI VALJAN način da se bilo koja vest proveri.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 12:03 - pre 23 meseci
Takodje ne postoji nacin ni da se sa sigurnoscu DEMANTUJE.

Jedino sto preostaje da se do nekih zakljucaka dodje logikom i zivotnim iskustvom (koje nama na zalost ne manjka), kao i cinjenicama koje sami dozivljavamo vec poprilicno vremena.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 12:33 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
- Oni kolju decu a mi lečimo i hranimo ratne zarboljenike
- Oni bombarduju dečlije bolnice, a mi samo precizno gađamo vojne ciljeve
- Oni šalju svoje kao topovsko meso, a mi čuvamo naše vojnike
- Ne znam za klanje dece ili sam sad zaboravio a sami ratni zarobljenici pričaju kako im je, imaju smeštaj, hranu, lekove, niko ih ne dira ... čak i crveni krst isto kaže, oni detaljno prate šta se dešava sa zarobljenicima, dok nikako da im dođe ideja da se raspitaju za ruske zarobljenike u ukrajinskim rukama. A možda ih i nema. Gde si vdeo izveštaj o ruskim zarobljenicima osim za ovu trojicu koji su već osuđeni, bez istrage i bez dokaza?

- Ako bomba pogodi Donjeck ili neko treće mesto u Donbasu koje je pod kontrolom lokalne milicije, svakako u tom vrtiću ili bolnici nije ni ruska vojska ni lokalna milicija. A zna se ko to bombarduje. Rusi sigurno ne. A obrnuto, postoje snimci vrtića i bolnica koji su pretvoreni u vatrene položaje. To jesu vojni ciljevi, naročito ako slučajno ne bude civila u njima.

- Kada se na prvu liniju fronta pošalju teritorijalci koji nisu ni služili vojsku pa čak i zdravstveno nisu sposobni i koji su se iz rodoljubivih razloga prijavili da rade u svojim krajevima i odmene vojno obučene koji odu na front, a tamo dobiju kalašnjikove i po par granata da se suprotstave tenkovima i avijaciji, ne znam kako to drugačije da nazovem. Ruska vojska jeste malo prebrzo ušla, u Kijev uopšte nije trebalo da se ulazi ali su se neki komandanti zaneli i posle bili opkoljeni. Od tada se radi drugačije, nema više slanja na neviđeno, zato ni Azovstal nije napadan dok je bilo opasno, zato se i ovi gradovi još "drže" jer ruska vojska pazi da ni civili ni vojnici ne stradaju bespotrebno. Rusija nije ni razmišljala o nekoj mobilizaciji, tu je profi vojska kao i nešto malo dobrovoljaca koji su svakako sami hteli da dođu a već su obučeni za rat. I to samo iz Rusije, zvanično odbijaju sve dobrovoljce iz sveta. Ukrajina već forsira babe i decu i zove isisovce koje Turska priprema u Siriji.

Stalno prikazuju apele ukrajinskih vojnika koji nemaju ni oružje ni municiju ni hranu ni lekove/lekare koji traže da ih povuku ili bar opreme. Na kraju ili ostanu ili se predaju. Jedini koji su duže izdržali su azovci koji su bili bezbedni pod fabrikom i sa dovoljno hrane, koju inače nisu previše davali ukrajinskim vojnicima.
Jedan od zahteva nacista iz podzemlja je bio da se dozvoli da se tela poginulih "heroja" evakuišu da bi bili predati porodicama. Upravo su u podzemlju pronašli kamion sa preko 150 tela ukrajinskih vojnika koji je bio miniran a i među telima su našli nekoliko mina, prema pričama onih koji su se predali, to je naređenje iz Kijeva. Ne da ih nisu hteli nego su hteli da ih raznesu ne bi li optužili rusku vojsku. Toliko o poštovanju žrtava tih heroja.
Citat:
Java Beograd:Uniforme svih vojnika su iste, niti na jednom snimku se ne može potvrditi ko koga ubija, ko je čiji civil, ko je čiji vojnik / plaćenik.
Zgrade, kuće, ustanove - sve isto, kad vidiš sliku kako možeš znati da li je to zgrada/bolnica/vrtić ove ili one strane, da li je pogođena ruskom ili ukrajinskom artiljerijom?
Uniforme nisu iste, ako ništa imaju oznake kao i trake oko ruku/nogu i vrlo se retko koristi maskiranje. Čak to radi ukrajinska strana, upravo je komandant koji se predao ispričao kako su prešli iz Iljič fabrike u Azovstal tako što su ispisali Z na vozilima. Tu su i snimci koje cnn snima i gde se prikazuje kako preobučena ukrajinska vojska ubija civile. Otkud takvi snimci kada je još na početku ukrajinska vlast apsolutno zabranila snimanje i prikazivanje ratnih dejstava? Čak "love" prema snimcima kad neko objavi eksploziju u Odesi ili sličnim mestima.
Snimanja ubijanja ranjenih zarobljenika je bilo, mada se vade da su to plaćenici iz Gruzije. Za ostalo će da se ispita ... ali sutra.
Zgrade su iste ali ako raketa pogodi školu u Donjecku ili tu negde, to ruska strana nije sigurno ispalila. A ako pogodi školu u kojoj je štab neke vojske (a zna se ko tako radi) onda je to vojni cilj. Mada postoje i priče kako je ukrajinska vojska pri povlačenju (iliti bežaniji) gađala kuće ili škole pa ako može da se udene u priči o tome kako Rusi ruše, dobro, ako ne onda će bar da naprave Rusima tj stanovnicima veći posao.
Citat:
Java Beograd:Štaviše, za potrebe propagande (ako niste znali: propagnada je bitna u ratu) najmanji je problem nalepiti ambleme tuđe vojske i odglumiti ubistva i ratne zločine.
Da li si video neki snimak kako ukrajinska vojska ubija i ruši kuće? Ne jer oni to ne smeju da snimaju a ni Rusi nisu zainteresovani, ako već povlače okidač, više vole da je to na oružju nego na kameri. Naravno, snimci kako Rusi gađaju zgrade postoje ali je tu očigledno da je odatle pucano. A i to je onda vojni cilj.
Citat:
Java Beograd:Poenta je samo u tome, što zarad lične simpatije veruješ da su "naši" dobri, a "njihovi" su ružni, prljavi i zli.
Nemam lične simpatije ali imam lične antisimpatije. Znam koga ne mogu da volim ni po koju cenu, džabe obećanja o svetloj budućnosti.
Citat:
MajorFatal:Nisu "poginula" šest civila, nego su bili ubijeni. Pogine čovek kad se oklizne i padne, kad mu otkažu kočnice na kolima i slično, ako ti je život uzeo projektil razorne moći ispaljen sa ciljem da ubije, onda si bio ubijen. Zašto braniš ubice pažljivo biranim rečnikom?
Mislim da sam pisao da su civili poginuli zbog granata koje su pogodile školu u Stahanovu. Eto, danas je poginulo (ili ubijeno) dete od 5 godina u Makejevki. Vojni cilj? Eto, poginuli su jer su bili u zgradi škole a poznato je kakve ciljeve određuje pijanista. Sada im je najsigurnije uz rusku vojsku jer njih ukrajinska skoro uopšte ne (sme da) gađa.
Citat:
Turmen:@Java - Sa Calexxom (uz dužno poštovanje prema članu - jer mimo ovoga, uglavnom ima zdrave stavove) je nemoguće polemisati o ovome jer je njegovo putinofilstvo preraslo u patologiju.. Postoji ruska propaganda, postoji NATO propaganda, čovek je odabrao koja propaganda mu više odgovara, kojoj veruje i tera svoje bez imalo kritičkog razmišljanja..
Pa i ovo je zdrav stav. ;) Kao što sam više puta napisao, verovatno niko od nas nije tamo i o svemu čita/sluša ono što mu odgovara. Ja realno imam pravo pa skoro i obavezu da budem protiv nato patke, da su protiv crnog đavola, opet bih bio spremniji da podržim crnog đavola jer verovatno on i nije kriv za to što se desilo.
Naravno, nekome se nato sviđa, oduševljavaju ga mc donalds i coca cola a i decenijama su oni jača strana u sukobima sa malim državama ali sve dok se kolo sreće nije okrenulo. Neko patološki voli natu, neko ih mrzi. Neko je patološki rusofil, neko rusofob i to je normalno.
Kako da verujem cnn vestima ako jednog dana pročitam da je zarobljeni ukrajinski oficir rekao da su ispraznili porodilište u Mariupolju i da su tu dovukli brdo opreme i oružja a 3-4 dana kasnije u bbc vidim vesti kako je ruska vojska bombardovala porodilište gde su stradali nevini lekari i trudnice. Ili isto za pozorište, ispričao je da je u podrumu njihov štab i da su minirali pozorište u kome su silom dovedeni civili a nekoliko dana kasnije čitam da je ruska vojska srušila to pozorište, srećom mnogi civili su spašeni jer eksploziv, za razliku od granata, nije toliko razoran. Pa su ispričali kako se to desilo ali ako cnn ne objavi, to se nije ni desilo. Da li si pročitao nalaze (mislim) francuskih patologa o žrtvama u Buči?
Da podsetim da je Mariupolj 2014. godine dva, tri puta osvajan od azovaca i mislim da je tada bio i centar DNR. Posle su opet došli i zauzeli ga ali je tamo većina ruskog stanovništva. Zato im nije bio problem rušenje. Drugačije bi bilo kada bi ruska vojska napala neki čisto ukrajinski grad, mada to ne planiraju. Tamo bi pazili gde i kako se razmeštaju.

Jednostavno, jedna strana je bacala bombe na mene a druga oduvek pokušava da me brani, sa više ili manje uspeha. Na čijoj strani da budem?? Bio bih bolestan ako izaberem nato a realno, tamo se nato tvrdo bori koristeći tuđe ljude da njihovi ne ginu previše.
 
+1

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 12:59 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:
Jednostavno, jedna strana je bacala bombe na mene a druga oduvek pokušava da me brani, sa više ili manje uspeha. Na čijoj strani da budem?? Bio bih bolestan ako izaberem nato a realno, tamo se nato tvrdo bori koristeći tuđe ljude da njihovi ne ginu previše.

Tvoje pravo, to niko ne osporava. :-)

Jedino bih te podsetio da nas Rusi nisu bas uvek "branili". Naprotiv, 90-ih su glasali za sve sankcije SB UN protiv SFRJ, SRJ i Srbije, a naoruzavali su i Hrvate. To mozes lako da proveris iz relevantnih izvora. Njihova jedina "odbrambena" akcija je bila ona farsa sa zauzimanjem pristinskog aerodroma u junu 1999, pa su se posle povukli, o cemu je onaj srpsko-ruski trecerazredni glumac snimio i film. U to vreme Ivanov (MIP Rusije) nas nije gotivio, stavise uvek je slagao kisele face na svako pominjanje Srbije, a Cernomirdin je ubedjivao Slobu da potpise Kumanovo zajedno s Ahtisarijem ... dok su u zbilji njih dvjica igrali "bad cop good cop" igricu sa Slobom. Cernomirdin je bio "onaj dobrica koji ti nudi kafu i cigare, a Ahtistari onaj los sto lupa po stolu i dernja se ...

Obicni Rusi u to vreme Srbiju nisu umeli ni na mapi da pronadju, a ne znaju ni danas gde se nalazi, cisto da znas. Cast izuzecima.

Jedan tih retkih, izuzetnih obicnih Rusa koji je 90-ih znao gde je Srbija je bio jedan usamljeni jadnicak koji je dosao na Terazije da strajkuje gladju zbog protesta prema odnosa Rusije prema Srbiji u to doba. Secam ga se dobro s Terazija. Taj protest ga je kostao zivota, umro je na kraju. Zaboravili ste ga svi verovatno, osim naravno Ademareta koji ce sada da nam izgugla 2-3 clanka na temu doticnog ... jer je on majstor za guglanje. A kladim se da ga se ne bi ni setio. Ja ga, medjutim, dobro pamtim, cak sam ga i vidjao na Terazijama tih godina kada sam prolazio, bio je sve mrsaviji kako je vreme odmicalo.

Eh da, pamtim i Zirinovskog, on je bio politicar, i on je bio na nasoj strani, ali on je u to vreme ionako u Rusiji dozivljavan kao budaletina, tako da ...

Bolja formulacija bi ti bila: Rusi nikada nisu napali, niti bombardovali Srbiju, sto jeste 100% tacno.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 13:33 - pre 23 meseci
@Beri - Ja imam utisak da i to malo što su nas Rusi "branili" je više bilo kontriranje Amerima nego neka "bratska" ljubav..Nema tu bratije, čist interes.. Njihov interes je bio da Ameri ne dođu do baze na Kosovu, tu "bitku" su izgubili, više sreće neki drugi put. Opet, niko im nije branio da u vreme dok je Kosovo bilo u sastavu Srbije, pošalju svoje snage na Kosovo, da pomažu našoj vojsci i policiji i da naprave rusku bazu kod Prizrena..Nisu hteli, nisu imali interes u tome, nisu bili ludi da žrtvuju živote svojih vojnika, sve je to legitimno..

Nisu nam nešto pomagali, nisu nam ni odmagali doduše..

To što oni ovde otvaraju firme, kupuju državne firme, sponzorišu Zvezde i Partizane, prodaju nam gas po povlašćenoj ceni (niti znamo kolika je niti znamo kakve su to povlastice) je čist biznis i čist interes. Isto kao što smo i mi volšebno zaboravili na bratsku ljubav prema Rusima onog trenutka kada smo krenuli da dižemo cene rente nekretnina i po 2, 3 X jer "oćemo dizdajemo stanove braći Rusima"..

Isto kao što i Srbija kao država trenutno ima interes da se pravi mrtva i bude neutralna što je više moguće..Jer zavisimo od EU, ali zavisimo i od Rusije i poprilično bi nas bolelo da ijedna od tih vrata zatvorimo.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.cpe.sn.co.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.05.2022. u 14:19 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen:Odjavljujem se iz ove teme.


Neka neko obavesti Turmena da mu je neko hakovao nalog !!!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 362529 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.