Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 366864 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 13:42 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
pisac:Ne znam otkud bilo kome ideja da postoje pravične zemlje? Postoje samo interesi. Za pravičnost se mogu boriti samo malobrojni pojedinci koji imaju takvu strukturu ličnosti iz ko zna kakvih zaloga. Zlo je u ljudima, sa njime se rađaju, a od okruženja zavisi koliko će se zlo razviti.


To ti kažem.
Ali na ovoj temi je 99% Rusofila, koji Rusiju, i samo Rusiju vide kao pravičnu, i jedinu pravičnu.

Kad ja kažem da su sve super-sile iste (od Starog Egipta i Rimskog Carstva do današnjih dana) onda mi kažu da mrzim Ruse i sve što je Rusko.

A ja zapravo najviše volim rusku literaturu, i ruske narodne pesme. Ruse ne volim, ali prema Ruskinjama gajim određene simpatije.

Evo na primer:
SAD je bila zemlja svetionik demokratije, progresa, pravičnosti, ljudskih sloboda, slobodne i razvijene ekonomije. Do II SR.
A onda su, posle II SR postali super-sila, i stekli sve ekpanzionističke atribute, kao prava super-sila. I još kad su ubili Kenedija u Dalasu - to je bio kraj onoga šta su nekad bili.




Da smo mi Srbi super sila (kao što nismo) prvo bi smo Šiptarima vratili milo za drago, pa bi smo svima jasno pokazali/dokazali da su muslimani zapravo Srbi islamske vere, pa bi smo naravno, prisajedinili sebi BiH.
Onda bi smo se setili srpskih korena Dubrovnika, Zadra, i podsetili bi smo komšije ko je oslobodio Rijeku. Karlovac, Karlobag Virovitica - tu ni nema šta da se debatuje.
Slovenci, OK, mogu da budu tu gde jesu, ali da vrate Karađorđevićima imanja (2/3 teritorije sadašnje Slovenije) i da ćute, čuvaju Bečke konje, i da ne jedu mngo vnago.
Severnomakedonci bi momentalno postali Južnosrbi, a i sa Bugarima bi smo raščistili neke stare račune.
Grci, OK, mogu da ostanu južno od Soluna, ali takođe da ne jedu mnogo vnago.
Crna Gora - koja Crna Gora ??!

Mi bi smo, naravno, bili pravična, i jedina pravična super-sila.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 28.05.2022. u 10:38 GMT+1]


Potpisujem i slažem se sa ovim od reči do reči.

I isto ovo može da se kaže i za Hrvate, koji bi najradije videli Zemun po svojim patronatom, Mađare koji bi verovatno "oslobodili" svoje zemljake iz Titela, Bačkog Monoštora i Malog Iđoša od okupacije Srba, Bugare koji bi verovatno čapnuli malo Dimitrovgrada, Pirota, Zaječara, Knjaževca i Niša, Albance koji bi došli do Paraćina i Jagodine i Skoplja i Ohrida na drugu stranu. I svi bi verovatno bili pravični i smatrali da su u pravu i da im te teritorije pripadaju jer tu vekovima živi njihov narod koji je trenutno okupiran i najstrašnije ugnjetavan.

Trenutno su karte i riziko tenkići podeljeni ovako kako su podeljeni i nema tu šta..Ako se situacija nekada promeni, biće veselo na ovim prostorima..

Nadam se potajno, da ja neću biti žitelj istih u tom trenutku :)






 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 14:11 - pre 23 meseci
Citat:
Sarastro:Sto se tice berze ... prodavac prodaje kako hoce i posto hoce. Kupac, ako mu se ne svidja nek kupuje na drugom mestu po ceni koja mu odgovara.
Ne mogu da nađem poruku u kojoj neko piše da će Putin da nas otkači od jeftinog gasa, deluje da ćemo ipak da imamo pristojne cene, jesu za nijansu veće nego što su bile ali se možda dogovorimo o malo većoj količini. Osim ako neko ne napravi prekid.
Ili da ipak odbijemo gas i pristanemo da se smrzavamo da se pokažemo "demokraCkom" svetu? ;)
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 15:22 - pre 23 meseci
Citat:
calexx: Ne mogu da nađem poruku u kojoj neko piše da će Putin da nas otkači od jeftinog gasa, deluje da ćemo ipak da imamo pristojne cene, jesu za nijansu veće nego što su bile ali se možda dogovorimo o malo većoj količini. Osim ako neko ne napravi prekid.
Ili da ipak odbijemo gas i pristanemo da se smrzavamo da se pokažemo "demokraCkom" svetu? ;)


Ja mislim da je totalno ok da se klanjamo agresoru da bi nam bilo toplo oko goozova :)

Ne znam šta čekamo, možemo da objavimo rat Rusima i da se predamo i dočekamo ih sa cvećem..Gde bi nam kraj bio, sledeće godine bi se svi vozili Poršeima.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 18:01 - pre 23 meseci
Pretpostavljam da si već odjavio grejanje i ne kupuješ gorivo za auto jer time pomažeš agresoru? Pa ćeš sledeće zime zainat njima da kupiš deblji džemper i par sveća i tako ćeš da se greješ jer svako plaćanje struje, gasa, goriva ... je direktna pomoć agresoru.
E sad me zanima, da li si isto uradio i prema drugim agresorima od kojih je par desetina njih napalo direktno našu zemlju i pobilo mnogo civila a nama napravilo haos? Ili si i ti tada bio previše mlad da razumeš šta se dešava?

Agresor je onaj ko napada i okupira zemlje koje mu ni na koji način ne prete i ne ugrožavaju ga. Rusi bi bili agresori da su napali recimo Australiju, Kolumbiju, Kongo ili neku sličnu zemlju, oni si samo otišli da brane svoj narod koji je osam godina divlje bombardovan od nacista i koji ih je pozvao da ih brane. Neki drugi i sada i decenijama napadaju zemlje koje ih uopšte nisu zvale da zatraže pomoć, osim kada isis ili al kaida ne budu u opasnosti, onda odjure da im pomažu, ipak su to njihovi. Naravno, dokumenta koja su nađena kažu da je Donjeck trebalo da bude napadnut 8. marta a verovatno bi se uz pomoć zapada nastavilo i prema Rusiji ako samo ćuti. E nije ćutala, sprečila je oluju i herojski se bore protiv nato patke. Pijanista tu ne služi bilo čemu, osim da zabavlja publiku, on je samo glumac. Dokumenta se ne uzimaju o razmatranje jer nisu planirana u filmu koji piše fosil ili oni koji odlučuju sa kime će da se rukuje.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.cpe.sn.co.rs.



+10257 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 18:51 - pre 23 meseci
Da li neko misli da rat može da se završi tako što će Zelenski da potpiše kapitulaciju, i preda okupirane teritorije Rusiji. Ja ne verujem, mada, dobro već sam pisao.

Kako rat, teoretski, može da se završi?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 19:22 - pre 23 meseci
Vidi Calex, ovo je poslednji moj odgovor tebi i na tvojoj temi, ne pišem toliko zbog tebe, jer se vidi da si ostrašćen i da ti je nemoguće objasniti koliko zbog drugih..

1) Rusija je izvršila agresiju na suverenu državu..Da li ta suverena država ugrožava njih ili ne, to je druga tema..Niko ne brani Putinu da podmaže nekog proruskog političara, svrgne Zelenskog (pošto je Ukrajina puna Rusa verovatno bi imao značajno biračko telo) i da onda rešava problem svog naroda u Rusiji ili šta već..

Kad pominješ ugrožavanje - evo ja ti garantujem da u ovom trenutku Hrvatski zvaničnici misle da ih mi ugrožavamo, da Albanci misle da ih ugrožavamo, a verovatno i sve ostale zemlje..I prateći izjave političara - osećaj je obostran.

Evo Albanci u Preševu i Bujanovcu su jako nerećni i ugroženi jer su "pod srpskom čizmom" i bukvalno se kriju u podrume svaki put kada avion nadleti Bujanovac i Preševo.. Čak i predsednik opštine Bujanovac govori da je "njegov predsednik" Edi Rama. Znači potpuno je ok da "oslobodilačka vojska Preševa" krene u oslobađanje ugnjetavanog naroda i da ih "zaštiti od nacista"??

To što radi Rusija je isto ono što je NATO radio nama, u njihovim očima smo mi bili divljaci, nacisti, koji smo ugnjetavali jadni i pošten narod na Kosovu i oni su rešili da tu nepravdu isprave.

Pre neki dan me živ blam pojeo kada sam rešio da (posle dužeg vremena) prošetam centrom Beograda i povedem kolege (dva Čeha, jedan Ukrajinac, jedan Rus i jedan Slovak) koji su došli u BG na službeni put - a tamo na prodaji "Z" majice, Putler sa šajkačom i natpisom da "sve ide po planu" i ne znam ni ja šta.. Neprijatno meni, neprijatno njima.

Posle se iznenađujemo što nas ceo civilizovani svet smatra indijancima. I dalje je jaka antisrpska propaganda u dobrom delu sveta, ali mi se baš trudimo da pripomognemo tome.

Citat:
Java Beograd: Da li neko misli da rat može da se završi tako što će Zelenski da potpiše kapitulaciju, i preda okupirane teritorije Rusiji. Ja ne verujem, mada, dobro već sam pisao.

Kako rat, teoretski, može da se završi?


Naravno da će se zavšiti rat "na papiru"..tj samo će promeniti oblik.. Rusi će postati "dominantni", ali će im sigurno neki gerilci pružati otpor, špijunirati, podmetati nogu, biće diverzija i svegaa i svačega..

Ja jedini način da se završi rat vidim u dogovoru Putina i Zelenskog u tome da Ukrajina neće dozvoliti NATO bazu na svojoj teritoriji, potpiše se sporazum, Ruski vojnici se vrate nazad i nastavi se kao da se ništa nije desilo.. Rusi dobili ono što im odgovara, Zapad će kreditima da dotira preporod i obnovu Ukrajine - i svi srećni i zadovoljni.. Naravno, Zelenski bi popio packu zapada, doveli bi novog poslušnika i na prve naznake kršenja dogovora bi opet sve ispočetka..
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 19:23 - pre 23 meseci
Velikosrpski nacionallizam je glavni problem. Ako bismo priznali amebama da su starije od nas Srba, onda postoje šanse da se rat završi.

Takođe, trebalo bi priznati pravo eu i usa da kupuju rusku naftu, a da sredstva koja uplate za tu naftu odmah i zaplene. To bi onda definitivno zaustavilo rat.

Međutim, niti glupi Srbi mogu da shvate da nisu stariji od ameba, niti će zli Rusi pristati da daju naftu za džabe.

Na kraju, ostaje i problem slobodnih medija, jer ovo što sam napisao neće čuti niko van es-a. Sloboda medija je veliki problem.

P.S. Ako ubrzo Srbija ne uvede sankcije Rusiji i Vučić ne podnese ostavku, ja uzimam pasoš i odlazim iz Srbije u civilizovani svet.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 19:45 - pre 23 meseci
Ne treba mi da uvedemo sankcije nikom - samo treba da nazovemo stvari pravim imenom :)

Kada neko mene napadne pesnicom ili motkom, taj neko je fizičkom silom napao mene...I imam puno pravo da uzvratim istom merom ili (poželjno) većom..

Da li sam ja tom nekom opalio ženu, opsovao majku, dao otkaz na poslu, čuknuo na parkingu, isekao u krivini preko pune linije - to nije bitno, fizički napad je fizički napad..

Isto tako vojna intervencija na suverenu državu je vojna intervencija na suverenu državu.. Bez obzira da li je USA na Siriju, Hrvatska na Srbiju, Srbija na Kosovo, NATO na Srbiju, Irak na Iran i bilo šta slično..

I svaki napad tog tipa je poraz za civilizaciju, bez obzira da li neki AZOVci maltretiraju sugrađane neke druge nacionalnosti, ili neki Putin i neki Čečen tenkovima ulazi u drugu državu..Ali dobro, ja sam malo pacifistički nastrojen, to mišljenje u državi gde se potežu bejzbol palice oko separea u kafiću ili na parkingu, baš nije normalno i popularno :)

Citat:
Bradzorf012:

Na kraju, ostaje i problem slobodnih medija, jer ovo što sam napisao neće čuti niko van es-a. Sloboda medija je veliki problem.

P.S. Ako ubrzo Srbija ne uvede sankcije Rusiji i Vučić ne podnese ostavku, ja uzimam pasoš i odlazim iz Srbije u civilizovani svet.


Slobodni mediji ne postoje, a mislim da se Putinu ne bi mrdnuo brk od naših sankcija :) A i to se neće desiti, gde će onda Vučko da zglajzne sa lovom kad ga najure sa vlasti, poput njegovih učitelja Zlobe Miloševića, Karića..
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 19:54 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen: 1) Rusija je izvršila agresiju na suverenu državu..Da li ta suverena država ugrožava njih ili ne, to je druga tema..Niko ne brani Putinu da podmaže nekog proruskog političara, svrgne Zelenskog (pošto je Ukrajina puna Rusa verovatno bi imao značajno biračko telo) i da onda rešava problem svog naroda u Rusiji ili šta već..

Eh, ali "drug" Janukovic je pobedio na izborima 2014-te, a zatim je brutalnim americkim pucem najuren... Proruski politicari posle te 2014-te mahom pohapseni, proterani, partije zabranjene kao i mediji, ukinut ruski jezik, mnogo je Rusa pobeglo u Rusiju..
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 20:05 - pre 23 meseci
Ti si najobičniji ruski bot, sramota me je što živimo u istoj zemlji. Sad stvarno uzimam pasoš i idem iz Srbije.
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 20:27 - pre 23 meseci
Puc, spaljivanje ljudi, ukidanje jezika, progon i ubijanje nepodobnih i ostale nebitnosti, koga to jos zanima.
Verovatno bi primena ovog "genijalnog" recepta na npr. Madjarskom nacionalnom manjinom rezultirala da "Madjarski agresor" napadne Srbiju i to bi onda trebali nazvati pravim imenom tj. napadom na suverenu zemlju.

Blazen je narod sa ovakvim pastirima :(

Link1 - GT

https://p.dw.com/p/4C0ZO

One in three Germans has financial difficulties
Research in Welt am Sonntag overturns the image of wealthy and economically carefree Germans. 38% of respondents have struggled to make ends meet in recent months.

Link2
https://www.dw.com/en/the-chin...est-trading-partner/a-61957483
 
0

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 21:34 - pre 23 meseci
Ovde si malo vise iskrivio pricu.

Citat:
Turmen:

1) Rusija je izvršila agresiju na suverenu državu..Da li ta suverena država ugrožava njih ili ne, to je druga tema..


To je prva tema. Odatle sve polazi.

Citat:
Turmen:

samo treba da nazovemo stvari pravim imenom.

Koje je to ime ?

Citat:
Turmen:

Srbija na Kosovo


Kosovo nije suverena drzava vec genocidna tvorevina.

 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 21:53 - pre 23 meseci
Citat:
Java Beograd:
Da li neko misli da rat može da se završi tako što će Zelenski da potpiše kapitulaciju, i preda okupirane teritorije Rusiji. Ja ne verujem, mada, dobro već sam pisao.

Kako rat, teoretski, može da se završi?

Zavisi iz cijeg ugla gledas.

Amerima odgovara da se ne zavrsi dokle god ima Ukrajinaca koji bi se borili protiv Rusa.

Rusi su svesni da ovaj rat ne vode protiv Ukrajine vec proksi rat protiv NATO, pre svega protiv Amera i Engleza, tako da ni njima nije bitno kada ce prestati da ratuju protiv Ukrajinaca jer ce se rat preneti dalje.

Ukrajincima je optimalno resenje da organizuju puc i smaknu (likvidiraju) Zelenskog i ekipu, inace ce ih unistiti da se vise nikad ne povrate. Mislim da je ovo i najrealnija opcija zavrsetka rata u Ukrajini.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 22:39 - pre 23 meseci
Ne daju pijanisti da potpiše kapitulaciju, dok god ima živog Ukrajinca, ameri će da dolivaju benzin u vatru da se ne ugasi. Lako je pijanisti, prebacio roditelje sa ogromnim parama u Izrael i samo čeka da ga puste pa da im se pridruži. Nije ukapirao da od toga nema ništa, on se pokazuje kao dobar glumac i zašto bi ga menjali.
Mislim da će da se desi neki preokret, možda ubace drugu priču i svi će da se izgrle na kraju, mislim, svi Rusi i onaj poslednji Ukrajinac.
Prvih dana sam pisao, što više pijanista čeka, imaće manju ponudu. Pred početak je imao sporazum iz Minska, na kraju će da mu ostave Kijev i on će da proglasi pobedu. Ako mi možemo da pobedimo a ameri ušli na KiM, može i pijanista a Rusi ušli u ... bivšu Ukrajinu.
Citat:
Turmen:Ja jedini način da se završi rat vidim u dogovoru Putina i Zelenskog u tome da Ukrajina neće dozvoliti NATO bazu na svojoj teritoriji, potpiše se sporazum, Ruski vojnici se vrate nazad i nastavi se kao da se ništa nije desilo.. Rusi dobili ono što im odgovara, Zapad će kreditima da dotira preporod i obnovu Ukrajine - i svi srećni i zadovoljni.. Naravno, Zelenski bi popio packu zapada, doveli bi novog poslušnika i na prve naznake kršenja dogovora bi opet sve ispočetka..
Zar to nije sporazum iz Minska? Pa sad da se povuku i onda će Ukrajina da potpiše i sve će da poštuju. Imali su dva sporazuma, godine, upozorenja a oni su dovukli vojsku da udare. Misliš da bi pazili na civile i zgrade? Bilo bi kao oni gradovi u Iraku ili Siriji, nema ni kamen na kamenu, nema ni protivnika. Otkud civili na ratištu?

Paralela, kad već povlačiš. Zamisli da naša vojska nagomila oružje na administrativnim granicama sa KiM i počne da puca na šiptarske gradove. I tako osam godina, ubijemo desetine hiljada šiptara, od toga stotine dece ... tu naravno niko ne bi reagovao nego bi nam predložili da pregovaramo pa će šipci da prihvate ono što tražimo i svima lepo? Niko ne bi uleteo da nas bombarduje i nauči pameti?

Nekako svi zaboravljaju, a možda nisu ni čuli, tih osam godina. Ovde uopšte nije bila teorija o ugroženosti nego realnost. Sa otkrivenim planovima da se napravi nova oluja koju bi zapad podržao i pomogao. E to ne može tamo, mogli su kod nas ali se jednom udari u tvrdo. Tada su mogli da smisle Račak, sada su pokušali sa Bučom ali to ovde nema efekta. Iako su i ovde i tamo postojali dokazi da nije bilo tako, priča se proširila a gebelsa sramota kako je bio naivan.
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.05.2022. u 22:47 - pre 23 meseci
Citat:
Kix:

Kosovo nije suverena drzava vec genocidna tvorevina.



Iz tvog ugla..I mog da se razumemo.. A iz ugla velike većine svetske populacije je - suverena država..Niko se ne uzbuđuje mnogo oko toga kako je nastala.. I dovoljno je da ti i ja pređemo granicu u kostimu i sa oružjem za paintball - već istog popodneva bi NATO patka turirala avione u Avianu i svi bi brujali o narušavanju teritorijalnog integriteta suverene i međunarodno priznate države.

 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 07:27 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen

iz ugla velike većine svetske populacije je - suverena država

Kosovo suverena za "velike većine svetske populacije"?
Ako misliš na broj država koje su priznale Kosovo to je 50.26% što nije velika nego tesna većina.

Po broju stanovnika ogromna većina nije priznala kosovo: Kina, Indija, praktično cela Južna Amerika, Afrika ogromnom većinom...

Čak i medju fašistima ne postoji konsenzus!
Priznali su 81.48% članica Evropske Unije i 86.67% NATO članica.

Organizacija Islamskih država 54.39% priznalo.
Jako malo za versku solidarnost.



Prikačeni fajlovi
 
0

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 12:35 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen:

Iz tvog ugla..I mog da se razumemo.. A iz ugla velike većine svetske populacije je - suverena država..Niko se ne uzbuđuje mnogo oko toga kako je nastala..



Gresis, vecina zemalja koja je priznala kosovo morala je to da uradi. To je jedan veoma dobar nacin da opravdaju vojnu intervenciju.
Da je Gadafi ostao da vlada u Libiji do priznanja verovatno nikad ne bi ni doslo.
Ako dodje do nasilne promene vlasti u Belorusiji mozemo se nadati istom scenariju.
Ako su oni suverini zasto u vecinu tih zemalja ne mogu putovati sa pasosem ili vizom kosova ?
Ima tu i drugih koji su direkto okupirani i prinudjeni da kupuju americko gvozdje, Japan, Koreja ...

Srpska vojska, policija i stanovnistvo je 99 bombama isterano sa kosova.
Sada to isto rade Rusi u onim oblastima gde ukrajina nema vojsku i policiju proglasena je nezavisnost.

Sukobljene strane su nekada formalno objavljivale rat.
Danas toga vise nema jer nema ni ratova, odnosno rat je nazvan specijanom operacijom.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 13:03 - pre 23 meseci
Nema rata - nema ratnih zarobljenika. Pa ne važi ni Ženevska Konvencija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 429
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 13:21 - pre 23 meseci
Citat:
Kix:
Citat:
Turmen:

Iz tvog ugla..I mog da se razumemo.. A iz ugla velike većine svetske populacije je - suverena država..Niko se ne uzbuđuje mnogo oko toga kako je nastala..



Gresis, vecina zemalja koja je priznala kosovo morala je to da uradi. To je jedan veoma dobar nacin da opravdaju vojnu intervenciju.
Da je Gadafi ostao da vlada u Libiji do priznanja verovatno nikad ne bi ni doslo.
Ako dodje do nasilne promene vlasti u Belorusiji mozemo se nadati istom scenariju.
Ako su oni suverini zasto u vecinu tih zemalja ne mogu putovati sa pasosem ili vizom kosova ?
Ima tu i drugih koji su direkto okupirani i prinudjeni da kupuju americko gvozdje, Japan, Koreja ...

Srpska vojska, policija i stanovnistvo je 99 bombama isterano sa kosova.
Sada to isto rade Rusi u onim oblastima gde ukrajina nema vojsku i policiju proglasena je nezavisnost.

Sukobljene strane su nekada formalno objavljivale rat.
Danas toga vise nema jer nema ni ratova, odnosno rat je nazvan specijanom operacijom.


Većina država koje nisu priznale Kosovo, nisu jer imaju na svojoj teritoriji "žarišta" (Kipar, Krim, Baskija, Katalonija, Južna Osetija, Krim itd da ne davim sad). Iza svakog (ne)priznanja stoji neki razlog, da li je interes, da li je propaganda, da li su dobrosusedski odnosi, ko bi ga znao..

Šta sprečava Rusiju da prizna Kosovo kada izdejstvuje nezavisnost Krima, Donjecka, Istočne Ukrajine (ili kako god bi se zvala).

To za pasoše ne potresa mnogo žitelje Kosova jer 90% njih ima državljanstvo Švajcarske, Austrije, Albanije, Srbije.. Potresa nas što naši zvaničnici tamo ne smeju da kroče, naši sportski klubovi ne smeju da odigraju sportsku utakmicu, naši muzičari ne mogu da imaju tamo nastup i slično.. Još jedno deljenje karata u kome su naši ispooshili.. Ali avaj, kako reče onaj pajac Marko Đurić "vodimo 5-0"

Citat:
Danas toga vise nema jer nema ni ratova, odnosno rat je nazvan specijanom operacijom.


Kad je Rusija onda je specijalna operacija, kad je USA ili NATO onda je mirovna misija.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.05.2022. u 13:49 - pre 23 meseci
Citat:
Turmen: Šta sprečava Rusiju da prizna Kosovo kada izdejstvuje nezavisnost Krima, Donjecka, Istočne Ukrajine (ili kako god bi se zvala).

Rusija može da prizna Kosovo kad bude bila deo Nato pakta. Limburga meseca, kad se majmuni šišaju.
Do tada, ne postoji ni jedan jedini razlog da se dodvorava Amerima.

Isto važi i za Kinu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 366864 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.