Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kargo kult u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Kargo kult u Srbiji

[ Pregleda: 4833 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Kargo kult u Srbiji27.08.2021. u 11:05 - pre 32 meseci
Kargo kult je nastao na ostrvu Tana u Južnom Tihom okeanu, kada su se urođenici sreli sa američkom vojskom 1942. godine. Amerikanci su imali neke čudne rituale kojima su znali kako da umilostive bogove i zahvaljujući tome bogovi su im sa neba bacali darove. Nekih 70 godina nakon što su bogovi napustili Tanu, urođenici izvode ritual kako bi ih umilostivili i dobili od njih "kargo". To se dešava i dan danas. Urođenici marširaju sa drvenim puškama, pale baklje kako bi osvetlili aerodrom, imaju kontrolni toranj napravljen od drveta, podižu svakog jutra američku zastavu... Pomislio sam kako i mi radimo nešto slično. Imamo parlament koji glasa na zvonce, prepisujemo zakone kako bismo umilostivili božansku EU koja će nam dati donacije sa neba, odvajamo otpad, da bi na kraju sve završili na kraju na istoj deponiji... imamo čak i Vođu koji komunicira sa našim ekvivalentom Džona Froma. Zaboravio sam da pomenem Džona Froma, on je prorok koji je najavio dolazak Amerikanaca na ostrvo (verovatno je to bio John from America) i celo ostrvo sada čeka na njegov povratak, a seoski vrač je jedini koji komunicira sa njim.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kargo kult u Srbiji

[ Pregleda: 4833 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.