Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85005 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred09.10.2021. u 22:29 - pre 31 meseci
Citat:
Savetujes mi da posetim psihijatra? Zasto?

Ma nista, sumnjivo nesto coveku, pa za svaki slucaj. Isto kao kad bi ti rekao da ti je moj auto nesto sumnjiv, zvuci ti nekako nenormalno pa savetujes da ga oteram na kontrolni tehnicki pregled. I ja poslusam prijateljski savet, oteram, ako nadju nesto kazem "hvala burazeru, bio si u pravu", ako ne nadju onda opet hvala na trudu i brizi...
Citat:

Nema svrhe sa njima komunicirati na neki drugi nacin, vec onako kako to jedino mogu da razumeju. Drsko i nasilno.

Sve i da je tako, ovde si na pogresnom mestu. Na ovom forumu prakticno i nema antivaksera, niko te ne ubedjuje da se ne vakcinises jos sto puta ako tako zelis. Mi razumemo da su vakcine vazno naucno dostignuce ali branimo ljudsko pravo da mozemo nesto da ne zelimo. Ovo sto ti radis je isto na primer kao da me ubedjujes da postanem derpe. Retorika je vrlo slicna "hajde, nista nece da ti fali, toliko ljudi su vec postali gejevi zasto se ti pravis pametniji od njih, ne moras zbog sebe, ali ucini to zbog mene, bice mi mnogo lepo i korisno... "
Ama, covece, ne interesuje me to u zivotu (ni prvo ni drugo), idi budi sta god hoces i bodi se cime god hoces, ljubazno te molim da me zaobidjes, a ako nastavis da budes drzak i nasilan, jedino sto ja mogu da razumem je da treba da te nokautiram ako mi se priblizis. Nema nikakve sanse da drskoscu i nasiljem postignes da mi nekako ucinis svoje ideje primamljivim. Naprotiv, istorija je pokazala suprotno - ako ti je neprijatelj onako mlitav i neodlucan, onda ga malo jace nagazis i on postaje jedinstven, odlucan i cvrsto resen da ti se suprotstavi. Tako da ako si ti ustvari antivakser koji je dosao ovde da svojom glumom, bahatoscu, drskoscu i pretnjama ucvrsti stavove ljudi koji se jos nisu vakcinisali da to nikada i ne ucine, onda bravo, cestitam, maestralno si ovo izveo, imas odlican rezultat, uspesno manipulises ljudima, pametniji si od vecine nas ovde.

Ali, ako u tvom nastupu nema glume onda... prosto mi te zao nekako - toliko se trudis da postignes nesto, a ono sve ide suprotno!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred09.10.2021. u 22:48 - pre 31 meseci
Citat:
Nebojsa_1981:
Ali i dalje mislim da takvog treba testirati svaki dan, i sve mu to naplatiti po "trzisnoj" ceni! Cena slobode izbora :D

Moze, ali u tom slucaju vakcinisanog testirati svaki treci dan i takodje naplatiti. Jer eto, definitivno i vakcinisani mogu da budu zarazeni. Posteno.

Zasto bih ja rizikovao da vakcinisan udje u avion bez testiranja i sve nas zarazi? Nista sertifikati i propusnice, pa da vakcinisani nekontrolisano sire epidemiju, nego sve redom testirati i sve srecni, svi zadovoljni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:3d7c:328..



+7177 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred09.10.2021. u 23:31 - pre 31 meseci
Sve bi i ovako i onako trebalo da bude po trzisnoj ceni - u suprotnom nesto nije posteno.

Kako stvari stoje, testiranja vakcinisanih su vrlo verovatno nesto sto ce biti vidjeno po imigracijama i u transportu (kad se sedi u istoj kutiji duze vreme).

Osim ako se ne smisli neka nova formulacija koja pravi trajniji imunitet ili se sam virus izmenja tako da vise nije stvar za brigu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 09:08 - pre 31 meseci
Jesi li nailazio negde na podatke u kojoj meri je virus stvar za brigu za one koji su vec prelezali? Tu i tamo po novinama se uvek nadje par primera ljudi koji tvrde da im je drugi put bilo teze, ali u realnom zivotu medju poznanicima nemam nijedan takav primer. Moje nade su usmerene ka tome da ce covid za ljude koji su ga vec imali biti znatno bezopasniji od obicnog gripa i izgleda da je za sada tako. Pri tom mislim na one koji su imali barem povisenu temperaturu i bol u grlu, a ne one asimptomatske ili sa kojekakvim prolivima i slicno. I takodje ne na one koji su lazno ozdravili pa ih za dve nedelje bolest dotukla, nego za one koji su se oporavili barem par meseci, ne znam nijedan primer da se takav kasnije ozbiljno razboleo ili umro od covid19.

Postavlja se pitanje i ima li svrhe one koji su prelezali podvrgavati bilo lakvim merama - zar nije bolje da povremeno dobiju buster dozu virusa, nego da cekaju da im imunitet vremenom potpuno izvetri?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 10:09 - pre 31 meseci
Osim sto se ovde ispredaju fantazije , o Stranim podacima , malo da vidimo kako je u Srbistanu !

https://rs.n1info.com/vesti/in...-intubiranih-visa-od-90-odsto/

Ko dodje na respirator , neka mu porodica zakaze parcelu ako nemaju !
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:12 - pre 30 meseci
Laz nad svim lazima da je Covid 19 manje opasan od obicne gripe.

Nije problem ono sto je direktna zaraza virusom, problem je ono sto on iza sebe ostavi. A veoma je nezgodan po tom pitanju. (videti TACKA 9)
Ja ne pricam rekla-kazala, ovo je moje iskustvo

1. pocetak - jaka groznica u vecernjim satima, jedno dva sata intenzivne groznice. Za mojih godina ovo nisam doziveo (eda, nisam 1981 godiste - imam jos vise od 10 godina na grbaci).
2. u naredna 2 dana, nista posebno. Lagana temperatura 37,8 mak. Gubitak cula ukusa i mirisa
3. Cetvrti dan pozitivan PCR, temperatura oko 38, terapija probiotici i vitamini, lekovi za spustanje temperature
4. sedmi dan, problemi pocinju. Kasalj, temperatura do 39, konstantno. Ne pomazu lekovi.
5. muke do 12tog dana, jedno 3 dana ne pamtim da su postojala. Izgubio 6 kg za 3 dana. Nisam nista mogao da pojedem niti da popijem. Preznojavanje konstantno.
6. Nakon 14tog dana, temperatura se vratila na normalno, sa tendencijom da tu ostane.
7. tokom perioda bolesti, na 3 dana sam radio analizu krvne slike. Sve u granicama normale za to stanje. D-Dimer odlican.
8. nakon izlaska iz kovida, pregled pluca putem stetoskopa nije utvrdio nikakav problem. Lekar preporucio RTG.
9. RTG pokazao obostaranu upalu pluca u samom zacetku! NAKON POVLACENJA COVID 19!
10. Antibioticka terapija, i da ne davim sve proslo kako treba.
11. Oporavak do potpunog povratka svih funkcija na staro, oko 2 meseca.

Problem je tacka 9! Bez obzira na tezinu simptoma, u svakom slucaju moze da se dobije upala pluca. A sto se vise zapusti, to je posledica teza. Ljudi koji su se lecili kod kuce nisu ni znali niti hteli da priznaju bolest. Pa ih odnela upala pluca koju su mogli da rese jednostavno. Ne moze jednostavnije! Popio sam 6 tableta i nikakvih problema. A da nisam radio RTG na vreme, upala bi me za 7 dana odnela u vecna lovista. Pobeli snimak i cao zdravo.

Zlokobno je, veoma...

I nemoj ti da me zalis, nadam se da tebe niko nece morati da ozali...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:31 - pre 30 meseci
Citat:
„Ljudi moraju da se vakcinišu, inače ćemo nestati“, poručuje doktorka Ažić Vukičević

Eto primera budalastine iz usta struke i kako posle ljudi da im veruju... Ja sam sad jos radoznaliji da vidim hoce li ljudska vrsta zaista da nestane ako se ne vakcinisem. To je matematicki potpuno nemoguce. Ako virus ubija pretezno nevakcinisane onda ce u jednom trenutku svi nevakcinisani nestati i vakcinisanima nece pretiti opasnost od njih. I obrnuto. Ljudska vrsta ima vece sanse za opstanak ako ima vakcinisane i nevakcinisane. Tako ako se ispostavi da jedna grupa izumire, druga najnormalnije produzava vrstu, nikakvo nestajanje nije opcija, cemu sirenje panike? Ljudi mogu da umiru od straha, cak i ako je virus skroz bezopasan po njih, kaze enciklopedia Britannica. Ko ne veruje neka proveri na google.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:31 - pre 30 meseci
OK, to je tvoje iskustvo, ali postoji iskustva hiljade drugih, koji su Covid 19 preležali za par dana, lakše od najlakšeg gripa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:34 - pre 30 meseci
Citat:
Java Beograd: OK, to je tvoje iskustvo, ali postoji iskustva hiljade drugih, koji su Covid 19 preležali za par dana, lakše od najlakšeg gripa.


I sad, sledi zakljucak?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:46 - pre 30 meseci
Citat:
Nebojsa_1981:
Laz nad svim lazima da je Covid 19 manje opasan od obicne gripe.

Nije problem ono sto je direktna zaraza virusom, problem je ono sto on iza sebe ostavi.

To poredjenje je tesko moguce napraviti, jer ne raspolazemo podacima sta je obicna gripa iza sebe ostavila kad se prvi put pojavila. Razlika je sto za obicnu gripu svi imamo imunitet, stecen genima, razvojem bebe u majcinoj utrobi, preko majcinog mleka i kasnije licnim borbama protiv virusa. Da bismo precizno uporedili sta je opasnije trebala bi nam neka neotkrivena izolovana civilizacija koja se nikada nije susrela ni sa influencom ni sa covidom. I onda tamo pustimo oboje i vidimo sta je opasnije. Ovako, protiv gripe imamo imunitet, protiv covida tek gradimo, pa realno nemamo pojma sta ce biti nakon sto se svi zarazimo, koji od tih virusa ce biti opasniji. Premalo istrazivanja ima vezano za to "sta iza sebe ostavlja" covid19 nakon druge, trece, n-te infekcije. Probaj na google, neces naci prakticno nista. To je taboo tema koja nekom bitnom ne odgovara da se istrazuje, ili je istrazena i tom nekom poznat rezultat, ali ne zeli da i mi znamo. Ja sam licno stekao utisak da ce covid19 biti znatno manje opasan kod n-tih infekcija nego sto je opasna influenca, ali uzorak koji posmatram je mali, za licnu upotrebu vise mego dovoljan, ali da sad ja nesto druge ucim, to nikako. Postavlja se pitanje odakle tebi ideja da ce covid19 kod n-tih infekcija biti opasniji od gripe? Nema odakle, prosto si resio da to sebi uvrtis u glavu bez ikakvog utemeljenja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:47 - pre 30 meseci
Citat:
Nebojsa_1981:
Citat:
Java Beograd: OK, to je tvoje iskustvo, ali postoji iskustva hiljade drugih, koji su Covid 19 preležali za par dana, lakše od najlakšeg gripa.

I sad, sledi zakljucak?


Ne znam. Ja nemam opšti zaključak.

A što se tiče mene - pošto ne znam da li bi tok bolesti bio lak ili težak - zaključio sam da je najbolje da se ne razbolim. Fazon: "Bolje spečiti nego lečiti".
Nosim masku, izbegavam masovna okupljanja, vakcinisao se (+ treća doza) ... a i dalje nosim masku, perem ruke i tako to ... što kažu "poštovanje svih epidemijskih mera", dok god traje epidemija.

I trudim se da utičen na friends & familly okolinu da se takođe vakciniše i poštuje epidemijske mere. Fazon: "Ko se čuva i bog ga čuva"

To je moj zaključak za mene.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:55 - pre 30 meseci
Citat:
pctel: Jesi li nailazio negde na podatke u kojoj meri je virus stvar za brigu za one koji su vec prelezali? Tu i tamo po novinama se uvek nadje par primera ljudi koji tvrde da im je drugi put bilo teze, ali u realnom zivotu medju poznanicima nemam nijedan takav primer.

Ovo i mene zanima. Tj. zanima me na nekom ozbiljnijem nivou. Iz mog okruzenja, znam za dvoje koji su prelezali dva puta. Jedna mladja osoba, 28-30god. Ne znam da li je bilo neke razlike ali ako je bilo, nije bilo od znaja. Mislim da je oba puta bio blag oblik. To je sve bilo jos pre vise od godinu dana (medicinska sestra). Druga osoba je prvi put imala blazi oblik, drugi put dosta tezak. Skoro da je morao na respirator. Drugi put je bilo pre par meseci, prvi put ne znam tacno kada.
Treca osoba za koju znam nije iz mog okruzenja. Bill Phillips je sportski trener, nutricionista, body builder. Prvi put je bilo osredjnje pa se nije vakcinisao jer je ocekivao da ima imunitet (njegove reci) a onda je sledeci put bio 28 dana na respiratoru.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 11:57 - pre 30 meseci
Citat:
Vakcinacija je mera koja se primenjuje masovno, na celo stanovništvo. Tako, i samo tako deluje, nikako drugačije.

Jedna od najvaznijih karakteristika vakcine je efikasnost delovanja na zastiti pojedinca, merljiva je i statisticki izracunljiva.

Ovo drugo je cist izgovor - ako se vakcina pokaze totalno neefikasna, onda kao poslednju liniju njenog marketinga iz rukava izvuces floskulu da je neefikasna zato sto se neko drugi nije vakcinisao. Ostavimo se debilizma, prepucavanja i medjusobnog optuzivanja za sopstvene neuspehe. Imas statisticki rezultat koji kaze da je vakcina efikasna 50%, odigras rulet i vidis sta ti zapadne, crveno ili crno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 12:05 - pre 30 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Nebojsa_1981:
Laz nad svim lazima da je Covid 19 manje opasan od obicne gripe.

Nije problem ono sto je direktna zaraza virusom, problem je ono sto on iza sebe ostavi.

To poredjenje je tesko moguce napraviti, jer ne raspolazemo podacima sta je obicna gripa iza sebe ostavila kad se prvi put pojavila. Razlika je sto za obicnu gripu svi imamo imunitet, stecen genima, razvojem bebe u majcinoj utrobi, preko majcinog mleka i kasnije licnim borbama protiv virusa. Da bismo precizno uporedili sta je opasnije trebala bi nam neka neotkrivena izolovana civilizacija koja se nikada nije susrela ni sa influencom ni sa covidom. I onda tamo pustimo oboje i vidimo sta je opasnije. Ovako, protiv gripe imamo imunitet, protiv covida tek gradimo, pa realno nemamo pojma sta ce biti nakon sto se svi zarazimo, koji od tih virusa ce biti opasniji. Premalo istrazivanja ima vezano za to "sta iza sebe ostavlja" covid19 nakon druge, trece, n-te infekcije. Probaj na google, neces naci prakticno nista. To je taboo tema koja nekom bitnom ne odgovara da se istrazuje, ili je istrazena i tom nekom poznat rezultat, ali ne zeli da i mi znamo. Ja sam licno stekao utisak da ce covid19 biti znatno manje opasan kod n-tih infekcija nego sto je opasna influenca, ali uzorak koji posmatram je mali, za licnu upotrebu vise mego dovoljan, ali da sad ja nesto druge ucim, to nikako. Postavlja se pitanje odakle tebi ideja da ce covid19 kod n-tih infekcija biti opasniji od gripe? Nema odakle, prosto si resio da to sebi uvrtis u glavu bez ikakvog utemeljenja.


Jesi li kad cuo za vreme? Imas li kalendar ili sat? Postoji li u tvom umu pojam vreme?
Taj imunitet stecen genima je neko (mnogi) glavom platio kad nije bilo drugih oblika borbe sa zarazom sem spaljivanja na lomaci. Ako ces da cekas 10 godina na opsti prirodni imunitet koji ce da odnese jednog coveka koji je mogao da se spase, onda stvarno sa tobom nesto nije u najboljem redu. To sto tebi nije poznato da je neko nesto istrazio, to samo pokazuje tvoj nedostatak znanja a ne kao cinjenicu da nesto nije ispitano. Pojma ti blagog nemas...
Dal sam ja nesto uvrtio u glavu bez utemeljenja... pitaj one koji su sahranili svoje najblize. A mozda nisu morali. Al ti si pametan pa ti samo teraj tako.
Nadam se da je tvoja prica ok, a da ja gresim i da ce covid preci u nesto kao sto je spanski grip. Ali sta ako ti gresis i on predje u nesto kao HIV?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 12:06 - pre 30 meseci
Na ovoj diskusiji, kao i na hiljadama drugih, u Srbiji i svetu, diskutuje se uglavnom "Šta država d'uradi" "Šta država da zabrani" "Šta država da proglasi obaveznim".

A sve se svodi na pojedinca.
Kome još nije jasno da je u toku epidemija, čiji tok bolesti može biti težak, pa i fatalan?
Kome još nije jasno kakvo ponašanja i koje akcije su neophodne u epidemiji?


A pošto odavno tvrdim da je svako kovač svoje sreće - molim lepo.

Jeste, priznajem, nezgodno je što i neko ko poštuje sve mere, ipak može da nagrabusi, ali tako je to kad je epidemija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil2

Član broj: 346247
Poruke: 17



+2 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 13:17 - pre 30 meseci
Put do pakla popločan je dobrim namerama.

Prateći temu i ovde i na drugim mestima kao i realnom životu, dolazim do zaključka da obe polarisane strane, takozvani vakseri i takozvani anti-vakseri imaju isti cilj da se što pre završi sa ovim i da nastavimo da živimo kao što smo i ranije živeli. Bez maski bez karantina zatvaranja. Da možemo normalno da putujemo, da se družimo itd.

Nekako vidim da je problem da i jedna i druga strana previđa određene detalje na takav način da sebe postavlja u apsolutnu poziciju moralne superiornosti što dalje ima za posledicu totalitarnog ponašanja.

Elem, takozvani vakseri traže instant rešenje. Što pre izbaci vakcinu, vakciniši populaciju i gotova stvar. Međutim ako vakcinu izbaciš brzo ona nije dovoljno testirana i ne radi 100% protiv virusa. Dodatni problem su sporedni efekti vakcine koji mogu totalno zdravu osobu da ubiju od posledica stvaranja trombova po telu (srčani i moždani udar). Ukoliko vakcina ne deluje 100% onda je svaka osoba koja je primi i u nekom trenutku bude izložena virusu postaje mesto gde se stvaraju novi sojevi virusa. Ovde sam video poređenje sa vakcinom protiv boginja gde su svi morali da je prime. Ta vakcina ima 100% učinak i sa tom vakcinom je moguće totalno iskoreniti bolest. Sa ovim vakcinama protiv kovida to nije slučaj. Jedina dobra stvar ovih vakcina je njihovo dejstvo na kratke staze da se zaravni kriva. Na druge staze može biti pogubna jer će se se usled toga što ne deluje 100% sasvim sigurno stvarati novi sojevi.


E sad sa druge strane su takozvani anti-vakseri. To su ljudi koji pod jedan ne žele da im se stavlja u organizam bilo šta što nije dovoljno ispitano. Ljudi koji znaju da vakcina nije jedini način borbe protiv virusa. Zašto zato što prate novosti iz medicine i gledaju na koji način da poboljšaju svoj imunitet pogotovo u slučaju ovog konkretnog virusa gde se to pokazalo kao moguće zahvaljujući autopsijama koje su rađenne u početku pandemije gde su izvedeni određeni zaključci i gde su razvijeni određeni protokoli prevencije i lečenja. Glavni od svih je vitamin D koji je neophodan činilac za imunitet. Na primer kada se sunčamo leti u toku jednog dana je moguće proizvesti 25000 UI dnevno, odrasla osoba. Preporučena dnevna doza za održavanje potrebnog nivoa vitamina D u organizmu je oko 5000 UI.

Svi imamo cilj da budemo živi i zdravi
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 13:29 - pre 30 meseci
Nemamo.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 13:40 - pre 30 meseci
@Stil 2 - A imaš i treću grupu, koja je najopasnija.. Veruju da korona ne postoji, ne nose maske, ne planiraju da se vakcinišu, žive kao da se ništa ne dešava i totalno su nezainteresovani.. Bio sam na ivici da odjebem nekoliko osoba iz friends and family kruga jer nisam mogao da im objasnim zašto u sred epidemije ja ne želim da se gužvam u prepunom klubu, idem na more u sred sezone prepunim avionom u prepun hotel i slično..

Jedan od njih je bio takav u početku, ono kao "ma daj korona, to je običan grip samo su ga preimenovali", e onda mu je otac zakačio koronu, jedva se izvukao, a onda se on vakcinisao i krenuo da drži pridike svima i kači statuse po društvenim mrežama "vakcinišite se, sačuvajte sebe i druge, verujte lekarima, debili, ravnozemljaški nepismeni" - slične floskule kao Nebojša 1981.. Naravno, nakon vakcinacije je nastavio da ne nosi masku, ne poštuje mere, bleji po prepunim klubovima, naravno da je fasovao koronu, ali je i dalje moralno superioran jer se jelte vakcinisao...

Rekao sam i ja i Java, svako je kovač svoje sreće.. Nisam vakcinisan, ali poštujem mere koliko je moguće, otkako je počela pandemija malo i vodim računa o svom imunitetu i od mene za sada dovoljno.. Već vidim da ova vakcina nije učinkovita, a ja da se bodem na svakih 6 meseci jer se pojavio alfa, beta, gama, delta soj, ne pada mi na pamet.
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 13:58 - pre 30 meseci
"Evo resenija" - vitamin D!
Sve super! I to je sve ok. Ali - evo sta kazu za vitamin D
http://www.msd-prirucnici.plac...ni-i-minerali/visak-vitamina-d
Znaci, i vitamini mogu da budu problem? U nekom slucaju..., izolovanom... uhhh... necemo na tu stranu

Nego, izgleda da se valja zaraziti i preziveti. Mozda nekom lici da se postavljam na poziciju neke price koja je iznad drugih. Nije mi to namera, naprotiv. Pokusavam identicno agresivnim stavom da iznesem svoje misljenje drugoj grupaciji.
Ovako dok jedna strana cuti (sapuce?) i mudruje, druga strana galami i pravi sve vecu stetu. I sebi i drugima.
Da. Svestan sam da zastupam ekstremne mere, mada ne mislim bas da nekog na silu treba da bodes. I ne pisem sve zbog onih koji su vec anti* (*=maska, mere, vakcine...) vec zbog onih koji jos nemaju neko misljenje. Ovi anti svakako nikad nece promeniti stranu, bar ne pre respiratora.

I jos nesto, ko kaze da vakcina nije dovoljno ispitana? I sta je to "dovoljno"? Kad je "dovoljno"?
Pa po tome, ni aspirin jos ne bi poceli da koristimo, jer nije "dovoljno" ispitan.
Pre godinu (ili malo vise) su bukvalno zabranli Ranisan (povukli iz prodaje, sustina ista). A bio je zakletva svima koje zeludac zeza. Dosli su do zakljucka da Ranisan ima stetna dejstva koja nisu vise prihvatljiv rizik.

Svaki lek ima svoje kontraindikacije, ali kad je to mnogo manje od koristi koje radi, to je jednostavno - prihvatljiv rizik. Grubo ali je tako.
Opcije su, sta? Da ne uzimamo lekove, da ne primamo infuziju, da ne radimo transfuzije, da se ne vakcinisemo? Pa ajde da se svi kolektivno prekrstimo u Amishe, i da sve prihvatimo boziju volju. Pa ko pretekne, pretekne.

Vakcina:
Recimo Sinovac vakcine se baziraju na "mrtvom" Covid 19 virusu, i takve vakcine postoje decenijama. Itekako su dobro ispitane. Sam "potpis" virusa nemas potrebe da ispitujes, mrtvo je mrtvo. Ostatak vakcine lako ispitati. To je bukvalno medijum na kom se taj mrtvi rnk prenosi do organizma. A to sve u cilju stvaranja recepta za blagovremen imuni odgovor kad dodje do prave infekcije. Sve kristalno jasno, lako objasniti onom ko zeli da slusa.

@ Turmen
Pre nekih 20 dana sam bio na jednom sastanku. Zamisli, od svih nas, ni jedan sa obe doze nije fasovao, a svi ostali jesu. Empirijski dokaz. I opet, moje iskustvo. Ne izmisljam, ne izvrcem, samo prenosim svoje iskustvo ne babe Kurane. I ne moras da se bodes zbog novog soja, Vuhan i Delta i nemaju previse razlika, tako da su vakcine i tu efikasne u dobroj meri.
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 357



+541 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:03 - pre 30 meseci
[quote]Turmen:

Rekao sam i ja i Java, svako je kovač svoje sreće.. Nisam vakcinisan, ali poštujem mere koliko je moguće, otkako je počela pandemija malo i vodim računa o svom imunitetu i od mene za sada dovoljno.. Već vidim da ova vakcina nije učinkovita, a ja da se bodem na svakih 6 meseci jer se pojavio alfa, beta, gama, delta soj, ne pada mi na pamet. [quote]


Upravo tako. I sam tako razmišljam. Inače, negde sam pročitao, da nijedna od ovih vakcina i ne štiti u stvari, nego samo ublažava simptome, ako se posreći da je reakcija organizma dobra na vakcinu tako da i dalje se moraju pridržavati svih zaštitnih mera kao i dok nije bilo vakcina.

Inače, ,,najbolji" su oni što nose masku samo na usta, a dišu na nos...šta reći..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85005 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.