Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85040 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:13 - pre 30 meseci
@ optimizator

Slazem se, uglavnom.
Ali recimo, maska takodje nije 100% zastita. Vise stiti druge od tebe nego tebe od drugih. Ali ne 100%, ni u jednom smeru.

I tacno, vakcina sprecava tezi oblik bolesti koji ima mogucnost fatalnog ishoda.
Tacno je, vakcinisan moze da se zarazi, i da ima i simptome...
Ali, isto tako, mnogo manju sansu da zavrsi na respiratoru.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:22 - pre 30 meseci
Citat:
Nebojsa_1981: I tacno, vakcina sprecava tezi oblik bolesti koji ima mogucnost fatalnog ishoda.


Kako znaš?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:26 - pre 30 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
pctel: Jesi li nailazio negde na podatke u kojoj meri je virus stvar za brigu za one koji su vec prelezali? Tu i tamo po novinama se uvek nadje par primera ljudi koji tvrde da im je drugi put bilo teze, ali u realnom zivotu medju poznanicima nemam nijedan takav primer.

Ovo i mene zanima. Tj. zanima me na nekom ozbiljnijem nivou. Iz mog okruzenja, znam za dvoje koji su prelezali dva puta. Jedna mladja osoba, 28-30god. Ne znam da li je bilo neke razlike ali ako je bilo, nije bilo od znaja. Mislim da je oba puta bio blag oblik. To je sve bilo jos pre vise od godinu dana (medicinska sestra). Druga osoba je prvi put imala blazi oblik, drugi put dosta tezak. Skoro da je morao na respirator. Drugi put je bilo pre par meseci, prvi put ne znam tacno kada.
Treca osoba za koju znam nije iz mog okruzenja. Bill Phillips je sportski trener, nutricionista, body builder. Prvi put je bilo osredjnje pa se nije vakcinisao jer je ocekivao da ima imunitet (njegove reci) a onda je sledeci put bio 28 dana na respiratoru.



Procitao sam ali ne za nas vec za S.Makedoniju .

Tamo je tada bilo , pre nekoliko meseci oko 350 Reinficiranih ! Poznato je da je u S. Makedoniji slicno kao i kod nas , a ne kao na zapadu , da je evidentirano znatno manje ljudi od stvarnog broja .

Tako da se moze predpostaviti da su skoro svi ovi registrovani , ponovo imali izrazene simptome .

Od njih je 5 Umrlo , a vecina je drugi put imala jaci oblik nego prvi !


EDIT: evo linka

https://www.danas.rs/svet/u-s-...-avgustu-10-odsto-vakcinsanih/


 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:28 - pre 30 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
Nebojsa_1981: I tacno, vakcina sprecava tezi oblik bolesti koji ima mogucnost fatalnog ishoda.


Kako znaš?


A ti znas da je drugacije?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:38 - pre 30 meseci
Ne znam jer mi nije dostupna statistika napravljena na reprezentativnom uzorku. Na osnovu malog uzorka zasnovanog na ljudima iz mog okruženja sumnjam u ovo što ti tvrdiš. S obzirom da sam primio vakcinu voleo bih da je tačno ovo što ti kažeš, ali nažalost izgleda da nije.
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 14:55 - pre 30 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Ne znam jer mi nije dostupna statistika napravljena na reprezentativnom uzorku. Na osnovu malog uzorka zasnovanog na ljudima iz mog okruženja sumnjam u ovo što ti tvrdiš. S obzirom da sam primio vakcinu voleo bih da je tačno ovo što ti kažeš, ali nažalost izgleda da nije.


Reprezentativni uzorak je mnogo veci nego sto bi bio broj ljudi iz tvog ili mog okruzenja.Tako da taj broj ljudi sigurno nije reprezentativan uzorak.

Evo random grafikona pretpostavljam da je uzorak dovoljno veliki da moze da mu se veruje.
https://www.statista.com/chart...tions-vaccinated-unvaccinated/
https://cdn.statcdn.com/Infographic/images/normal/25589.jpeg

Random pretraga:
https://www.bbc.com/news/health-58545548

mada ce Dimkovic imati primedbe na upotrebu statistike, koju ne razumem.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 17:04 - pre 30 meseci
Već sam napisao, verujem da je vakcina imala efekta za originalni soj virusa, ali da je virus je u međuvremenu mutirao i da vakcina više nema efekta. Ovo je samo moje zapažanje, ne i naučno potvrđene činjenice. Tvoji grafikoni se odnose na jul 2021. Da si me tada pitao šta mislim o vakcinama, rekao bih ti da vakcine deluju i da do kraja godine više neće biti zaraženih.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 17:39 - pre 30 meseci
Da li svaka poruka mora da počne ili se završava kerovima?

Ceterum censeo canes (Carthaginem) esse delendam.
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 18:15 - pre 30 meseci
Citat:
BuzzLightyear: Da li svaka poruka mora da počne ili se završava kerovima?

Ceterum censeo canes (Carthaginem) esse delendam.

Fiksacija... Frojd opisao davno. Verovatno je imao psa, verovatno dok je bio mladji od 7 godina, ali nije prerastao. Kasno usao u pubertet, koji mu i dalje traje. Fiksacija ostala kod psa.
Doticni je verovatno ljubitelj lika i dela Voje Sheshelja - lepo se uklapa u profil.
Pogotovo kad pogledas recnik i vezu sa odabranim nickom.

On je beznadezan slucaj.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred10.10.2021. u 20:27 - pre 30 meseci
Hm, nije mi baš najjasnije. Kaže se na prethodnoj strani, na onim slikama, citiram: "veruju u nauku". Čekaj, kolko se ja razumem u sir i vojnu muziku, nauka ne može biti predmet vere. Ako pak može, imam nedoumice. Boža u kog verujem je prilično ljubomoran, ne dozvoljava mi da se klanjam i da služim drugim bogovima, osim njemu.

Zaista, bez obzira na to da li virus postoji ili ne, da li je napravljen u laboratoriji ili ne, da li ovo ili ono, korona i situacija sa istom mi sve više liči na veru. Ostaje još da vidimo koji je njihov kredo, njihov simvol vere.
 
Odgovor na temu

Nebojsa_1981
Ne radim, zasto bi?

Član broj: 346655
Poruke: 7
94.250.100.*



Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 05:02 - pre 30 meseci
Citat:
Bradzorf012: Hm, nije mi baš najjasnije. Kaže se na prethodnoj strani, na onim slikama, citiram: "veruju u nauku". Čekaj, kolko se ja razumem u sir i vojnu muziku, nauka ne može biti predmet vere. Ako pak može, imam nedoumice. Boža u kog verujem je prilično ljubomoran, ne dozvoljava mi da se klanjam i da služim drugim bogovima, osim njemu.

Zaista, bez obzira na to da li virus postoji ili ne, da li je napravljen u laboratoriji ili ne, da li ovo ili ono, korona i situacija sa istom mi sve više liči na veru. Ostaje još da vidimo koji je njihov kredo, njihov simvol vere.


IMHO, fundamentalna razlika izmedju nauke i vere (u religioznom smislu) je veoma jasna.

- Neko nekad napisao knjigu, i rekao je da je to napisano uz pomoc i/ili intervenciju boga - bez materijalnog dokaza za takvu tvrdnju. Tako stoji nekoliko hiljada godina bez ikakvog ispitivanja tacnosti onog sto u knjizi pise. Tome se veruje bez ikakve diskusije. Dogma verovanja bez dokazivanja. Nema diskusije o onom vec napisanom. Ko se usudi da sumnja u napisano, rizikuje da bude proglasen nevernikom, izdajnikom... ili da ostane bez glave.

- Nauka, svaki dan se preispituje ono sto se do sad naucilo, i bez ikakvih problema se izvrse promene u knjigama cim se za nesto nadje dokaz za izmenu prethodnog znanja. Dogma stalnog dokazivanja i preispitivanja. Mislim da niko nije ubijen zato sto se protivio ili preispitivao kirhofova pravila, omov zakon, Njutnove zakone... Konkretno, evo za cika Njutna, dokazano da vredi a opet na kvantnom nivou vrede druga pravila. U tome je razlika. Stalno dokazivanje i ucenje novog.

Ovde se ne radi o dve ili vise nauka, kao sto ima vise religija koje se trve radi "kontrole nad dusama i njihovim novcanicima".
Nauka je jedna oblast i njom se, u pravilu, bave uceni ljudi. Svoje radove objavljuju i te radove proucavaju drugi uceni ljudi, koji im potvrdjuju vrednost ili im daju kontra zakljucke, koji se opet dalje dokazuju i analiziraju. Nema "jednom napisano nikad izmenjeno". Verovanje u nauku je verovanje u ljude koji se bave nekim naucnim radom.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:6d88:3501:65f8:c76e



+7177 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 09:00 - pre 30 meseci
Fundamentalna razlika izmedju nauke i vere je domen.

Domen nauke je svet oko nas, dostupan merenju/eksperimentima (bar u teoriji). Naucnici generisu modele bazirane na logici cija je svrha opisivanje sveta. Kao proveru modela se koriste eksperimenti.

Domen vere moze biti bilo sta, ali je najcesce ono sto se desava >u< glavi (svest) i sto je cesto (ali ne uvek) van domena nauke. Funkcija vere je isto tako privatna.

Konacno, ne treba zaboraviti i treci domen... domen politike i vlasti. Politika/vlast je jos jedna disciplina koja je domen za sebe i koji moze da koristi druge domene za svoje svrhe. Na primer, organizovana religija je bila manje-vise sinonim za drzavu u ranim drustvima, danas je to mnogo manje slucaj - ali domen politike i vlasti nije pod kontrolom procesa koji regulisu domen nauke (ili vere), pa tako vlast moze da uzme netacnu naucnu teoriju i koristi je u zakonima, ili da se poziva na religiju ali da je izmeni na neki nacin.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 10:36 - pre 30 meseci
Da li je psihologija nauka?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 10:56 - pre 30 meseci
Aha, na granici između društvenih i prirodnih, jer čak imaju i neke eksperimente, na primer utvrdili su postojanje receptora za dodir i receptora za toplotu u koži, kao i frekvenciju rasporeda, ispostavilo se ako kožu negde dodirneš osetiš dodir, a pola milimetra dalje ne osećaš dodir, a ako takneš negde još dalje osetiš toplotu, mada ti receptori za toplotu reaguju i na toplotu itd .. mada ne sumnjam da ima onih koji misle da je psihologija = Frojd i maštarije
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 11:29 - pre 30 meseci
Citat:
MajorFatal: mada ti receptori za toplotu reaguju i na toplotu itd ..

Sva sreca!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 11:39 - pre 30 meseci
Bukvalno :) Verovatno su bogovi štedeli na nama pa za toplotu samo prepravili malo ove od dodira ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 11:52 - pre 30 meseci
Ne bi se reklo po onom sto si napisao :)
Salim se malo, imao si lapsus, pogledaj ono sto sam citirao. "Receptori za toplotu reaguju i na toplotu". Naravno da reaguju na nju :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 12:11 - pre 30 meseci
Pa morao sam da se ogradim i naglasim, da sam samo ono prethodno napisao neko bi mogao da pomisli da reaguju samo na dodir .. oke reaguju na toplotu samo im ime kaže, ali taj eksperiment je pokazao i nešto drugo .. mislim da receptori koji utvrde da je napolju hladno, i podignu dlačice na koži, ne reaguju i tako na sam dodir .. itd ..

edit: hajd da dopunim, ako i hladnim predmetom (sa značajno sniženom temperaturom u odnosu na sobnu, iglom sa jako uskim vrhom) utrefe u receptor za toplo, ispitanik će tvrditi da oseća da su ga dodirnuli nečim toplim ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 15:00 - pre 30 meseci
Citat:
pisac:

Ja sam imao samo proliv. Od kineske vakcine sam dobio antitela koja od treće nedelje nakon revakcine konstantno opadaju. Međutim od tog navodnog kovid proliva nisam dobio antitela, a nije ih dobila ni osoba od koje sam se zarazio. Ja sam proveravao spajk antitela, a dotičnoj osobi sam proverava ukupna antitela.

Kako je to moguće? Ako reagujem na vakcinu, zar ne bi trebao da reagujem i na kovid, čak i ako je drugi soj? Ako ne reagujem na kovid a reagujem na vakcinu, zašto? Ako to nije kovid, da li je uošte moguće verovati bilo kakvim ciframa koje se objavljuju, jer broj zaraženih i umrlih može biti drastično različit od onoga što je "detektovano" nepouzdanim testovima.


Možda si imao samo stomačni virus..Dosta ljudi je imalo stomačni virus, pogotovo ko ima decu, pa su donela iz vrtića..Ja sam imao dijareju i temperaturu 37.5 prošle nedelje 2-3 dana, nije mi palo na pamet da gubim vreme po redovima za testiranja i slično, a vikend pre toga sam imao 40km noćne vožnje biciklom, a ja bio u šorcu :) Smrz'o sam se kao pištolj i verovatno prehladio.. Živim sa devojkom, bio sam i kod roditelja, video se sa par drugara (kad me sve to prošlo), nikom ništa ne fali.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Korona i dalje ide napred11.10.2021. u 19:14 - pre 30 meseci
Izašla mi poznatnica iz kovid bolnice, preživela, bila na kiseoniku neko vreme.
Kaže da je polovina tamo bolesnih vakcinisana. Ona se nije vakcinisala, baš se razmišljala o tome ali ju je sustigao virus, a sada nakon što je videla stanje u bolnici i ne smatra da je pogrešila što se nije vakcinisala.

Bio neki tip tamo, vakcinisan, koji se stalno bunio i vikao šta će on tamo kada je vakcinisan. Imao je poveće poteškoće da prihvati životnu realnost.

A onda pročitam i pogledam propagandu na medijima koji prisipaju floskule o vakcini i o kovid pasošima, i želudac mi se okreće.

Uzgred, znate li da je važnost EU kovid pasoša nakon vakcinacije godinu dana, a nakon preležane bolesti samo 6 meseci? Vakcina, koja daje 13 puta slabiji imunitet od prirodno preležane bolesti omogućava duplo duže trajanje kovid pasoša?

Da li treba nekome još nešto crtati?
pitanje je retoričko, nemam nameru da ulazim u diskusije, samo sam bacio informacije pa idem da radim nešto korisno u svom životu, dok traje
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Korona i dalje ide napred

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 85040 | Odgovora: 686 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.