Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li verujete u teoriju zavere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li verujete u teoriju zavere?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12562 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?17.01.2022. u 20:36 - pre 26 meseci
Citat:
lega99mrki666:
Evo ostavio sam .cap fajl, molim te razbi ga kad se to tako ocas radi

Mrzi me sada, ali ako je rec iz recnika ili rec+cifra pogodice je bez problema. Naravno, kombinacija tipa 5%7,u@Ac.!x ne moze da se razbije bas tako lako, to moze samo brute-force razbijanjem, a to je eksponencijalni algoritam ...
Citat:
To za pin to sam video zilion puta, ludilo., sad im i to ne treba, do neke cifre samo prisloni karticu,, sad ce da bude problem kad zaborave karticu pa neko lepo nadje i krene po radnjama i kupuje, ne treba mu pin do odredjenog iznosa, taman lepo odes u jedan market, odes u drugi, ode u treci i nakupujes sta ti treba za mesec dana.

Ne ide to bas tako lako. Nakon svakih 5 uzastopnih beskontaktnih transakcija na 6. mestu ce ti traziti pin. Proverio na svojoj kartici mnogo puta. :-) Doduse, to varira od banke do banke. U nekim bankama mozes sam da podesavas te limite.
Citat:
​Nece to neko greskom share nego namerno, neko mu plati, informacije su roba a pogotovo ovakva informacija, ne mogu da poverujem da neko razvali mocnim kompanijama bazu passova i licnih podataka tek tako a to su kompanije iz komjuterske oblasti.

Moze centrala jednom da pogresi ... :-))) Inace, imas prevelike iluzije vezane a IT kompanije. I tamo rade obicni ljudi od krvi i mesa, cesto sasvim prosecni strucnjaci, ali su mnogi uz to jos i aljkavi i nemarni. Saberi sada nekoga ko nesto jedva natuca ... i aljkave navike ... i tako dolazi do curenja podataka. Daj mamlazu mysqldump u ruke i sudo rights. Dovoljno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?17.01.2022. u 21:28 - pre 26 meseci
Citat:
B3R1: Ne ide to bas tako lako. Nakon svakih 5 uzastopnih beskontaktnih transakcija na 6. mestu ce ti traziti pin. Proverio na svojoj kartici mnogo puta.
Možda je negde tako ali mislim da ovde nema limita na broj nego na sumu pa možeš dok god se ne blokira da pazariš ... mislim da je 2k neki limit. Nebitno, ne vidim razliku u tome da neko zaboravi/izgubi karticu ili zaboravi/izgubi (pun) novčanik. Nekako se trudim da to ne uradim. ;)
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?17.01.2022. u 22:29 - pre 26 meseci
@B3R1,

Iz kojeg recnika? kako moze ocas da pogodi nije mi jasno, koliki je to recnik, sta ako npr. neko stavi milisav81 to je vec 9 znakova, nije mi jasno to ocas pogodi, ajde da se radi o nekim super kompjuterima ali PC a jos recnici, neko to mora da napravi i da napravi da bas tvoj pass bude u recniku. Brute force je jedina alternativa a to sigurno traje. Negde sam procita u nekoj zemlji moras da vodis racuna o wi-fi pass ako ti neko provali i napravi njesra, vlasnik wi-fi odgovara sto je stavio los pass.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 08:32 - pre 26 meseci
Da, kod tih bezkontaktnih kartica nije mi jasno sto sprecava da netko s citacem prode po autobusu punom ljudi.




NO FATE
 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 09:08 - pre 26 meseci
Citat:
Impaler: Da, kod tih bezkontaktnih kartica nije mi jasno sto sprecava da netko s citacem prode po autobusu punom ljudi.


I misliš, ako sam dobro shvatio, svima "proda" neku glupost za recimo 500 dinđi? Ha, ha,ha. Dobra stvar! Postoji ipak kvaka - mora taj "zarađeni" novac da legne na neki njegov račun koji će, na kraju, kada se "kupci" osveste i požale svojim bankama, na kraju biti povezan s njim, zar ne?
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

mrki666

Član broj: 346927
Poruke: 32
*.dynamic.a1.rs.



+11 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 09:35 - pre 26 meseci
Ima još jedan detalj kod prljavih radnji. 90% hakerskih napada se oslanja na ranjivost čoveka a ne sistema ;) Čovek je ta najslabija karika. Što reče neko, ako je administrator nekog sistema i bog će ga znati gde i kako čuva poverljive podatke.

To je dobra stvar kod hakerisanja. Da se razumemo NE PODRŽAVAM. Ali, nebrojano puta hakeri ucene nekog vlasnika sajta, da im isplati neki novac ili će mu srušiti sajt. Naravno ta ucena ne ide direktno, već malo zaobilaznim putem. A tu najveću ulogu igraju administratori sistema. Koji hoće ili neće, da prodaju poverljive podatke.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 11:22 - pre 26 meseci
Citat:
blaki:
Citat:
Impaler: Da, kod tih bezkontaktnih kartica nije mi jasno sto sprecava da netko s citacem prode po autobusu punom ljudi.


I misliš, ako sam dobro shvatio, svima "proda" neku glupost za recimo 500 dinđi? Ha, ha,ha. Dobra stvar! Postoji ipak kvaka - mora taj "zarađeni" novac da legne na neki njegov račun koji će, na kraju, kada se "kupci" osveste i požale svojim bankama, na kraju biti povezan s njim, zar ne?


To je ako je napadac ujedno i trgovac. Ali sto ako je napadac samo relay, znaci ocita karticu i releya info drugom napadacu koji u ducanu kupi nesto.

NO FATE
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 11:57 - pre 26 meseci
Citat:
mrki666:
Deco, nemoj da ste naivni. wpa pasword se razbija vrlo lako. Treba ti generator reči i to je sve. E sad, zavisi i od toga koliko je složena lozinka. Ali, ove ljude koje ja znam, na primer od 50, 48 ima lozinku proste reči i brojevi do 7-8 karaktera. To se razbija za 20 minuta.


WPA sifra moze biti do 63 karaktera.

Daleko je pametnije umesto tih budalastina sa brojevima i slovima (sto ce biti zapisano negde) ili brojevima i recima (sto ce biti provaljeno) koristiti nasumicnu kombinaciju reci koje samo postavljacu imaju nekog smisla (ili nemaju - bitno je da moze da zapamtni, pretpostavka je da se ta sifra nece deliti drugima, vec da ce se za to koristiti guest-sifra)

Npr:

Code:

sareni elektron radi na kokice i sinanovu kurblu


Ovo ce daleko lakse da se upamti od ~TrzNj12zl4!, a drasticno je jaca sifra.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 12:01 - pre 26 meseci
Citat:
Impaler: To je ako je napadac ujedno i trgovac. Ali sto ako je napadac samo relay, znaci ocita karticu i releya info drugom napadacu koji u ducanu kupi nesto.

@Impaler pa ti si pun ideja ko zaba dlaka :D koja ideja udje neko u tramvaj i seta po tramvaju i trazi od ljudi da vade karice i ocitava im kartce. Ne ide to bas tako, karticu prislanjas na aparat, sigurno je nece ocitati ako je odmaknes 20cm.
Ima jos jedna mana, sve se belezi i ide u poresku a i skoro svaka pa i najmanja radnjica ima kamere i snimaju, jos pre ni ne secam se koliko radnjici kod mene imala je kamere i snimanje i plus duplo,sve je islo gazdi i na kucu preko zakupljene linije, znaci duplo snimanje. Isto tako penzioner ako skonta da je izgubio karticu i ima nekog mladjeg u kuci ili komsiju pozvace call centar i blokirace karticu. Sad vec i na ulici te snimaju, pogledaj novine kako pronadjose taksistu koji nije povezao onog nestalog momka iz Hrvatske. Tvoj um je usmerenu tom pravcu, vidim da si dobro upoznat oko zlih blizanaca i svakakvih hackova.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 12:04 - pre 26 meseci
@admin
Moze i ovo:
Code:
Jedne_zime_vruce_teske_jasi_mrtvac_konja_peske
:)
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 12:31 - pre 26 meseci
Nisu to moje ideje, ja samo guglam, ako mogu ja moze svatko sa pol mozga.
Npr ovo za relej :
https://www.researchgate.net/p...ons_by_Using_NFC_Mobile_Phones


https://blog.malwarebytes.com/...rable-to-wireless-pickpockets/



[Ovu poruku je menjao Impaler dana 18.01.2022. u 14:39 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 13:43 - pre 26 meseci
@Impaler,

Ja pomislio da si prakticar a ne teoreticar i da cu jednog dana procitati kao sto je jednom bilo sleteo sa US nosaca aviona helikopter u neki tamo grad na obali Hrvatske, pokupili momke koji su hackali i opermu i odveli ih. Da li su ih posle pustili ili su im sudili u US nemam pojma. Naterao si me da procitam nesto, zli blizanci to je akanje mobitela socijalni inzinjering, nateras tog na mobitelu da kuca password, izadje kao neka greska pa mora ponovo logovanje. Ja koliko znam kod mene na mobitelu to ne pali a ni na pristoriskom sa Androidom 4.x ne pije vodu, svaki od tih mobitela ima vise konekcija i automatski ako mu jednu ubijes mobitel prelazi na sledecu konekciju i ako konekcija ima pass ili je obican AP mobitel se konektuje. Poruka da treba da kuca pass nazalost ni na jednom mobitelu ne iskace na ekranu nego se smesta u pozadinu pa ako slucajno vidis ako ne nikom nista.
Malwarebytes mora sebe da reklamira a da ima propusta uvek ima, eto sad znaju pa mogu jedan update i da izbace tu opciju. Skacemo sa teme a temu, sad sa beskontaknog placanja karticom i penzionera na hack Apple iPhone’s.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 14:12 - pre 26 meseci
"Kao sto je jednom bilo sleteo sa US nosaca aviona helikopter u neki tamo grad na obali Hrvatske, pokupili momke koji su hackali i opermu i odveli ih"

Da to su bili darkman i vice iz Zadra, koji su provalili u pentagon, upali im Navy Sealsi u kuce i odvelo ih na guantanamo.
NO FATE
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 14:46 - pre 26 meseci
A može li vaša mornarica da upadne u njihovu kuću, pokupi hakere i dovede ih kod vas? Naravno, ako vam hakuju nešto. Ili ako vam iz tih nosača hakuju, a vi pošaljete vaše da ih poapse?
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 15:19 - pre 26 meseci
@calexx,

Ja sam razocaran, postavim .cap file, pisu kako se to ocas sredjuje, sad kad sam postavio ono cvrc niko da se prihvati i meni paceru dokaze da se to ocas sredjuje
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 18:37 - pre 26 meseci
Citat:
lega99:
Iz kojeg recnika? kako moze ocas da pogodi nije mi jasno, koliki je to recnik, sta ako npr. neko stavi milisav81 to je vec 9 znakova, nije mi jasno to ocas pogodi, ajde da se radi o nekim super kompjuterima ali PC a jos recnici, neko to mora da napravi i da napravi da bas tvoj pass bude u recniku.

Kada kazem "recnik" mislim na spisak reci. Na standardnim Linux distribucijama imas takav fajl - /usr/share/dict/words (primer imas ovde i ovde, a imas i za neke druge ne-engleske jezike ovde). Crack, Hashcat i ostali rade na slicnom principu - otvore taj fajl, citaju rec po rec, primenjuju encrypted hash funkciju (npr. DES, MD5, AES, SHA1 itd.) i porede to sa unapred enkriptovanim passwordom koji negde imaju. Hashcat skida SNonce + MIC poruku koju tvoj laptop salje AP-u (detalje imas ovde), potom na osnovu reci sa spiska formira tu istu poruku i uporedi da li su iste. Ako nisu, znaci nije pogodio password i uzima sledecu rec sa spiska. Normalno, mozes da konfigurises crack (ili hashcat) da za svaku rec provei kombinacije: <rec><cifra>, <rec><cifra><cifra>, <cifra><rec>, <cifra><cifra><rec> ... plus obrnuta rec i sve to. Naravno, sto vise kombinacija proveravas to vise opterecujes CPU i krekovanje traje duze. Ali ako imas na raspolaganju npr. farmu od 20 servera mozes da podelis spisak reci na 20 delova i svakom serveru das da krekuje deo ... itd.

Pre 30 godina Unix crack je uspevao da analizira passworde koji su bili u /etc/passwd i kombinacije tipa "milisav82" je pronalazio veoma brzo (naravno, pod uslovom da se rec "milisav" nalazi na spisku). Ali kao sto rekoh tada smo imali procesore na nivou 486 i P1, mozes da zamislis sta su u stanju danasnji procesori ...
Citat:
Negde sam procita u nekoj zemlji moras da vodis racuna o wi-fi pass ako ti neko provali i napravi njesra, vlasnik wi-fi odgovara sto je stavio los pass.

Mislim da je to svuda slucaj.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 19:45 - pre 26 meseci
@B3R1,

Hvala na objasnjenju ali stalno me buni to sto gledam te fajlove koje si dao kao primer i reci koje su krace od 8 karaktera, jasno na wiki pise da wpa je minimum duzina 8 karaktera.
Negde sam procitao da je hashcat radio ne preko CPU nego preko GPU, ima slika 2 nvidia GPU kartice i koliko razbijau u minuti. Ne znam sad a i nisam se interesovao mozda sad rade preko CPU
novi AMD Ryzen procesori sa mnogo jezgara ali AMD je tek sad stavio DDR4 na ploce a Intel ima vec pre njih DDR4. GPU imaju DDR5 memorije. Na linuxu hashcat sa AMD GPU je neupotrebljiv jer nema
drajvera koji bi radili, za Nvidiu ima vlasnickih drajvera, e sad dal to radi na linuxu preko GPU nemam pojma. Na win koliko sam procitao pise da radi preko GPU pa ko ima para dobra maticna sa 5-6 PCI-e
slotova i toliko grafickih i moze da rudari ili da se bavi ovom rabotom. Citao sam da ljudi za rudarenje tako rade plus imaju farmu racunara i tako rudare. Do neke verzije na win mogao je
hashcat da radi uporedo sa CPU i GPU i sam program je delio posao procesorima, jedan drugar mi je pricao o tome. Ja sam zamrznut u vremenu tako da je moj domet
AMD buldozer sa 6 jezgra i ASus radeon rx560 gpu a diskovi klasika SATA, nista SSD i brze RAM memorije. Koliko su sad te nove masine brze nemam predstavu, mozda su zato ukinuli da hashcat radi uporedo i
sa GPU i CPU. Zato sam nekako snimio taj .cap fajl sto sam ga okacio jer me zanima koliko su brze te nove masine a sticem utisak iz pisanja da dosta ljudi ima nove masine i farme.

[Ovu poruku je menjao lega99 dana 18.01.2022. u 21:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?18.01.2022. u 22:19 - pre 26 meseci
Citat:
lega99:
Hvala na objasnjenju ali stalno me buni to sto gledam te fajlove koje si dao kao primer i reci koje su krace od 8 karaktera, jasno na wiki pise da wpa je minimum duzina 8 karaktera.

To su univerzalni spiskovi reci i nisu prevashodno bili namenjeni za krekovanje lozinki, vec za nesto deseto - prvi primitivni spelling checker (Unix spell(1) utility) koji je nastao negde sredinom 1970-ih. Prva verzija spell(1) je bila klasican primer brute force alata - imao je taj fajl sa spiskom reci koji je koristio da proveri spelling u ascii fajlu. Rezultat su bile linije sa pogresno spelovanim recima. Kasnije je algoritam napravljen da radi malo pametnije (vidi: https://archive.org/details/development-of-spelling-list). Imaj u vidu da je tada 64K RAM bio vrh vrhova.

Za potrebe krekovanja ljudi su 90-ih koristili tekstove Usenet News clanaka - na news serverima bi uradili nesto poput:
Code:
# find /var/spool/news -type f -exec cat {} \; | sed -e 's/\ /\n/g' | tr '[A-Z]' '[a-z]' | sed -e "s/[^ a-z']//g" -e 's/\ //g' | sort -u > /usr/shared/dict/words.news

i koristili bi taj fajl zajedno sa originalnim 'words' fajlom kao input za crack. Bio je i zanimljiviji kao izvor lozinki, jer npr. originalni 'words' fajl nije imao nepravilno napisane reci 'nuchelar', 'definately', 'potatoe' i slicno, sto je kod Amera cesta pojava ... cak i medju visoko obrzovanima. :-)))

Ok ... bolje da prestanem s ovim penzionerskim temama iz vremena "Interneta moje mladosti" - nesto malo pre weba i mnooogo pre pojave (a)socijalnih mreza" ... :-)
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?19.01.2022. u 11:11 - pre 26 meseci
@B3R1,

Otislo se od prvobitne tem na sasvim drugu stranu ali posto ljudi slabo posecuju forume pusteno je da se diskutuje nesto sto je nekad bio jeres i odmah je brisano i pisac je banovan.
Za mene doba interneta pocinje kad je Beotel (Repac)prvi pustio internet iako se to pripisuje nekom drugom. Sto se tice masina Fujicu mainframe na kojima sam ja poceo, kartice, drzao je bazu
sa samo 256K memorije u on-line rezimu i sve ekspoziture. Radio sam i na PDP11 i Vax ali to je vec doba za prelaznu obuku na terminale i za mnogo modernije masine sa vise procesora i posebne RDBC masine sa RAID-5.
Sad umesto ove kobasice sto si napisao postoji cewl koji ce iz svakog clanka da povadi sta ti treba. Socijalne mreze, uzas, ljudi daju na izvolte svoj zivot, zivot rodjaka, prijatelja, licne podatke
koje neko lepo unovcava. Zena mi je ovisnik, zabranio sam joj pristup na PC, njen facebook sa koga se nikad ne izloguje poceo je da mi iskace na ekranu sa kojekavim porukama, jedva sam
pronasao u chromiumu setovanje u koje se uglavio i zbrisao ga, od tada socijane mreze kod mene na PC ne postoje a facebook i sve njegove publikovane adrese su blokirane conf fajlu.
Sad je net svakom dostupan, dok sam bio na dil-up bio sam, prvi sam presao na ISDN, pa na optiku a sad nista drugo i nema kod mene u zgradim sem optike, dosadjuju mi svake nedelje da
predjem od jednog provajdera kod drugog. Losom rabotom bave se krimosi ili drzave u sajber ratovanju. :)
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li verujete u teoriju zavere?19.01.2022. u 11:56 - pre 26 meseci
Citat:
lega99:
@Impaler,

Malwarebytes mora sebe da reklamira a da ima propusta uvek ima, eto sad znaju pa mogu jedan update i da izbace tu opciju. Skacemo sa teme a temu, sad sa beskontaknog placanja karticom i penzionera na hack Apple iPhone’s.


Nego, ja sam pitao blakia i druge jel se pokrpao taj Relay Attack na bezkontaktnim karticama.

Mene vise zanima sadasnjost nego proslost. Lamentacije o proslim vremenima me ne zanimaju.

Treba li se drzati beskontaktna kartica u alu foliji ili ne?


NO FATE
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li verujete u teoriju zavere?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12562 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.