Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197687 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 12:03 - pre 20 meseci
Citat:
Ja se itekako secam. To se zvalo bojkot slovenacke robe. Kratko je trajao, doduse, pa je to verovatno razlog sto si ga zaboravio.
Ne, priču o nekakvom bojkotu slovenačke robe nisam zaboravio a uglavnom se pridržavam toga na neki širi način. Poredio bih njihovu i našu robu i uglavnom nisu pobeđivali, osim u marketingu gde su bili jaki. Slično radim i dalje, slovenačku (i ostalu) robu mogu da kupim pod uslovom da je bitno jeftinija ili da je bitno bolja od domaće.
Imao sam mnogo pre toga razna iskustva sa Slovencima i o njima imam izuzetno loše mišljenje, nema u njima ništa ljudsko, čast pojedincima.
Citat:
B3R1: Obe stvari su rezultat histerije. Proci ce ih to jednog dana, samo polako.
Naravno, uskoro će ruske knjige da budu tražene i poštovane širom ... Ukrajine, kako god se bude zvao taj region. Kao što je naciste prošla volja za lomačama, mada ne zaboravljaju svoje ideje. Za Lavov mislim da će da budu popularnije poljske knjige.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9503
*.static.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 12:39 - pre 20 meseci
Krajem osamdesetih i nisi imao šta da porediš.

Generalno, uređena državna ekonomija (i dominacija slovenačkih kadrova u državnom rukovodstvu) nisu omogućavali rast i razvoj srpske privrede.

Tako, Fructal sokovi su bili 3 nivoa iznad najboljeg srpskog soka a Tomi majonez je bio jedini majonez.
Mislim, ova dva artikla su glupi primer, jer je problem bio mnogo dublji.

Zloba je to uvideo, i počeo da ispravlja neke stvari, ali je to radio jako loše, siledžijski, bez imalo državničke mudrosti.
Zato je Slovenija ubrzo i pobegla iz SFRJ, a onda su krenuli ratni sukobi.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 13:05 - pre 20 meseci
Da, ta Slobina akcija sa banovanjem slovenackih proizvoda je bila glupost ziva, jer su vec u drugoj polovini devedesetih(pod sankcijama) nasi julovci pravili iste ili bolje sokove.
Takodje, nasa roba je masovno banovana u HR i Sloveniji tada, a delimicno i sada.

Danas se kod nas prave znacajno bolji sokovi nego li u okruzenju i sire.

O cemu se tu radilo, u stvari ?

Po mom skromnom misljenju, Slovenija i HR su imale status republika prvog reda u SFRJ, a u danasnjoj EU status drugog reda, dok je Srbiji bilo odredjeno tada i sada status zemlje treceg reda. Ti nivoi i redovi, definisu vrstu ekonomije, privrede, vrste proizvoda koje smes da proizvodis i koliko love smes da zaradis, kolike prosecne plate smes da isplatis i slicno..





 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 15:11 - pre 20 meseci
Bilo je mnogo detalja koji su doveli do razlike. Slovenci su kupovali belu tehniku u Italiji i Austriji sa malograničnim (ili kako se to zove) propusnicama a mi smo morali da kupujemo njihove Gorenje proizvode bar tri puta skuplje. Kada se otkupljuje recimo malina, onda dođu i uzmu sve kod nas po većim cenama nego što su naši mogli da ponude, sutra naprave fruktal sokove koji su bili bolji i skuplji od naših jer je i voće bilo kvalitetnije. Posekli su pola BiH za nameštaj a u Sloveniji sve šume skoro netaknute.

Ne znam koliko su urbane legende one priče o prebacivanju celih fabrika odavde ali su oni morali da imaju a mi nismo ni smeli da pomislimo na to. Kao što sam pominjao, imao sam neka iskustva sa njima i daleko im lepa kuća, nema ni lj od ljudskog u njima. Čudi me jer je nacija mešana, pola pola sa bosancima. ;)

Kod nas opet ima više njihove robe ili prodavnica dok su i tada i sada retko postojale naše kod njih. Ja maksimalno izbegavam njihove proizvode jer ne vidim razlog da dajem pare njima. Pa i oni imaju akcije kupuj domaće, zašto mi da se razlikujemo?? Nisu ni bolji, par puta sam se zaleteo i kupio pevac supu (na kojoj piše supa a ne juha) ili kraš bajadere i ne pamtim kada sam jeo nešto tako odvratno.
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 15:35 - pre 20 meseci
Citat:
Java Beograd:
Zloba je to uvideo, i počeo da ispravlja neke stvari, ali je to radio jako loše, siledžijski, bez imalo državničke mudrosti.
Zato je Slovenija ubrzo i pobegla iz SFRJ, a onda su krenuli ratni sukobi.


Ima ona tema o SloUeniji na medzonu. Ovaj je uradio ovako, a onaj onako, ali samo da je Pera otišao pravo u policiju, sve bi bilo drugačije. Uglavnom, priča o raspadu zemlje i ubistvu vojnika u Zlovenistanu.

Ne, ne mislim da je Zloba najveći srpski državnik u istoriji, niti mi pada na pamet da ga branim. Takođe, čisto sumnjam da je (legalno) mogao nešto da uradi povodom početka pomeutog krvavog raspada zemlje, ali bih ipak da zapazim dve stvari.

Prva. Vrlo često se srpskim političarima zamera nešto, kako god to uradili i šta god da su uradili. Ako su bili taktični, zašto nisu lupili šakom o sto, a ako su nekom zavrnuli ruku, onda je trebalo da lepo zamole. Nije da ove kritike nisu uvek na mestu, ali bih rekao da više puta nisu, nego što jesu. Iz ovoga sledi

Druga. Šta mislite, šta bi se desilo u nekoj demokraCkoj Francuskoj, Nemačkoj, Britaniji da slučajno neka oružana grupa(zvala se ona i TO) "slučajno" pripuca na pripadnike regularnih vojnih snaga, a neke i ubije? Ne samo da bi bio neutralisan u roku od odmah, nego bi mu bilo zatrto i seme i pleme. Eto, to bi mu se desilo. To što tadašnja sfrjot nije bila u stanju da tako nešto uradi, petnaesta je tema.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 16:10 - pre 20 meseci
To Alpsko mleko se Muzlo u Lajkovcu !!

I danas ima " Alpsko mleko " iz Tuzle !

Svaka Budala za svoju Planincinu moze da kaze da su nekakvi Alpi ! A Naivni i Glupi kupci misle da postoje samo " Julijski " . Pa tako postaje " Dinarski " Alpi itd.


Slovenci su samo uzimali " kajmak " a Alpsko mleko je bilo iz Srbije !!



Tomy je nesto drugo jer su oni - Slovenci imali licencu za celu SFRJ ! Nisi mogao da pravis Tomy majonez ili da kupis licencu za Srbiju !

I danas bez obzira na "ljubav" HR-SR ljudi kupuju Hrvatsko ! Obrnuto malo teze, samo oni HR koji misle da je Smoki Hrvatski proizvod ?!


https://www.blic.rs/vesti/drus...-alpsko-mleko-iz-tuzle/vv56qrt
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 16:22 - pre 20 meseci
Evo karte Dinarskih Alpa !!

Sve posteno . Tu su i Tuzla i Lajkovac !

Sto idioti ne citaju sta pise na kutiji mleka ?! Vec im je samo Slovenija u glavi ??


Prikačeni fajlovi
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 16:39 - pre 20 meseci
Mali rast proizvodnje u HR i Sloveniji, samo ECB, usluge i muljaz.

Meni je drugar(direktor u jednoj fabrici) rekao da srpske narudzbine industrijske opreme poslednjih godina su zajedno kao sve bivse bratske republike pa puta nesto.
Ne mogu da se setim da li je za jedan sektor ili za sve...
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 17:01 - pre 20 meseci
Da Slovenija je pobegla iz SFRJ jer nisu mogli više lagodno da žive uvaljujući šit u omot čokolade.
Ma kako to čudno zvučalo shebo ih je Ante Marković.
Liberalizacija malograničnog prometa koja je oslobodila Srbiju Slovenačke hegemonije imala je kao direknu posledicu "razdruživanje zdaj!".
Uvodjenjem "Ante-amandmana" u Beogradu su kao pečurke posle kiše počele da niču uvozno-izvozne firme.
Privilegija visokih marži na uvoznu robu (pre svega visoke tehnologije) koje su Slovencima omogućavale lagodan život više nisu mogle da se održe.
I onda su se Slovenci uspuvali za raspad SFRJ.

Ja kad u otmenom Lidl-u vidim mleko od "Alpskih krava" islomim se od smeha.
Zar ima neko da to kupuje?

Šta fali Srpskim kravama?


Poredjenje Slovenačke elektronike i elektronike koju je proizvodio EI Niš je naravno u korist EI Niš.

Tačka!

Uvek sam kupovao EI Niš elektroniku jer pipavo šarenilo Iskre nije bilo ni za šta drugo nego u kantu za smeće.
Uvek dajem prednost kvalitetu pred šarenim Slovenačkim lažama koje bi se raspale ako kineš - a tada nije bilo korone.

Nemam apsolutno ništa od Slovenačke robe a imam dosta toga od EI Niš i to proizvedeno i kupljeno davno pre tako da nema nikakve veze sa "bojkotom slovenaca".
Nije to slučajno a sa novcem nisam oskudevao i uvek sam davao prednost kvalitetu bez obzira na cenu (a jbg. Niške komponente su bil jeftinije globalno gledano).

 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9503
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred15.08.2022. u 18:59 - pre 20 meseci
Citat:
dejanet:... srpske narudzbine industrijske opreme poslednjih godina su zajedno kao sve bivse bratske republike pa puta nesto ...

Ovo je u redu, i dobro je da je tako.

Jer, kupovati industrijsku opremu da bi nešto proizvodio - to je OK. Glupo je od Slovenaca / Hrvata kupovati gotov proizvod prehrambeno-prerađivačke industrije.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred17.08.2022. u 15:02 - pre 20 meseci
Na konferenciji za štampu generalni sekretar NATO Stoltenberg je svom kučetu naredio "da će nastaviti ispunjavanje naših (NATO) ciljeva".
Sve uz agresivno gestakuliranje rukama.
Plus što kuče treba da se javi u Brisel gde će onjušiti Ruske mirise na koje treba da zalaje.

Ako mu Valter ne ehbe mater koliko će zaraditi ako odcepi Kosovo od Srbije?

 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred17.08.2022. u 15:13 - pre 20 meseci
Ti si protivnik progresa i bolje budućnosti za građanke i građane Srbije.
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred18.08.2022. u 17:00 - pre 20 meseci
Ovi ludi ćirličari (i jedni i drugi) će nam na kraju doneti Černobilj 2.0.

Secam se jos uvek kada je bio originalni Cernobilj 1.0 ... pa su svi nesto kao "merili" ozracenost, svakodnevno su nas obavestavali o tome koliko bekerela (valjda?) je bilo tog dana, pa su se na tv redjali razni lekari koji su savetovali da se ne jede salata, krompir, voce ... a te godine voce bas rodilo, sve dzinovsko, a ljudi se plasili da kupuju. I cesto su citirali neko prorocanstvo valjda (ne znam samo cije), koje je islo u stilu: "Bice hrane, ali nece smeti da se jede".

Inace, evo mape koja oslikava prognozu dokle bi se osetilo ako Zaparozje pukne (mada, nesto sam skeptican prema "strucnosti" autora ovog tvita ... Bosnu je nazvao Crnom Gorom, tako da mu opste obrazovanje nija jaca strana ... ali dobro, valjda smo samo mi Srbi bogom dani za geografiju na ovoj planeti, pa zezamo zbog toga i Amere ... a vidim da ni Rusi bas nemaju bolje skole):

https://twitter.com/MilitaryMaps/status/1560229081161023488/

Prikačeni fajlovi
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred18.08.2022. u 19:06 - pre 20 meseci
Pa jeste, ti sigurno znaš gde su Tadžikistan i Uzbekistan. ;) Nisam siguran kako će ovo da završi, amere svakako ne bi pogodila i neka šteta pa nije nemoguće da nešto spakuju a ukronacisti sve odrađuju bez problema, ne zanima ih šta će da se desi. Mada bih pratio pijanistu, ako on ode negde dalje, možda nešto bude jer on sebe pazi, dok ga nije briga za vojsku i narod, zato mu i ne smeta (procenjeno) poginulih par stotina hiljada ljudi i mnogo više ranjenih koji više nisu za rat. Ima ih još do poslednjeg ili do milion ali na sebe ne daje.

Prema mapi, sve će da ode na zapad, prema Rusiji ništa pa se prema tome određuje ko će da bude kriv. Samo se nadam da neće sutra da zapucaju dok su ovi tamo, verovatno će Rusi da pojačaju PVO do maksimuma. Mada je sigurnije da oteraju naciste preko 80km odatle, razdaljinu određuje zapad.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred18.08.2022. u 20:24 - pre 20 meseci
Mislim da Ukrajinci(Englezi) gadjaju ovu nuklearku iz razloga sto Nato gubi ovaj rat i to gube na veliko ono 4:1 fudbalski gledano a ostalo je jos 15 minuta do kraja tekme.

Nisam bio svestan ove cinjenice do skoro, naime rat se ne vodi samo u Ukrajini vec se pretezno vodi kao ekonomski i politcki rat Rusija vs Zapad. Susa, nemanje gasa, inflacija a tek je leto.. Zapad bukvalno pada u provaliju, dok su Rusi stabilni ekonomski i politicki- ko bi rekao...

Kazu imbecili koji vode politiku Zapada, bice gasa za grejanje kada se ugasi privreda, ono ako nemate hleba jedite krempite.

Pa cak i na terenu, izgleda da su gubici Ukrajinaca stvarno probili plafon od 100K, mozda i 150,200 hiljada mrtvih i ranjenih.
Za Ruje nisam siguran, mislim da su 80% gubitaka imali na pocetku mozda 10-20K ali da sada stede ljude maksimalno.

Veliki sam pesimista.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred19.08.2022. u 08:10 - pre 20 meseci
Ako se ugasi privreda ljudi neće imati novac da plate gas.
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred19.08.2022. u 11:58 - pre 20 meseci
Citat:
dejanet:
Nisam bio svestan ove cinjenice do skoro, naime rat se ne vodi samo u Ukrajini vec se pretezno vodi kao ekonomski i politcki rat Rusija vs Zapad.

NATO vodi rat protiv Rusije do poslednjeg zivog Ukrajinca. To je jasno od samog pocetka. I to nije samo ekonomski i politicki rat, vec totalni rat NATO pakta protiv Rusije, pri cemu NATO ovog puta nema aktivnu, vec pasivnu, logisticko-pozadinsku ulogu. I to je jasno, jer nikada do sada na zapadu nije postojala tolika medijska buka i onaj "wokizam" kao u slucaju Ukrajine. Mnogo gori rat, s mnogo vise zrtava se vodio u Siriji i Avganistanu, pa niko nije bio "woke". Potrazi na Guglu sta znaci (ljigava) rec "woke". Kada sam je prvi put pronasao, mislio sam da je to neki kulinarski specijalitet ... ali sam posle ukapirao da se to vezano za jelo pise "wok", znaci bez "e". :-)))))
Citat:
Susa, nemanje gasa, inflacija a tek je leto.. Zapad bukvalno pada u provaliju, dok su Rusi stabilni ekonomski i politicki- ko bi rekao...

Tako kaze Sputnjik. CNN/BBC kazu obrnuto. A realna istina je da je neko resio da sprovede onaj cuveni "veliki reset" globalne ekonomije, jer je spoljni dug Amerike prestigao sve moguce limite. Sada svesno traze globalni Ctrl-Alt-Del ... jer nakon globalnog kolapsa ekonomije dugovi se resetuju na nulu i idemo iz pocetka. Ili - varijanta #2 - da se napravi neka globalna hiperinflacija u kojoj ce taj dug biti obezvredjen. Srbija 90-ih, samo na globalnom nivou. :-)

Rusi ce, nazalost, biti kolateralna steta te igre, jer ako jedna velika ekonomija srlja ka dnu to povlaci i ostale. Tako da:
Citat:
Kazu imbecili koji vode politiku Zapada, bice gasa za grejanje kada se ugasi privreda, ono ako nemate hleba jedite krempite.

Nisu oni imbecili, vec klovnovi koji sprovode necije instrukcije i to veoma dobro.

Pogledaj samo sta su napravili pre 2 godine zbog jednog malo jaceg gripa. Ceo svet u tvorza, prizemljili avione, uveli ausvajse i totalnu kontrolu, naravno mnogi su izgubili poslove.

Predstava se sada samo nastavlja. Zapad sam sebi zavrce ruski gas, kaze "necemo". A pritom se gase termoelektrane i nuklearke, da se ne naljuti mala Greta. A zbog neke "Grete" unistavaju, recimo, i poljoprivredu u Holandiji, Danskoj, Belgiji itd, jer su sada izmislili novu foru ... kazu: seljaci, krave i svinje vam prde, a to emituje mnogo azota, moracete stoku da prepolovite?! A i ti plastenici takodje ispustaju kojesta, moracete i toga da se resite ... Pazi - to kazes u zemlji gde je poljoprivreda vodeca delatnost i motor ekonomije. Pa se posle cudis kada ti seljaci istovare tonu go***a nasred autoputa, sto su uradili u blizini Mastrihta (carevi!). Naravno, ako seljaku kazes da prepolovi stoku u ime "Grete", moras da ga obestetis, a para sve manje. Zato ce morati da se dostampavaju ... odnosno "ukucavaju" u sistem. :-) I eto ti jos vece inflacije.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred19.08.2022. u 13:05 - pre 20 meseci
U načelu, to je to, slažemo se. Međutim, osim što mi se ne dopada tvoj stil, mislim da ovde grešiš:

Citat:
B3R1
Rusi ce, nazalost, biti kolateralna steta te igre, jer ako jedna velika ekonomija srlja ka dnu to povlaci i ostale. Tako da:


Kolateralna šteta ćemo biti svi mi, ne samo Rusi. Imajući u vidu da imaju resurse, stvarnu opipljivu vrednost koja se maže na leba, mislim da će tu štetu oni još ponajmanje osetiti.

No, vreme leti, život je kratak, guska se peče, meni će batak ili što bi rekli braća Hrvati, bumo videli.

P.S. Ua Vučić.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred19.08.2022. u 13:09 - pre 20 meseci
Citat:
kazu: seljaci, krave i svinje vam prde, a to emituje mnogo azota


Mala ispravka, ispuštaju metan, a ne azot. Srećom Bil Gejts ima rešenje:

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred19.08.2022. u 13:35 - pre 20 meseci
A zašto bi ljudi jeli sintetičko meso ako je u modi da se pase trava i brsti lišće? Ovakvo ili onakvo meso ... gde je razlika? Odavno je moderna soja kao zamena, probao jednom, možda čak i dva puta dok nisam doneo odluku da li i dalje da to jedem.
Citat:
dejanet:Kazu imbecili koji vode politiku Zapada, bice gasa za grejanje kada se ugasi privreda, ono ako nemate hleba jedite krempite.
Vrlo moguć razvoj, mada mislim da će švabe da preteknu. ;) Koliko čitam, oni su napunili rezerve do oko 75% i to će da im omogući da prezime, što ne bi moglo da se kaže za sve ostale. Ali onda prestaje vraćanje gasa u Poljsku ili ostale heroje koji su odbili da ruski gas kupuju od Rusa nego isti gas kupuju (po većim cenama) od svojih. Osim ako im Orban ili Erdogan ne preprodaju ruski gas za dobre pare.

Sad sve zavisi od onog gore, ako pošalje jaku zimu, biće smrzavanja ali teoretski može da se desi i blaga zima, iako indijanci već dve jeseni dovlače drva sa planine. Ako ne bude mraza i snega, možda i sveće i džemperi budu od koristi.
Citat:
dejanet:Pa cak i na terenu, izgleda da su gubici Ukrajinaca stvarno probili plafon od 100K, mozda i 150,200 hiljada mrtvih i ranjenih.
Neke priče kažu da je prema ukrajinskim informacijama blizu 200k poginulih ali se tu računaju samo oni koje su sahranili širom zemlje, tu ne računaju ko zna koliko onih koji su negde zatrpani, spaljeni (uglavnom spaljuju izginule plaćenike da ne ostane trag) ili pokopani od strane Rusa uz svu dokumentaciju. Ukrajina neće te ranjene ili pobijene, što ih manje preuzmu, manji im spisak. Za bespovratno ranjene kažu da ih je bar 300k, opet bez onih koji nisu kod njih popisani. Sad kreće mobilizacija žena a verovatno i staraca i ranjenika, od realne vojske više nije mnogo ostalo.
Tu je i njihov mali doprinos, valjda su juče sami pobili stotinak svojih koji su napustili položaje jer su videli da nemaju čime da se bore i da jedino mogu da izginu. Kako god, opet ih je to sačekalo. To je bio potez da se obeshrabre ostali da urade nešto slično ali će sada teritorijalci da beže na rusku stranu, tamo im je sigurnije.

E da, nuklearna elektrana ipak ne bi trebalo da bude velika opasnost, posle Fukušime je testirana na opterećenje i udare i reaktori mogu da izdrže i da poveći avion direkt padne, veća opasnost je od rezervoara sa nuklearnim otpadom i slično, reaktori su prilično bezbedni. Kažu da bi posledice nekog preciznog pogotka dovele do nivoa Fukušime pa bi manje bilo štete dalje od regiona.
Naravno, reaktori nisu testirani na udare artiljerije jer niko nikada nije pomislio na tu varijantu, ako ameri pošalju neke jače rakete, sve je moguće. Čitao sam o nekim podzemnim skloništima koja su projektovana da izdrže atomsku bombu ali kažu da danas postoje raketle koje bi ih lako probušile do kraja. Sad zavisi koju humanitarnu pomoć dodele ameri, danas su rekli da dozvoljavaju napad nacista na Krim, što može da znači da su skinuli ograničenje raketa na 80km pa pošalju i one što mogu dalje da gađaju. Onda može da bude svašta jer će udarac na Krim verovatno da znači podizanje nivoa a onda i Kijev (koga Rusi još čuvaju) može da strada. Pa i nato patka je odmah rušila vojne objekte po Beogradu, svi znaju šta je sve porušeno. Otprilike bi i Rusi mogli da urade nešto slično.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197687 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.