Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197527 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 20:26 - pre 16 meseci
Sad klinci uve da zastupaju obe strane.

Kad promene stranu treba da pronađu bolje argumente.

Tako neka ekipa bolje zastupa obe strane jer uvek ma bolje argumente.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 20:53 - pre 16 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Hoćemo li konačno saznati o kojim i kakvim zločinima se radi i ko to na ovom forumu "opravdava" zločine?


Posveti prvo par minuta pa prouči šta je ratni zločin. Nije samo silovanje i klanje zarobljenika zločin. Prema UN, ratni zločin je svako ugrožavanje života civila uključujući ovde i uništavanje ključne infrastrukture, tipa bolnice, škole, dalekovodi, itd.
Dakle, ako Rusi bombarduju dalekovode i osnovnu infrastrukutru koja ljudima tamo pruža život onda oni jesu ratni zločinci. Tačka.

Ko to opravdava? Pa opravdava svako ko tvrdi "pa šta, i nama je NATO gadjao mostove pa šta.." iako taj neko nije pretrpeo ni 1% destrukcije koje je pretrpeo recimo jedan Harkov ili Marijupolj.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred21.12.2022. u 20:59 - pre 16 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Taj deo kapiram, nego imam podpitanje da bi mi bilo jos jasnije - da li mi treba da uvedemo sankcije nekom zato sto je isti takav kao neko kome nismo uveli i ne pada nam na pamet da uvodimo?


Cela poenta sa sankcijama je da se solidarišeš sa civilizovanim svetom i budeš na strani onih koji osudjuju nasilno prekrajanje i sprovodjenje sile na manjima od sebe. Srbija kao mala zemljica i te kako ima strateški interes da štiti rezolucije i prava slabijih i manjih. To što je bila u sukobu sa NATO i prošla kako je prošla - samo dodatno potvrdjuje koliko je važno da bude na strani onih koji su napadnuti. Sankcije su bile fina prilika da svetu pokažemo da na stvari gledamo mnogo šire i zrelije.

Naravno, narod ko narod nije puno kriv. Celu stvar je uprskala Vlada Srbije koja je propustila da to uradi još prvog dana kada i svi drugi. Diplomatski to se reši tako što uvedeš barem delimične sankcije na robu i usluge od manjeg značaja. Čisto simbolike radi.

Sad je kasno, danas kada običan narod visi po internetu i neupućeni likovi kao što je @ademare idu po forumima i palamude da li treba/ne treba uvesti sankcije to je već propala priča. Šteta je već učinjena. Ponovo.


Citat:
Darko Nedeljković:
gotovo svi nacisti su dosli iz zapadne ukrajine


Taj argument o nacistima možeš da okačiš mački o rep jer je klasična ruska patka na koje se lože još samo babe u Moskvi koje gledaju Vlodimira Solovljeva uveče u 9 :-)

Neo-nacistički pokreti postoje u svakoj evropskoj zemlji pa čak i u Srbiji (nacionalni stroj) a svakako i u Ukrajiini. Rusija ima dobar broj neo-nacističkih pokreta i veoma veliku tradiciju neo-nacizma ako nisi znao. Recimo https://en.wikipedia.org/wiki/Format18

I kod njih sigurno dosta likova koji u ovom trenutku vršljaju po Ukrajini kao dobrovoljci. Ali uzeti sada i reći da je na osnovu toga cela Rusija neo-nacistička i da u njoj nacisti ratuju? Phh, obična budalaština.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 00:25 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger:Cela poenta sa sankcijama je da se solidarišeš sa civilizovanim svetom i budeš na strani onih koji osudjuju nasilno prekrajanje i sprovodjenje sile na manjima od sebe. Srbija kao mala zemljica i te kako ima strateški interes da štiti rezolucije i prava slabijih i manjih. To što je bila u sukobu sa NATO i prošla kako je prošla - samo dodatno potvrdjuje koliko je važno da bude na strani onih koji su napadnuti.


Čitam ovo nekoliko puta, pokušavajući prvo da utvrdim pravo značenje napisanog, a nakon toga pokušavajući da dokučim procese koji se odvijaju u tvom mozgu.
 
+1

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 00:43 - pre 16 meseci
Šta tu nije jasno?

Lepo je napisao da Rusija kao slabija ima pravo da se brani od napada skoro 10 puta brojnijeg "kolektivnog zapada".

Još od Hitlera Rusija nije doživela napade kakve vrši "kolektivni zapad" uključujući zemlju, vodu, vazduh i kosmos. "Kolektivni zapad" napada iz svih oružja osim nuklearnog i sa nekoliko puta brojnijim snagama od Rusije.

Takav arsenal oružja, pljačku imovine, organizaciju, strategiju, navodjenje, osmatračku i ubojnu moć do sada nije imao ni jedan napadač na Rusiju u istoriji čak i da se saberu Napoleon+Austrougari+Turci+evropa+Hitler...

 
+2

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 02:13 - pre 16 meseci
Citat:

Takav arsenal oružja, pljačku imovine, organizaciju, strategiju, navodjenje, osmatračku i ubojnu moć do sada nije imao ni jedan napadač na Rusiju u istoriji čak i da se saberu Napoleon+Austrougari+Turci+evropa+Hitler...


Ajde ne zanosite se.. ako ćemo realno Rusija je tek 8. ili 9. sila na svetu. Ovo sa čime se danas bori su samo viškovi u NATO magacinima :)

Zamisli tek da se glavni magacini otvore i Zapad ozbiljnije krene.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 02:31 - pre 16 meseci
Citat:
pisac:
Nije uzrok rata u Rusiji niti Putinu, uzrok rata je u Americi i sekti koja upravlja Amerikom. A zločini su posledica rata. Svako u tom lancu ima svoju ulogu i svoj stepen krivice. Sekta koja upravlja Amerikom je već pobedila samim započinjanjem rata, jer joj je upravo to i bio cilj.



Letos mi radio jedan vodovodžija, menjao mi pumpu u bunaru na vikendici. Pijan je bio ko smuk ali dobar majstor. Imao je apsolutno istu teoriju i objašnjenje uzroka rata kao i ti.

Živko, jesi to ti? Žile?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 06:33 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger

Ajde ne zanosite se.. ako ćemo realno Rusija je tek 8. ili 9. sila na svetu. Ovo sa čime se danas bori su samo viškovi u NATO magacinima :)

Zamisli tek da se glavni magacini otvore i Zapad ozbiljnije krene.

Eto vidiš - potvrdio si ono što sam napisao samo što si ti stručnije sročio.
Kao što i sam kažeš Rusija je slabašna a napada je 7-8 sila svaka naosob jača od Rusije.
Zar tih 7-8 sila nisu jači od zbira svih sila koje su tokom poznate istorije napadale na Rusiju?
Naravno da jesu i to neuporedivo jače.
Po tvom tvrdjenju slabiji ima pravo da se brani.

Samo nekako zvući da ti likuješ što tolike sile napadaju Rusiju pa izgleda da kontriraš samom sebi.
Ti treba iskreno da se pogledaš u ogledalo i odgovoriš: da li daješ pravo slabijem da se brani ili ne?


Na osnovu toga što si napisao da ti "pijani majstor Žile" popravlja vikendicu zaključujem da ti je vikendica negde u Srbiji.
Hajde reci: zašto uzimaš pijanog majstora obzirom da su okupatori Srbije na čelu sa Amerikancima doneli kapitalizam, prosperitet i blagostanje u Srbiju?
Zar nisi znao da su tvoja ljudska prava sada veća i da imaš pravo da izaberš original majstora a ne tamo nekog pijanca?
Mogao si čak i da uzmeš nekog otmenog majstora sa pudlicom oko vrata a ti uze pijanca!!!

Zar ti nemaš 9000 evroz platu kao moja komšinica koju je školovala Srbija budžetskim novcem.
I kad je dobila diplomu lekara posrrala se na Srbiju i otišla u Nemačku da čisti gov-vna i menja pelene Nemcima.
Pa ja to ne bih radio ni za duplo veću platu što reče Bradzorf.


 
+1

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1630



+590 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 07:38 - pre 16 meseci
Citat:
Imao je apsolutno istu teoriju i objašnjenje uzroka rata kao i ti.


To sam davno pricao - da lokalni putinofili rezonuju kao ruski ruralci, koji jedino znaju za rusku drzavnu televiziju.






Budi dobar
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 08:04 - pre 16 meseci
Uzroci ovog rata su toliko duboki da je za njihov opis neophodna jedna obimna studija. Pisac je dao neke smernice, ali mi se čini da je malo njih u stanju da to shvati.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1630



+590 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 08:18 - pre 16 meseci
Pisac se nalupao za medalju. Svakom putinofilu rdjava Amerika smeta.
Zaista je potrebna jedna obimna psihopatoloska studija pojedinca koji je zapoceo rat, i koji moze u svakom trenutku da ga prekine, te onih koji ga podrzavaju u zlocinackom poduhvatu.
Budi dobar
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 10:32 - pre 16 meseci
Citat:
brainbuger:

Letos mi radio jedan vodovodžija, menjao mi pumpu u bunaru na vikendici. Pijan je bio ko smuk ali dobar majstor. Imao je apsolutno istu teoriju i objašnjenje uzroka rata kao i ti.

Živko, jesi to ti? Žile?


Još kad bi ti spoznao da inteligencija ne zavisi od obrazovanja i poroka i alkoholizma a još manje od struke i statusa.
 
0

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 11:29 - pre 16 meseci
E pa i zbog toga bi bilo dobro da iznađu menjanje svih osobina po želji. Pa kad Nedeljko ili Bojan napišu neki post iz matematike da mogu da proćarlijam kroz tekst lagodno uz jutarnju kaficu, a ne da mi, što rek'o jednom Robi, ne bude dobro.
 
0

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 11:35 - pre 16 meseci
svaki ce navija za svoji . koga zabole kuj je u pravu . niki nie upravu i uvek su moi u pravu .
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7173 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 12:14 - pre 16 meseci
Citat:
pisac
Još kad bi ti spoznao da inteligencija ne zavisi od obrazovanja i poroka i alkoholizma a još manje od struke i statusa.


Kao i duzina tukija - to je nesto sa cime si se rodio pa nema svrhe palamuditi o tome, proizvodjac ti je dao koliko ti je dao. Doduse, duzinu pise mozes i da promenis ako ti bas smeta, a mozgic ne mozes (za sad).

Sa druge strane, intoksikacija alkoholom kao i delirijum kad istog nestane a navucen si hoce da proizvedu uvrnute misli - kao npr. da te neko napada sve vreme a u stvari ti mlatis glavom u zid. Zato je je cesto lek izbora tapacirani zid i lagano skidanje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 12:45 - pre 16 meseci
na ovaj forum se osecam kao kod kucu .

PING!
 
0

Onaj_od_pre

Član broj: 347554
Poruke: 250
*.dynamic.a1.rs.

Sajt: https://tomstudiopark.com


+20 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 13:01 - pre 16 meseci
A šta bi bilo da Putko pošalje Sarmat na Bond Steel? To bi bila pobeda Srbije.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.47-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 13:08 - pre 16 meseci
Citat:
scoolptor:
Izgleda da Darko Nedeljkovic preuzima palicu od calexx-a. Cini mi se da je ista dijagnoza.

Deluje interesantno, mogu li da znam nesto o dijagnozi?
O pojedinacnim likovima ne bih - od prvog dana na forumu moj sta je da ne treba biti protivnik-saveznik likova (stvarnih-virtuelnih) nego se baviti stavovima. Sigurno se ja u necemu slazem sa tobom, u necemu sa njim, po trecem pitanju sa nekim trecim, odlika svakog coveka je individualnost i razlicitost u odnosu na druge. Mozda mi je, nagadjam dijagnoza ta razlicitost? Ako si to mislio onda da - izraziti sam protivnik jednoumlja koje se nastoji uspostaviti na ovom forumu. Mozda bi ti se svidjalo kad bih delio istu dijagnozu sa na primeg Dimkovicem, ali od toga nema nista. Razumem ja tebe, tuzna je tvoja sudbina -sa jedne strane uzasno te nervira kad neko odstupa od jednoumlja, a sa druge kad bi sve razlicite banovali, onda bi forum bio toliko dosadno mesto da ni ti i Dimkovic ne bi dolazili, je li tako?
 
+1

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 14:50 - pre 16 meseci
Citat:
Onaj_od_pre:
A šta bi bilo da Putko pošalje Sarmat na Bond Steel? To bi bila pobeda Srbije.


. sarma je najboljsa stvar koju srbija ima

PING!
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred22.12.2022. u 18:10 - pre 16 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Samo nekako zvući da ti likuješ što tolike sile napadaju Rusiju...


Možda nisi primetio, Rusija je u ušla u tudju zemlju i tamo napala nečije tudje gradove i naselja. To što susedne države daju po nešto viškova iz svojih vojnih magacina nije "napad na Rusiju" već solidarna pomoć onom ko je napadnut.

Zamisli ti sad upadneš komšiji u dvorište, maltretiraš mu ženu i decu. A onda se žališ što su se ostale okolne komšije uključile i dodale batinu toj ženi kojom te je ona tresnula po glavudži.

Sam si kriv zar ne? Trebao si pre upadanja u tudje dvorište da razmisliš i proceniš šta ti se može desiti.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 197527 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.