Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin i dalje ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81

[ Pregleda: 194780 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 11:22 - pre 14 meseci
Naprotiv . II S.rat je takodje nastao bez namere, posebno ne Nemacke !

Vec kod II S. rata treba da se otkacimo od Evro centricnosti Sveta !

Iako je u osnovnoj skoli uceno da II S. rat pocinje napadom Nemacke na Poljsku , posto se radi o Svetskom ratu gde je znacajno ratiste bilo Pacificko , slobodno se moze reci da II. S. rat pocinje Napadom Japana na KInu 1937. Jer je taj sukob trajao neprekidno do kapitulacije Japana ! I samim tim je svo vreme bio deo II . S. rata !

Evro Centricnost je samo jos u necijim glavama . Posle II s. rata Evro centricnost postaje samo bajka jer od tada polako , vec od 60-tih godina totalno Zapadna Evropa je samo USA privezak !


I po idejama Evrocentricnosti Hitler svakako nije zeleo Svetski rat ! Njega je jedino zanimao Evropski rat . Osetio je da Francuska i Britanija nisu spremne i da ne zele veliki rat ! Da ne zele Reprizu !

Francuska i Britanija su Nemackoj objavile rat , a ne Nemacka njima !!

Da se Hitler pitao Nikada ne bi ratovao ni sa Francuskom ni sa Britanijom !!

Posle napada Nemacke na Poljsku , videla se sva nemoc Francuske i Britanije , koje nisu preduzele skoro nista iako su Objavile rat !!

Nemacka je u napadu na Poljsku , koja je pruzila u odnosu na svoju snagu 10 puta Jaci otpor nego sto ce to Francuska uraditi 1940. Potrosila 90 % rezervi municije ?!?

Hitler je odmah u jesen 1939 . naredio napad na Francusku , ali jednostavno nije imao sa cim da napadne ! Tankete Pz I su se pokazale veoma jadno u napadu na Poljsku , dok je Francuska imala i vise i mnogo jace tenkove od Nemackih cak i godinu dana kasnije kada 1940. Glavni Nemacki tenk u napadu na Francusku bude Pz II sa topom od 20 mm ?!?

Nemacka je bila spremna na napad na Poljsku i kasnije preko Poljske na kako je Hitler nazivao Sovjetsku Rusiju , bez obzira sto su imali pakt o nenapadanju !

Tesko je zamisliti da neko krene u Svetski rat a da ostane bez municije i tenkova posle 40 dana ?!
 
0

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 11:31 - pre 14 meseci
nemo me zaebavas . nemacka pukla posle prvi svecki rat . odkude porusene zemlje pare za drugi svecki rat ? oce to iz nista da se napravi nesto , al ne tako brzo . zna se sa koga su nemci trgovali i od koga su dobivali krediti . od istog onoga od koga su i soveti . amerikanci pomagali i jedni i drugi dok nie poco rat . onda su malo sacekali da vide kuj ce pobedi pa se prikljucili i oni .

to u knjige neces da procitas . mene to sve isprico pokojni grga bog da mu dusu prosti .

PING!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 13:10 - pre 14 meseci
Posle I svetskog rata u Nemackoj nije bila porusena nijedna Supa !

Kada je potpisano primirje 11.11 Nemacka armija je drzala svoj front u Francuskoj i Belgiji ! Rat se nijedne sekunde nije vodio na teritoriji Nemacke !


Zato Nacisti prave Mit i vrlo ga vesto koriste o Izdaji politicara , jer Armija nije bila porazena !

Ispostavice se da je "primirje " u stvari bezuslovna Kapitulacija !!

Deo Nemacke teritorije Saveznici prepustaj novoj Poljskoj drzavi ! Ali to je u sustini beznacajna teritorija koja i nije bila Nemacka , Nemci tu nisu ziveli u znacajnom broju ! Postoje jos neke manje korekcije , kao sto je Danska dobila referendumom malu oblast na svom jugu ! Cim je dobila na referendumu znaci da su tu ziveli u vecini Danci !

Nemackoj su nametnuta mnogobrojna ogranicenja u vezi armije ! Ogranicen je broj vojnika , celokupna vojna mornarica je zarobljna i premestena u oblast u blizini Skotske . Tada Nemci potapaju svoju mornaricu da ne bi Britanija iskoristila brodove ! Zabranjeno je postojanje vojne Avijacije a tada najbolji avioni na svetu Foker VII su svi unisteni !

Foker tada napusta Nemacku i otvara fabriku u Holandiji koja i danas postoji , ali ce se znatno manje baviti ratnom avijacijom !

Nemackoj su nametnute Reparacije za placanje Ratne stete ! Kada Nemacka pokusa to da Izvrda , Francuska okupira Rursku oblast , najbogatiji industijski deo Nemacke i danas !


To gusenje Nemacke u vojnom ali pre svega u Ekonomskom smislu izaziva veliko nezadovoljstvo Nemackog naroda i pospesuje jacanje HItlera i njegovih Nacista !

Vajmarska republika je smislila trik jer su reparacije bile odredjene u Nemackim markama i izaziva cuvenu Nemacku Hiperinflaciju !

Taj recept posle pokusavaju da kopiraju Mira i Sloba , ne shvatajuci Nevezanost situacije Vajmarske Nemacke i Srbije 90 -tih !!

Dok je Nemacka Hiperinflacija ostvarila svoj cilj , obezvredjivanje Reparacija na ima ratne stete , Hiperinflacija u Srbiji je samo ubrzala Slom srpske Ekonomije !

Na sve se to nadovezuje Velika Svetska ekonomska kriza , koja se iz USA prelila na celu Planetu 1929. i sledecih godina !

U takvim krajnje nepovoljnim uslovima Hitler i njegova stranka osvajaju Najvise glasova na Demokratskim izborima , mnogo demokratskijim nego sto su izbori u Srbiji u poslednjih 100 godina !!

NJegova kampanja nije skupa on krstari Nemackom i drzi zapaljive Nacionalisticke govore !

Na kraju iako ima najvise glasova to nije dovoljno da samostalno formira vlast !

Hitler je Diktator koji na vlast dolazi vecinom Demokratskim izborima , voljom Naroda !

Kada preuzme vlast , kopira resenja Ruzveltovog " nju dila " i velikim javnim radovima zaposljava nezaposlene i resava ekonomske probleme ! Usput pokrece i program ponovnog Naoruzavanja Nemacke !

Ali to njegovo ekonomsko cudo je moglo da traje samo nekoliko godina i on se priprema za rat , ali ne sa Francuskom i Britanijom ! Ratom namerava da stvori Zivotni prostor za Nemce na istoku Evrope , videci da time sto vlada jednom Indijom , koja se sastojala od danasnje Indije , Pakistana i Bangladesa i vecim delom Afrike Britanija nema nikakvu narocitu snagu , naprotiv !

To ce se pokazati u Aziji kada Francuska i Britanija na dalekom istoku pocnu da se Urusavaju kao Kule od karata pod udarima Japana !

Posebno treba procitati o porazu Britanije u Singapuru i Malaji !
 
0

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 13:32 - pre 14 meseci
tacno je sve mi to isto i grga prico . al tacno je da su i soveti i njemci dobivali pare i tehnologiu od amerikanci . zato na primer sovetski t34 koristi amerikansko kristievo vesanje . sve sovetske fabrike su koristile amerikansku tehnologiu . amerikanci su dali svima sta gi treba samo da pocne rat . ford se slikovao sa hitlera i bili mnogo dobri priatelji . isto to i sad radu , al nema romi u vrhovi od evropske drzave da vi kazu sta vam radu . ucite istoriu iz pogresne knjige . pokojni grga je jedini razumeo svecku politiku .

PING!
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 15:47 - pre 14 meseci
Kristi je prvo pokusao da proda svoju inovaciju svojima , Amerikancima !

Medjutim tamo niko nije bio zainteresovan za tenkove 30-tih godina 20 veka !

Britanci su imali svoje CL je pravio tada i izmisljao sve inovacije ! Njihova tanketa je kopirana sirom sveta MK VI . Cak je i SSSR napravio svoju verziju !

Tako je bilo i sa Kristijevim "vesanjem" - ogibljenjem . Dali su mu Sovjeti neku crkavicu , kao za testiranje , a onda Besplatno krali - Kopirali ! Nesto slicno sto danas rade Kinezi

Direktno po njegov zamisli je nastala serija Brzih tenkova BT . Moguce je da to i znaci jer Rusi za brzo kazu bыstro

Bt -2 , do BT-7 !

Nisu se nista pokazali u ratu u realnim uslovima .

Kasnije je na toj osnovi nastao A-20 kao eksperimentalni tenk i od njega razvojem T-34 !

Amerikanci nisu ni znali da postoji T-34 !

Nisu ni Nemci znali i iznenadjenje je bilo nevidjeno ! Secas se da sam kacio sa YT snimak , sa onog kanala sto si osporio " istoricara " slab je istoricar i zeljan senzacija ! On je objavio snimak Hitlerovog normalnog glasa . A ja sam objavio snimak jer Hitler je bio u poseti Finskoj 1942 i tamo prica o broju Sovjetskih tenkova ! Ni tada nije mogao da veruje koliko je hiljada tenkova imao SSSR !

To je bilo onda kada je onaj " Amerikanac" @ whitewather shrao i osporavao moje tvrdnje da je 1940 . SSSR imao vise tenkova nego cela Planeta zajedno ! Ukljucujuci Nemacku, Francusku , UK I USA !! Naravno i 1941 . jer iako je Francuska bila okupirana mogli smo sabrati njihove hiljade !!

T-34 je tada bilo ispod hiljadu u jedinicama ! Na pocetku rata za SSSR 1941 . Njegov oklop i oklop KV-1 mogao je da probije samo Nemacki Protivavionski top 88 mm .

Standardni Nemacki tenkovski top je bio 37 mm na Pz III i neka skracena haubiza od 50 mm na PZ iV . T-34 je imao 76 mm top u startu .
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 15:51 - pre 14 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
USA je jedina ucesnica drugog svetskog rata koja je rat zavrsila bogatija nego na početku rata i to za neverovatnih 50 procenata. Posle su tu veštinu samo ponavljali tokom svakog sledećeg rata. Šta reći osim biti iskren i priznati - neko ima talenat za ratovanje, a svi ostali nemaju!


Možda nije rat završila, nego pobedila, trebalo je valjda 5 godina da rusi ukradu recept za atomsku bombu, i to uz pomoć savesnih ljudi koji nisu želeli preveliku usa nadmoć, ondašnjih Asanža i Snoudena, ili tako nešto slično ..

Citat:
Nisam ekspert za ratove, ali secas li se sta bude kad se amer i srbin pobiju u kafani? Amer izadje bogatiji za milion dolara!


Verovatno misliš na situaciju kad je neki košarkaški bizgov od 2 metra prebio, tako što je nastavio da ga tuče i kad je već bio na podu, nekog studenta, skoro ubio, spakovao u invalidska kolica, uhapšen, pušten uz kauciju da se brani sa slobode, kriminalnim radnjama mu urađen diplomatski pasoš, iz statusa košarkaša gastarbajtera koji trpa lovu u svoje džepove prešao u status Srbina, pobegao iz usa iz veoma čudnog poriva da ne sazna kako u američkim zatvorima nabildovani crnci i hispanosi prebijaju iz istih plemenitih motiva kao i on svojevremeno, na primer ako im neko stane na senku, u Srbiju svoju novu staru domovinu, protiv volje i bez dozvole građana Srbije uplaćeno iz naših džepova na njegov račun 1 milion $ da ih isplati roditeljima prebijenog, jer je ovaj u kolicima, da bi se domovini odužio tako šta ga je neka cura godinu kasnije optužila za silovanje, što je proces koji još uvek nije priveden pravdi?

I sve to ti zapakuješ u pobili se u kafani, kao da mu razbio nos, pa ga posle tešile cure do kraja večeri, uz srećnu završnicu?

Pri svemu je "Srbin" bogatiji za milion dolara koje smo mu poklonili a da nije zaradio, a Amer bogatiji za invalidska kolica kad mu dolari i ne znače mnogo ..

Nije čudo da dobro zarađuješ kao kamindžija i to savetuješ svima, od sad ću ozbiljnije slušati tvoje finansijske savete. Izlaganje je jezgrovito ako ništa drugo ..
Nemoj da pricas?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 16:31 - pre 14 meseci
Evo snimka gde Hitler u Finskoj govori o 34.000 Sovjetskih tenkova !

Lepo kaze da mi je to neko ranije rekao , o 34.000 moj general rekao bih mu da vidi duplo ili 10 puta !

Nemacka je Napala SSSR sa manje od 3.000 tenkova !





Bez obzira na 34.000 Tenkova SSSR Nije bio Spreman za rat ! Ne znam da li bi bili spremni sa 100.000 tenkova ? Iskreno sumnjam !
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 23:01 - pre 14 meseci
Citat:
pisac:
Da li si u stanju da prihvatiš činjenicu i da se složiš da od ovog rata profitira jedino Amerika?


To nije činjenica već samo tvoja tvrdnja i to jako maliciozna!

Da si iskren sagovornik ti bi postavio pitanje ovako - Ko profitira najviše? Pošto je logično da profitira više država a ne samo jedna jedina. Takodje, potpuno je netačno da od ovog (Rusko-Ukrajinskog) profitira jedino Amerika.

Zapravo, najviše profitira Kina. Ona trenutno najbolje prolazi pošto si i tu neobavešten izgleda :)

Kina od Rusije trenutno dobija najpovoljnije energente i sirovine. Cene nafte i gasa koje sada dobija zahvaljujući Vladimiroviču su toliko niske da ladno odlaze i ispod nivoa koju Zapad pokušava da diktira kroz "price cap" :) Kina veoma mudro koristi ovaj period da ubaci Rusiju u još dublje dugoročne ugovore i sebi obezbedi jeftine resurse. Čisto koristoljublje! Ali to i jeste medjunarodna politika.

Sa druge strane, Amerika plaća barem nekakvu vojnu pomoć Ukrajini, Kina ne plaća čak ni to.

Kina vojno ne pomaže Rusiju nti ikoga i nema nameru da se u taj konflikt meša vojno. Sve što ona "nudi" je nekakva načelna diplomatska neutralnost i malo bliži odnosi sa Putinovom režimom (po neko slikanje i slično) pogotovo od kada je Putin izolovan i sada traži svaku podršku i savez protiv Zapada. isto čovek radi i sa Iranom ako pratiš. Ali ti ne pratiš.

Zapravo, ono što i jeste jedna od najopasnijih stvari za Rusiju to što sebe predaje u ruke Kini.

Rusija kao slabija i istrošena vojna sila ne može biti ravnopravan partner Kini već samo eksploatisana u tom odnosu. Cenu će dugoročno plaćati ruski narod koji ne kappira da je medjunarodna politika čisto koristoljublje i borba za resurse i da je tako oduvek bilo.

Cenu će plaćati i Srbija koja i dalje veruje i nada se da je taj odnos Rusije i Kine nekakva protivteža Zapadu i da će ruski kazamati promeniti svet sa Kinom. Što je (ponovo) potpuna iluzija u koju je i Milošević verovao do kraja života.

Na žalost kod nas ima tone likova kao što su Pisac i Nedeljković. Neupućeni ljudi, prepuni mržnje prema Zapadu koji i dalje veruju u takve svoje nebuloze i na njih čak pecaju i druge oko sebe.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred09.01.2023. u 23:49 - pre 14 meseci
Za Ademareta i Fatalnog mi je jasno da njihovi dometi nisu na nivou na kome mogu da vide jasnu sliku sa dovoljne visine, ali za tebe sam se već ranije upitao u jednom postu kakvi procesi se dešavaju u tvojoj glavi.

Dakle, zaista.

Manipulacija masama se ne može obaviti tako da svima bude jasno da su izmanipulisani. A kada su ratovi u pitanju ogromna većina treba da bude izmanipulisana da bi sve proteklo kako je planirano.

Većina ljudi je iz nekog razloga ubeđena da je uvek izmanipulisan neko drugi, a ne oni sami. E jébiga, većina ljudi greši.

Ja sam bio izmanipulisan jedino kada sam rušio Miloševića i podržavao Dinkića. Za sada nisam otkrio bilo kakav drugi momenat.

A ti... tvoja naklapanja nisu čak ni posledica manipulacije (kao što je kod Ademareta ili Fatalnog) nego... ti si bre čudo jedno, nešto tu gadno nije u vinklu.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 00:29 - pre 14 meseci
Citat:
brainbuger

Kina od Rusije trenutno dobija najpovoljnije energente i sirovine. Cene nafte i gasa koje sada dobija zahvaljujući Vladimiroviču su toliko niske da ladno odlaze i ispod nivoa koju Zapad pokušava da diktira kroz "price cap" :)

Imao si uvid u ugovore Kine i Rusije?

Koliko vidim cene ruske nafte na tržištu su 66-71 dolar/barel što je za 10-15% više od "price cap".
Ruska nafta nije najskuplja ali ni najjeftinija.
To su cene za februarske ugovore.
Tako da američki "price cap" je velika propaganda za malji deca.

Nije valjda da si progutao?

Cena nafte u dogledno vreme neće padati nego će rasti.
To nije ni zbog Kine niti je zbog Rusije.

Cena nafte (i gasa) će jednostavno rasti zbog zveckanja oružjem, povećanom proizvodnjom naouružanja, transporta vojske i tehnike i naravno potreba industrije i pohlepe berzanskih špekulanata.
To je u narednih recimo 30 godina.

 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 01:54 - pre 14 meseci
Citat:
pisac:
Za Ademareta i Fatalnog mi je jasno da njihovi dometi nisu na nivou na kome mogu da vide jasnu sliku sa dovoljne visine


Tipična izjava za narcisoidne paranormalne likove :) U prevodu: Jedino ja znam istinu, ja sam put do svetlosti, svevišnji je to meni odredio a ne vama, morate ići samo iza mene :))

Citat:
pisac:
Većina ljudi je iz nekog razloga ubeđena da je uvek izmanipulisan neko drugi, a ne oni sami.


Wow, konačno si izneo jednu nepobitnu činjenicu o sebi. Slažem se u potpunosti.


[Ovu poruku je menjao brainbuger dana 10.01.2023. u 03:27 GMT+1]
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 02:22 - pre 14 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Nije valjda da si progutao?


Vidi momče, cena nafte ti je danas $20 niža nego što je bila kada je rat počeo i kad je Putin upao u Ukrajinu. Cena gasa u još većem padu, ne samo niža pre rata već na nivou pre 18 meseci. Ovo je banalna činjenica koju svako ko želi može da proveri online. Ovo nisu Piščeve "činjenice" ;)

Razumnom i zrelom čoveku ovo je dovoljan podatak da je USA/EU uspela da iskontroliše tržište i ne dozvoli Rusiji da divlja sa cenama.

Ali naravno, razumnom i zrelom čoveku. Izgleda ne Piscu, Darku i tebi :)


Citat:
BrutalCoin:
Imao si uvid u ugovore Kine i Rusije?


https://www.reuters.com/busine...shes-off-price-cap-2022-12-08/

Citat:
BrutalCoin:
Cena nafte u dogledno vreme neće padati nego će rasti.



Stvarno? Sjajno.

Nadam se da sa tako dobrim poznavanjem marketa i prognozama tržišta već kupuješ oil futures :)
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 02:55 - pre 14 meseci
Citat:
pisac:
Ja sam bio izmanipulisan jedino kada sam rušio Miloševića.


Eh jedino tad? Ne laskaj sebi. Izmanipulisan si ti mnogo više puta :)

Što se dotičnog tiče, i ja sam ga rušio na ulicama Beograda. Ali nisam bio izmanipulisan niti ima razloga da se tako osećam.

Pored toga što je lik bio veoma glup diktator i sociopata. On i njegova porodica su voleli da kradu i izbore i naručuju ubistva kad im zatreba. Zaslužilli su svi zajedno sudski proces u svojoj zemlji i verovatno likvidaciju kao Čaušeskova porodica. Na žalost, Ruske parijote i taj isti KGB ih je uvek primao i udomljavao.

Ali ajde. Šta da se radi. I ovo što 6ovno leži par metara pod zemljom u Požarevcu mi je neka uteha.
 
0

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.beanfield.net.



+52 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 03:01 - pre 14 meseci
Citat:
pisac:
Ja sam bio izmanipulisan jedino kada sam rušio Miloševića.


Eh jedino tad? Ne laskaj sebi. Izmanipulisan si ti mnogo više puta :)

Što se dotičnog tiče, i ja sam ga rušio na ulicama Beograda. Ali nisam bio izmanipulisan niti ima razloga da se tako osećam.

Pored toga što je lik bio veoma glup diktator i sociopata. On i njegova porodica su voleli da kradu i izbore i naručuju ubistva kad im zatreba. Zaslužilli su svi zajedno sudski proces u svojoj zemlji i verovatno likvidaciju kao Čaušeskova porodica. Na žalost, Ruske parijote i taj isti KGB ih je uvek primao i udomljavao.

Ali ajde. Šta da se radi. I ovo što 6ovno leži par metara pod zemljom u Požarevcu mi je neka uteha.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 06:32 - pre 14 meseci
Gde su sada eksperti koji su predvidjali 20 puta vecu cenu gasa preko zime? Gde su eksperti koji su predvidjali da ce Nemci da se smrzavaju? Da ce da se tusiraju ledenom vodom iz bunara? Jer tusiranje ladnom vodom celici zdravlje?

Calexx je barem umuknuo, jer je video da od tih njegovih predvidjanja nema nista. A ostatak klike se pravi prost.

 
0

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 06:42 - pre 14 meseci
Nitko živ nije znao hoće li Njemačka ostati bez plina. Pa čak ni vlasti.
Budući da ovo nije planska ekonomija u EU, moralo se dogoditi nešto od sljedećeg, ili će plina biti pre malo, ili previše ako EU pre-reagira
Ali taman ne će biti. Profitirao je onaj ko je prodavao plin za vrijeme histerije.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 10.01.2023. u 08:04 GMT+1]
NO FATE
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 07:43 - pre 14 meseci
Citat:
brainbuger

Nadam se da sa tako dobrim poznavanjem marketa i prognozama tržišta već kupuješ oil futures :)

Naravno da ne kupujem, znaš ti da to ne ide tako.

Nego kad si već postavio link na REUTERS...
U tekstu je dernjava "$60 per-barrel cap" ali
Citat:
At current Brent levels, the $6 discount implies a price of $68 a barrel including freight and insurance costs.

Kao što vidiš tamo stoji da je sa popustom $6 cena $68/barel a to je upravo u skladu s onim što sam već napisao.
Tj. "$60 per-barrel cap" je za sada "mrtvo slovo na papiru".


Crude oil trenutno je $74/barel.
Januar 2018 cena je bila $63/barel.
Sredinom aprila 2020 cena je bila samo $20/barel.

Iako postoje oscilacije generalno cena nafte raste i ne znam zašto bi padala?
Slično je i sa cenom gasa (nažalost).

U principu cena nafte mogla bi da padne ako Amerikanci obustave invaziju na Rusiju.
Tada bi se na tržištu pojavio višak kao rezultat smanjenih potreba u vojne namene.
Posledica bi svakako bio pad cena.

Realno u narednih 5 godina treba očekivati da će Amerikanci eskalirati bombardovanje Rusije i to neminovano vodi do rasta cene nafte (i gasa).

Naravo, postoje i druge varijante.
Jedna varijanta je i ta da "dobre čike" berzanski špekulanti odustanu od bogaćenja na tudjoj grbači pa cena padne.
A to će se desiti "u limburgu mesecu".


 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 07:59 - pre 14 meseci
Zašto bih svoj mukom stečeni profit delio sa radničkom klasom i ostalom boranijom i sirotinjom? To ima samo u komunizmu, da se otima pametnima i sposobnima da bi se dalo sirotinji. Istorija nas uči kuda to vodi.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
37.220.222.*



+2282 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 08:10 - pre 14 meseci
Citat:
brainbuger:
Vidi momče, cena nafte ti je danas $20 niža nego što je bila kada je rat počeo i kad je Putin upao u Ukrajinu. Cena gasa u još većem padu, ne samo niža pre rata već na nivou pre 18 meseci. Ovo je banalna činjenica koju svako ko želi može da proveri online. Ovo nisu Piščeve "činjenice" ;)

Pre mantranja te price hilo bi pozeljno da si otisao do bilo koje pumpe u EU i nasuo rezervoar goriva ili još bolje komprimovanog prirodnog gasa. Video bi da su cene danas vece od istorijskog maksimuma od pocetka koriscenja nafte i gasa pa do početka sukoba.

Nadam se da će EU jednog dana uspeti da stabilizuje svoje tržište nafte i gasa, ali za sada nema nekih naznaka da će taj dan zaista doći.
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Putin i dalje ide napred10.01.2023. u 09:32 - pre 14 meseci
Citat:
pisac:


Ja sam bio izmanipulisan jedino kada sam rušio Miloševića i podržavao Dinkića. Za sada nisam otkrio bilo kakav drugi momenat.



Ne zaboravi ono kada si izasao sa " devojkom" a ona izbacila k*rac , pa umesto ti nju , ona Opalila tebe

Samo nema veze , jer ti se to toliko svidelo da sada stalno trazis takve
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin i dalje ide napred
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81

[ Pregleda: 194780 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.