Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Psi - Teror u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Psi - Teror u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11252 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:d56:fbeb..



+7169 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji08.01.2023. u 19:56 - pre 14 meseci
Mali korak za moderaciju, veliki korak za smanjivanje toksicne komunikacije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji08.01.2023. u 21:00 - pre 14 meseci
Citat:
chris6212

Ali da se iz Holandije nekome soli pamet za prilike u Srbiji iz koje je neko odavno pobegao i nema više ništa sa njom niti je upoznat sa zakonima ove zemlje, poprlično mi je čudno.

...

A mi prepisujemo budalaštine iz EU zakona, pa zato i imamo ovakve stvari koje nam se dešavaju svakodnevno. Danas ćeš duže robijati kada ubiješ besno pseto koje te je napalo, nego kada ubiješ čoveka koji te je napao sa namerom da te opljačka ili ubije, a ti upotrebio "prekomernu/nesrazmernu silu" u samoodbrani...
Budalaštine kao što su "noviteti" u raznim zakonima koji su preuzeti iz EU kao što su azili za pse i mačke su neprimenjive kod nas, zato ih i puštaju ponovo na ulicu i zato nam se i dešava ovo što se dešava. Nemamo ni dovoljno naroddnih kuhinja ni skloništa za beskućnike, koje su tim istim "novim"zakonima izbacili na ulicu zbog neplaćenih par računa, a kuću prodali na doboš, opet sve te "dušebrižnike" mora da navede da stve prst na čelo, a nme da slepo primenjuju nešto što je neka budala smislila ili prepisala iz EU besmislenih zakona, a nema veze sa realnošću.

Apsolutno tačno. Evo primer:
Citat:
Zlostavljaču psa iz Paraćina – uslovna osuda

Milosav Milosavljević iz Paraćina pravosnažno je osuđen od strane Osnovnog suda u Paraćinu zbog počinjenog krivičnog dela Ubijanje i zlostavljanje životinja iz člana 296 stav I Krivičnog zakonika.

Vest o presudi je od 6. decembra 2022. a navodni "zločin" je snimljen 16.11.
Dakle postupak je obavljen za 19 dana!
Pazi "pravosnažno je osuđen"!!!
Za 19 dana!!!

Kerovi koji su odgrizli genitalije čoveku napali su devojčicu 1. novembra.
Postupak (bar prvostepeni) protiv vlasnika kerova nije završen ni za 2 meseca a protiv čoveka završe postupak za 19 dana.
I nekome je to normalno?
Da su kerove uspavani i odgovorni kažnjeni, čovek napadnut na Kosmaju bi danas bio živ i zdrav.

A ovaj nesrećnik koji je osudjen je u stvari heroj koji je spasao neku devojčicu, život nekog čoveka i neke žene.
I umesto da bude nagradjen osudjen je.


Citat:
B3R1

Secam se svog detinjstva u Beogradu 1970-ih ... i dobro pamtim sintere koji su lovili divlje kerove po ulici.

Eto vidiš. U "zlom" komunizmu zaduženi su radili svoj posao.
Danas imaš komunalne službe koje su samo dekor "demokratije" i ne rade ništa.
Zato bukvalno imaš da je ker pojeo čoveka i nikom ništa.

Koliko godina imaš? Ha, privatna stvar? Ma dobro.

Nastradali je imao 62 godine. Imaćeš i ti ako nemaš već.
Sa 62 godine ćeš se teško odbraniti od pudlice a da ne pričamo o 3 polubesna psa.

Smeješ se? Misliš da ćeš se odbraniti od pudlice i kad budeš imao 62 godine?

Pazi, pudlica će da te ugrize za članak noge i kad padneš preklaće te nećeš ni znati šta ti se desilo.

Da si sportista u formi imaš šanse da se odbraniš od jednog psa (ne prevelikog).
Ali od 2-3 psa nemaš šanse taman i da si Tajson na vrhuncu karijere.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji08.01.2023. u 21:14 - pre 14 meseci
Ne znam kako ste uspeli ovu temu da okrenete o "emigraciji " ?


Mene licno ne zanima , zasto je ko emigrirao ! Svako ima neki razlog .


Bila je valjda , ne znam da li je jos na forumu ona tema samo kontra " Zasto niste " , ili tako nesto . Valjda je u njoj bilo i kontra postova kao u svakoj

Nisam je ni citao ni ucestvovao jer me nije ni onda to zanimalo .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:d56:fbeb..



+7169 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji08.01.2023. u 21:53 - pre 14 meseci
Korisnik koji je pokrenuo tu besmislenu pricu je banovan, tako da - bez brige, to je kraj tupljenja o emigraciji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 07:59 - pre 14 meseci
Koliko mržnje prema psima u ovim tekstovima!!! Zašto!? Čemu to!?
Psi nisu problem, ljudi su problem.
Pas je predivna životinja koja može biti jako korisna od otkrivanja droge, eksploziva, ljudi pod ruševinama, kao vodiči za slepe, u terapiji bolesnih pa sve do pružanja društva i ljubavi ljudima.

Psi nisu koljači, čoveka mogu da usmrte samo igrom nesrećnih slučajeva kao što je i ovde bio slučaj jer je čovek iskrvario do smrti koliko sam shvatio. Psi takođe nisu lutalice, nisu nomadi, vezuju se za teritoriju, odnosno hranu, otuda pogrešan naziv "lutalice" koji čak i zakonodavac upotrebljava, ispravnije je "ulični psi".

Ova tema je kompleksna. Ne može u kratkom tekstu da se dohvate svi elementi pa ću navesti samo neke-

Prvo, tu su priučeni "novinari" kojima je cilj da vest bude što šokantnija, nevažno da li je sasvimi stinita i potpuna. Da vas podsetim na onaj slučaj u Vojvodini kada su psi zaklali starca, šta ste čuli o epilogu? Ništa jer to više nije šokantna vest. Istina je uvek malo drukčija od tih napisa. Ne znamo recimo zašto su se ti ljudi našli u blizini takvih pasa, "novinar" to ne zna ili neće da objasni i nikada javnost neće saznati kao ni u drugim sličnim slučajevima. Psi su neki nadražaj imali zbog kojeg su izašli na ulicu, zbog nečega su se osetili ugroženo. Ovo je opravdanje za pse, ne za vlasnika naravno. Mene je recimo izgrizao vlasnički pas, imao sam 32 ujeda, obe ruke i grudi. Ni u jednom trenutku nisam krivio psa.

Drugo, psi nisu divlje životinje, samim tim nisu ni koljači. Nažalost, postoje psihički bolesni psi kao i psihički bolesni ljudi, a znamo da ta bolest može biti urođena ili stečena. Psihički bolesni ljudi od pasa prave zveri i po pravilu drže pse za borbu. Zdravi psi ne napadaju bez razloga. Psihički bolesni psi napadaju nepredviljivo, iznenada, podmuklo. To jeste veliki problem jer se takvi psi razmnožavaju i šire loš gen. Recimo da Beoveterina u Beogradu to radi sasvim pristojno u granicama svojih mogućnosti. Ako ima prijava o ujedljivim psima hvataju ih i eutanaziraju. Ostale sterilišu i vraćaju na ulice tako da su ti psi po pravilu benigni. Kažem u granicama svojih mogućnosti jer često radi samo jedno ili dva vozila. Za sve treba novac i to je glavni problem.

Treće, sumnjam da ovde iko dobro poznaje psihologiju čopora. Dva ili više pasa koji žive zajedno su čopor i tu vladaju posebni načini ponašanja, ti psi su drukčiji od jednog psa, reakcije su im drukčije. Članovi čopora moraju da slušaju vođu i da rade ono što vođa traži. Teško je predvideti sve njihove reakcije i najpametnije je zaobići ih. Ja se svakodnevno prilikom šetnje svog psa po obližnjoj šumi srećem sa čoporima i uglavnom gledam da ih zaobiđem koliko mogu, strah nikakav nemam. Problem je kada neka keruša ima štence i tada je ceo čopor jako opasan jer ih grupno čuvaju. Opet, nikada nas nisu direktno napali iako su zaklali najmanje dva nevlasnička psa koja sam lično video, a čuo sam i za trećeg. Siguran sam da osećaju da im mi nismo pretnja i samo nas opominju.

Kažem, jako kompleksna tema.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 09:15 - pre 14 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Kerovi koji su odgrizli genitalije čoveku napali su devojčicu 1. novembra.
Postupak (bar prvostepeni) protiv vlasnika kerova nije završen ni za 2 meseca a protiv čoveka završe postupak za 19 dana.
I nekome je to normalno?

Naravno da nije.
Citat:
A ovaj nesrećnik koji je osudjen je u stvari heroj koji je spasao neku devojčicu, život nekog čoveka i neke žene.
I umesto da bude nagradjen osudjen je.

Nije sve to tako crno-belo. Postoji razlika izmedju ubijanja i zlostavljanja. Naravno, ostaje pitanje zasto je sud u jednom slucaju bio efikasan, a u drugom bas i nije. To jeste zabrinjavajuce, tu se slazem s tobom. Ali taj koji zlostavlja zivotinje sutra ce zlostavljati i ljude.

A sto se tice "herojstva" ... jedno je ubiti psa koji napadne coveka, a sasvim deseta stvar muciti neku zivotinju koja nikome nista nazao nije uradila samo zato sto ce mozda sutra ujesti nekoga ... a mozda i nece. Znaci li to da sutra mozes da overis nekog prolaznika koji te gleda mrko i da zbog toga treba da ti damo orden za herojstvo samo zato sto si, eto, mozda spasao nekoga koga bi doticni "mozda" pretukao ili ubio? Bas ti je logika ...
Citat:
Koliko godina imaš? Ha, privatna stvar? Ma dobro.

Ne krijem godine, ali je to pitanje ovde suvisno. Vidis, ovde imas opciju "Profil" gde mozes da nadjes odgovor. Godiste koje tamo pise je u mom slucaju tacno.
Citat:
Nastradali je imao 62 godine. Imaćeš i ti ako nemaš već.
Sa 62 godine ćeš se teško odbraniti od pudlice a da ne pričamo o 3 polubesna psa.

Smeješ se? Misliš da ćeš se odbraniti od pudlice i kad budeš imao 62 godine?

Svakako nije smesno, a u zivotu sam imao bliski susret s pit-bulom 90-ih. Srecom, gazda je bio revnosan. Ne ponovilo se!

I nisu problem pudlice, vec pitbulovi, dobermani, rotvajleri i slicne zveri koje ljudi drze po kucama ... a koje definitivno nisu za gradove u kojima su stambene zgrade dominantni vid stanovanja. Lako je Nemcu u nekoj selendri pokraj Minhena da drzi sta god hoce, kada ti psi imaju dvoriste, a u okolini te kuce prirode koliko god hoces da se ta zivotinja istrci i izmori. Ili Svajcarcu da drzi bernardinca, kada ima kucu, veliku okucnicu i planine svuda okolo da taj ker trci. Pa i neko ko ima kucu u Batajnici, Staroj Pazovi itd, pa da to i razumem. Ali drzati bernardinca ili dogu u nekoj beogradskoj (ali i pariskoj, berlinskoj itd.) fioci od 45 m2 u nekom soliteru sa 20 spratova i 320 stanova je zlocin prema toj zivotinji!
Citat:
Sava:
Psi nisu problem, ljudi su problem.

Bravo, najzad jedan razuman i valjan odgovor na ovu temu!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 10:14 - pre 14 meseci
Naravno da su u sustini krivi ljudi !

Jer agresivne rase , kao sto su Staford terijer , Pitbul terijer itd. nije stvorio Svevisnji , vec ljudi !


Nas zakon , prepisan od nekog zapadnog , i poznaje ove rase kao agresivne i ima specijalne odredbe o njima !

Ali u Srbistanu se vidi da su zakoni Suvise cesto mrtvo slovo na papiru !!

Pa ni ova materija nije izuzetak !


Ne moze se prepisati Nemacki zakon , i onda je sta ? Srbija preko noci postala Nemacka ili Svajcarska !!
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 10:52 - pre 14 meseci
Citat:
B3R1

jedno je ubiti psa koji napadne coveka, a sasvim deseta stvar muciti neku zivotinju koja nikome nista nazao nije uradila samo zato sto ce mozda sutra ujesti nekoga

"Mangup" koji je snimio ubijanje životinje nije snimio momenat kad pas napada čoveka.

Uvek kad pas napadne čoveka ubiješ ga ili će da završi kao ovaj slučaj u naslovu teme. To si imao u vreme "zlih" komunista ali zato u to vreme nisi imao preklane ljude po ulicama kao što to danas psi rade.

Čovek ne dokazuje da ga je pas napao nego samo izjavljuje da ga je pas napao i tu se postupak završava.

Morbidno je da čovek dokazuje da ga je pas napao.

Onaj ko hoće da dokaže da je životinja zlostavljana mora to da dokaže a ne da čovek dokazuje da nije.

Sinoć idem u Lidl kad na vratima čopor pasa.
Okrenem se i odem.
Ali šta će biti sa onima koji su već ušli i kupili na primer hranu.
Kako će oni proći pored tog čopora?
Bez moooda?

Jel sad jasnije?
Ako nije čekaj da te ujede.
A mi ćemo otvoriti novu temu i piskarati o pokojniku.


Još jedna stvar: sva ta navodna briga za životinje je u stvari lajtmotiv interesnih grupa.
Treba zaraditi prodati hranu za pse/mačke, prodati uzice, povodece, pelcovanje, veterinarske preglede, čipovanje, poluvere, ...
Spisak je podugačak a na kraju tog spiska je "briga za životinje" kao poslednja rupa na svirali.

Tako da kad mi neko kaže da je "ljubitelj" životinja ja se odmah mašim za džep da vidim da li mi je novčanik na broju.

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 11:15 - pre 14 meseci
Da vidimo sta tu moze da uradi obican covek. Po raznim sajtovima sam vidjao reklame za razne spravice tipa "dog repellent", rade na principu ultrazvuka ... emituju zvuk ultravisokih frekvencija, skoro necujnih za coveka, ali iritirajucih za pse. Navodno od toga psi beze. Ciljno trziste za te sprave su oni likovi sto svakog jutra trckaju lagano po parkovima vezbe radi, buduci da psi obicno vole da trce za ljudima koje vide da trce.

Ima li neko iskustva s tim? Radi li to zaista ili je mamipara za ovce, poput cuvenih Teslinih purpurnih ploca, Kosmodiska i slicnih spravica?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 11:40 - pre 14 meseci
Citat:
B3R1: Da vidimo sta tu moze da uradi obican covek. Po raznim sajtovima sam vidjao reklame za razne spravice ...

1. Oprez ako je čopor na vidiku, vrati se odakle si došao.
2. Peper sprej.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 13:36 - pre 14 meseci
Ne postoje loši psi, postoje samo loši vlasnici. Dok sam živeo u kući sa dvorištem čuvao sam rotvajlera, vučjaka i argentinsku dogu. Kao i sa decom, bili su uvek čisti, nahranjeni - obožavali su decu i bili jako mazni.. Jedino su bili galamdžije ukoliko neko prvi put ulazi u dvorište, ali na moj ili ćaletov signal bi prestali da laju.

Sada ne čuvam pse jer smatram da je držanje psa u stanu od 50kv zločin pa makar ga šetao i na svakih sat vremena. A i s obzirom da dosta putujem, da sam dosta u inostranstvu, ne želim taj tip obaveze.

Pse treba sistemski rešiti -
- Ako naprave sr@nj3 - kazniti vlasnika adekvatno, u ekstremnim slučajevima oduzeti psa ili pupudalekobilo uspavati
- Ako neko zlostavlja pse - kazniti shodno zakonu (novčana kazna, zatvor), oduzeti psa, zabraniti doživotno čuvanje životinja.
- Ako slučajni prolaznik ničim izazvano šutne psa - kazniti shodno zakonu
- Ako pas ujede slučajnog prolaznika - kazniti vlasnika shodno zakonu.
- Odrediti gde i na koji način se mogu držati, čuvati i šetati psi, da li treba nositi korpu ili ne, da li je povodac obavezan ili ne. Ko krši ta pravila kazniti shodno zakonu.

Ovde svako može da čuva psa, mačku, kupuju se i nabavljaju deci kao igračke, izbacuju se na ulicu kada dosade toj istoj deci, pre par godina je umrla komšinica u kraju, pa je ulica postala "bogatija" za 3-4 psa i nekoliko mačaka koji su tako tumarali tu bez cilja. Ne postoji nikakav sistem koji će uređivati držanje životinja, bar u urbanim sredinama.

Citat:
ademare: Ne znam kako ste uspeli ovu temu da okrenete o "emigraciji " ?


Mene licno ne zanima , zasto je ko emigrirao ! Svako ima neki razlog .


Bila je valjda , ne znam da li je jos na forumu ona tema samo kontra " Zasto niste " , ili tako nesto . Valjda je u njoj bilo i kontra postova kao u svakoj ;)

Nisam je ni citao ni ucestvovao jer me nije ni onda to zanimalo .


Zato što kad god Beri ili Dimković ili Nedeljković ili ko god napišu neku kritiku nečega u Srbiji, javi se neki pametnjaković da im objasni kako ne treba nikom da "sole pamet" jer jel'te oni ne žive ovde i shodno tome nemaju pravo glasa da pričaju o Srbiji. Toga ima na svakoj temi, čak i na Autozoneu. Zato je Srbija i tako "uređena" država jer je prosečan Srbin najpametniji i smatra da niko nema pravo ništa da kaže loše, jer živi u Dizeldorfu, rodio se u Oberzdorfu, nije se rodio na Kosovu, ne preziva se na "ić" i tome slično


Da ne ispadne da držim stranu Dimkoviću, ali podržavam svako banovanje tih trovača koji na svaki post skaču ko popareni i vređaju i etiketiraju ponekad poprilično lično - pa makar ostalo 5oro ljudi na forumu.

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 13:39 - pre 14 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
B3R1: Da vidimo sta tu moze da uradi obican covek. Po raznim sajtovima sam vidjao reklame za razne spravice ...

1. Oprez ako je čopor na vidiku, vrati se odakle si došao.
2. Peper sprej.


Ja sam jedno vreme u torbici na biciklu imao kesicu sa onim koskicama. I onda kada zalaje neko kuče ili više njih, ja stanem, bacim im par komada, oni pojedu i odu. I dok oni ručkaju, ja već zapalio. Bolje nego da se trkam sa njima, pogotovo što nisam u top formi pa me mrzi da im bežim :) Nikad u životu nisam imao nekih problema sa agresivnim lutalicama i slično.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 14:26 - pre 14 meseci
Složio bih se u svemu sa Turmenom, samo bih dodao, po meni, najvažniju stavku: čipovanje. Jer, samo tako lutalica nije ničiji, već ima vlasnika, pa je mnogo lakše naći i kazniti nesavesnog vlasnika psa.
S tim da bi čipovanje morali da rade odgajivači, štencima, odmah nakon rođenja.
A, i na kraju krajeva, pas postane lutalica tako što se izgubi, što uopšte nije neka retkost: potrči za ženkom u teranju, ode iza nekoliko raskrsnica i ne ume da se vrati (pričam o urbanim sredinama). Da je čipovan, lako bi se vratio vlasniku.

Osim čipovanja, dodao bih i sterilizaciju, kao skoro pa obaveznu, kod vlasničkih pasa.

Gledajući silne rialiti serijale na Discoveri/Nacionalnoj Geografiji o zaštiti životinja - SPCA - skapirao sam važan podatak: na zapadu se lutalica pokupi, drži u azilu, i ako ne bude usvojen za neko relatino kratko vreme (mesec dana, otrpilike ) biva eutanaziran. Naravno, samo pod uslovom da je potpuno zdrav, i da "ocenjivač karaktera i ponašanja psa" (bihejviorlist) pozitivno oceni psa. Inače, biva uspavan odmah.

Kod nas ljudi pogrešno kapiraju pojam "azil za pse", kao da neko treba da čuva i hrani pse unedogled. Često to bude krajnje amaterski, pa se psi ne sterilišu, medicinski ne zbrinu, pa to bude zapravo mučilište za životinje.



Ne znam kako je sada, ali se dobro se sećam da je u Beogradu postojao značajan pomak ka boljem, pre oko 7-8 godina, kada je dobivena neka kinta od Evrope, i u saradnji sa domaćim organizacijama za zaštitu životinja, krenulo se u obiman, uspešen projekat.
Brojne lutalice su sklonjene sa ulica, a neke, nakon pregleda, vakcinacije, sterilizacije, procene i čipovanja, vraćene na iste ulice sa posebnom "gradskom ogrlicom".



[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 09.01.2023. u 15:52 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji09.01.2023. u 14:42 - pre 14 meseci
Ja nosim sa sobom jednu kesicu slobode medija i dve kesice neucenjenih biznismena.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 09:33 - pre 14 meseci
Apsolutno, čipovanje pod brojem jedan. I vlasničkih pasa i lutalica.

Citat:
Java Beograd



Ne znam kako je sada, ali se dobro se sećam da je u Beogradu postojao značajan pomak ka boljem, pre oko 7-8 godina, kada je dobivena neka kinta od Evrope, i u saradnji sa domaćim organizacijama za zaštitu životinja, krenulo se u obiman, uspešen projekat.
Brojne lutalice su sklonjene sa ulica, a neke, nakon pregleda, vakcinacije, sterilizacije, procene i čipovanja, vraćene na iste ulice sa posebnom "gradskom ogrlicom".


Ovo je isto urađeno u Boru, pa pre otprilike 7-8god. Lutalice su čipovane i sterilisane, vlasnički psi su čipovani, sve je to bilo urađeno u organizaciji veterinarske stanice. Nisam čuo da je iko imao problem sa psima.

Opet, možda grešim, ali za 90% problema za koje sam čuo su bili u pitanju vlasnički psi, a ne lutalice koje tu šetaju okolo. Ja sam jedini problem imao kada mi istrči pred bajs, auto i krene da laje (na bajsu ume da bude nezgodno) i to je to.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 11:43 - pre 14 meseci
Sada u Boru Kinezi resavaju probleme pasa lutalica
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 12:21 - pre 14 meseci
Zašto većina belih ljudi ne jede pseće meso?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 13:06 - pre 14 meseci
Citat:
Bradzorf012: Zašto većina belih ljudi ne jede pseće meso?

Dobro pitanje!

Verovatno zato sto je u Evropi, tokom razvoja nase civilizacije, u nekom momentu neko proglasio pse i macke ljubimcima, pacove i miseve stetocinama, a stoku i zivinu hranom. Verujem da je pracovek, ma gde bio, jeo ono sto je imao oko sebe. Znaci - vidi pacova da mrda, ulovi ga, ispece ga ... i njam-njam. Posle je shvatio da je meso nekih zivotinja zilavo i da to treba peci satima, dok neke druge vrste imaju mekano meso cija priprema ne zahteva toliko cimanja ... i tu je verovatno keretina otpala, jer je prilicno zilava. Moja teorija ... :-)

Ali sve je to uslovljeno i podnebljem. Recimo, ovi na Ekvatoru su imali tu srecu da su mogli da biraju hranu i da po ceo dan samo leze ispod vocki i palmi povremeno otvore usta, da im plod padne. Ljudi van tog podrucja nisu bili te srece, pa su morali da se bave aktivnim skupljanjem plodova i lovom. Ovi u polarnim predelima su imali samo sirovo meso i sirovu ribu. A onda je neko rekao: ne moze sve da se jede, mora da tu dodje neki red ... :-) A taj neko su bile stare evroazijske kulture.

Mada, ni taj red nije bas 100% svuda uniforman. Recimo, islam smatra psa prljavom zivotinjom, otuda u islamskim zemljama skoro uopste i nema pasa po ulicama, a i tamo gde ih ima strogo je zabranjeno uvoditi ih u kucu (otuda i gadjenje nekih Srba prema psima, koje je, uz izuvanje na kucnom pragu i ostavljanje obuce ispred vrata, rudiment otomanskih vremena) ... dok su macke, recimo, imale posebnu ulogu, sto opet vuce poreklo iz starog Egipta.

Ako se drzimo samo Evrope i hriscanske civilizacije ni tu stvari nisu skroz jednake. Francuzi jedu puzeve i zabe, sto se recimo u Srbiji bas i ne jede tako cesto.

Dok se, recimo, u nekim drugim kulturama, poput Kine, jede sve sto mrda, pa i psi i macke. Pogotovo sismisi, to smo svi naucili pre 2 godine, je li tako? :-) Doduse, Kinezi ne piju mleko. I tako hiljadama godina. Ali istina, jos uvek ne jedu ljude. Dok su se na Papui Novoj Gvineji sve do nedavno jeli i ljudi. :-)

Za to vreme u Indiji krave setaju slobodno ulicama i u principu Indijci ih ne jedu ... zapravo, dobar deo Indijaca uopste i ne jede meso, Bramanci su vegani.

Svet je mnogo veci od Evrope.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 13:15 - pre 14 meseci
Ako bi neko, kojim slučajem, pao u depresiju, jedan od načina da malo dođe sebi mogao bi da bude da se seti da više ne postoje dinosaurusi. Da oni nisu izumrli, a da smo mi i pored toga nastali, jurili bi nas i klali već kako njihova priroda zapoveda, dok bi nam zaštitnici prava dinosaurusa objašnjavali kako dinosaurusi nisu ništa krivi, već mi koji ne razumemo njihove potrebe ne saosećajući sa njima dovoljno.

Samounižavanje čoveka pred životinjama predstavlja najviši oblik autošovinizma, ispoljenog u odnosu na celokupnu ljudsku vrstu. Zato ja za tu pojavu imam specijalni naziv: specijal-autošovinizam (od species - vrsta).
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.119.*



+165 Profil

icon Re: Psi - Teror u Srbiji10.01.2023. u 13:15 - pre 14 meseci
Citat:
ademare:
Sada u Boru Kinezi resavaju probleme pasa lutalica ;)


Vala baš, nešto ih nema
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Psi - Teror u Srbiji

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11252 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.