Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električni skuteri???

elitemadzone.org :: MotoZone :: Električni skuteri???

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Električni skuteri???29.05.2023. u 10:26 - pre 10 meseci
Evo prosta problematika za razmišljanje:

Pojavili su se ovi skuteri, valjda su ekvivalentni = 50ks ili šta ja znam... uglavnom svako sa dozvolom može da ih vozi... A to ide solidno brzo i šta je problem : NE ČUJU SE. Par puta su mi dok pešačim presekli put, uplašili iza leđa, idu brzo a nemaju nikakvu signalizaciju zvučnu... ajde ove daske što postoje, to ne ide toliko brzo... ali skuteri idu....

Zar nije pametno da imaju ugrađen zvučnik koji proizvodi neki zvuk? Jer ne sete se svi da sviraju, jer po njima ne postoji opasnost... Ali... pešak drugačije razmišlja...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Električni skuteri???29.05.2023. u 10:35 - pre 10 meseci
Skuter je motorno vozilo, koliko se ja secam. I bas kao sto ni benzinci ne mogu da idu po trotoaru ne bi smeli ni e-skuteri da idu po trotoaru. Za to postoji kolovoz.

Doduse, strogo gledano, po nasim zakonima o saobracaju i bicikli su vozila i moraju da koriste iskljucivo kolovoz, a ne trotoar kao sto se to radi po Beogradu. Ali cim to kazes odmah se nadje na hiljade dusebriznika da zvocaju kako Beograd nema biciklisticke staze. A za zakon ko te pita ...

Inace, ta necujnost EV generalno je stari problem ... o tome se diskutovalo pre par godina da bi sva EV morala da prave nekakvu "vestacku buku" slabog intenziteta, ali izgleda da su proizvodjaci odustali od takvih ideja.
 
Odgovor na temu

arcusX

Član broj: 347965
Poruke: 67
*.dynamic.a1.rs.



+7 Profil

icon Re: Električni skuteri???29.05.2023. u 10:46 - pre 10 meseci
Pa da, bilo kakav zvuk. Inače, @B3R1, ja ne pričam o Beogradu... Ovde je selo. Ja idem trotoarom, skuter iza mene kolovozom i ja zastanem da pređem put, kad ono skuter...odmah iza leđa... uplaši se čovek... znaš mir tišina, nema ljudi, selo obično,,, a skuteri samo brišu ko neki duhovi...

Bajduvej, verovatno su odustali od toga, jer je to dodatna potrošnja struje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Električni skuteri???29.05.2023. u 10:55 - pre 10 meseci
Citat:
B3R1: Doduse, strogo gledano, po nasim zakonima o saobracaju i bicikli su vozila i moraju da koriste iskljucivo kolovoz, a ne trotoar kao sto se to radi po Beogradu.

Ne iskljucivo kolovoz. Ukoliko postoji biciklisticka staza, obavezan je da vozi biciklistickom stazom. Ako ne postoji, onda kolovozom (biciklistickom trakom ili ako ne postoji 1m uz desnu ivicu osim kod skretanja levo).
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Električni skuteri???29.05.2023. u 12:51 - pre 10 meseci
Skuter ce tesko neko da vozi po trotoaru .

Voze Elektricne Skejtbordove .

I Elektricne Trotinete !

A skuter koji je ipak Motorcikl po obliku i velicini tesko da ce neko da vozi po trotoaru .


Ima u stvari i onih decijih replika velikih motorcikala , ali to nije vozilo vec decija igracka , to deca mogu da voze po trotoaru !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Električni skuteri???

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.