Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šećer je droga, najjača od svih!

elitemadzone.org :: MadZone :: Šećer je droga, najjača od svih!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 8369 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 21:12 - pre 10 meseci
U 17. veku nije bilo industrijske hrane i ljudi su bili više fizički aktivni nego danas. Ja ne potcenjuem značaj fizičke aktivnosti, ali mislim da ti potcenjuješ značaj hrane.

Preporučujem ti da pročitaš ovaj članak o beri beriju koji je harao Azijom u 19. veku i da se staviš u ulogu japanskog doktora Hausa, Takaki Kanehira. Šta misliš, šta je bio uzrok beri berija koji je Takaki pronašao, hrana koja je sadržala prazne kalorije ili nedovoljno čuvanje ovaca?

Šećer je droga, nemoj da je izeš!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 21:47 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kakva gomila gluposti je napisana na ovoj temi, a tek je početak!


Očito je da postoji interesovanje, ali to ne znači da će tema trajati. Možda već za dan dva potone, a to onda ne znači da je "tek početak".

Citat:
Darko Nedeljković:
Ali, to je očekivano kad se pogleda naslov. Šećer, droga, ok, ali može da bude samo najslabija - ne jedeš šećer par dana i već si se skinuo! Ako je nekom poznata neka slabija droga nek kaže da ne živim u neznanju


Kako znaš da si se skinuo? Tako što ćeš par + 1 - og dana jesti šećer? Ne znam da li je najjača, ali je definitivno jaka. Ako mi ne veruješ, probaj da se skineš.

Citat:
MajorFatal:
Ako je šećer droga zašto nema neke tajne šatrovačke reči koje ga označavaju i njegove putanje, na primer: ćer-še to bi značilo šećer?


Zato što je jeftina, lako dostupna, ima je u skoro neograničenim količinama na svakom koraku, sastavni je deo velikog broja "namirnica", čak i onih za koje to ne biste očekivali. Najvažnije, legalna je. Jedna od njenih najvećih opasnosti je i u tome što industrija navikava decu od malih nogu da se drogiraju, kao što rekoh sasvim legalno. Kada dođe u zrele godine, a celog života se drogirao, narkoman uopšte nije svestan problema.

Citat:
scoolptor:
Koja alternativa seceru je najmanje zlo?
Spominju steviu. Nisam koristio.


Ovako postavljeno pitanje je skoro besmisleno. Kao da pitaš, kojom čašom je najbolje nositi vodu kojom gasiš požar u šumi? Da ipak pokušam, med recimo.

Citat:
Bora Sonar:
Ako misliš na alternativu koja bi bila bela i u kristalu, onda je so najmanje zlo. Jedini problem je što nema sladak ukus.


Uh, so je posebna tema, mislim da nije opasna kao šećer, ali nije ni daleko. Svakako bi trebalo strogo voditi računa o unosu soli. Ono što je dobro kod soli je to što odmah javlja da nešto ne štima, odmah udara tako da možeš da osetiš da nešto nije kako bi trebalo da bude. Za razliku od soli, šećer te kuva kao žabu, prvo mala temperatura, pa malo veća, pa još veća. Ako se ne osvestiš na vreme, ubija.

Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 27.06.2023. u 23:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:10 - pre 10 meseci
Citat:
Ako misliš na alternativu koja bi bila bela i u kristalu, onda je so najmanje zlo. Jedini problem je što nema sladak ukus.


Ovo nije napisao Scoolptor, već ja. Mislim da je so manje zlo od šećera, pod uslovom da je čovek zdrav, ima zdrave bubrege i čulo ukusa. Uglavnom ne treba ni sa čim preterivati, a so sam predložio jer sam pokušao da budem duhovit :)

Molim sve članove foruma da šire svest o štetnosti šećera tako što će na kraju svakog posta napisati:

Šećer je droga!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:37 - pre 10 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Zato što je jeftina, lako dostupna, ima je u skoro neograničenim količinama na svakom koraku, sastavni je deo velikog broja "namirnica", čak i onih za koje to ne biste očekivali. Najvažnije, legalna je. Jedna od njenih najvećih opasnosti je i u tome što industrija navikava decu od malih nogu da se drogiraju, kao što rekoh sasvim legalno. Kada dođe u zrele godine, a celog života se drogirao, narkoman uopšte nije svestan problema.


Kako je počelo uskoro će i vitamini, minerali, ugljeni hidrati, itd postati droge, naime i oni su jeftini, lako dostupni, ima ih u skoro neograničenim količinama itd itd ... ... i kad dođeš u zrele godine, pod uslovom da nisi propao od droge, narkoman uopšte nije svestan problema, što ga naravno još više uništava ..

veoma podmukle droge

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:39 - pre 10 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Šta misliš, šta je bio uzrok beri berija koji je Takaki pronašao, hrana koja je sadržala prazne kalorije ili nedovoljno čuvanje ovaca?

Stručnjaci tvrde da bolest nije imala nikakve veze sa viškom kalorija već sa manjkom vitamina.
Takođe, promašio si poentu moje primedbe, ukazao sam na dvostruku grešku u tvom objašnjenju. Rekao si otprilike:
1) "naši preci nisu unosili ugljene hidrate"
Netačno, jesu.
2) "samo treba da jedemo isto što i naši preci ibićemo zdravi"
Netačno, nećemo. Oni su trošili 20x više kalorija nego mi danas.

Šta ja smatram - ja dnevno unosim za neki procenat manje kalorija nego moji pradedovi. Dovoljna su mi 2 manja obroka, dok su oni jeli 3-4 obilna. Ali zato imam za 90% manje mišićnih aktivnosti tj. sagorevanja kalorija. Verovatno su pradedovi suviše blizu, trebao sam reći neko dalje koleno... Jedan od mojih pradedova je sticajem okolnosti neočekivano došao do nekih para i prestao je da radi, a povećao je unos hrane, konkretno masnog mesa, svinjetine. Nakon par godina je imao moždani udar i umro. Nije jeo nikakav šećer. Toliko o tome da je mast zdrava (naročito u kombinaciji sa izostankom fizičke aktivnosti).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:49 - pre 10 meseci
Citat:
ademare: Evo sada u USA i na zapadu , koristi se novi lek protiv Dijabetesa !
Da li pomaze , nigde ne pise , vec su svi Mediji usredsredjeni na njegovu nuspojavu , i zbog toga se masovno i koristi !
Uzgredna pojava je relativno brzo mrsavljenje , bez teretana i ostalih " mucenja " !

Tamo gde treba da pise - pise. A mediji se bave onim sto ce im podici citanost (reklame itd.) a to sto je vise onih koji zele da smrsaju nego onih kojima lek treba za lecenje je druga stvar.

Citat:
član: kato-ishrana je isto tako stetna po zdravlje... ne unosi se dovoljno vitamina i vlakana, optetecuju se bubrezi, srce, zeludac... dugorocnija keto-ishrana moze do mnogo vece stete da dovede nego sto ces dobiti time sto ne unosis UH.

Vitamine i vlakna mozes da unosis ali da, dugorocna keto-dijeta (godine) nije dobra za kosti, bubrege itd. Njena namena i nije da bude "zdrav nacin ishrane". U pitanju je prilicn ekstremna dijeta i namena je poboljasnje zivota ljudi i dece sa epilepsijom kod kojih su negativne strane dugorocne keto dijete prihvatljive.

Citat:
Bora Sonar:
Citat:
Pravu hranu čine proteini i masti, sa malo ugljenih hidrata i puno vlakana.

Tako su se ljudi hranili do nedavno (negde pred početak industrijske revolucije). Potrebno je da prođe mnogo vremena da bismo evoluirali tako da možemo da koristimo modernu industrijsku hranu prezasićenu ugljenim hidratima.

Nisu. Secera je bilo znatno manje. Pogotovo u tako cistom obliku. Ugljenih hidrata je bilo prilicno (skrob iz brasna, kukuruz, krompir, voce...).

Citat:
Darko Nedeljković: Kakva gomila gluposti je napisana na ovoj temi, a tek je početak!

Vidim, i ti si odmah uskocio da dodas jos :)

Citat:
Darko Nedeljković: Ali, to je očekivano kad se pogleda naslov. Šećer, droga, ok, ali može da bude samo najslabija - ne jedeš šećer par dana i već si se skinuo!

Zavisnost od secera se razlikuje od slucaja do slucaja pa tako i posledice kada se prestane sa konzumacijom a takodje zavisi i da li se smanjila ili potpuno ukinula konzumacija kao i da koliki je unos drugih ugljenih hidrata. Znam za slucajeve koji su imali pravu apstinencijalnu krizu nedeljama (problem sa spavanjem, nervoza, groznica, hipotermija i sl.). Pri tome je secer samo redukovan na oko 1/10 deo uobicajenog. Ostali UH nepromenjeni. Svi simptomi nestali u roku od 1h nakon sto je osoba pojela cokoladu. Takodje znam i slucajeve koji nisu imali nikakvih problema osim "pa, dobro bi mi leglo nesto slatko".
Ti si verovatno preskocio kolace nekoliko dana i zakljucio samo na osnovu jednog (svog) iskustva.

Citat:
Darko Nedeljković: Pa sve do ishrane naših predaka bez ugljenih hidrata. Naši preci su jeli šta su imali, između ostalog mnogo kukuruznog hleba, proje, kačamaka i cicvare a u svakom od tih obroka ugljeni hidrati su preko 50%.
Nije problem u ishrani, nego u načinu života. Ako sediš po ceo dan za kompjuterom šta god da jedeš taj život je nezdrav, neprirodan i nenormalan. Nasuprot tome, ako po ceo dan trčiš za ovcama po planini, potpuno je nebitno jesi li prethodno pojeo slona ili prikolicu kukuruza, sve je to zdravo kad trošiš dnevno pedeset hiljada kalorija.

Prvi deo je tacan, kao sto rekoh negde gore u poruci, ali drugi deo nije. Nije da "nije problem u ishrani nego u nacinu zivota" vec su oba bitna. I ishrana i nacin zivota.

Citat:
ademare:To je pre svega tzv. Glukozni sirup koji je Japanski izum !
Kako je ovaj sirup najjeftinije praviti od Kukuruza tako su Japanci tu tehnologiju jeftinog secera prodali Amerikancima jer Japan bas i nema mnogo kukuruza u proizvodnji !

Citat:
Bora Sonar:
Eh, da je bar glukozni sirup. Sirup je fruktozni. Glukoza ide direktno u ćelije, ali fruktoza mora prvo da ide u jetru na obradu, da bi se pretvorila u glukozu. S obzirom da industrijska hrana sadrži istovremeno velike količine i glukoze i fruktoze, ćelije su zasićene glukozom, a fruktoza se pretvara u mast koja se taloži na jetri i tako se dobija masna jetra.

Sirup se zapravo zove visokofruktozni ali zapravo sadrzi i glukozu i fruktozu u razlicitim odnosima (uglanom 42, 55 i 70 procenata fruktoze u odnosu na glukozu). Ti procenti su ako se zanemari voda koja je 24%. Ovo dalje sto je Bora napisao je tacno.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:51 - pre 10 meseci
Citat:
scoolptor:
Koja alternativa seceru je najmanje zlo?
Spominju steviu. Nisam koristio.

Koliko je meni poznato - stevia. I od onog sto sam probao, ukus je najblizi. Samo nemoj probati samo nju :)
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!27.06.2023. u 22:57 - pre 10 meseci
Citat:
Shadowed: Nisu. Secera je bilo znatno manje. Pogotovo u tako cistom obliku. Ugljenih hidrata je bilo prilicno (skrob iz brasna, kukuruz, krompir, voce...).


Zavisi da li pričamo o Darkovom pradedi ili precima koji su bili lovci-sakupljači. Ovi drugi nisu imali brašno, kukuruz, krompir i voće u izobilju. Gledano iz ugla evolucije nebitno je šta je jeo pradeda.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 01:36 - pre 10 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Živela ketoza!

Ketoza je fiziolosko stanje organizma koji se pati.
Keton je monosaharid ili prosti secer.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 07:02 - pre 10 meseci
Citat:
jovajovic100: Keton je monosaharid ili prosti secer.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 07:15 - pre 10 meseci
Bitno je da razlikujemo ketoacetozu i ketozu. To su potpuno različite stvari. Ketoacetoza, bez lekarske intervencije, ima u 100% slučajeva smrtni ishod.

Ako smo to rasčistili, onda da vidimo zašto organizam pati pri ulasku u ketozu? Zato što narkomančina i treba da pati dok se skida sa droge!

-Bu, hu hoću glukozu, mozak ne može bez nje :(((
-A, je l, pa napravi je. Imaš u zalihama sala tortu još od prošle Nove godine.
-Ako mi ne daš visoko fruktozni sirup zasuću te kortizolom.
-U redu, daj sve što imaš, da vidimo ko je jači, hormoni ili volja.

Ma, za takve treba organizovati novu Crnu reku za odvikavanje od šećera. Organizam se malo breca, pa kad vidi da ni kortizol ne pomaže na kraju legne na rudu. Da vidiš kako posle pretura po vlaknima i u potrazi za šećerom svašta tu nešto isčeprka. Za sve vreme ketoze hormon rasta je slobodan i autofagija radi punom parom. Na kraju ti organizam kaže da si bio u pravu, ali pazi... jednom narkoman, uvek narkoman. Uvek ga moraš držati na uzdi, jer:

Šećer je droga!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 09:24 - pre 10 meseci
Ti Boro polaziš od POTPUNO POGREŠNE pretpostavke da glukoza u krvi nastaje samo i isključivo od unetog (pojedenog) šećera, disaharida, valjda. Što je naravno, nema veze s vezom.

Glukoza (monosaharid) nastaje u procesu varenja hrane, i to od masti i od šećera svakog oblika (mono-, di-, poli-)
Mozak, kao i sve ostale ćelije funkcionišu samo na glukozi (pod uslovom da ima insulina u krvi)
Glukoze ima obilato u zalihama u jetri. Kažu, za oko dva dana (nije da sam merio)
Kad se ta zaliha potroši, onda se "pretura" po organizmu i kreće topljenje masti, ali ne za čvarke nego za mozak.

Ako se u međuvremenu pojedu čvarci s' 'lebom (ili bez 'leba, svejedno) -> oho ho, nema "preturanja", sve se to pretvori u glukozu.
Dakle, jeo ili ne jeo beli šećer, dođe mu na isto.

Istina je jedino da će se mnogo lakše fruktozni sirup varenjem pretvoriti u glukozu (monosaharid potreban ćelijama) nego čvarak i/ili maslinovo ulje.

Dakle, ako je šećer droga (a nije) onda su droga i masti i ulja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 09:32 - pre 10 meseci
Citat:
Bora Sonar:Ketoacetoza, bez lekarske intervencije, ima u 100% slučajeva smrtni ishod.

Ketoacetoza ne postoji. Pretpostavljam da si pogrešio u kucanju.

Ketoacidoza nema u 100% slučajeva smrtni ishod, ali traži odgovarajuću reakciju / intervenciju.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 10:11 - pre 10 meseci
U pravu si, ketoacidoza, a ne acetoza. Smtrnost zavisi od uzroka. Ako je uzrok nemogućnost tela da proizvede insulin, onda je smtnost 100%. Postoje i drugi uzroci, tako da si i tu u pravu, ne mora da bude smtonosna.

Za ostatak nisi u pravu jer izgleda ne čitaš ono što sam napisao.

Citat:
Ti Boro polaziš od POTPUNO POGREŠNE pretpostavke da glukoza u krvi nastaje samo i isključivo od unetog (pojedenog) šećera


Iz mog fiktivnog razgovora sa organizmom mogao si da zaključiš da nigde nisam rekao to što ti tvrdiš:

Citat:

Organizam: -Bu, hu hoću glukozu, mozak ne može bez nje :(((
Ja: -A, je l, pa napravi je. Imaš u zalihama sala tortu još od prošle Nove godine.


Ako kažem organizmu da sam napravi glukozu, onda je valjda jasno da ne pretpostavljam da glukoza nastaje isključivo od pojedenog šećera.
Takođe nimalo nisi u pravu da je svejedno da li jedeš čvarke ili šećer jer će se sve to pretvoriti u glukozu.

Citat:
Dakle, ako je šećer droga (a nije) onda su droga i masti i ulja.


Nisu jer ne stvaraju psihološku zavisnost. Psiholška zavisnost je problem kod narkomana, a ne fizička. Kada narkoman pregzura krizu on više nije fizički zavisan, ali je i dalje narkoman i nastaviće da se drogira čim mu se ukaže prilika. Tako da masti nisu droga, ali mogu da budu otrov. To naročito važi za rafinisane zasićene masti poput margarina.

Šećer je droga!

[Ovu poruku je menjao Bora Sonar dana 28.06.2023. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 10:12 - pre 10 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ti Boro polaziš od POTPUNO POGREŠNE pretpostavke da glukoza u krvi nastaje samo i isključivo od unetog (pojedenog) šećera, disaharida, valjda. Što je naravno, nema veze s vezom.

Glukoza (monosaharid) nastaje u procesu varenja hrane, i to od masti i od šećera svakog oblika (mono-, di-, poli-)
Mozak, kao i sve ostale ćelije funkcionišu samo na glukozi (pod uslovom da ima insulina u krvi)
Glukoze ima obilato u zalihama u jetri. Kažu, za oko dva dana (nije da sam merio)
Kad se ta zaliha potroši, onda se "pretura" po organizmu i kreće topljenje masti, ali ne za čvarke nego za mozak.

Ako se u međuvremenu pojedu čvarci s' 'lebom (ili bez 'leba, svejedno) -> oho ho, nema "preturanja", sve se to pretvori u glukozu.
Dakle, jeo ili ne jeo beli šećer, dođe mu na isto.

Istina je jedino da će se mnogo lakše fruktozni sirup varenjem pretvoriti u glukozu (monosaharid potreban ćelijama) nego čvarak i/ili maslinovo ulje.

Dakle, ako je šećer droga (a nije) onda su droga i masti i ulja.

Ovo je sve pomalo tacno pomalo pogresno :) Shvati ovo dalje pisanije kao dopunu, ne kao kritiku.

U procesu varenja hrane se glukoza, fruktoza i galaktoza (monosaharidi) dobijaju direktnom apsorpcijom ili razlaganjem disaharida i polisaharida koje mozemo da svarimo (skrob). Ne dobija se od masti (to je drugi proces, nema veze sa varenjem).
Mozak fukcionise samo na seceru (osim u stanju ketoze kada koristi ketonska tela). Ostale celije funkcionisu uglavnom ali ne samo na njemu. Koriste u izvesnoj meri i masne kiseline.
Zaliha u jetri nije glukoza. U jetri i (veci deo) u misicima se kao primarna zaliha energije koristi glikogen koji je polisaharid. Dobija se od glukoze i razlaze na glukozu. Ima ga 500-600g (kod sportista nesto vise), sto je 2000 ili nesto jace kalorija. Koliko dugo vremenski zavisi koliko trosis :) Osnovna potrosnja kod prosecnog muskarca je ~2000 kalorija tako da bi ti trajalo otprilike jedan dan ako ne radis nista i ne jedes nista.

I masti i proteini se mogu koristiti za dobijanje glukoze (glukoneogeneza) s tim da to nije deo varenja nego proces koji se desava zasebno, u jetri, kada je nivo glikogena nizak. Zato je npr. bitno da se, ako hoces da smrsas i imas kalorijski deficit unosis nesto vise proteina jer ce deo kasnije biti pretvoren u glukozu.
Masnoce se koriste i direktnije, bez konverzije u glukozu. Celije mogu da ih koriste kao izvor energije. Celije mozga ne mogu jer su molekuli suvise velike da prodju barijeru izmedju krvi i mozga. Zbog toga i postoji cela stvar sa ketozom. Jetra stvara ketonska tela (ima ih tri) koja mogu da dopru do mozga i koje ovaj moze da koristi kao izvor energije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 10:26 - pre 10 meseci
@Bora
Da, ako si mislio na psihičku zavisnost, onda možda šećer i može da bude droga. Slatka droga.

@Shadowed
Da, vidim da si bolje upućen.
Ovo šta sam pisao, to je sve moje gimnazijsko znanje. Ipak nije tako loše.
Ono šta ne znam, zna GPT

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 10:29 - pre 10 meseci
Ako si ti mislio na fizičku zavisnost, onda je i vazduh droga :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!28.06.2023. u 13:09 - pre 10 meseci
Ako bi mislili na psihoaktivne supstance, ispalo bi i da je trava droga ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!14.07.2023. u 16:50 - pre 9 meseci
Iskanderi i dalje idu napred.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Šećer je droga, najjača od svih!23.07.2023. u 13:04 - pre 9 meseci
To je zbog nabiflanih plata u javnom sektoru.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šećer je droga, najjača od svih!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 8369 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.