Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filmovi katastrofe, koji najviše volite?

elitemadzone.org :: MadZone :: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 10:21 - pre 5 meseci
Amerikanci i holivudska produkcija su šampioni filmova katastrofe, toliko su ih nasnimali da kao da prizivaju da im se nešto desi, tematika je raznorazna od udara asteroida, poplave, vulkana, napada vanzemaljaca, svetskog rata, zaraze, zombija, vampira, vukodlaka, vulkana Jelouston, ledenog doba, Rusa, komunista, veštačke inteligencije, mašina, robota, neplodnosti, i zemljinih polova koji će zameniti mesto.

Koja deluzija o smaku sveta vam je omiljena i odgovarajući film? Meni lično Sudnji dan, jer je čist i konzistentan do kraja, vanzemaljci napadnu, mi u početku gubimo jer su mnogo jači, al se posle odbranimo hrabrošću i dosetljivošću, svi spaseni, milina.

A Vama?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.182.*



+370 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 11:24 - pre 5 meseci
Ne znam ni sam koji bih izdvojio kao naj, a da ne uvredi Brusa Debilisa i milion zombi muvza. Ono sto mi prvo pada na pamet npr. Melanholija, Dan Trifida, Kraj detinjstva, Ja sam legenda, Kingov tv film: The Stand, Noje (Noah)...
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+636 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 12:28 - pre 5 meseci
Hvala Sasi sto je pomenuo Melanholiju. Ako bih morao da biram filmove u toj klasi verovatno bih izabrao bas taj, jer je realistican i nekako ljudski, a ne robotski. :-) U slicnoj kategoriji, samo sve okrenuto na satiru - ubedljivo Don't Look Up, koji nas je sve nevidjeno dobro opisao.

Od onih "medicinskih" katastrofa - kada sam pre 10 godina gledao Contagion (2011) mislio sam da je film preterivanje, sve dok nismo doziveli "prehladicu" i one lokdaune povodom toga. Tada sam se prisetio svih tih scena. Nedavno je bila repriza tog filma na nekom tv kanalu - koliko je samo taj film bio prorocanski ... Tacno - sablonski je, ali sam ga izdvojio samo zato sto smo dobar deo scenarija tog filma svi kasnije preziveli i u praksi.

Takodje u "medicinskoj" kategoriji, mada jeste fantazija, ali je ipak ljudskiji i suptilniji - Perfect Sense (2011). Slican je Melanholiji po svom stilu, fokusira se na ljude i njihove emocije u jednom hipotetickom scenariju katastrofe, gde svi ljudi sirom sveta ostaju bez svojih cula, jednog po jednog. Zanimljiv koncept ...

Naravno - Hickokove Ptice, umalo da zaboravim ... takodje vrh!

Sve ostalo iz tog opusa po meni ne vredi ni komentarisati ... bukvalno su svi imitacija vec vidjenog i sve ide na istu matricu - pocinje od porodice, gde tata i mama idu na svoje poslove, deca u skole ili kod babe/dede na selo ... i onda bum - razdvoje se tektonske ploce, pukne vulkan, slete vanzemaljci ... i sada tata, koji je slucajno i neki komandant / koordinator / menadzer za krizne situacije, pa iz svog staba pokusava da nadje zenu i decu; posto mu to ne polazi za rukom uprkos svoj tehnologiji i logistici koju ima, na kraju otme neki helikopter, kojim naravno ume da pilotira, a ume i da vozi avione, brodove, vozove - u sve se razume, jbt ... I tako sam poput heroja se probija izmedju uzarene lave i cunamija. Taman nadje jedno dete, ali ne moze da nadje drugo, pa mora da ostavi ovo prvo, uz poruku "I'll be back". Onda nadje drugo, a ovo prvo mu pobeglo. A onda naidje zena - koja je slucajno lekarka / medicinska sestra koja vodi racuna o ranjenima ... onda grli zenu, ali dece nema, ponovo su nestala ... i tako u krug, dok se svi na kraju ne nadju, pa se popnu na neki brdo, da cuju svemocnog preCednika koji im porucuje kako ce Amerika ponovo biti velika ... herojska muzika i - happy end ... hrrrrrk ... buaaaaa ... bljuccccccc ...

Eto, uzmes prethodni pasus, ubacis ga u ChatGPT i dobijes scenario za buduci blokbaster na tu temu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 12:59 - pre 5 meseci
Citat:
B3R1

...i sada tata, koji je slucajno i neki komandant / koordinator / menadzer za krizne situacije, pa iz svog staba pokusava da nadje zenu i decu; posto mu to ne polazi za rukom uprkos svoj tehnologiji i logistici koju ima, na kraju otme neki helikopter, kojim naravno ume da pilotira, a ume i da vozi herojska muzika i - happy end ..


:) Da 90% junak pokušava da stigne do svoje porodice ..

Ima i genetika tema: oživimo dinosauruse oni nas oderu, pa sf vremeplov promenimo prošlost i onda propadnemo ..
Nuklearni, u smislu godzile, a pre neki dan sam gledao film o incidentu u Fukašimi nuklearnoj elektrani, ako je taj deo po istinitim događajima, kad su krenuli da eksplodiraju generatori redom, bila je opcija da rasele 50 miliona stanovnika uključujući Tokio, tj da Japan nestane ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+636 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 15:29 - pre 5 meseci
Ah da, zombije umalo da zaboravim ... u toj kategoriji ubedljivo glasam za Shaun of the Dead. :-))) Genijalni Simon Pegg i njegov britanski humor. Zapravo, parodija na sve zombi-filmove.

A sto se nuklearnih tice - tu ubedjlivo vodi ovaj klasik, koji je bio popularan u vreme kada sam bio u gimnaziji (ima ga na YT u celini):


 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.182.*



+370 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 20:16 - pre 5 meseci
Igrom, slucaja malo pre sam odgledao malo odlozeno https://www.imdb.com/title/tt6435934/ koji spada u ovu kategoriju. Kanal Cinestar Fantasy...

Ono sto sam izabrao da ovde stavim su filmovi gde se katastrofa desila, manje - vishe globalno. Inace bih mozda stavio i The Thing i Terminator gde je moguca katastrofa sprecena. Ili nije?

Ptice, naravno odlican film, ali nisam nikad njega doziveo kao globalnu katastrofu pa ga ne bih stavio ovde. Ali da su snimili drugi deo, mozda bi se videlo da je zahvatilo ceo svet.

Na neki nacin mi je simpatican film peti talas koji upravo ide na instaTV
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 21:33 - pre 5 meseci
Malo je bezveze ova tema , gde pod " katastrofama " se racuna skoro sve sto postoji ?

Od Zombija , do Horror-a i slicno ?


Tema je najveca katastrofa
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dhcp.inet.fi.



+2283 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 22:32 - pre 5 meseci
Da li i "Age of stupid" podpada pod tu kategoriju?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?09.11.2023. u 23:27 - pre 5 meseci
Citat:
SASA M.
Ptice, naravno odlican film, ali nisam nikad njega doziveo kao globalnu katastrofu pa ga ne bih stavio ovde. Ali da su snimili drugi deo, mozda bi se videlo da je zahvatilo ceo svet. :)


Mi veliki umovi slično razmišljamo, isto sam pomislio da pticama nije mesto u ovom izboru, mada je odličan film, em deluje lokalna katastrofa, em ih tice na kraju puste mirno da otiđu. Da bar za sekundu naglasi da se to dešava i negde drugde, ali ne ..

Citat:
ademare
Tema je najveca katastrofa :D


Pa napravi bolju pametnjakoviću, što moja tema da bude katastrofa, je l samo zato što je u naslovu, onda si bukvalista uskih shvatanja ..

Citat:
Darko Nedeljković: Da li i "Age of stupid" podpada pod tu kategoriju?


Da, mada ne znam koji je film, podseti me?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 07:19 - pre 5 meseci
Idiokratija je najbolji filim o katastrofi. Kada je izašao svi su mislili da se radi o komediji, međutim kako vreme ide sve je jasnije da se radi o katastrofi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dhcp.inet.fi.



+2283 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 09:08 - pre 5 meseci
Citat:
MajorFatal:
Da, mada ne znam koji je film, podseti me?

Da, ali ne znas koji je? Ti, MajorFatal, ekolog ne znas?
Film o klimatskim promenama. Razlikuje se od svoh ostalih po ekstremno malom budzetu i po tome sto je prilicno dokumentatan bez obzira sto se bavi buducnoscu i po tome da ljudi nisu nasli resenje, bez obzira sto nije bilo mnogo tesko, ali poenta - ljudi su glupi, nece uspeti nego ce gburati po svom do potpunog unistenja, tj. ljudi su katastrofa koja ce zadesiti planetu. Katastrofa se sastoji u tome da nema vise biljaka, zivotinja, kiseonika itd.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+636 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 10:30 - pre 5 meseci
Citat:
Bora Sonar:
Idiokratija je najbolji filim o katastrofi. Kada je izašao svi su mislili da se radi o komediji, međutim kako vreme ide sve je jasnije da se radi o katastrofi.

Idiokratija nije ni jedno ni drugo, vec satira. I to odlicna!
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 10:33 - pre 5 meseci
Na IMDB-u piše

Genres: Adventure Comedy Sci-Fi Thriller
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 11:34 - pre 5 meseci
Citat:
Bora Sonar: Idiokratija je najbolji filim o katastrofi. Kada je izašao svi su mislili da se radi o komediji, međutim kako vreme ide sve je jasnije da se radi o katastrofi.


Onda bi i Veliki diktator od Čaplina bio film o katastrofi, isto su mislili da je komedija, a i jeste bio komedija. Možda kao filmove katastrofe smatrati samo one gde nestaje cela planeta komplet, ili celo čovečanstvo, ili najveći deo čovečanstva tako da ostatak ne može da nastavi sa prethodnom civilizacijom nego gradi novu od početka, onda bi tu bilo raznih post apokaliptičnih Mad Max, Vodeni svet, Poštar sa Kevin Kostnerom :) I mora katastrofa da bude glavni motiv, šta vredi što Snejk Spliskin ukuca šifru za uništenje sveta kad to u filmu traje 5 sekundi?

Citat:
Darko Nedeljković: Da, ali ne znas koji je? Ti, MajorFatal, ekolog ne znas?
Film o klimatskim promenama. Razlikuje se od svoh ostalih po ekstremno malom budzetu i po tome sto je prilicno dokumentatan bez obzira sto se bavi buducnoscu i po tome da ljudi nisu nasli resenje, bez obzira sto nije bilo mnogo tesko, ali poenta - ljudi su glupi, nece uspeti nego ce gburati po svom do potpunog unistenja, tj. ljudi su katastrofa koja ce zadesiti planetu. Katastrofa se sastoji u tome da nema vise biljaka, zivotinja, kiseonika itd.


Ma ja sam salonski ekolog, de da idem da branim reku kad tamo ima blata. Film zvuči da je dobar ovo kako si opisao.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.182.*



+370 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?10.11.2023. u 18:53 - pre 5 meseci
Prisetih se i par novih katastrofichnih

Jedan od boljih filmova po meni Svetlo mog zivota, tu su i neki drugi kao sto je Noc zivih mrtvaca iz 68me god. Setih se i Toma kukuruza, l on je glumio u par katastroficnih, medju njima Zaborav i Rat svetova, tu je mozda i Signal sa Lorensom Fishburnom, mada tu nisam siguran da li je pojava lokalna ili globalna.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?11.11.2023. u 19:08 - pre 5 meseci
Perfect sense je bio odlican. Najezio sam se.
Tu je i Knowing

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?11.11.2023. u 20:37 - pre 5 meseci
Jedan stari zaboravljeni hit The Stuff, kad komercijalni proizvod osvaja svet i tera ljude da konzumiraju još i još ..


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?11.11.2023. u 20:52 - pre 5 meseci
jaooo… the stuff, pa gde to nadje bogtemazo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?11.11.2023. u 21:09 - pre 5 meseci
Odmah pored They live, naravno


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?12.11.2023. u 09:01 - pre 5 meseci
Ako ćemo pravo i Bad Taste je bio o invaziji vanzemaljaca .. horori osamdesetih naivni i nevini ..


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Filmovi katastrofe, koji najviše volite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.