Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 5436 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?11.11.2023. u 13:35 - pre 5 meseci
Em je danas drzavni praznik u SRB,

Em dolazi 29.Nov, a to je dan uobičajan za

- "Smrtni slučaj u oboru"

Ako ne pazimo,
ima da 'smaknemo' sve prasiće u državi. 😀
San svakog praseta je
da preživi 29.Novembar.

Onda idu redom:
Božić - N.Godina - Božić - N.Godina

Mislim...

Tačno čovek da "Pošandrca"
jer nema vremena kada da radi. 😀

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2283 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?11.11.2023. u 14:12 - pre 5 meseci
Nemoj... Sad ce da krene bordzija sa pricom kako su prasici 3x skuplji nego u EU.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?11.11.2023. u 16:29 - pre 5 meseci
Mi smo se zeznuli, pa smo (još ranije) sve prasiće izvezli u EU.
Skoro nam ništa nije ostalo.
Onda je cena kod nas skočila 3 i više puta.

A u EU su ti isti prasići porasli, postali 100-kilaši,
i sad EU ne zna šta če sa njima, pa je zbog viška ponude cena pala na-pola.
To "na-pola" znači = 0.5

Razlika izmedju 0.5 i 3x = 6 puta !

Pa sad vidi, kako smo se mi zeznuli.
Oni imaju silne muke što imaju viška,
a mi kukamo što nemamo prasića.

Gledao sam neke prognoze, kažu da ima šanse
da do nove godine cena ode JOŠ na duplo!

Znači 6 x Duplo = 12

Ako nam neki lanac prodavnica, sa ogromnim akcijama ne pomogne,
ne znam šta čemo.


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
109.245.195.*



+1454 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 00:14 - pre 5 meseci
Ja ću da se učlanim u lovački savez, kupim pušku i idem u šumu da lovim, sa ovim cenama hrane mi ne gine lov. Pozivam i ostale građane srbije da se naoružaju kako bi preživeli vučićevu monopolsku kataklizmu!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 00:21 - pre 5 meseci
Ili predjete u vegetarijance.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 05:15 - pre 5 meseci
Citat:
bordzija:Ja ću da se učlanim u lovački savez,
kupim pušku i idem u šumu da lovim, sa ovim cenama hrane mi ne gine lov.

Hahaha,

Ako se svi uclanimo, "Lovacki" ce da ima ~ 7 Mil. clanova.
Ima tek onda da istrebimo divljac.

Bordzi,
Da pocnemo da krademo u Lidlu, a da nas ne nahvataju.
Onda nije skupo

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2283 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 10:29 - pre 5 meseci
Svi slucajevi kradje koje sam opisao se odnose na srbiju, ima kradje i u EU, ali nekoliko puta manje. Sad se setih jos skandaloznijeg primera kradje koji mi se desio. Kupio sam plazma sekac Parkside. Donesem kuci, otvorim, vidim koriscen. Ajd, nema veze ako radi, pomislim. Probam, ne radi. Tada primetim i da se uredjaj razlikuje od onog na slici. Ne bude mi tesko, pogledam oznaku modela, to uopste nije taj model!!!

Sta se desilo - neko kod kuce imao neispravan plazma rezac, ali bio bez racuna ili istekla garancija. Sacekao da se pojavi u lidlu, kupio, doneo kuci, sebi uzeo novi a stari upakovao u kutiju, vratio u radnju i rekao da mu se uredjaj ne svidja. Dobio pare nazad, a neispravan uredjaj vracen na policu i prodat meni kao nov. Kontam, tacno su mogli unuta kakav panj ili cigle da stave, oni bi to vratili na policu i prodavali...

Kada sam se bunio, vratili su mi novac. Od tada pamet u glavu - Parkside alat se kupuje samo tog dana kad je izasao u katalogu, samim tim i izasao iz magacina. Nikako nesto sto stoji dugo pa je na akciji, tu je gotovo uvek u pitanju neki lopovluk, fali sitnih delova ili nekonosio kuci pa upakovao ko zna sta i vratio...



Jednom ranije kad je lidl tek dosao mi se desilo slicno, ali me bilo sramota da se zalim. Kupio sam bateriju od 4Ah. Doneo kuci, nisam odmah otvorio nego tek kad mi je trebala, otvorim kutiju, unuta 2Ah. Ispravna, nova, samo duplo skuplje placena. Posle sam cuo da je to redovna praksa - posto baterije od 2ah i 4ah obicno budu u prodaji u isto vreme, onda kupci-lopovi otvaraju kutije i ubacuju baterije od 4ah u kutije od 2ah i tako ih placaju, a nekom naivnom poput mene ostave 2ah u kutiji od 4ah! Pocetnicka greska, sto bi rekao bordzija. Bordziji su sigurno mnogo pozatiji nacini lopovluka u lidlu posto tamo provodi 8h dnevno, ali nece da prica jer mu se ne uklapa u trenutni narativ da su trgovci zli a narod dobar i posten.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 10:36 - pre 5 meseci
Zbog toga je dobra praksa da se proveri sta je kupljeno odmah iza kase.
Dobro, to nije moguce za gabaritne artikle. Ali za vecinu alata jeste.
A uz to i da se proveri racun, i stavke i kolicina i cene.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
109.245.195.*



+1454 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 10:36 - pre 5 meseci
Ja nemam tih problema u lidlu proverim dal je originalno zalepljen proizvod i kupim. Ako je otvaran i može da se otvori naravno da i ja otvorim da se uverim kako je sve na broju i onda pazarim.

Darko ti bi trebao da povedeš nekoga starijeg i iskusnijeg kada kupuješ nešto ozbiljnije vidiš da te prevare svaki put.

A sa druge strane vidiš narod koji stalno nešto krade po srbiji a živiš u finskoj? Da nisi sns bot po zanimanju? 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 10:40 - pre 5 meseci
Imam jedno dva dzaka stavki koje sam kupio usput u Lidlu a koje nisam nikada otpakovao. I, da, cuvam ih u najlonskim dzakovima.
To bacanje para mi je veci problem od toga da kupim nekompletan proizvod.
Dobro, iskoristice se sve to jednog dana.

Jednom sam kupio neke stapove za nordijsko hodanje, i kuci primetio da jednom nedostaje neka plastikica.
Kako da dokazem da nije moja krivica i reklamiram, i uzmem nove? Dobro, kontam, mogao sam da vratim i uzmem pare. Nisam se setio.
U jednom trenutku mi se u glavi motala ideja da odem do Lidla, i skinem sa jednog sapa to sto mi pripada kupovinom.
Ali, nema sanse da ja uradim tako nesto. Radije bih bacio stapove i kupio nove.
I na kraju, nisam nikada ni koristio te stapove, a pitanje je da li cu ikada.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 12:16 - pre 5 meseci
Evo link iz novina , Lidl, Kradje , Praznici , UK !

Iz nekih postova se moze zakljuciti da Samo u Srbiji se krade ??


https://n1info.rs/magazin/life...-kupci-da-brinu-za-privatnost/
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 12:23 - pre 5 meseci
I na zapadu ima sirotinje.
Ubedjen sam da se na zapadu mnogo vise krade nego u Srbiji.
Ovoga kod nas jos uvek nema

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 13:21 - pre 5 meseci
Samo još malo bliskoistočnih i afričkih migranata da pristigne i da se stacionira, pa će biti i kod nas. Vidiš da su i ovo sve neki obojeni. Čudo kako su oni uvek neki problem tamo gde ih ima preko nekog kritičnog broja. Nisam nikad čuo da su sirotinja i lopovi npr. Jevreji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dhcp.inet.fi.



+2283 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 14:22 - pre 5 meseci
Citat:
bordzija:
Darko ti bi trebao da povedeš nekoga starijeg i iskusnijeg kada kupuješ nešto ozbiljnije vidiš da te prevare svaki put.

Pretpostavljam da bi bilo najefikasnije da povefem tebe, tj. ne treba cak ni da te povedem, ti stojis kao inventar u lidlu

Osim kada istrcis na kratko, da odneses tasti margarin.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 15:28 - pre 5 meseci
Hahahaha,

-Od četvrtka akcija u Lidlu !!! Akcija dok traje zaliha !!!

NOV-NOV-NOV Neotpakovan, u vakumu, zaštičen u Stiroporu!

Prodaje se član ES-Foruma ! -85% zbog ISTEKA ROKA Trajanja!

Može na rate, može na čekove, može na odloženo!

Samo nosi...


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.182.*



+370 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 15:30 - pre 5 meseci
Pre par dana, trazio da kupim malu modelarsku brusilicu / busilicu, na kraju odabrao neki Einhell (set sa mashioma i prateci pribor). Stara se sva rasturila, kupljena pre 30-35god u grckoj, kontam da joj je vreme umiranja doshlo. Slucajno se desi da model (ts-mg135) koji sam hteo da uzmem oglashen na Ananas-u. Nikad nisam tamo kupovao, registrujem se i sve ok. Dobijem i random popust kao za crni petak, pa je cifra bila nekih 5.500din. Izaberem da mi se dostavi kurirom na kucu. Dostava free kurirom ili na paketomat, a paketomat ni previshe blizu ni previshe daleko, pa onda bolje kurir da mi donese.

Posle 3 dana cima kurir (city express), preuzimam paket, onako umotan u onaj kao lepljivi celofan. Posle sat, dva, ajd da otvorim da vidim sta sam kupio, odmotam celofan, gledam gde da otvorim, i vidim da tu gde sam krenuo vec je otvarano. Nastavim dalje vidim da je tu ubacen racun. Sklonim racun, izvucem iz kartonske kutije plasticnu kutiju (kao mali kofercic za alat). Otvorim i naravno, vidim da onog najbitnijeg nema.

Naravno odmah pozovem Ananas prijavim da fali najbitniji deo. Kazu ok slikaj nam sta je stiglo, pa poslaji na mail. Slikam - posaljem, razmisljam koja je svrha nekog mog dokaza, kako da slikam deo koji nedostaje. Da je deo ostecen, pa ima svrhe slikati, al ajd... Kasnije zove me neka njihova sluzbenica kaze zvala je prodavca i prvobitno rekla da ce kurir to preuzeti, a prodavac ce poslati ponovo neotpakovanu kutiju. Kasnije ponovo zvala i pitala da li moze da prodavac posalje samo busilicu, da ako je se ostalo tu da mi to sto je stiglo ostane. Rekoh ok. samo neka posalje novu i nepopravljanu busilicu, ne pravim onda pitanje.

Posle 4 dana (vikend uzeo 2 dana), doneo kurir (ovog puta aks) malu kutiju dobro ulepljenu selotejpom. Primim i to, kuci raspakujem i unutra rekao bih nova nedostajuca busilica.

U medjuvremenu dok sam cekao da stigne da stigne busilica, nadjem papir koji sam bio odlepio sa originalne kutije (mislio sam da sam ga bacio sa ambalazom) i tu vidim da je city e. izmerio tezinu paketa na 2.5kg. Na netu nisam mogao da nadjem tezinu paketa, ali jesam da je busilica teska nekih 600-700gr i kada sam izmerio ono sto mi je stiglo, bilo je oko 1.75kg. To mi sve govori da je prodavac poslao sve sto treba, ali je nejasno ko je otvorio kutiju i ubacio racun, jer ako je to uradio prodavac, onda je dao priliku da to neko uzme bez problema. U svakom slucaju, moj zakljucka je da je to nestalo od kurira do mene. Prvobitno nisam bio siguran da li je uopste poslata busilica od strane prodavca, ali nakon tog papira, jasno je da je predmet nestao od skladishta kurira do mog stana. Poslao sam posle mail sa pohvalom za brzo resavanje moje reklamacije i sa slikom tog papira.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 16:55 - pre 5 meseci
Tu je najverovatnije prodavac zeznuo , jer Ananas je samo platforma za prodaju , nesto kao domaci Ali ekspress.

Desi se kada pakuju , ako nije , a verovatno nije neotvarana kutija , da nesto izostave , citao sam na netu da se to dogadja ljudima !

Izostave neki deo , pa sad nekada glavni , nekada nesto sporedno i cim tako lako pristanu znaci da su ga nasli , nisu ti dali drugi vec taj sto su zaboravili da upakuju prvi put !

To oko tezine nema mnogo veze jer oni imaju sa Cityem i ostale radnje dogovor po komadu za cenu dostave , moguce da i prodavac sam stampa adresnice !


Kolko se secam valjda to iskustvo sa neta covek dobio kutiju ali bez Telefona ?

Poslali mu posle bez reci , jer su mu priznali da su ga nasli !


Inace da nije tako , mogao bi neko da poruci , skloni glavni deo na primer telefon, i posalje mejl slika , pa dobije jos jedan ? Bez reci ?

U sustini vrlo nezgodna situacija i takve stvari koje su kupuju od Legalnih prodavaca treba otvarati pred Kurirom ! Ako Kurir ne pristane robu ne Preuzimati !

Ja sam imao takvu stvar kada sam kupovao onlajn TV !

Vidim na kutiji rupa ?

Trazio sam od Kurira d ase otvori , on kaze ne moze ?!

Reko nista vracaj onda to nazad !

I pazi posle ostrog stava , moze !

Pogledam dobro , rupa nije imala veze sa TV-om , tu je bio stiropor , ali sto da razmisljam .

Tako bi trebalo sve otvarati , posebno posle ovakvih iskustava , jer oni mogu ladno upravo to da ti kazu ! "trebali ste da otvorite pred kurirom "

To bi ti verovatno i rekli da nisu nasli busilicu!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
*.static.isp.telekom.rs.



+1454 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 19:02 - pre 5 meseci
Meni je beks par puta čerupao pošiljke i više ne dolaze u obzir, to što sam kupovao kafu na kilo pri preuzimanju izmeremo 5 kg koliko je bilo a do mene došlo pola. Normalno ohebao sam kurira i rekao da je izmereno sve i usput pokradeno. On se okrenuo i otišao.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
*.static.isp.telekom.rs.



+1454 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 19:08 - pre 5 meseci
Citat:
scoolptor:
I na zapadu ima sirotinje.
Ubedjen sam da se na zapadu mnogo vise krade nego u Srbiji.
Ovoga kod nas jos uvek nema


Trgovci ih pljačkaju i kradu godinama a crni petak je samo jedan dan u godini. Po meni fer i korektno. I uzmimo u obzir kako su ih partizani rešili 1945e.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?12.11.2023. u 21:27 - pre 5 meseci
Bordzi,
Tako si slikovito opisao prodavce...

Ako neko ovo tvoje procita,

- Tacno mu dodje da se od sutra zaposli u Lidlu.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Da li hvatate "Zalet" za predstoječe praznike ?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 5436 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.