Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)

elitemadzone.org :: MadZone :: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 5168 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 22:40 - pre 4 meseca
Citat:
U penziju da idem sa 24 ko da sam radio u mikrosoftu normalno, sa pripadajućom cifrom, valjda ja znam kad je bolje otići u penziju, a ne država.

Ako ti država isplaćuje penziju, onda se država pita pod kojim uslovima ti isplaćuje penziju.
Ne razlikuješ dva tipa penzija:
1. solidarna - zaposleni uplaćuju u fond određeni procenat zarade i iz te mase novca se sadašnjim penzionerima isplaćuje penzija. Penzija ti ide dokle kod si živ, pa i tvoji naslednici pod određenim uslovima mogu da naslede tvoju penziju.
2. fondovska - ti uplaćuješ dobrovoljno u fond. Od tih para dobijaš penziju, dok se ne potroši. To ti je neka vrsta štednja. Možeš da odeš u penzijui sa 24, do 25. potrošiš sve, onda preturaš po kontejnerima.

Dakle, ova solidarna može da bude samo onoliko koliko ima tekućeg priliva. Problem u ryzvijenim zemljama je što se menja starosna struktura njenih građana, sve više je penzionera, sve manje radno sposobnih koji uplaćuju. Onda država pomera godine za odlazak u starosnu penziju.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 22:51 - pre 4 meseca
Citat:
Darko Nedeljković:
Ma... Ako sa jedne strane imamo mene sa nula licnog iskustva sa kiretazama i menstruacijama, a sa druge strane imamo tebe koji potezes tako jake argumente kao sto su novinarska piskaranja onda bi to sigurno bila veoma "kvalitetna" diskusija. Realno, najbolje sto jedan od nas moze uraditi u interesu kvaliteta je dostojanstveno se povuci.


Ako imaš nula iskustva šta onda pričaš? Tema je široka i govori o sukobu naroda protiv svoje sopstvene države kao "krovne organizacije" za neki narod, nije uzet primer mesne zajednice jer promeniš, niti međunarodne organizacije jer dokle dobaciš, državu ako ne urediš lepo u drugoj državi može da ti bude aprijatno po pitanju jezika i vere. Navedeni su primeri plata, penzija, bunga žurki, ludila, rata, deluzija, ne znam zašto bi abortusi bili posebno zanimljivi za obradu.

Citat:
Svojevremeno, u svojim dvadesetim godinama zapceo sam jednu vezu sa ozbiljnim namerama, u pitanju je realno veoma sposobna i kvalitetna osoba ali sam tu vezu prekinuo onog dana kada smo se slucajno dotakli tematike abortusa. Rekla mi je da ona ne koristi uloske jer uvek zatrudni pre menstruacije a posle trudnoce zensko telo prirodno mesecima nema menstruaciju. Rekla je da je do tada ubila (ona izabrala tu rec) 11 fetusa i dodala da bi to do tad bio ceo fudbalski tim dece.


U dvadesetim ozbiljna veza, ma hajte molim vas, ako ti je bila vršnjakinja kad je počela sa praksom abortusa kad je dogurala do 11, ako je bila starija možda te zavela. Mislim da nemaš razloga da žališ.

Citat:
Njoj je sve to smesno a ja decenijama potom povremeno sanjam stadion na kom je fudbalska ekipa koji cini 11 fetusa (nekima je otkinuta ruka ili noga).


Zamisli koliko bi tebi bilo smešno da te neko kao katolička crkva optužuje za prosipanje više miliona sasvim funkcionalnih budućih ljudskih bića sa rukama i nogama, i onemogući te da lako dođeš do kontraceptivnih sredstava kao i do pilule za dan posle, a onda zamišlja da rodiš nefunkcionalno ljudsko biće sa ruke noge i daunovim sindromom o kome posle moraš da brineš ceo život umesto da lepo voziš kamion?

Citat:
Licno nisam sposoban da o toj temi normalno i smireno diskutujem, tako da bih ti bio zahvalan ako može da pređemo na nešto drugo.


Meni tema abortusa stvarno nije nešto posebno zanimljiva, više tema sukoba ljudi i entiteta čiji deo čine.

Citat:
Jasno mi je da ti fetus ne smatras zivim bicem, ponajmanje ljudskim, ali ja eto smatram. Jedno je rat, puška meni, puška tebi, pa ko živ ko mrtav, oba ishoda deluju nekako pošteno.


Pošteno ko napoleon protiv velingtona kod vaterloa i potpuno se slažem da podele megdan, deluje i romantično i herojski ako se biješ jedan protiv deset i odbraniš, u to vreme, danas nji dvojica uzmu puške i izgine civila više nego njih dvojica, na kraju potpišu primirje, i čak i ne odgovaraju jer nije bio rat nego vojna operacija, ili puška tebi sa noćnim vizirom i pancirima od kevlara, a bosonogima lepe tandžare u ruke super lepkom, pa raspale po njima, sve vreme držeći ruku iznad crvenog dugmeta ako pođe po zlu da rasture dvorište bosonogog komplet, sa svom decom, rukama i nogama.

Citat:
Ali, ubiti malo potpuno bespomocno ljudsko koje nema nikakvu sansu da se brani, to je neuporedivo gore. Podsecam te jos jednom da se te tvoje woke budace ne bore za pravo naabortus kad su zivot i zdravlje ugrozeni, nego upravo na pravo na abortus uvek i bez izuzetka, uključujući i takve 11 puta za nekoliko godina. Nego lesinari koriste necije stradanje za sirenje svoje ideologije. Takođe, eto, poštujem demokratiju - nek poljaci raspišu referendum pa nek vide koliko ih je za a koliko protiv i postupe shodno tome. Međutim, gle čuda, pripadnicima takvih ideologija u princilu nikad ne odgovara referendum nego su skloni ideji da manjina treba da natera vecinu da lrihvati ono sto ne zeli! Eto, sto se mene tice, imas moju blanko podrsku za resavanje bilo koje nedoumice putem referenduma. Ne znaci da ce mi rezultat uvek biti po volji, ali sta mogu - vecina bira.


Jes da raspišeš referundum koji ti organizuješ i brojiš glasove, pa nekako ispadne da sam glasao da želim rudnik i da se selim iz svog dvorišta što baba osvojila od turaka, čuo sam da ti referendumi samo legalizuju volju samovoljnika. Pretpostavljam da bi dozvolio indukovani pobačaj u fazi kad 32 stem ćelije su se izdeferncirale do nivoa da se zna šta će kroz 8,5 meseci biti gornji deo a šta donji deo tela? Ili baš ne voliš kad neko ljudskom uništava celu polovinu tela i to obe odjednom? U gornjoj rečenici si ispustio i "budućem" i "biću" pa je ostalo samo "ljudskom" .. pa rečenica baš čudno zvuči, ko ljudsko biće sa daunovim sindromom kad ga neko drugi gaji.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 23:08 - pre 4 meseca
Citat:
djoka_l:
Ako ti država isplaćuje penziju, onda se država pita pod kojim uslovima ti isplaćuje penziju.
Ne razlikuješ dva tipa penzija:
1. solidarna - zaposleni uplaćuju u fond određeni procenat zarade i iz te mase novca se sadašnjim penzionerima isplaćuje penzija. Penzija ti ide dokle kod si živ, pa i tvoji naslednici pod određenim uslovima mogu da naslede tvoju penziju.
2. fondovska - ti uplaćuješ dobrovoljno u fond. Od tih para dobijaš penziju, dok se ne potroši. To ti je neka vrsta štednja. Možeš da odeš u penzijui sa 24, do 25. potrošiš sve, onda preturaš po kontejnerima.

Dakle, ova solidarna može da bude samo onoliko koliko ima tekućeg priliva. Problem u ryzvijenim zemljama je što se menja starosna struktura njenih građana, sve više je penzionera, sve manje radno sposobnih koji uplaćuju. Onda država pomera godine za odlazak u starosnu penziju.


Ta eto slažemo se, entitet država prvo nepovoljno menja starosnu strukturu, onda problem rešava još gore, pomeranjem granice, protiv čega se ljudi bune. Ja lično sam za varijantu da ljudi odu u penziju ranije ako hoće, ali i kasnije ako se osećaju sposobnim da rade, osim na odgovornim mestima naravno gde se ne dopušta ni najmanja greška, ali ako odlaze kasnije onda da rade uz učestale provere da ne pobrljave.

To fondovska i nije penzija nego štednja, samo neko nalepio naslov "penzija" da privuče mušterije. Penzija garantuje dostojanstvenu starost ako si radio u toku života, fondovska ne garantuje u slučaju da potrošiš pre vremena u poznim godinama moraš da kopaš po kontejneru i po sećanju Ko mi ono reče da imam penziju, deluje da nemam, nego sam imao štednju, koja se avaj potrošila, i pored ulaganja, takozvane investicije, u siguricu jabuke. Jabuke se uvek prodaju jer su zdrave.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.internet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 23:13 - pre 4 meseca
Citat:
MajorFatal:

Ako imaš nula iskustva šta onda pričaš?

Ako nisi primetila, ti si isforsirala tu pricu a ja verovao pogresno da si musko pa samim tim nikad nisi imala ni abortus ni menstuaciju, ali prihvatam svoju gresku, od sada cu te zvati MajorkaFatalka, mislim da je to pozeljno tako u skladu sa nacelima rodne ravnopravnosti.


Citat:
ljudsko biće sa daunovim sindromom kad ga neko drugi gaji

Jedan cikica sa brcicima je sve te koji nisu toliko genetski superiorni koliko je on zacrtao zatvarao u komoru i ppustao gas... Verovatno je abortus malo humaniji, ili mozda nije, ne znam.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 23:34 - pre 4 meseca
Citat:
Darko Nedeljković: Ako nisi primetila, ti si isforsirala tu pricu a ja verovao pogresno da si musko pa samim tim nikad nisi imala ni abortus ni menstuaciju, ali prihvatam svoju gresku, od sada cu te zvati MajorkaFatalka, mislim da je to pozeljno tako u skladu sa nacelima rodne ravnopravnosti.


Isforsirala tako što sam navela još jedan primer masovnih protesta, između primera sa penzijama i bunga žurkama? Nisam imao menstruaciju pu pu ali sam imao sestre, školske drugarice, i koleginice na poslu, školske su umele da se izgovore za čas fizičkog "dobila sam", a posle trećeg deteta samo menjaju uloške, ne spominju. Slažem se da ti to nisi mogla imati u kamionu, ali niko te stvarno nije terao da se hvataš za kiretaže.

Citat:
Darko Nedeljković: Jedan cikica sa brcicima je sve te koji nisu toliko genetski superiorni koliko je on zacrtao zatvarao u komoru i ppustao gas... Verovatno je abortus malo humaniji, ili mozda nije, ne znam.


Pa ne znaš dok te neko ne natera da rodiš mada ne želiš, isti sa istim brčićima je imao još čudnije teorije o kombinovanju gena arijevske rase i forsiranom rađanju pa ga ne spominješ u tom kontekstu koji ti ne odgovara, nego samo onom koji ti daje argument da "pobediš" u diskusiji? I on ti je u ponudi naroda protiv države, u vidu još žešćih protesta u vidu pokušaja atentata, pa te nije privuklo, kiretaže su ti lepše kao tema? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.internet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)02.12.2023. u 23:39 - pre 4 meseca
Citat:
MajorFatal:
Ako imaš nula iskustva šta onda pričaš?

Opa, znaci i ti si imala nula licnog iskustva, isto kao ja?

Citat:
I on ti je u ponudi naroda protiv države, u vidu još žešćih protesta u vidu pokušaja atentata, pa te nije privuklo

Nije me privuklo, naravno. Protesti su nesto cega je uvek bilo, ima i bice, znaci potpuno normalna svakodnevna pojava. Nasuprot tome, tamanjenje onih koji ne mogu sami da se brinu o sebi je nesto za sta ja i vecina drugih verujemo da nije bas normalno da se radi u 21. veku. Ako se zalazemo za oduzimanje prava na zivot onima sa daunovim sindromom, zasto bismo imali drugaciji odnos prema penzionerima, daj da vratimo lapot i svi srecni, svi zadovoljni. Potom i prema bolesnima, sta da se zlopatimo nedeljama sa lecenjem a pitanje je hoce li taj koga lecimo ikada ponovo imati punu radnu sposobnost. Eutanazija i gotovo, brzo, efikasno i jeftino resenje za sve zdravstvene probleme.





[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 03.12.2023. u 00:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)03.12.2023. u 21:31 - pre 4 meseca
Citat:
Darko Nedeljković:
Opa, znaci i ti si imala nula licnog iskustva, isto kao ja?


Naprotiv, bio sam na mnogim protestima, vodili me kao dete iz škole na miting s miloševića kao mi ga podržavamo, pa onda studentski 96/97, pa onda kontramiting, pa onda protiv seče Bulevara, itd baš na mnogim protestima sam bio protiv svačega. Imam i sa kiretažom, bio sam u sobi gde su čekale na zahvat jedna 15-godišnjakinja, dve narkomanke i jedna luda, i kroz hodnik je šetala još jedna luda kojoj su odstranili celu matericu, a njoj rekli da su joj odstranili cistu. Na kraju imam iskustva i na forumu sa sagovornicima koji misle da je argument ako te oslovljavaju u ženskom rodu. O čemu želiš da pričamo? A ja bih te zamolio o protestima, jer to je tema :)

Citat:

Nije me privuklo, naravno. Protesti su nesto cega je uvek bilo, ima i bice, znaci potpuno normalna svakodnevna pojava.


Da, isto kao abortusi kontam, dobro, bar si nešto rekao na temu protesta i to je pohvalno. To nije protiv države, ili aktuelne administracije, nego način uređenja države verovatno. Srednji put između pisanja kongresmenu i pokušaja atentata.

Citat:
Nasuprot tome, tamanjenje onih koji ne mogu sami da se brinu o sebi je nesto za sta ja i vecina drugih verujemo da nije bas normalno da se radi u 21. veku. Ako se zalazemo za oduzimanje prava na zivot onima sa daunovim sindromom, zasto bismo imali drugaciji odnos prema penzionerima, daj da vratimo lapot i svi srecni, svi zadovoljni. Potom i prema bolesnima, sta da se zlopatimo nedeljama sa lecenjem a pitanje je hoce li taj koga lecimo ikada ponovo imati punu radnu sposobnost. Eutanazija i gotovo, brzo, efikasno i jeftino resenje za sve zdravstvene probleme.


U kojoj državi ili oblasti živiš da znam da ne zalazim? Mali sa brčićima plače za tvojim idejama, ostalo je još da urediš oblast rađanja pa da svi budemo visoki, lepi i plavi.







Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1339
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)03.12.2023. u 21:45 - pre 4 meseca
Oko nekog doba, a pre jedno tri godine, pita kolega forumaš Da li vi znate da su u Francuskoj veliki protesti za slobodu, pravdu, socijalnu jednakost i uopšte uzev sve lepo?, i naravno svi ga iskuliraju, neće da mu kažu da su u tom trenutku bili protesti i u Londonu, Berlinu, Rimu, Beogradu, Hong Kongu, Njujorku i Bostonu ..

Italijanski su bili valjda najblesaviji pošto je neki političar uvredio protestante i nazvao ih sardinima što su okupili u velikom broju na istom mestu, onda mu rekli sad ćemo baš da budemo sardine pa da vidimo kako ćeš kroz centar grada. U Hong Kongu najagresivniji jer su sportskim lukovima i strelama gađali policiju.

I baš kad smo se ponadali da će veliki broj masovnih protesta da promeni sistem i stvari u svetu koji nije baš baš .. izbila je prva velika svetska epidemija smrtonosne bolesti, za koju su bil i melinda vežbali mesec dana ranije skakućući po terenu .. račun još nismo sveli jer je strašilo korone zamenilo strašilo rata u Ukrajini. Je l beše Ukrajina odbila da uvede bilo kakve mere i uopšte uzev negirala da bilo kakva zaraza najsmešnijeg virusa uopšte postoji, ili neka druga zemlja, ne mogu da se setim?

Kad smo kod korone, justin trudo morao da beži iz zemlje Kanade kad su kamiondžije protestvovali i napravili kolonu 60 kilometara, ko rusi na kijev. Mslm rekli da je pobegao, ko zna u kom bunkeru ga krili, al nekad i protestantima moraš da daš nešto, kad deluje da su u pravu.

Pa onda Tjen an men na primer, gazi tenkom svog komšiju, toliko si pametniji i bolji, ti znaš da l treba abortus il ne traba, a on ne zna.


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Narod(tm) protiv sopstvene države(tm)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 5168 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.