Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KRVOLOK
Srdjan Matavulj
SM high performance engines
Gradiska

Član broj: 5164
Poruke: 217
*.teol.net

Sajt: www.smchiptuning.com


+1 Profil

icon DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)20.04.2004. u 11:45 - pre 243 meseci
Uzecu sebi za pravo da napisem koju rijec iz licnog iskustva o ova dva aparata.
Prvo sam imao G5 i bio sam prilicno zadovoljan,nerviralo me jedino sto je potezak i prespor,baterija ubija koliko je dobra,kvalitet slike takodje,na LCD nije dobro rijeseno osvijezenje pa mi je i to znalo smetati(treperi slika ako se zagledas),slike iz memorije stvarno je sporo listao(kvalitetnu CF sam imao),a onda igrom slucaja u moje ruke je dosao Sony,nikad prije toga nisam Sony firmu smatrao za relevantnog konkurenta Nikonu i Canonu,ali sve se za dva dana promijenilo,prodao sam G5 i zadrzao V1,na V1 je sve savrseno rijeseno osim ergonomije,sto mi jako smeta,baterija bi mogla biti jaca,ali ni ova nije losa,brzina slikanja,brzina listanja,velicina,kvalitet,video,NR funkcije,full manual,jedino u cemu zaostaje (po meni) od G5 je macro focus,V1 ima samo 10 cm(W) i 40 cm(T).Sony ima nocno slikanje i nocno gledanje,ISO mu ide do 800,ljudi nemogu vam opisati koliko je malo suma na slikama sa malo svijetla,nevjerovatno.Ako neko ima slicna iskustva volio bih da ih cujem.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu



+1350 Profil

icon Re: DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)20.04.2004. u 17:51 - pre 243 meseci
Nisam ga probao ali sam, po nekom osecaju, dobio utisak da je izvanredan aparat. Pisao sam o tome u par navrata, pogledaj. Ergonomija mu jeste slaba, ali po sumu nije bolji od G5, niti po osetljivosti jer je njegovih ISO 800 potpuno jednako kao Canonovih ISO 400. Prakticno svo sto sam pretpostavio si i ti potvrdio, posebno da je izuzetno brz i da ima briljantno low-light izostravanje.

Skinuo sam od oba dosta slika sa neta ali po samom kvalitetu ipak preferiram G5 osim u sferi aberacija gde je Sony primetno bolji.

 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)16.05.2004. u 03:32 - pre 242 meseci
hm
ja sam se bio dvoumio izmedju olympusa 5060 ili cak 8080 ali mnogo je bio skup, i canona g5, nikad mi nije pao na pamet sony

mislim, sad sam uzeo g5, ali me zanima jel sony ima opravdanje za onoliku cenu? i jel se vise isplati uzeti recimo los profesionalni, eos300d rebel, ili onaj fc_blabla_kakovec_8nesto sony?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)16.05.2004. u 03:34 - pre 242 meseci
e da, nesto mi se cini da cudno fokusira, doduse mozda nisam jos naucio da ga koristim kako treba
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: DSC V1 vs G5 (licno iskustvo)

[ Pregleda: 2417 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.