Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XMMS i 6.1 sistem zvucnika

[es] :: Linux :: XMMS i 6.1 sistem zvucnika

[ Pregleda: 3879 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 15:37 - pre 243 meseci
Pozdrav.

Imma instaliran RedHat 9, zvucnu karticu Live 5.1 i Creative Inspire 6700 sistem zvucnika (6 satelita + sub). Kada iz Control Center-a pustim test sound za testiranje zvucne, zvuk se cuje na svim zvucnicima. Medjutim, kada pocnem slusati muziku (MP3, OGG etc) u XMMS-u ili nekom drugom programu za pustanje muzike, zvuk se cuje na samo dva zvucnika.
Pitanje je prosto - kako naterati XMMS da 'koristi' sve zvucnike?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

igac
Banjaluka

Član broj: 415
Poruke: 562
*.teleklik.net



+2 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 20:42 - pre 243 meseci
lupam, ali mislim da se ne moze to uraditi... ostali zvucnici se koriste ("pale") samo na oredjen "ton" (?!) :) kod druga kada sam gledao na dvd-u film neki, 1-2 zvucnika su radila samo povremeno, kada je npr auto turirao etc :] al veze :) lupam :)
"nice town, i'll take it..."
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 21:37 - pre 243 meseci
MP3 ne moze da koristi sve zvucnike. Ali samo dva je malo. Sa 5.1 sistemima svira 4 zvucnika kad je mp3 u pitanju (windows/linux nezavisno).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 22:36 - pre 243 meseci

Kao što VRider reče, trebalo bi da je situacija ista kao u win-u, tj. da rade samo dva zvučnika (kanala), osim kod pravog 6-kanalnog zvuka.
Ja sam problem rešio dvostrukim hardverskim deljenjem jednog kanala. Probaj neki dvd da pustiš, siguran sam da će svi raditi.


btw. @kUdtiHaEX koje drajvere koristiš?

ex.mangel
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 22:42 - pre 243 meseci
Cekajte bre ljudi - u Winampu na Windowsu bez problema imam zvuk na svim zvucnicima (moze da se uposli i 6. u Winampu:)) Znaci nikakvi mixeri, nikakve budalastine - cisti drajveri i player.

Sa druge strane, u RedHat-u 9.0 imam drajvere koje dolaze sa njim i zahvaljujuci kojima radi zvucna odlicno. Ali ako test sound radi na svim zvucnicima zasto ne bi radio MP3 ili OGG?????
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika20.04.2004. u 23:29 - pre 243 meseci

Ajde onda objasni i meni (i mnogima koji su se neuspešno mučili sa ovim) kako si namestio 6-kanalni zvuk pri puštanju mp3-a u winampu u jelte winu?

Ne bi trebalo da radi svih 6 kanala, jer je mp3 2-kanalni,
Sistem bi trebalo da detektuje da je zvuk 2-kanalni i da onda pregazi output preostala četiri kanla sa output-om prva dva, ali po mom iskustvu se to ne dešava (ni u linu ni u winu) :|

ex.mangel
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika21.04.2004. u 08:32 - pre 243 meseci
Pa stvar je poprilicno prosta.

U Sound And Device settings (Sounds And Multimedia, kako gde) imas da izaberes na koliko zvucnika da salje zvuk, tu podesis koliko tebi treba (5 recimo). Druga varijanta je da to uradis iz drajvera (kao sto to ima kod Live 5.1 kartice) i radi. E sada, nece ti raditi prednji centralni, jer za to nije predvidjen. Medjutim ako je tebi stalo da proradi i on (Winamp), odes na Preferences - DirectSound Output - chekiras Allow Hardware Acceleration i kraj price. Zvuk na svih 6 kanala (naravno potrebna je 6. kanalna zvucna).

E sad, kako to isto samo u Linuxu?
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika21.04.2004. u 14:22 - pre 243 meseci

Sve sam ja to radio u winu, ali nikako nije uspevalo... hmm...

Ne znam da li i kako to može da se izvede u linuxu, ali ako neko zna, vrlo bi me interesovalo da čujem rešenje, pošto sam u istoj situaciji :)

ex.mangel
 
Odgovor na temu

Dr:Lun
Donald Secret

Član broj: 16367
Poruke: 81
194.106.186.*

Sajt: www.slackware.co.yu


Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika21.04.2004. u 15:56 - pre 243 meseci
Daleko od toga da sam expert za zvuk ali evo sta sam ja uradio:

Imam creative sb live!, dakle 5.1 zvucnu karticu i zvucnike Jazz J-9940. Koristim Slackware 9.1 koji inace preko ALSA-e prepoznao navedenu karticu.

Pokrenuo sam neki mp3 iz XMMS-a (veoma bitno jer dok to nisam uradio u mixeru nisam imao neke opcije), kao root poterao "alsamixer", isprobavao dok nisam ukljucio sve zvucnike (sem srednjeg???), uradio "alsactl store" i dodao kod dizanja sistema naredbu "alsactl restore".

Dakle, mp3 sada radi na 4.1 zvucnika, odlicno.

E sada, treba to proveriti sa nekim dobrim zvukom, recimo crtac "Ice age" koji inace ima surround zvuk.

Problem: imam odlican original audio CD (Tool:AEnima, fantasticna produkcija, surround) koji se sa mojim podesavanjima cuje samo na prednjim zvucnicima i wooferu.

Resenje?
Remember I will always love you,
As I claw your fucking throat away.
It will end no other way.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika22.04.2004. u 07:08 - pre 243 meseci
Milane, eto kada budem prolazio pored NBGD-a ili Autokomande, dobrovoljno cu pokusati da ti sredim sistem :D
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
217.26.67.*

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika22.04.2004. u 09:39 - pre 243 meseci

Hehehe, jel to neki promotivni period? Ja sam mislio da je predviđen samo za devojke :pp

poz

ex.mangel
 
Odgovor na temu

psihodel
Beograd

Član broj: 9706
Poruke: 200
195.178.35.*



Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika22.04.2004. u 10:01 - pre 243 meseci
Imam sličnu konfiguraciju što se tiče zvuka (SB Audigy Player i Creative Inspire T5400) i prilično sam se namučio dok nisam poterao sve zvučnike pod Linuxom, ali sada rade svi (5.1) bez obzira da li puštam mp3, divX, ogg..........
Imam SUSE 9 koji je bez problema prepoznao karticu pri instalaciji, ali u prvo vreme sam imao zvuk samo na dva prednja satelita i na vuferu. Problem sam rešio tako što sam isprobao sve žive ekvilajzere da smanjujem i pojačavam u ALSAMIXERGUI-ju dok nisam provalio koji kontroliše koji zvučnik. Jedno vreme mi je sistem radio kao 4.1, ali sam onda otkrio i programče KMIX (koristim KDE 3.2.1) i kada sam se poigrao sa ekvilajzerima u tom programu iznenada je proradio i centralni zvučnik. Jeste da je to samo raširen stereo na 6 kanala, ali mnogo je bolje nego na samo dva zvučnika!!
Ako budeš imao problema sa podešavanjem ALSAMIXERGUI-ja baci mi pm pa ću ti poslati tačno koji su ekvilajzeri za šta kod mene.
poz


bLOW yOUR mIND
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: XMMS i 6.1 sistem zvucnika23.04.2004. u 11:24 - pre 243 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic:

Hehehe, jel to neki promotivni period? Ja sam mislio da je predviđen samo za devojke :pp

poz


Pa dobro sad mozemo napraviti izuzetak jel
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: XMMS i 6.1 sistem zvucnika

[ Pregleda: 3879 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.