Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 73440 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 00:17 - pre 242 meseci
Citat:
Bojan Basic:
E sad ga baš pretera. Postoje ljudi kojima je to posao i oni to rade baš zbog toga da bi ti mogao da uživaš u pečenom mesu bez čina klanja kojeg si rekao da se groziš...

nije to preterivanje. Veliki broj ljudi na selu sami gaje svinje i potom ih sami kolju. Nekima je to obaveza neprijatnija od bilo koje druge, drugi opet tom poslu pristupaju ravnodusno kao i svakom drugom, a postoje i oni kojima je klanje izrazito zadovoljstvo, ali oni su retki koliko i vegetarijanci. imao sam prilike da upoznam jednog coveka, cije godine odgovaraju proseku godina posetilaca foruma, koji ni u WC ne ide bez kompleta ostrih kasapskih nozeva, dobrovoljno pomaze komsijama oko klanja sitne i krupne stoke, a kad posla nema onda kolje sta stigne - najcesce pse lutalice! Isti prema ljudima nikada nije pokazao nikakav oblik antisocijalnog ponasanja, cak naprotiv, covek je u svakoj situaciji totalno smiren! Lepo je kad neko voli svoj posao, ali kad je taj posao u pitanju... ne znam, nisam pametan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 00:31 - pre 242 meseci
Pa nisam ja ni rekao da ne postoje ljudi kao ovaj čovek kojeg si ti opisao. Postoji čak i poseban naziv za ovakve ljude, zovu se "sadisti". Međutim, čini mi se da nisi uhvatio poentu mog prethodnog posta. Ti si rekao da onaj ko se ne bi usudio da kolje stoku ne bi smeo ni da jede meso, ja sam tvrdio da to nije tačno, da ti možeš da jedeš meso iako se groziš klanja upravo zbog toga što postoje ljudi koji će zaklati prase za tebe, bez obzira da li je to klanična ustanova koji živi od toga ili tvoji baba i deda na selu koji su odgajili prase baš radi toga. Pri tome nisam uopšte precizirao da li ljudi koji to rade uživaju u svom poslu ili ne, to nije nimalo bitno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 01:35 - pre 242 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Ti si rekao da onaj ko se ne bi usudio da kolje stoku ne bi smeo ni da jede meso...

Kad sam ja to rekao? Rekao sam da bih radije bio vegetarijanac nego ubijao zivotinje, ukoliko bih sticajem okolnosti bio doveden pred takvu odluku, stavljajuci se na trenutak u polozaj onih 10% ljudi koji moraju sami da kolju. Pri tom naravno ne osudjujem ljude koji bi doneli suprotnu odluku, nego me samo interesuje statisticki - kakvih ima vise...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 01:47 - pre 242 meseci
Aha, dobro, onda sam ja pogrešno protumačio. Nema veze, dotakli smo se još jedne zanimljivosti u vezi sa temom.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 10:07 - pre 242 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Bojan Basic:
Ti si rekao da onaj ko se ne bi usudio da kolje stoku ne bi smeo ni da jede meso...

Kad sam ja to rekao?


Mislim da sam ja tako nesto rekao... i mislim da neki od ljudi koji shvate da za njihovu savest nema razlike u tome da li su sami zaklali zivotinjku ili je to neko drugi za njih uradio, postaju vegetarijanci.
 
Odgovor na temu

sspasic
Sasa Spasic

Član broj: 3261
Poruke: 175
*.medianis.net

Jabber: sspasic@elitesecurity.org
ICQ: 35454521


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?29.04.2004. u 11:41 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
- Zasto je politicki korektnije ubiti zivotinju od ubistva biljke - sa bioloskog stanovista i jedni i drugi svetovi imaju podjednaka prava na zivot? Neko rece osecaj za bol...


Verovatno zato što životinje imaju tako tužne okice...
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?01.05.2004. u 04:19 - pre 242 meseci
Citat:
superbaka:
...koliko ja znam ovako je svuda u svetu osim u nekim koser klanicama gde se klanje obavlja "ritualno" tj. klasicno prerezivanje vrata od uveta do uveta...



Pretpostavljam da je ovo koser u stvari kosher.....

U takvim klanicama u svakom slucaju ne kolju svinje.


Kao sto rekoh.....svrha i izvor zivota tih zivotinja jesmo mi i stoga je svaki stav da bi im bilo bolje da ih ne jedemo bez osnova...

[Ovu poruku je menjao luka.l dana 01.05.2004. u 20:06 GMT]
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?01.05.2004. u 15:09 - pre 242 meseci
Citat:
luka.l
Pretpostavljam da je ovo koser u stvari kosher.....

U takvim klanicama u svakom slucaju ne kolju svinje (uopste, zivotinje sa papcima).


da kosher... svinje ne kolju jer stari zavet i kuran ne dozvoljavaju konzumiranje svinjskog mesa ali kolju goveda koja IMAJU PAPKE! :)
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?01.05.2004. u 18:12 - pre 242 meseci
Citat:
superbaka:
Citat:
luka.l
Pretpostavljam da je ovo koser u stvari kosher.....

U takvim klanicama u svakom slucaju ne kolju svinje (uopste, zivotinje sa papcima).


da kosher... svinje ne kolju jer stari zavet i kuran ne dozvoljavaju konzumiranje svinjskog mesa ali kolju goveda koja IMAJU PAPKE! :)


Da, da...

Krave, ali takodje jos i ovce i koze imaju papke.....

Istripovao sam se nesto.....

Moja greska..... hvala na ispravci. :-)

Citat:
pctel:
...Za mene bi daleko zanimljivija anketa bila koliko posetilaca foruma (koji jedu meso) bi moglo da zakolje neduzno prase?


Eh sto volim kad se ovako postavi stvar....neduzno prase....?

Pa ni sume nisu krive pa opet koristis papir kada hoces nesto da zapises...
Pri tome se ovde radi o prezivljavanju....dakle hrana, dok je u ovom slucaju to luksuz....


 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.05.2004. u 09:48 - pre 242 meseci
Nije fazon u papcima, nego valjda u očnjacima, tj. zabranjeno je jesti životinje koje jedu životinje?

Kad pomisli na sve ove nove stočne bolesti koje opstaju zbog hranjenja biljojeda preparatima napravljenih od zivotinja (bolest ludih krava), pa na ciklus trihinoze (koji se zatvara jer svinje jedu pacove), čovek mora da pomisli da neka jednostavna pravila iz davnih vremena uopšte nisu praznoverje.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.05.2004. u 14:54 - pre 242 meseci
i to, ali u bibliji koliko se ja secam pise da je dozvoljeno jesti samo biljojede koje imaju papke (a svinja nije biljojed iako ima papke) kao i da nije dozvoljeno jesti zivotinje sa 4 prsta (gde recimo spada i zec)...
verovatno da osim trihineloze postoje jos neki drugi razlozi koji su uticali na tadasnje gurue da zabrane konzumiranje svinjskog mesa... ali nemoj da mislis da je svinja najgora po tom pitanju... mozes da se zarazis od prezivara mnogo gore nego od svinje!!! bruceloza, veliki metilj, tuberkuloza i jos puno toga...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?04.05.2004. u 00:30 - pre 242 meseci
Citat:
nije dozvoljeno jesti zivotinje sa 4 prsta (gde recimo spada i zec)...

Mmmmm, zecetina :-)
Pored srnetine to mi je omiljeno meso!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?04.05.2004. u 13:57 - pre 242 meseci
Citat:
superbaka:
...a svinja nije biljojed iako ima papke...

Mislim da se poslednjih decenija (ako ne i vekova) svinje hrane iskljucivo biljnom hranom, a i ako se dodaju neki sastojci u koncetrat 9riblje brasno, krvno brasno, isti sastojci se verovatno koriste i u tovu goveda i pilica.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.vdial.verat.net

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?08.05.2004. u 19:11 - pre 242 meseci
Vidim da postoji mnogo ljudi koji jos uvek zive u zabludi da su ljudi "najvisa rasa", i moram priznati da me to pomalo rastuzuje. Nemate pojma koliko ste sebicni, verujte mi. Svima onima koji se pravdaju da covek, jednostavno, mora da jede meso, prosledjujem informaciju da zbog covekove fiks-ideje da jede meso SVAKOG SEKUNDA umre vise od 1300 zivotinja. Da li smo mi zaista vredni toga? Mislite o tome, molim vas, dok budete jeli svoju sniclu ili jagnjece pecenje.
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?08.05.2004. u 19:37 - pre 242 meseci
Pa to ti je Darvin. Najjaci opstaju. I da, covek je najvisa rasa na ovoj nasoj Zemljici, sto nam opet ne daje za pravo da narusavamo ravnotezu u prirodi zagadjujuci je, ali je sasvim normalno da budemo na vrhu lanca ishrane.
I da ti kazem jos nesto - i biljke osecaju bol kao i zivotinje. Problem kod vegeterijanaca je sto biljke ne skice kad ih zgazimo, pa vegeterijanci projektuju "bol" zivotinja na sebe, dok drugi ljudi to tako ne shvataju. Bol o kome se ovde prica je bol vegeterijanaca za tim zivotinjama, a ne fizicki bol koji zivotinja oseca, jer vegeterijanac ima osecaj krivice koji je posledica slabe licnosti ili ko zna cega (reci ce psiholozi). Ako zelis da budes toliko rigorozna, mozes da se ponasas kao neki monasi na Tibetu koji ide metlom i ciste sve ispred sebe da ne bi zgazili neku zivotinjku

P.S. Pogledao sam se sad za slavu u ogledalu dok sam jeo pecenje i dok sam ga otkidao, komadao zubima i zvakao ga. Licio sam na nekog predatora. Prizor jeste bio i odvratan, ali mnogo vise od toga - velicanstven (na neki nacin) znajuci da sam najvisa rasa:)
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 15:58 - pre 242 meseci
Citat:
majnam:
bog covekove fiks-ideje da jede meso SVAKOG SEKUNDA umre vise od 1300 zivotinja.


I takodje dodje na svet vise od 1300 mladunaca, zbog napora ka povecanju stocnog fonda.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 16:38 - pre 242 meseci
Citat:
Vidim da postoji mnogo ljudi koji jos uvek zive u zabludi da su ljudi "najvisa rasa"

Pa ti ljudi i jesu u zabludi jer slonovi, žirafe i ekipa su ''viši'' od nas :)
Šalu na stranu, zaista ne razumem ljude koji se busaju da budu vegetarijanci, kao žao im životinja.Ako hoćeš da budeš vegetarijanac i time dati neki smisao očuvanju životinja nije dovoljno odreći se samo mesa.Takođe se valja odreći i raznih drugih stvari kao što McKracken već reče i struje, plastike i koje čega još.A koliko vidim ti koristiš komp. što znači da koristiš i struju, zar ne ? Pa opet kao što su mnogi rekli, zašto bi sebi davali veće pravo da jedemo biljke nego li životinje ? Šta, samo zato što biljke ćute dok ih kolješ i ne mogu da se kreću.E pa onda po toj logici bi bilo sasvim normalno da se i ljudi koji su gluvonemi i ne mogu da hodaju kolju i od njihove kože prave čizme.Nešto se tu nikako ne poklapa.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 20:03 - pre 242 meseci
Citat:

Vidim da postoji mnogo ljudi koji jos uvek zive u zabludi da su ljudi "najvisa rasa", i moram priznati da me to pomalo rastuzuje.


Filogenetski jesu - DNK kod coveka je najkompleksniji, i nalazi se na vrhu stabla vrsta.

No to nema veze sa jedenjem zivotinja - prosecan orao pojede gomilu zeceva i miseva, pa ga niko ne napada kako to sme da unistava fond sumskih zeceva. Glupost. 'Ajde da pravimo fond za zastitu zirafa od africkih tigrova - a tigrovi mogu da jedu pecurke.

Covek je samo deo lanca ishrane i priroda ima mehanizme da balansira ceo ekosistem u odredjenim granicama.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 20:20 - pre 242 meseci
A genocid medju pecurkama moze da se pravi, a? Nek se tigrovi izivljavaju, jel? ;-)

OT: Sve je to EU kriva, tamo su te tako naucili i platili da propagiras.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 20:40 - pre 242 meseci
Pecurke su tako divna stvorenja, zar postoje takvi surovi "ljudi" koji mogu da ih jedu?

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 73440 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.