Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 73449 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 20:55 - pre 242 meseci
Citat:
popeye:
A genocid medju pecurkama moze da se pravi, a? Nek se tigrovi izivljavaju, jel? ;-)

OT: Sve je to EU kriva, tamo su te tako naucili i platili da propagiras.



Tako je, Mrska Globalizacija i Sorosh hoce da zatru rod pecurki u Sartidu (primarni biznis, jel) time sto ce da posalju bengalske tigrove koje su izgladneli globalizacijom i promovisanjem vegetarijanstva... :) E pa nece moci..

Back to topic - no dobro, hoce li meni konacno neko objasniti zasto covek nema pravo da jede meso, a svaka druga zivotinja ima? A sta tek reci za mrave koji gaje one lisne vasi i uzimaju im slatke sokove... to treba prevaspitati, kako ih nije sramota.

Trece, da li vegetarijanci znaju koliko malih zivotinjica izgine dok jedan kombajn prekopa celu njivu? A koliko jadnih skakavaca crkne od gladi jer ostanu bez zita.. pa to su milioni kolateralne stete.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?09.05.2004. u 23:55 - pre 242 meseci
Citat:
majnam:
...zbog covekove fiks-ideje da jede meso....



Ajde odgovori mi na pitanje: "Sta je "ljudska" vrsta jela pre recimo 15 hiljada godina?"

Ah, pa da. Bas sam blesav. Pa kupovali su integralni hleb u prodavnicama zdrave hrane....

Pravi odgovor glasi: "U nedostatku dobre leshine posluzili bi se verovatno sa ponekim biljnim plodom ukoliko bi ga nasli u blizini....."

Zatim su uznapredovali do nivoa gde su sami mogli da love uz pomoc koplja, sekire vatre itd. Kasnije su shvatili da bi bilo dobro da i sami uzgajaju zivotinje da bi ih jeli. Tek kasnije je dosla zemljoradnja kao intelektualno najzahtevniji posao od navedenih.

Citat:
majnam:
Da li smo mi zaista vredni toga?


Ja svakako jesam.

A ti? Ne znam....razmisli. Jesi li, kad tako govoris?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 00:06 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Covek je samo deo lanca ishrane i priroda ima mehanizme da balansira ceo ekosistem u odredjenim granicama


upravo tako. povecanje broja predatora dovodi do smanjenja njihovih zrtava sto dalje dovodi do gladi, pa bolesti i na kraju do smanjenja broja predatora... i obrnuto... i cela prica o prirodi se svodi na tu ravnotezu... a zamislite kakav bi to udar bio na prirodu kada bi sada 6 milijardi ljudi odlucilo da ne jede meso? zamislite koliko bi biljojeda pocrkalo od gladi kada bi poceli da jedemo bilju hranu! i koliko bi suma morali da prokrcimo da napravimo obradive povrsine za sve te njive koje bi morali da posejemo da zadovoljimo potrebe svih ljudi...
bez obzira koliko neke stvari bile ruzne, moramo se pomiriti sa njima da bi ova planetarna zajednica mogla normalno da funkcionise...
i voleo bih kad bi majnam iznela neke argumente u korist vegetarijanstva umesto da koristi (sada vec otrcan argument) sazaljive price o skvicanju jadnih zivotinjica... svi mi ovde volimo zivotinje, ali da bi stvarno voleo zivotinje, pre svega treba da volis ljude...
a na fakultetu sam vidjao mnoge borce za zastitu zivotinja koji se nisu ni malo obazirali na tragicne ljudske sudbine... "bas kao da se radi o zivotinjama a ne ljudima".
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 00:22 - pre 242 meseci
Slazem se sa nasim veterinarom superbakom, mada ne treba pominjati te koji ne mare mnogo za sudbinu ljudi jer Marija nije takva. Pogledao sam joj profil i video teme u kojima je ostavljala postove (npr. ona gde se propagira dobrovoljno davanje krvi itd....). Vidim da je veoma humana osoba.

Nego ajde sada na temu sa pravim argumentima. Superbaka je pominjao vitamin B12 ako se dobro secam i njegovo nenalazenje u biljnim proizvodima. Kako ga vegetarijanci nadoknadjuju? Da li piju tablete?

E da, ne znam da li ima veze ali svakog koga znam da je postao vegetarijanac pre puberteta je ostao manjeg rasta. Mozda je koincidencija a mozda i nije (ipak oni unose manje proteina zar ne?)

Ja nisam vegetarijanac ali ne bih ubio zivotinju osim ako bih je pojeo. Secam se kada sam bio na splavarenju pa kada je neki lik razmisljao da li da ubije neku zmiju koju smo uhvatili i vodja puta mu nije dozvolio i rekao je da moze ali samo ako hoce da je pojede.

Znaci ja nikada ne bih nosio krzno. Za to zaista nema potrebe i zato kazem da ubijanje zivotinja opravdavam samo zbog hrane jer smatram da je normalno da mi jedemo meso. Evo kako razmisljam. Neki kazu kako mi ne moramo da jedemo meso. Mozda je to tacno ali prirodno je da mi jedemo meso isto kao sto lavovi i vukovi jedu meso. Evo psi su mesozderi ali mogu da se hrane pirincem izmesanim sa nekim stvarima tako da mogu da zive i bez mesa. Ali prirodno je da jedu meso jer im je organizam navikao na meso i genetski im prija meso. E tako mislim da je za nas prirodno da jedemo i biljke i zivotinje iako mozemo da zivimo i samo na biljkama. E zasto bih ja na silu menjao poredak ako je priroda htela da mi jedemo meso.

Ne bih nikada jeo psece meso jer ih previse volim i mislim da ljudima (makar meni) oni mogu da pruze mnoooogo vise ako nisu pojedeni. Znam koliko radosti ja imam zbog mog psa. A ja sam i sa druge strane zadovoljan jer znam da sam jednom zivom bicu ucinio zivot srecniji.

Zakljucak: u svemu treba biti umeren. ako volis meso ne znaci da treba da te je bas briga za zivotinje a sa druge strane ako volis zivotinje ne znaci da ne treba da jedes meso.

A znate sta mi je cudno. To sto vecna vegetarijanaca ne jedu ni jaja. Pa zar iz kokosjih jaja koje kupujemo za jelo moze da se izleze pile? Koliko je meni poznato kokoske nose jaja bez obzira da li je petao umesao prste ili ne. Ali samo kad petao umesa prsta onda moze da se izleze pile.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.05.2004. u 18:36 GMT]
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

luka.l
Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 02:07 - pre 242 meseci
Citat:
srki:

Ne bih nikada jeo psece meso jer mislim da psi jer ih previse volim i mislim da ljudima oni mogu da pruze mnoooogo vise ako nisu pojedeni. Znam koliko radosti ja imam zbog mog psa. A ja sam i sa druge strane zadovoljan jer znam da sam jednoj zivotinji ucinio zivot srecniji.



To je upravo jedan od argumenata koji koriste vegetarijanci......

Svinja je inteligentnija zivotinja od psa...pa ipak.

Istu tu radost mogu da ti pruze i mnoge druge domace zivotinje.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 02:14 - pre 242 meseci
Citat:
luka.l:
Istu tu radost mogu da ti pruze i mnoge druge domace zivotinje.

Pa ne mogu. Pa nisu bez razloga macke i psi dominantni kucni ljubimci. Pa i tu neko voli pse a ne voli mnogo macke i obrnuto. Znaci ne mozes da kazes da druga zivotinja moze isto da ti pruzi jer to pre svega zavisi od osobe i njenog ukusa. Mozda neko vise voli da se igra sa kokoskom nego sa psom ali ja vise volim da se igram sa psom. Svako ima svoj sistem vrednosti. Drugarica koja odmalena trenira jahanje ne bi nikada jela konjske meso dok su meni konjsko kobasice izvrsne a zdravije su nego obicne.

[Ovu poruku je menjao srki dana 10.05.2004. u 21:17 GMT]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 06:21 - pre 242 meseci
Ovo popovanje me je podsetilo na mog komšiju Nikolu koji je studirao menadžment (mislim) u Severnoj Karolini. Tamo se pridružio jednoj grupi ljubitelja životinja i na prvom sastanku opisao kako mi Srbi koljemo svinje. Zaboravio sam detalje (u stvari, čuo sam samo deo priče, jer sam urlao od smeha dok sam je slušao), ali znam da je završio svoj prikaz rečima: "Na kraju obično oližemo krvav nož." Mogu da zamislim izraze lica sirotih vegetarijanaca, hehehe...
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.vdial.verat.net

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 08:36 - pre 242 meseci
Da, da, vidim da jos uvek na ovom svetu postoje ljudi koji nikada nisu culi za izreku "ispeci pa reci", tj. pre nego sto izgovoris misao, prvo je "provuci" kroz sive celije svog "mozga najviseg bica na svetu". Po nekim reakcijama na moje, zaista, potpuno bezazleno pitanje (da li bi neko od onih koji posete forum razmislio o prelasku na vegetarijansku ishranu), mogu da zakljucim samo to da su doticne persone u zestokoj zabuni da su bica na najvisem stepenu razvoja- naprotiv, po njihovim uvredama i nebulozama koje nesebicno prosipaju po ostalim ucesnicima foruma, moze se zakljuciti samo to da im je centralni nervni sistem, sve u paketu sa mozgom, ostao na stupnju paramecijuma. Oni koji se nadju uvredjenima, sami su se prepoznali, jer ja ne spominjem imena, zar ne? I zaista vam kazem, gospodo "najvisi stvorovi", okanite se corava posla i napadanja mene i mojih stavova krajnje podlim i niskim uvredama- ili recite nesto pametno, ili cutite. Kao sto rece jedan pametan cika: "Bolje cutati i biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju." Moj put je previse kratak da bih trosila vreme zastajkujuci na svakom koraku da kamenjem gadjam svakog psa koji zalaje na mene.
Onima koji tvrde kako su vegetarijanci nevaljale bate i seke, koji ne razmisljaju o tome kako i biljke imaju osecanja i osecaju bol, nudim velikodusno milion zlatnika ukoliko mi pokazu i jednu biljku sa centralnim nervnim sistemom. Deco draga, to sto biljke reaguju na cupanje listova i gazenje, ne znaci da osecaju bol, a evo vam i konkretnog argumenta: kada casu vode (obicne cesmuse) stavite u prostoriju u kojoj se ljudi svadjaju ili u blizinu kasetofona na kome je pustena kaseta sa jakom muzikom, uvredama, pretnjama, njen izgled pod mikroskopom ce se drasticno promeniti (iz potpuno bistre tecnosti sa molekulima koji formiraju prelepe "sare", do tecnosti ciji moelkuli formiraju gustu, skoro crnu, mrezu), a samo me nemojte ubedjivati da i vodu boli kada je pijemo.
Toliko o otme, mladi i nesto stariji "visi organizmi". By the way, ako vi pripadate najvisim organizmima na ovoj planeti, sutra prelazim u drustvo modrozelenih algi i lisajeva- radije cu pripadati njima, nego biti svrstavana u isti kos sa vama. Jos jednom naglasavam, oni koji se uvrede, sami su sebe svrstali u pomenutu grupu, i ja im ni najmanje nisam kriva.
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.vdial.verat.net

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 10:51 - pre 242 meseci
Evo cak dva argumenta (od preko 100) u korist onih koji jedu "travu": Vec sama goveda, ne ukljucujuci svinje, pilice i slicnu zivinu, potrose kolicinu hrane koja bi svojom kaloricnom vrednoscu zadovoljila potrebe 8,7 milijardi ljudi. Stotine miliona tona zitarica potrosi se na ishranu zivotinja, dok bi vec 5 miliona tona zitarica bilo dovoljno da se nahrani 15 miliona dece sirom sveta koliko ih otprilike, svake godine, umre od gladi. Znaci da svi ljudi postanu vegetarijanci, ni jedan ar zemlje ne bi morao biti raskrcen- vec ima i previse obradivih povrsina, draga SUPERBAKO. Jer, ako nisi znao, evo argumenta 2: osoba koja je vegetarijanac svake godine spase 100m2 sume koja bi se pretvorila u obradivu povrsinu.
Doticnoj personi (gorepomenutoj) koja me uporedjuje sa "onima koji ne mare za ljudski zivot", zaista moram da kazem da ga.......pa ne mrzim (jer ja to, zaista, ne umem), ali mnogo me je razocarao, jer me tera da se "hvalim" necim sto inace radim bez znanja okoline, upravo da se moji humani postupci ne bi tumacili kao junacenje i hvaljenje: studiram medicinu (inace samo zbog toga sto zelim da se pridruzim "Lekarima bez granica" (tj. da radim, nadam se, u Africi, BEZ ikakve novcane nadoknade) kada diplomiram, sto ne znaju ni moji roditelji, tek da se zna), od 18. godine sam dobrovoljni davalac krvi (inace sada imam 21. -krv sam dala vec 5 puta), a od pre mesec dana sam i dobrovoljni davalac organa.
Ne znam zasto, ali imam osecaj da se ti, kao tako vatren zagovornik ljudske rase, ne bi bas mogao pohvaliti necim slicnim. Zato se, SUPERBAKO, molim te, okani corava posla. Ako imas nesto da mi kazes, napisi mi privatnu poruku, jer mi nije ni na kraj pameti da druge ljude zamaram prepucavanjem sa tobom i slicnima. U redu?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 11:46 - pre 242 meseci
Citat:
konkretnog argumenta: kada casu vode (obicne cesmuse) stavite u prostoriju u kojoj se ljudi svadjaju ili u blizinu kasetofona na kome je pustena kaseta sa jakom muzikom, uvredama, pretnjama, njen izgled pod mikroskopom ce se drasticno promeniti (iz potpuno bistre tecnosti sa molekulima koji formiraju prelepe "sare", do tecnosti ciji moelkuli formiraju gustu, skoro crnu, mrezu), a samo me nemojte ubedjivati da i vodu boli kada je pijem


Pod kojim to mikroskopom ti gledas molekule? Ne secam se da ima neki SEM koji to moze da prikaze, barem u bliskom okruzenju. Tacnije, koje to molekule gledas? Jel i njih boli kad se ljudi svadjaju?

Inace, ovaj argument je nesto najtanje sto sam odavno cuo. Pokusaj nesto malo snaznije da nadjes,

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 10.05.2004. u 14:02 GMT]
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 11:56 - pre 242 meseci
majnam, idealizam je lep, ali isto tako krajnje glup i neefikasan. takoreci, obicno te dovodi do suprotnih rezultata. nisi odgovorila pre svega na banalno pitanje, a to je kako bi se globalno vegetarijanstvo odrazilo na eko-sistem, i da li cemo i od karnivora da pravimo biljojede (trebale bi nam stvarno velike pecurke za cica-mace, ili mozda da ih hranimo to-fu sirom)?
a sada se uhvatimo za ruke i zapevajmo "we are the wooooorld, we are the childreeeen".
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 12:59 - pre 242 meseci
Ne dirajte pecurke.

Tigrovi neka jedu kolace.
 
Odgovor na temu

Xabre
Srđan Rajčić
Beograd

Član broj: 13192
Poruke: 34
*.sbb.co.yu

Jabber: Srdjan@elitesecurity.org
ICQ: 280236914


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 15:21 - pre 242 meseci
Pre neki mesec gledao sam neku emisiju o evoluciji ljudi, i tamo je naveden podatak da je ključni momenat u evoluciji čoveka je bio promena u ishrani, tj. prelazak na meso. Da toga nije bilo verovatno bi još uvek visili na nekoj grani :) .
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?10.05.2004. u 21:55 - pre 242 meseci
kao sto ces videti u PP (a ovo pisem da bi i ostali videli), onaj citat se
APSOLUTNO nije odnosio na tebe vec na jednu ekipu ljudi okupljenih u drustvu
za zastitu zivotinja ORCA... niti sam se tebi obratio kada sam rekao da onaj
ko voli zivotinje treba pre svega da voli ljude! od tebe sam samo trazio
argumente koji idu u prilog vegetarijanstvu jer se ovo svodi na "monolog"
onih koji jedu meso... elitesecurity je ozbiljan forum zbog kog sam ovde da
nesto naucim a ne da bih se osecao kao navijac na tribini u masi
istomisljenika sa kojima cu i ja da prosipam neko svoje "znanje"...
posto vidim da je i srki shvatio kao i ti, izvinjavam se sto sam se lose
izrazio i dao vam za povod da pomislite da je majnam bezdusna osoba...



a sad za ostalo...
malo je glupo stavljati ljude i karnivore na istu lestvicu... mi smo kao
jedina svesna bica odgovorni za druga bica i ne mozete ocekivati od lava da
ga bude zao antilope i da odluci da pase travu... mi imamo mogucnost i pravo
da biramo kako cemo da se hranimo i da se odnosimo prema bilo kojoj vrsti u
bilo kojem delu zemljine planete a oni nemaju... do sada smo ziveli po
prirodnim zakonima po pitanju ishrane... i tako zelim da ostane... kad covek
pocne da uplice svoje prste u prirodu, po default-u zasere nesto...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?11.05.2004. u 12:53 - pre 242 meseci
Citat:
majnam:I zaista vam kazem, gospodo "najvisi stvorovi", okanite se corava posla i napadanja mene i mojih stavova krajnje podlim i niskim uvredama- ili recite nesto pametno, ili cutite.


Draga Marija, evo ja te nisam nijednom uvredio i zato smatram da bi sa mnom mogla lepo da diskutujes.

Citat:
Onima koji tvrde kako su vegetarijanci nevaljale bate i seke

Ni to nikada nisam tvrdio i imam dosta prijatelja koji su vegetarijanci i to je jos jedan razlog da nastavis disusiju sa mnom i ostalima koji te nisu uvredili (mada mislim da niko tebe ovde nije uvredio, superbaka se nije direktno obratio tebi).

A sada pitanja:

Citat:
Deco draga, to sto biljke reaguju na cupanje listova i gazenje, ne znaci da osecaju bol


1) Posto pominjes bol, da li bi pristala da jedes zivotinje ako ne bi osecale bol pri ubijanju? Recimo da se ubiju smrtonosnom uspavljujucom inekcijom?

2) Pisala si da goveda pojedu dovoljno biljne hrane da se ishrane ljudi. E kada bi svi ljudi presli u vegetarijance kako bi ti resila pitanje ishrane ljudi? Ako bi im dala tu hranu cime se goveda hrane to bi znacilo da bi morala da pobijes gomilu goveda sto se malo kosi sa tvojim stavom o pravima zivotinja.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?11.05.2004. u 14:21 - pre 242 meseci
Citat:
Xabre:
Pre neki mesec gledao sam neku emisiju o evoluciji ljudi, i tamo je naveden podatak da je ključni momenat u evoluciji čoveka je bio promena u ishrani, tj. prelazak na meso. Da toga nije bilo verovatno bi još uvek visili na nekoj grani :) .


Sećam se te emisije, to je bio prelazak na ishranu koštanom srži i mozgom životinja koje su neki snažni grabljivci već ulovili i oglodali. Tu se pokazalo kao korisno umeće oblikovanja i korišćenja kamenih alatki!
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.vdial.verat.net

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?24.05.2004. u 17:15 - pre 241 meseci
Nadam se da ovo zatisje nije u stilu "pametniji popusta" i "pusti glupu travojedku da lupeta- vidis da joj fale neke aminokiseline u ishrani". Gospodo, slobodno se aktivirajte.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?24.05.2004. u 18:22 - pre 241 meseci
Majnam,

Pa eto .. ja bih mozda i presao na veg. food da ne smatram da su mi supstance u mesu neophodne, sto pise u onim linkovima.. zaista ne zelim da zrtvujem zdravlje zarad zivota papkara koje industrijski proizvode bas zbog ljudi...

Zamisli situaciju da nekim zakonom odjednom zabrane ljudima da jedu meso... sta bi se prvo desilo sa ovim zivim papkarima koji se hrane upravo produktima ekonomije prodaje mesa? Oni bi izumrli - i to mozda u najgorim mukama.

Drugo, veliki problem bi predstavljala biljna ishrana - onda bi krenule da trpe biljke, a sa njima i kisne sume, a sa njima i ozonski omotac - ono sto sam pokusao da ti kazem je da, kada su velike cifre (broj ljudi) u pitanju - moras da vodis racuna o gomili globalnih trendova... ne verujem da bi prelazak na biljke bio ni a) zdrav, b) dobar po zivotnu okolinu - tako da moralisanju nema bas puno mesta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?24.05.2004. u 18:53 - pre 241 meseci
A i "moralisanje" je na labavim nogama. Zašto bismo štedeli životinje?

1) Zato što je nemoralno uzimati tuđ život da bismo se hranili - u tom slučaju ne treba jesti ni biljke koje su isto tako živa bića kao i životinje.

2) Zato što je surovo nanositi bol životinjama, a biljke ne osećaju bol. U tom slučaju, možemo da raspravljamo kako bezbolno ubiti životinje, a ne da prestanemo da ih ubijamo.

Prema tome, ne prihvatam da je vegetarijanstvo na ma koji način moralnije nego ishrana mesom. Možda sintetička hrana?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?24.05.2004. u 19:51 - pre 241 meseci
Tatko, da ne insinuiras da predjemo na "Zelenu hranu" :)

To mu dodje nekako najmoralnije...


Za neupucenje pogledajt film "Zelena hrana" sa Carltonom Hestonom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 73449 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.