Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74267 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 16:46 - pre 242 meseci
Citat:
majnam:Jos jednom apelujem na sve vas koji, bez obzira na to kakvom me smatrate, zelite da mi pomognete odgovaranjem na anketu o vegetarijanstvu (koja mi je zaista potrebna za clanak koji pisem, a vi 1000% ostajete anonimni). Sa duznim postovanjem, navodim primer Nebojse Milanovica koji mi je odmah poslao svoj e-mail, a sigurno znam da bi mi, ako bi mu se ukazala prilika, "isprao mozak", a onda me vezao i nakljukao mesom :-) (mala sala)


Ne, ne bih ti isprao mozak niti te bilo cim nakljukao. Ovo ne dozivljavam kao moj konflikt sa tobom, nego cinjenicu da o nekim stvarima jednostavno nisi obavestena, i to ne svojom krivicom
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:06 - pre 242 meseci
Citat:
Zato, dame i gospodo, molim vas da mi na [email protected] posaljete prazan e-mail, a u "subject" napisete da li jedete meso ili ste vegetarijanac,

Vidis, ovo nije bas popularan nacin, iz razloga sto e-mail adrese mogu biti na neadekvatan nacin upotrebljenje (spam, preteca pisma :-) )
Bolje postavi negde stranu sa formularom, koji ce veliki broj ljudi sa zadovoljstvom popuniti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.207.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:21 - pre 242 meseci
Citat:
Zato, dame i gospodo, molim vas da mi na [email protected] posaljete prazan e-mail, a u "subject" napisete da li jedete meso ili ste vegetarijanac, jer postoje razlicite ankete u zavisnosti od toga. Detaljna uputstva dobicete uz e-mail i anketu.
Hvala vam.


Mislim da bi ti odziv bio mnogo veći kada bi svaki učesnik ankete dobio po pljesku :)
 
Odgovor na temu

majnam
Marija Milovanovic
Sabac

Član broj: 22162
Poruke: 14
*.vdial.verat.net

ICQ: 274343363


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:33 - pre 242 meseci
Naglasavam, oni koji misle da cu njihove e-mail adrese koristiti da im pretim, ili saljem junk-mail, neka mi i ne salju svoj e-mail. Zao mi je sto mislite da sam TAKVA, ali imate pravo na svoje misljenje, a ja imam razlog zbog kog nudim resavanje ankete na nacin koji sam ponudila. Pljeske stizu, ali od soje :-) (inace su veoma ukusne, ako neko hoce recept....)
Nebojsa, duso, znam da ti mene ne bi nakljukao i vezao, samo sam se malo salila (a i jaca sam :-) )
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:37 - pre 242 meseci
Citat:
caiser:
Citat:
BlueSoniq:
Ne vidim nikoga da nekoga tera da bude mesozder, vec samo da razumno prihvati cinjenice da je ljudska vrsta sposobna i da joj je neophodno da unosi namirnice zivotinjskog porekla jer je to neophodno za funkcionisanje organizma.

:)))


:)
Neke ljude nikako ne možeš da promeniš bilo kolko da pokušavaš. Jednostavno su slepi i tvdoglavi što nije njihova greška :Đ
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:45 - pre 242 meseci
Citat:
Milos niks
Odgovorite mi na jedno pitanje : Koliko osoba na ovom forumu je "zaklalo " jagnje ili barem videlo kako se kolje ? Da li ste posle toga normalno jeli jagnjetinu :((


Jos dok sam bio klinac, svakog Novembra/Decembra sam prisustvovao "krmokolju" kod babe i dede na selu, ili kod tetke i tece, nebitno... I uvek sam gledao ceo 'proces' od pocetka do kraja, cak su mi jednom dali da izvadim grkljan svinji kako bi brze iskrvarila. (to je ono kad gurnes ruku do lakta u proseceni vrat, pa napipavas a ono ti se topla krv sliva niz celu nadlakticu :), tad sam imao mozda 13-14 godina )

I evo me ziv i zdrav, i svinjetinu, kao i sve ostale vrste mesa jedem u slast uvek...

I ne znam zasto se ljudi uzbudjuju zbog toga, kad je to sve jedan prirodni proces... Covek nema zube da bi klao svinju zubima, zato je napravio noz, i druge alatke da mu pomogne pri tome... Tako da ne znam cemu zgrozavanje...

A svim tim pomodarima, izmedjuostalog i vegetarijancima samo kazem "I deda ti je bio vegetarijanac..."
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.207.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:47 - pre 242 meseci
Citat:
Pljeske stizu, ali od soje :-) (inace su veoma ukusne, ako neko hoce recept....)


Nemoj lagati ljude da je bilo šta od soje ukusno :) Imam druga koji je bio vegetarijanac, i terao me da probam svakakve surogate za meso na bazi soje. Ništa mi se nije svidelo samo zato što sam očekivao meso a dobio biljku :) Inače, sticajem okolnosti imao sam priliku da prisustvujem skupu menadžera kompanije DuPont za Eastern Europe, i to ogranak kompanije koji proizvodi industrijske aditive za meso, na bazi soje. Tamo sam probao raznorazne "mesne" proizvode od soje, i ukus je jednostavno kao papir. Što je najsmešnije, isto je mislio i glavni čovek te kompanije za Eastern Europe koji je naše gore list :) I nismo samo mi mesožderi, i Austrijanci jedu mesa u nenormalnim količinama koliko se sećam...

I da, zaklao sam prase i posle ga sa slašću pojeo :) Zaklao sam i zeca pa napravio gulaš, a i bio u lovu i ubio (za mene) impozantan broj divljih životinjica :) Jesam zbog toga možda loš čovek? Možda, ali na nekoj drugoj planeti... Mislim da je mnogo veći problem naše civilizacije taj što se ljudi međusobno ubijaju gore od životinja, znači ne iz potrebe za hranom nego radi krvi. (Dobro, i crni panteri ubijaju radi krvi ali recimo da su oni prava retkost u životinjskom carstvu :) )

Tako da, slobodno uzgajajte životinje da bi ih kasnije sa slašću pojeli, i potrudite se da malo više volite ljude nego životinje pa će ovaj svet možda i imati neku lepu budućnost.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:52 - pre 242 meseci
Citat:
championka:
Jeste, zivotinje se ubijaju na totalno morbidan nacin (tele se ubija pucanjem u slepoocnicu, sto mu dodje i najbrza smrt), i zamisli sad ti meso zivotinje koja je upravo pretrpela masovne sokove zbog klanja!


Nije tacno... Ko je lud da pod
1. Upropasti glavu teleta OLOVNIM kursumom, olovo je otrovno bre!
2. U najmanju ruku sjebe mozak, koji je itekako cenjena poslastica, i ima odredjenu trzisnu vrednost.
3. ubijes 1000 teladi, to je 1000 metaka, a jedan metak, kalibra dovoljnog da moze da probije lobanju teleta ti dodje oko 2 evra... to je 2000evra.. pa ti sad vidi dal se klanicama to isplati..


Ako vec hoces da znas kako se to u klanicama radi, odnosno kako se ubija telad, krave, volovi, konji itd...
Uzme se jedan klin zaostren na vrhu, 30 centimetara dugacak, stavi se na lobanju teleta, i onda se snazno macolom udari po klinu... i eto ti instant smrt bez trunke mucenja...
Posle se samo prereze grkljan, i zivotijna obesi naopacke da krv iscuri... i to je to...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 17:55 - pre 242 meseci
Citat:
DzoA:
Hocu reci da zivotinje ubijaju druge zbog instikta a da je covek poceo da ubija (ja mislim prvo ljude jer ni jedna zivotinja ne ubija svoju vrstu osim ako se pobiju oko zenke ali ni tad ne dolazi do ubijanja) hocu reci da covek kad je poceo da misli onda je poceo i da zavidi a samim tim i da bude zao... Mozda je tad i probao meso coveka a onda je ubijao zivotinje jer bi imao problema kad bi ubijao samo ljude.


Nikad nisi cuo da neke zivotinje, npr. nilski konji, slonovi, tigrovi i sta ti je znam vec jos koje ubijaju mladuncad u krdu/stadu kako im ta mladuncad kad odrastu ne bi ugrozila dominantnost nad krdom... Ili jos gore, nije retkost da te iste zivotinje ubijaju i SVOJE mladunce...

A u svetu insekata imas jos banalnije primere.. al to vec nije tema za diskusiju...

Uglavnom DA, i zivotinje ubijaju pripadnike sopstvene vrste... I to je prirodna stvar...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
217.26.67.*

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 21:26 - pre 242 meseci
Citat:
mucky:
Nemoj lagati ljude da je bilo šta od soje ukusno :)
...
I da, zaklao sam prase i posle ga sa slašću pojeo :) Zaklao sam i zeca pa napravio gulaš, a i bio u lovu i ubio (za mene) impozantan broj divljih životinjica :) Jesam zbog toga možda loš čovek? Možda, ali na nekoj drugoj planeti...


A ti nemoj da lazes ljude da nisi los covek. :-ppppp

zeku si ubio?! :( da nisi mozda i bambija?

ps: samo ti nastavi da pricas ovako i nista od onih karata. :-ppppp
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
217.26.67.*

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 21:30 - pre 242 meseci
Citat:
CONFIQ::)
Neke ljude nikako ne možeš da promeniš bilo kolko da pokušavaš. Jednostavno su slepi i tvdoglavi što nije njihova greška :Đ


Ma ne bih ja njega da menjam. :) Samo mi je bio smesan njegov post. U fazonu 'ne teram ja tebe nista, ali ako me ne prihvatis moju istinu ima da te bije Maler'. :)))))
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 21:57 - pre 242 meseci
Pa da, tako sam shvatio. Jednostavno nemam snage da mu dokazujem da nije upravu i da ponavljam sebe...
 
Odgovor na temu

Krile_Cook

Član broj: 26665
Poruke: 7
*.mobtel.com



Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 22:25 - pre 242 meseci
Citat:
ventura:Nije tacno... Ko je lud da pod
1. Upropasti glavu teleta OLOVNIM kursumom, olovo je otrovno bre!
2. U najmanju ruku sjebe mozak, koji je itekako cenjena poslastica, i ima odredjenu trzisnu vrednost.
3. ubijes 1000 teladi, to je 1000 metaka, a jedan metak, kalibra dovoljnog da moze da probije lobanju teleta ti dodje oko 2 evra... to je 2000evra.. pa ti sad vidi dal se klanicama to isplati..


Ako vec hoces da znas kako se to u klanicama radi, odnosno kako se ubija telad, krave, volovi, konji itd...
Uzme se jedan klin zaostren na vrhu, 30 centimetara dugacak, stavi se na lobanju teleta, i onda se snazno macolom udari po klinu... i eto ti instant smrt bez trunke mucenja...
Posle se samo prereze grkljan, i zivotijna obesi naopacke da krv iscuri... i to je to...


Mala ispravka :) svinja se prvo naopacke obesi , zatim joj se isecu arterije(valjda ? , ne grkljan jer bi onda uginula od gusenja a ne od krvarenja ) pa onda krv iscuri dok je svinja jos ziva .

to naravno uopste nije okrutno ....uzgred svinje su vrlo inteligentne kada jednu koknes i ove ostale provale da treba bezati tj. znaju da jos neku ceka isto to..

znam cak i jednog lika koji je jeo biftek dok je jos bio topao :( ....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.bg.wifi.vline.verat.net



+6455 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 22:33 - pre 242 meseci
Krile, desava se da nestrucni 'majstori' ne zakolju dobro svinju, pa ova samo padne u komu.... I nakon 10-tak minuta kad je ubace u onaj kazan pa poliju vrelom vodom da je ostruzu, svinja se probudi i insiktivno krene da bezi... onako bez grkljana... pa je to opsta jurnjava hehehe
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 23:04 - pre 242 meseci
Citat:
ventura:...nakon 10-tak minuta kad je ubace u onaj kazan pa poliju vrelom vodom da je ostruzu, svinja se probudi i insiktivno krene da bezi... onako bez grkljana... pa je to opsta jurnjava hehehe

Citat:
mucky:
I da, zaklao sam prase i posle ga sa slašću pojeo :) Zaklao sam i zeca pa napravio gulaš, a i bio u lovu i ubio (za mene) impozantan broj divljih životinjica :)


Izgleda da ne treba vegetarijanci da ubedjuju druge da budu vegetarijanci. Mesozderi to dovoljno dobro rade :-)

Ne znam, ali meni nisu lose snicle od soje. Moja devojka ih pravi a ona voli vegetarijansku hranu. Zato joj se brat ponekad buni kada sprema rucak: "ne opet te tvoje travuljine" :-)

mucky, pa sto gulas od zeca, pa postoje lepsi specijaliteti. BTW, nadam se da si pojeo svaku od tih divljih zivotinjica koje si ubio, da nisi ubijao onako zbog sporta.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 23:14 - pre 242 meseci
E, a jeste li gledali kad se kolju pilici?
Uhvatis pile za noge, stavis ga na panj i otfikaris mu glavu sekirom. Krv pocne da siklja na sve strane, i kad ga pustis da uzmes sledece, pile onako bez glave skoci, pocne da bezi, i tako pretrci sigurno 20 - 30 metara, masuci krilima i prskajuci krvlju sve na sta naidje...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 23:20 - pre 242 meseci
znaci pctel:

b92 je stanica za homoseksualce
srbija ne treba da udje u eu
u svetu je s***** ostanite u srbiji
kupujmo domace
filozofija nije nauka
redovan sex sa ribom je OBAVEZA
cirilica i sve sto ide uz to
skole da se vrate na stari rezim
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 23:31 - pre 242 meseci
Citat:
znam cak i jednog lika koji je jeo biftek dok je jos bio topao :( ....


Evo ja se dobrovoljno javljam da kažem da je ovo odlično!

Na žalost, mora da bude well-done ako je toliko svež. Kako ja ipak volim živ biftek, moram da čekam bar jedno zamrzavanje...

Marko.
 
Odgovor na temu

mucky
Aleksandar Mastilović
Freelancer
Novi Sad - Srbija

Član broj: 237
Poruke: 412
*.15.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.05.2004. u 23:53 - pre 242 meseci
Citat:
pctel:E, a jeste li gledali kad se kolju pilici?
Uhvatis pile za noge, stavis ga na panj i otfikaris mu glavu sekirom. Krv pocne da siklja na sve strane, i kad ga pustis da uzmes sledece, pile onako bez glave skoci, pocne da bezi, i tako pretrci sigurno 20 - 30 metara, masuci krilima i prskajuci krvlju sve na sta naidje...


Ej a ja imao petla, taj je je8o šta je stigao... I kad mu je baba odsekla glavu, on nije trčao po dvorištu nego pravio one pokrete kao da naskače na kokošku...

Citat:
Gojko Vujovic
cirilica i sve sto ide uz to


A šta fali ćirilici?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.05.2004. u 00:03 - pre 242 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:znaci pctel:

b92 je stanica za homoseksualce
srbija ne treba da udje u eu
u svetu je s***** ostanite u srbiji
kupujmo domace
filozofija nije nauka
redovan sex sa ribom je OBAVEZA
cirilica i sve sto ide uz to
skole da se vrate na stari rezim


Svaka cast gojko, nisam ocekivao da clanove posmatras sa ovoliko paznje.
Stvarno sam pocastvovan! Verovatno si pomislio da ovde propagiram kanibalizam
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74267 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.