Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??

[ Pregleda: 10433 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hollowdo
Rovad Civomiskam
Republika Srpska

Član broj: 14600
Poruke: 50
*.teol.net



Profil

icon Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??10.05.2004. u 23:30 - pre 242 meseci
Zna li neko?
Ovi prvi su u prosjeku mnogo jeftiniji.

[Ovu poruku je menjao hollowdo dana 11.05.2004. u 02:27 GMT]
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.vdial.verat.net



+968 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch visija??11.05.2004. u 00:17 - pre 242 meseci
Pa burbon ti je američko smeće, Scotch je Real McCoy
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??11.05.2004. u 08:23 - pre 242 meseci
Ja sam čuo ovakvu (očigledno zlonamerno iskrivljenu) priču: navodno, izvesni pukovnik (Jim Beam?) iz Kentakija je pekao skoč po klasičnom receptu, pa mu je zagoreo (valjda su robovi koji su trebali da nadgledaju kazan pozaspali). Pošto je ono što je imao bilo neupotrebljivo u originalnom obliku, ingeniozno (ili po savetu farmaceuta) je upotrebio aktivni ugalj, u vidu drvenog ćumura kojeg je imao, da filtrira otrovnu supstancu koju je dobio i zatim je isti plasirao kao "novo i bolje" i dao mu ime koje golica maštu napaljenih Južnjaka, asocira na raskalašnu i hedonističku Francusku Lujeva, a i ići će ko 'alva u Luizijani.

"Pravi" Skoč zahteva ječam iz podneblja Škotske, koji mora da nakvašen pusti klicu u mraku, bude dimljen škotskim tresetom, samleven u slad i potopljen u vodu reke ... (staviti ime škotske planinske reke po izboru), zatim posle vrenja da bude pečen u bakarnim kazanima (kao da neko koristi nekakve druge!) i da odstoji u hrastovom buretu minimum 5 godina za belu, a 10 za crnu etiketu.

Naravno, glavni brandovi sigurno ne koriste ovu sporu, skupu, radno intenzivnu proceduru, ali sigurno u Škotskoj postoje male manufakture koje prave ograničene količine ovog pića, doslovce se držeći tradicije.

Naravno, svi mi iz mediterana i okoline znamo da je jadno praviti alkoholna pića bez voćne arome... ali ta severnjačka pića su za nas egzotika.

Evo jedne ideje: šljivovica od dimljenih šljiva! To bi bilo nešto što bi imalo sve dobre i loše osobine od oba podneblja... samo da nam neko sa strane ne mazne i to i ne zaštiti ga kao svoju nacionalnu robnu marku
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??11.05.2004. u 10:19 - pre 242 meseci
Citat:
salec:
Naravno, svi mi iz mediterana i okoline znamo da je jadno praviti alkoholna pića bez voćne arome... ali ta severnjačka pića su za nas egzotika.

Evo jedne ideje: šljivovica od dimljenih šljiva! To bi bilo nešto što bi imalo sve dobre i loše osobine od oba podneblja... samo da nam neko sa strane ne mazne i to i ne zaštiti ga kao svoju nacionalnu robnu marku


Dimljenih ili sušenih (suvih) šljiva?
Nije loša ideja - samo fali dobar marketing, vidi šta su Anglosaksonci napravili od žita, ispalo 'plemenito' piće?
Dakle sve je u markteingu, u škotskim vukoje**inama nema baš ni šljiva, ni grožđa, ni kajsija, ni dunja, krušaka i sl ali ima ljudi sa smislom za marketing...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??11.05.2004. u 14:19 - pre 242 meseci
Citat:
MyWay:
Dimljenih ili sušenih (suvih) šljiva?


Mislim da bi trebale da budu sušene u pušnici, ili sušene pa samo blago dimljene... naravno, nisam ni ja čuo da se od suvih šljiva peče rakija, ali ako može vino "porto" da se pravi od suvog grožđa... :)
 
Odgovor na temu

networknagual1980
Republika Srpska

networknagual1980
Član broj: 8666
Poruke: 242
81.94.12.*



+1 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??11.05.2004. u 15:22 - pre 242 meseci
Interesantno, ajmo hemicari, smisliti postupak proizvodnje rakije sa suvim sljivama!!!(a ludnice...)I da je jos konstruisati kotao za rakiju da radi pod linuxom, a?
What the F*ck?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??11.05.2004. u 15:31 - pre 242 meseci
Taj postupak odavno postoji :) Doduse, prave se likeri koje mozes da kupis u svakoj samoposluzi...

Rakija se moze praviti od svega.. Npr "Daskovača" koja se pravi od strugotine. Moze i od nafte da se pravi, ali bi imala los ukus :)

Inace, najbolji je definitivno Laphroig koji se dimi (zaustavlja klijanje) gorenjem nekih algi, pa ima strasno dobar ukus :)
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.teleportgroup.net



+265 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??12.05.2004. u 07:28 - pre 242 meseci
Citat:
salec:
.. ali ako može vino "porto" da se pravi od suvog grožđa... :)


Pio sam vino od suvog grozdja u Mostarskom kraju i stvarno je boli glava ...

Nije fora da se stvarno osusi grozdje, vec da se koristi sorta koja je za to namenjena. Ona ima vise secera, a manji volumen, pa se i ne koristi u svezem stanju..
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ocultis
Beograd

Član broj: 3813
Poruke: 105
62.193.129.*



Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??12.05.2004. u 07:46 - pre 242 meseci
Da odgovorim na pitanje:

Ogromna razlika je u sastavu, odnosno u sirovini od koje se pravi... Scotch se pravi od čiste pšenice, dok burbon mora da sadrži bar 51% kukuruza...
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??12.05.2004. u 12:44 - pre 242 meseci
Moram da se ispravim... pukovnik je Jack Daniels...
 
Odgovor na temu

burner
Dragiša Rakić
BG

Član broj: 898
Poruke: 150
*.metrohive.net



+1 Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??13.05.2004. u 09:39 - pre 241 meseci
U lozničkom kraju se intenzivno pravi šljivovica od suvih šljiva. Ništa bolje u životu nisam probao.
 
Odgovor na temu

Marijan V
marijan vojnic
subotica

Član broj: 121473
Poruke: 5
82.208.250.*



Profil

icon Re: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??26.05.2007. u 21:36 - pre 205 meseci




znaci ipak se na isti nacin pravi burbon i viski samo je razlika u tome da se u burbon stavlja kukuruz obavezno i da se filtrira kroz aktivan ugalj ako sam dobro svati ako nisam molio bi da me ispravi ko se razume i zna
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koja je razlika izmedju Bourbon i Scotch viskija??

[ Pregleda: 10433 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.