Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema vise bonova i abonentske!!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise bonova i abonentske!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25133 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 16:47 - pre 240 meseci
U Nemackoj, gde je studiranje u principu besplatno, vec neko vreme se razmatra o uvodjenju skolarina u cilju povecavanja budzeta.

http://www.hrk.de/113.php


Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 16:55 - pre 240 meseci
Ovaj.. mislim da ovde niko nema nista protiv komercijalnog studiranja za one koji ispadaju iz potreba drzave za tu godinu.

Ovde se prica o studentskom standardu... ja mislim da bi studenti (svi) trebalo da budu oslobodjeni placanja bar PDV-a (VAT-a) na hranu, i da imaju poreske olaksice ako rade, zato sto drzava treba da ih stimulise da studiraju a takodje su i u losijoj poziciji u odnosu na ljude koji rade, jer ne mogu da rade fulltime.

Ovo se moze resiti ili kroz kartice + menze, ili povracajajem poreza (uz limite) kako je vec efikasnije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 17:13 - pre 240 meseci
Imam utisak da se ovde malčice zamenjuju teze.

Država ovim potezom vanrednim studentima ništa nije ukinula. Oni ni do sada nisu imali pravo na knjižicu i bonove, a od sada "samo" neće moći da ih kupuju na crno.

Iako osećam da ću biti popljuvan zbog ovakvog stava, ja ne vidim da je sada situacija strašna. Mislim da svako ima solidnu priliku da dobije visoko obrazovanje o trošku budžeta, da studije provede u domu i da ima beneficiranu ishranu u menzi. Dakle, ima priliku, ali ne i zagarantovano pravo.

Sad, na njemu je da tu šansu iskoristi tako što će u srednjoj školi znati šta su mu prioriteti - ako nema para, ganjaće dobre ocene da bi se upisao na budžet. Ako ima para, biće mu svejedno.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 17:30 - pre 240 meseci
Citat:
pctel, nasa drzava je siromasna i ne moze za sve poslove da nabije cene.
Jedan od razloga koji su uticali na to je i da je godinama placala skolovanje strucnjaka zemljama EU, SAD, Kanadi, Australiji.

Citat:
Podaci kazu da je 2001 na birou bilo 3.1% onih sa visokom skolskom spremom

Imas srece sto nisi bio kod nas na birou...
Ni ja nisam bio odavno, ali znam sta se desava drugima:
- devojku sa srednjom ekonomskom skolom su poslali da bude cistacica
- coveka sa srednjom elektrotehnickom skolom su poslali da stemuje zidove u sbb-u
- video sam oglas gde se trazi automehanicar sa najmanje visom skolom
- ljudi sa fakultetom se zaposljavaju kao salterski sluzbenici

Sada bi trebalo da ti je stanje jasnije. Deficit postoji zato sto su plate male pa poslodavci mogu da traze kadar i vece strucnosti od realno potrebne. Drugi razlog cine ljudi koji znaju sta ih tamo ceka pa ne zele ni da se prijave na biro. Ja kada sam kratko vreme bio bez posla nisam od biroa dobio ni jednu priblizno adekvatnu ponudu za posao na kom bih iskoristio i dalje usavrsavao svoje znanje. Uglavnom su to bili polu-fizicki poslovi ili neki toliko jednostavni da moze da ih radi i moja baba (a i plata je bila slicna niskoj penziji moje babe).

Jos jedan razlog zasto se stvara prividan nedostatak radnika svih struktura je sto posao koji na zapadu uradi jedan covek, ovde radi njih 5-10.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 17:43 - pre 240 meseci
Citat:
Država ovim potezom vanrednim studentima ništa nije ukinula. Oni ni do sada nisu imali pravo na knjižicu i bonove, a od sada "samo" neće moći da ih kupuju na crno.


Tačno tako. Dakle, u zvaničnom statusu ništa se nije promenilo, sem što se zapravo sprečava zloupotreba postojećeg sistema i što se ti "vanredni" podstiču na to da studiraju, a ne da za male pare kupuju sebi hranu u Beogradu i rade ono za šta sam ja iznad proglašen za frustriranog fanatika.

Citat:
Sad, na njemu je da tu šansu iskoristi tako što će u srednjoj školi znati šta su mu prioriteti - ako nema para, ganjaće dobre ocene da bi se upisao na budžet. Ako ima para, biće mu svejedno.


Ovo je suština moje argumentacije. Tj. Balša je pogodio pravo u centar ovom porukom. Svako ima šansu, svako ima podjednake uslove. Neko može, neko ne može. Ko ne može znanjem, može parama (tome i treba da služe bogati roditelji). Oni sa parama će da prođu malo lakše (tome pare i služe), oni sa znanjem malo teže... Uz malo sreće, njihova deca neće imati tih problema, itd...

Marko.

[Ovu poruku je menjao markom dana 29.06.2004. u 18:52 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 17:47 - pre 240 meseci
Citat:
pctel
Jedan od razloga koji su uticali na to je i da je godinama placala skolovanje strucnjaka zemljama EU, SAD, Kanadi, Australiji.


Pctel, izvini sto moram da kazem, ali ti ovde demonstriras apsolutni nedostatak uzrocno-posledicnog rasudjivanja. Nisu ljudi odlazili napolje zato sto imaju skolu, vec zbog radnickog samoupravljanja a posle i "budjenja nacije" i ostalih budalastina - svakako iz muke a ne da bi ostetili svoju drzavu.

Citat:

Imas srece sto nisi bio kod nas na birou...


A zasto bi morao da budem kod "vas na birou" - alo covece, postoji Savezni Zavod za Statistiku i njegov godisnji izvestaj - pise 3.1% nezaposlenih ljudi na birou ima visoku strucnu spremu a 11 % zaposlenih ima visoku strucnu spremu - normalnom coveku je jasno da posla za ljude sa visokom spremom ocigledno ima.

I sam znas da su doprinosi za VSS duplo veci, zasto bi neki privatnik zaposljavao preko-kvalifikovanog kad 1) placa vise b) ima manje-kvalifikovanih koliko hoces za takve poslove ?!

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 17:56 - pre 240 meseci
Citat:
Jedan od razloga koji su uticali na to je i da je godinama placala skolovanje strucnjaka zemljama EU, SAD, Kanadi, Australiji.


kada nam ti pokazes jednog jedinog strucnjaka koji se ovde iskolovao, na budzetu nase jadne republike, pa se vratio na svoj rodni zapad i postao stavecne, ovaj argument ce imati smisla.


Citat:
Jos jedan razlog zasto se stvara prividan nedostatak radnika svih struktura je sto posao koji na zapadu uradi jedan covek, ovde radi njih 5-10.


po mom licnom iskustvu, uvek ako jedan covek teoretski moze da uradi posao koji bi na duze staze trebalo da radi bar 5-10 stalno zaposlenih, on ce sve to i raditi. bez obzira da li to ulazi u njegov "job description". kod nas inace opis posla nema nikakvog smisla, radis sve sto moze da ti se nakachi i gotovo. i iznad toga si ilegalno zaposlen, kao honorarni saradnik, iako otkidas i po 220h mesecno.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:06 - pre 240 meseci
Citat:

I sam znas da su doprinosi za VSS duplo veci, zasto bi neki privatnik zaposljavao preko-kvalifikovanog kad 1) placa vise b) ima manje-kvalifikovanih koliko hoces za takve poslove ?!

Vecina privatnika ovde placa doprinose svima kao da imaju samo osnovnu skolu, to nije zabranjeno.
Pa moze mu se, eto zasto. Licno sam razgovarao sa vlasnikom jedne diskoteke u Beogradu i rekao mi je sledece:
"baki, kod mene ne mogu da rade neke proste konobarice, vec samo one koje su zavrsile fakultet!"

Citat:
kada nam ti pokazes jednog jedinog strucnjaka koji se ovde iskolovao, na budzetu nase jadne republike, pa se vratio na svoj rodni zapad i postao stavecne, ovaj argument ce imati smisla.

pa npr. gospodin Dimkovic, i niko nije pominjao "rodni zapad". Pomenuti me je vec pogresno razumeo, uopste ne krivim njega sto je otisao, i u potpunosti razumem i njega i slicne njemu, ukazao sam samo na cinjenicu da drzava u kojoj radi nije ulozila ni jedan jedini dinar u njegovo skolovanje. sa druge strane, ova drzava je godinama finansirala njegovo obrazovanje nadajuci se da ce jednog dana dobiti strucnjaka, a dobila je sipak!
Videli smo da npr. u NZ kad zavrsis faks ne mozes da zbrises preko, vec moras godinama da placas sve sto si za vreme studiranja na racun drzave pojeo ili na drugi nacin potrosio.

Citat:
po mom licnom iskustvu, uvek ako jedan covek teoretski moze da uradi posao koji bi na duze staze trebalo da radi bar 5-10 stalno zaposlenih, on ce sve to i raditi
Ne, ovde je godinama vladalo pravilo "ne mozes toliko malo da me platis koliko ja malo mogu da radim", a sada se na to po inerciji vec naviklo... Ja to ne bih ni primetio, ali su mi paznju skrenuli upravo ljudi koji rade na zapadu - kada dodju ovde redovno cujem komentar "koliko radite i ta plata vam je mnogo".
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
195.252.80.*



Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:12 - pre 240 meseci
Srbija je poslednja zemlja u evropi po broju studenata po glavi stanovnika. Ovo mozda izgleda neverovatno ali cak i albanija ima vise studenata. Da ne pricam o tome koliki broj upisanih studije i zavrsi.

Markom mislim da silno gresis kada pricas o kojekakvim zurkama i bancenjima. Ja studiram masinstvo na bu i iz bgda sam. Izuzetno mi je lose islo mada je sada bolje. Covek koji hoce da studira masinstvo nema teoretske sanse da radi jer ukoliko radi pasce godinu (to se meni desilo). Zurke su misaona imenica. Ide se na iste ali jako retko. Ovo govorim o studentima masinstva za ostale sa bu ne znam.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:21 - pre 240 meseci
Citat:
pctel: Videli smo da npr. u NZ kad zavrsis faks ne mozes da zbrises preko, vec moras godinama da placas sve sto si za vreme studiranja na racun drzave pojeo ili na drugi nacin potrosio.


Nije tacno. Mozes da zbrises preko i to im predstavlja najveci problem jer mnogi idu u Australiju posle fakulteta. To pokusavaju da rese na druge nacine. Hteli su pre par godina da ukinu to finansiranje drzave ali su se studenti bunili :-)

Sta ces, svuda se najvise bune studenti :) Moji roditelji su se prvi put nagutali suzavca jos odavno na studentskim protestima u Francuskoj kada su isli kao turisti.

[Ovu poruku je menjao srki dana 30.06.2004. u 09:25 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:23 - pre 240 meseci
Citat:

pa npr. gospodin Dimkovic, i niko nije pominjao "rodni zapad". Pomenuti me je vec pogresno razumeo, uopste ne krivim njega sto je otisao, i u potpunosti razumem i njega i slicne njemu, ukazao sam samo na cinjenicu da drzava u kojoj radi nije ulozila ni jedan jedini dinar u njegovo skolovanje. sa druge strane, ova drzava je godinama finansirala njegovo obrazovanje nadajuci se da ce jednog dana dobiti strucnjaka, a dobila je sipak!
Videli smo da npr. u NZ kad zavrsis faks ne mozes da zbrises preko, vec moras godinama da placas sve sto si za vreme studiranja na racun drzave pojeo ili na drugi nacin potrosio.


Sorry, pctel... ali, visoko obrazovanje na PMF-u nisam zavrsio, zapravo studirao sam samo 1-vu godinu i otisao napolje tada, stoga mrka kapa - a naucio sam tamo sve samo ne ono sto mi treba za posao - drugo, roditelji su mi placali porez i kompletne doprinose ceo svoj radni staz (majka i dalje placa), pa su samim tim i placali moje buduce skolovanje drzavi, cak verovatno i mnogo mnogo vise od cene te skole.

Da li to razumes? Ili treba drawing board da donesem pa da ti crtam flowchart?

Dakle, ja od drzave nista nisam uzeo ekstra (a kamo li pojeo, bice da nisam imao da jedem zbog nje) - da jesam platio bih im odmah, kako nisam - ja i drzava SCG smo kvit.

Ono sto bi bilo lose - je da ja recimo svoju decu posaljem u SCG da se skoluju, a ne placam nista drzavi Srbiji - sto se naravno nece desiti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:36 - pre 240 meseci
Kvit?

A vojska?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 19:39 - pre 240 meseci
Gojko - to nije novcana obaveza.... ta moze samo u naturi da se naplati :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.nat.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 20:38 - pre 240 meseci
Banke daju pozajmice do 150.000
Studiranje na rate

Jedan od načina da platite školarinu jeste namenski kredit kod banaka kod kojih je kamata uglavnom povoljnija nego kod klasičnih potrošačkih kredita. Mali je broj banaka koje isključivo za ovu svrhu odobravaju zajmove.


„Delta banka“ daje studentske kredite za plaćanje školarine na svim fakultetima i višim školama. Šansu da koriste ovaj zajam imaju i oni građani koji kod ove banke nemaju otvoren račun, a takođe nije potrebno da se položi ni učešće, ni depozit. Kredit se odobrava na jednogodišnji rok otplate i mesečnu kamatu od 1,6 odsto. Za obezbeđenje ova banka traži dve menice i po dva žiranta, kao i administrativnu zabranu na zaradu.

„Jubanka“ kreditira troškove studiranja samo na „Megatrendu“, a u tu svrhu odobrava zajam do 30.000 dinara, bez učešća i depozita. Kamata, koja je fiksna, obračunava se na mesečnom nivou i iznosi jedan odsto, dok je period otplate do šest meseci. Banka obračunava i proviziju za puštanje kredita u tečaj od 1,2 odsto.

U Nacionalnoj štedionici, kako saznajemo, ovih dana počeće sa davanjem kredita do 150.000 dinara za plaćanje školarina na svim fakultetima i višim školama. Rok za vraćanje pozajmice je od šest do 12 meseci, uz mesečnu kamatu od 1,3 odsto. Zainteresovani će morati i da uplate i 20 odsto depozita (dinarski ili devizni). Pravo na ovaj zajam imaće vlasnici tekućeg računa kod Nacionalne štedionice, ali i oni građani koji uplate jedan odsto od iznosa kredita, čime „kupuju status“.

„Poštanska štedionica“ odobrava kredite za plaćanje školarine na Fakultetu organizacionih nauka, Višoj politehničkoj školi i Višoj PTT školi. Pravo na zajam do 100.000 dinara koji se otplaćuje 12 meseci ima samo vlasnik tekućeg računa kod te štedionice. Na kredit se obračunava mesečna kamata od oko dva odsto.

„Hipo-Alpe-Adrija banka“ daje dve vrste zajma za plaćanje školarine na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju (FEFA). Kredit može da bude odobren po sistemu „godina za godinu“ ili u ukupnom iznosu za sve godine studija.

U prvoj varijanti, kod klasičnog kreditiranja, kamatna stopa je 7,75 odsto na godišnjem nivou, dok u drugoj, kada se položi depozit, ona je promenljiva i iznosi 4,5 odsto godišnje na ostatak duga.

------------------------------------------------------------
evo para i za klempu i za bleju :) www.blic.co.yu


 
Odgovor na temu

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!29.06.2004. u 23:18 - pre 240 meseci
Interesuje me jedna stvar u ovoj priči.

Kako je država regulisala status studenata koji su sa prostora republika stare Jugoslavije.

Dakle da li još uvek student koji je došao iz na primer Republike Srpske ovde ima pravo da se školuje besplatno,pravo na dom,na abonentsku.

Koliko ja znam RS je odvojena država od nas.Njihovi roditelji ne plaćaju našoj državi doprinos ovde,kao što ni naši ne plaćaju doprinos tamo.

Mnogo puta sam ranije na rang listama za dom viđao studente iz bivših republika koji navode za prosek primanja 0,00 dinara.I naravno oni imaju prednost u odnosu na nekog studenta koji je iz Srbije.(Neko ko je na primer iz okoline Beograda nema pravo na dom iako mu za put od fakulteta i nazad treba u proseku 5 sati).Zbog toga je prinuđen da plaća stan.

Ako već kontrolišu budžet neka krenu odatle.

Poz.


Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!30.06.2004. u 05:42 - pre 240 meseci
Citat:
srki:
Ti kada upises fakultet dobijes racun za tu godinu. Ti taj racun posaljes jednoj vladinoj ustanovi i oni plate racun za tebe. Kada se zaposlis i prestanes da studiras oduzima ti se 15% od plate dok se ne isplati tvoj kredit (sa kamatom!).


a zar ovo nije efektno (praktično) novi porez na visoko obrazovanje, tj skoro ekvivalentno bi bilo kada bi radnici sa fakultetskim diplomama plaćali nekih 5-10% veći porez (na primanja) od ostalih radnika, recimo ceo život (a ne samo 15% dok "otplate" svoje školovanje).

dobro, ima male razlike za one "bogate" koji u postojećem sistemu mogu da prođu koji procenat jeftinije (da ne plaćaju kamate), ali oni su ionako bogati, pa im tih par procenata neće mnogo značiti..


e sad srki, kaži dragička!? sličan "porez na extra obrazovanje" već postoji u srbiji, tj radnici sa višim obrazovanjem plaćaju veći procenat poreza! što je naravno besmisleno u ovom sistemu, jer je ionako njihov prosek zarada veći, pa bi i sa istim porezom plaćali više državi.

dakle, po toj logici bi školovanje u srbiji moralo da bude besplatno, i to za sve, a ne samo za "dobre studente". e sad, da bi takav sistem mogao da funkcioniše, to podrazumeva i ukidanje kategorije "večitih studenata", tj izgradnje sistema u kojem bi 90% studenata završavalo fakultet "u roku", naravno 90% od svih koji fakultet i završe, dok bi ostali imali recimo godinu-dve da provale da nisu za fakultet (ili da fakultet nije za njih), i da odustanu na vreme..


a apropo žurki i studiranja, pa normalno da će da se "lumpuje, drogira i jebe po žurkama" za vreme studija. to je savršeno normalno i u zemljama sa najboljim sistemima školstva (poznate su mi studentske žurke iz zapadne evrope, gde nekada ljudi ne dolaze sebi po dva dana ;). naravno, i to u nekoj meri, znači nije žurka svaki dan, nego uglavnom vikendom, za vreme nekih mini-raspusta i slično..

a i kada bi ti markom da se luduje? normalni ljudi se "ižive" do neke dvadesete (dvadeset i neke). a ne da neko posle, kada se zaposli shvati da se nije dovoljno "zabavljao" za vreme studija, pa počne da dolazi mamuran na posao svaki drugi dan..

// edit: a zaboravih da napomenem da sam okusio i studiranje+posao, i to u više kombinacija studiranja/poslova, i da ni jedna nije ni malo zabavna..


[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 30.06.2004. u 08:52 GMT]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!30.06.2004. u 06:32 - pre 240 meseci
Da, i napolju studenti idu na zurke i plaze...
Znas koji je najbolji nacin da se ukine kategorija vecitog studenta? Evo npr. ETF, neke ispite prodje 5-10% ljudi. A nemoguce da su ljudi glupi, etf uglavnom upisuju vukovci i odlikasi, svi su oni takodje polozili koji nije lak....Znaci ili je profesor zadao prestrog kriterijum ili ne ume da prenese znanje studentima. Zato neka se uvede da ako posle npr. 3 roka vise od 15 posto studenata nije polozilo da mu se oduzme predmet. Na zapadnim fakuoltetima imas samo jedan rok godisnje i ako tada ne polozis ispit mozes tek za godinu dana. Ali zato je sistem drugaciji...

A ona ideja koju sam izneo ne bi predstavljala dodatni porez jer ona moze samo da olaksa studentima koji bi ionako placali visoke skolarine. Samo im dajes mogucnost izbora.

[Ovu poruku je menjao srki dana 27.08.2004. u 23:49 GMT]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!30.06.2004. u 08:04 - pre 240 meseci
A koje to ispite na ETF-u prođe 5-10%?
Nekad davno je tako bilo kod Caje, ali nisam čuo da je dobio naslednika...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
217.26.79.*



+10242 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!30.06.2004. u 10:00 - pre 240 meseci
Citat:

e sad srki, kaži dragička!? sličan "porez na extra obrazovanje" već postoji u srbiji, tj radnici sa višim obrazovanjem plaćaju veći procenat poreza! što je naravno besmisleno u ovom sistemu, jer je ionako njihov prosek zarada veći, pa bi i sa istim porezom plaćali više državi.

Gde si ovo procitao ? Ovo je totalno pogresno. Stopa poreza nikad nije zavisila od stepena obrazovanosti poreskog obveznika, pa ni sada.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!30.06.2004. u 10:13 - pre 240 meseci
Zavisi za poslodavca, jos jedno od nadotupnih pravila privrede u Srbiji - koliko se secam, doprinos za VSS je duplo veci od doprinosa za SSS - sto je, oh well... ne bih da komentarisem :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise bonova i abonentske!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25133 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.