Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema vise bonova i abonentske!!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise bonova i abonentske!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25370 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 11:51 - pre 241 meseci
@pctel
Citat:
reforme bato!
Nema vise socijalizma!
U kapitalizmu ako imas para jedes, ako nemas ne jedes.


Citat:
Kako su turci svojevremeno glupi bili:
Oni bi odneli malu decu u janicare, pa ih o svom trosku hranili, vaspitavali i obucavali nekih 15 godina, pa bi im onda dali posao. Danasnje imperije to rade mnogo pametnije - sacekaju lepo da dete odraste o trosku roditelja i kad moze da pocne da radi, tek onda ga uzmu. Nemam licno nista ni protiv Turske, ni protiv EU, samo navodim paralelu izmedju 2 pojave.


Jel ti ovo pišeš samo da bi imao što više postova,zbog reklamiranja svoje firme ili što stvarno tako misliš?

Molim te reci da je zbog reklamiranja :)

JER





------------------------
Jedno pitanje za tebe:-Odakle ti početni kapital da otvoriš svoju firmu?






Poz.
Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 12:28 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jesu ... interesantno jedan direktor je bio u Bgd-u na pregovorima... po pctel-ovoj verziji su me verovatno strpali u gepek ili DHL cargo, i liferovali na mrski zapad da tamo kulucim..

Ne, Ivane...
odvodjenje na silu je primenjivano kad je narod bio glup i neobrazovan, pa nije imao pojma kakve sve prednosti ima zivot u bogatijoj zemlji. Sad se podrazumeva da ti molis EU osmanlije da te povedu, a naravno oni su se izbezobrazili pa nece sve dok potpuno ne odrastes da mozes odmah da pocnes da radis. Da si rodjen nekoliko vekova ranije, ne bi morao ni prstom da mrdnes, oni bi sami dosli i odneli te, a sada moras da potrosis gomilu novca i nerava da bi postigao isti efekat, da se smaras po ambasadama, placas vize, prevoz do tamo, trazis stan, pises CV-e i molis Boga da nadjes posao (ti bese ne molis Boga, ali shvatas sta hocu da kazem)...

Kada me za 10 godina deca budu pitala "tata sta je to Janicar", mozda cu da im kazem "to je onaj cika-Dimkovic"

@zabac_kermit
Ne mogu da odgovorim na tvoja pitanja, jer bi to bilo udaljavanje od teme.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.yubc.net



+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 13:24 - pre 241 meseci
Citat:
@zabac_kermit
Ne mogu da odgovorim na tvoja pitanja, jer bi to bilo udaljavanje od teme.


Pa nije udaljavanje od teme.

Ti si rekao:

Citat:
reforme bato!
Nema vise socijalizma!
U kapitalizmu ako imas para jedes, ako nemas ne jedes.


U socijalizmu ti radiš,a kad treba da se jede,drugi se primakne za tvoj sto i jede isto koliko i ti iako nije ništa radio.

Ti to dobro znaš i zato si postao mali kapitalista iz sela Krčmar opština Mionica.

Poz.
Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net



+7177 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 14:38 - pre 241 meseci
Pctel, pravis jednu konceptualnu gresku u rezonu - naime, drzave EU ili USA blage veze nemaju sa dovlacenjem ljudi - radi se o privatnim firmama kojima treba radna snaga koje nema tamo.

One svakako nemaju veze sa drzavom - niko tebi ne brani, pctel, da za svoju firmu pctel d.o.o. uposlis jedno 10 indusa iz Hajderabada da ti rade za cashewnuts i sarme - i cela ta tvoja akcija nema blage veze sa Srbijom kao drzavom... tvoja volja, koja zavisi od zakona ponude i potraznje.

I ajde bre vise, dosta tog kolektivizma - svako je jedinka za sebe, ako mu se radi za sicu - nek radi, ako mu se ide gde god hoce, sta da se radi - objasnih ti kako se finansira skolstvo ,cisto da ne ispadne da je "srbija nekog besplatno skolovala"
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 15:11 - pre 241 meseci
@pctel: možda si krenuo sa ispravnim rezonom, ali si se izgubio na putu...Friendly advice, prekini dok još ima smisla
@Ivan Dimković: Verovatno onu opasku o besplatnom školovanju shvataš lično pa otud ono objašnjenje o načinu finansiranja, jer ne mogu da verujem da kao čovek koji je živeo u Srbiji zaista tako i misliš. Jer, podsećanja radi, u ovoj zemlji porez plaća onaj koga nateraju/uhvate a državne firme su manje-više muvale s porezom vazda tako da 'poreski obveznici' nisu mogli da finansiraju školstvo, zdravstvo, etc. Zato je Slobica smislio sitem presipanja iz šupljeg u prazno, sistem javnih preduzeća, itd.
Poreski obveznik je termin iz amreičkih filmova (ima ga bar jednom u svakom), a mi se tek prilagođavamo na postojanje istog (primer fiskalnih kasa). Dakle da ne davim više, naša školovanja je platila država a ne nešto što tek ulazi u upotrebu
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 15:50 - pre 241 meseci
Verovatno stampanjem para posto ne vidim drugi nacin ?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 16:01 - pre 241 meseci
A MyWay, izvini, ali ne lupaj...

Citat:

Poreski obveznik je termin iz amreičkih filmova (ima ga bar jednom u svakom), a mi se tek prilagođavamo na postojanje istog (primer fiskalnih kasa). Dakle da ne davim više, naša školovanja je platila država a ne nešto što tek ulazi u upotrebu


Od kojih onda para je to drzava "platila" ako niko ne placa porez? Odakel se to "drzava" finansira, pa da ima novac da plati nekome skolovanje?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 16:04 - pre 241 meseci
Citat:
MyWay:
Dakle da ne davim više, naša školovanja je platila država a ne nešto što tek ulazi u upotrebu


A budžet su punili vanzemaljci, right? :o)

Uvek i samo građani finansiraju sve „državne“ rashode - da li kroz porez, društvena preduzeća, reket ili otimanje. Naravno, ako izuzmemo donacije koji nam sada pomažu da preživimo (a i to plaćamo indirektno).

Država samo reguliše tokove novca i brine se o raspodeli - kroz fiskalnu politiku, finansiranje javnih ustanova (fakulteti) i td. Nema smisla pričati da li je neko lično plaćao porez tokom 90-tih, kako god okreneš tvoje školovanje su platili građani Srbije - znači može se reći naši roditelji ako hoćemo da pojednostavimo - govorim u principu, bez pojedinačnih primera.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 17:37 - pre 241 meseci
Citat:
Uvek i samo građani finansiraju sve „državne“ rashode - da li kroz porez, društvena preduzeća, reket ili otimanje. Naravno, ako izuzmemo donacije koji nam sada pomažu da preživimo (a i to plaćamo indirektno).

u periodu hiperinflacije nema sanse da je drzava zivela od poreza - dok platis porez i drzava krene da to iskoristi za nesto, taj novac vec odavno nista ne vredi. Sa druge strane, mnogi su iskoristili takvo stanje da otkupe drzavne stanove za kutiju cigareta...
Bilo kako bilo, sigurno postoji ekonomicniji nacin trosenja para nego za besplatnu obuku i hranu buducih nemackih radnika. Mislim da bi daleko povoljnija varijanta za drzavu bila da umesto besplatnog skolstva i fakulteta, ucenicima i studentima bez para odobrava kredite, koje ce vracati kad pocnu da rade. Znaci, studentu bi se odobravalo npr. 5000 EUR-a godisnje da plati studije i pratece troskove, a kada fakultet zavrsi, da mu se odbija npr. 15% od plate dok kredit ne otplati, a ako hoce da ide u drugu zemlju da radi, nema problema - nek iskesira lovu pa neka ide gde hoce.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 17:54 - pre 241 meseci
@McKracken: Izvini, ali odrasti... Sračunaj ili pitaj svoje roditelje koliko su to para grunuli na ime poreza za vreme tvog školovanja (naročito u periodu 1990-2000) i vidi koliko je to

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 17:55 - pre 241 meseci

@pctel:
Ne postojiš ti na ovom svetu zbog toga da bi služio državi, crkvi, polit. partiji, sekti, fudbalskom klubu, itd.
To su sve institucije koje su stvorene radi zadovoljavanja određenih potreba čoveka. E sada, što svako pokušava da te ubedi da je smisao tvog postojanja u pripadanju upravo njima, a ti u to iskreno poveruješ, pa to postane "tvoj vlastiti izbor" ...
Takođe, mogu da razumem i tvoj otpor prema svetu u kojem se sve kupuje novcem (znam i ko je kriv za takvo stanje stvari, ali nisam lud da kažem, pa da me proglasite za antisemitu :), ali mi nije jasno zbog čega zameraš ID-u što jednostavno skuplje prodaje svoj rad u odnosu na veliku većinu posetilaca foruma. Zašto i ti ne pokušaš nešto slično? Čovek se školovao ovde radi tamo, pa šta?

To je SFRJ Svesno radila 60-ih godina prošlog veka, tj. školovala npr. zidare, molere, pa ih PREKO BIROA rada slala na zapad. Tada je to OK jer to radi država, smanjuje nezaposlenost, kao da je nezaposlenost veći problem za državu nego za ljude koji nemaju posao. Kada to isto koju godinu kasnije uradi ID onda je on janičar.

-------
Izvinjavam se na ličnom obraćanju PCTEL-u, ali to smatram za neophodno, jer njegov način razmišljanja ga vodi, kao i njegovog prethodnika, direktno na mrski zapad tj. u Hag, gde čak neće morati ni da radi ništa.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:03 - pre 241 meseci
Citat:
ali mi nije jasno zbog čega zameraš ID-u što jednostavno skuplje prodaje svoj rad u odnosu na veliku većinu posetilaca foruma. Zašto i ti ne pokušaš nešto slično?

Skroz pogresno si me razumeo, nemam ja nista protiv dimkovica, neka je otisao, lepse mu je tamo, a mozda bi drugacijim spletom okolnosti i ja otisao. Ne smatram da je takav postupak Dimkovica i stotina hiljada drugih (medju kojima ima mojih prijatelja i bliskih rodjaka), na bilo koji nacin nemoralan, nisu oni uradili nista neposteno ili nedozvoljeno.

Evo, posto si malo iznad pomenuo fudbalski klub, klub takodje ulaze vreme i novac u stvaranje jednog "strucnjaka za fudbal". Sad, da je Dimkovic fudbaler, klub bi normalno naplatio ono sto je u njega ulozeno, ne moze jedan FC Bayern da kaze tako lako "Dimkovicu dodji ovamo, kod nas su vece plate".
Citat:
njegov način razmišljanja ga vodi, kao i njegovog prethodnika, direktno na mrski zapad tj. u Hag, gde čak neće morati ni da radi ništa.

Ne znam ko je to moj prethodnik, i uopste, izjava je takva da ne znam sta da kazem
Ako moze da se ide u Hag, evo hocu odmah, neka malo poreski obveznici EU finansiraju moju ishranu i smestaj kao sto ja sada finansiram skolovanje njihovih buducih radnika. Dimkovicu, slobodno lobiraj tamo za jedno mesto

[Ovu poruku je menjao pctel dana 04.07.2004. u 21:13 GMT]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:12 - pre 241 meseci
Citat:
ne moze jedan FC Bayern da kaze tako lako "Dimkovicu dodji ovamo, kod nas su vece plate".

Greška.Ako Dimković igra za neki klub, on sa tim klubom ima UGOVOR.Ako taj ugovor istekne on može da ode u bilo koji drugi klub bez da se njegovom prethodnom klubu išta plati.E sad ako je ugovor još važeći onda budući klub mora da plati njegovom trenutnom klubu obeštećenje.Znači, ako već hoćeš da porediš neke stvari, bar ih upoređuj kako treba.Da ne bi pričao napamet, evo nek se javi Dimković i neka kaže da li je u trenutku odlaska na "truli zapad" imao neki važeći ugovor sa državom.Ako jeste onda je država oštećena od strane "trulog zapada", a ako nije onda ni Dimković, ni "truli zapad" ne duguju državi iz koje je otišao ama baš ništa.Simple as that.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:14 - pre 241 meseci
Nema ugovora, bas u tome je problem, to treba menjati.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:31 - pre 241 meseci
Citat:
MyWay: @McKracken: Izvini, ali odrasti... Sračunaj ili pitaj svoje roditelje koliko su to para grunuli na ime poreza za vreme tvog školovanja (naročito u periodu 1990-2000) i vidi koliko je to


Pa to od njegovih roditelja nije ni zavisilo. Ako su radili legalno i primali platu, onda su i placali porez. Postoji bruto, neto, porezi, doprinosi... Mada verovatno to svi znaju, samo neki zaboravljaju. Drugo je pitanje gde su isle te pare i koliko su tada vredele. ;O)
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:48 - pre 241 meseci
--- "Dimkovicu dodji ovamo, kod nas su vece plate"----

Da, ali u trenutku T1 Dimković nema potpisan ugovor ni sa Bajernom ni sa Čukaričkim, školu fudbala su mu platili roditelji,(kao što velika većina roditelja i čini).

**Kao što su velikoj većini roditelji kupili prvi kompjuter, a ne država ili škola

On normalno zna da će imati bolje uslove u Bajernu nego u Čukaričkom te i potpisuje za Bajrn. Kada mu istekne ugovor sa Bajernom, ide na tržište i ponovo bira klub. Za sve to vreme Dimković odlučuje za koga igra i pod kojim uslovima.

Ukoliko Čukaričkom zatreba Dimković, oni mogu pronaći način da zaigra u njihovoj ekipi, samo ukoliko to zaista i žele. Međutim jednostavnije je kukati i žaliti se na svetsku nepravdu, pa eto Bajern nam je ukrao sjajnog centarfora, to je priča ka spolja, a u suštini koji će nam krasni qurac taj mali kada mi nemamo pojma šta bi sa njim uopšte uradili. Samo bi nam stvorio nove probleme štrčeći u ekipi.
Mislim da je ovo poptuno realan scenario u Srbiji.

Dakle poenta je da ja navijam za "Dimkovića", a ti za "Čukarički"! : )






 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:52 - pre 241 meseci
Pctel, MyWay...

Ajde ovako, prvo Mihailo vam je rekao da je drzava samo servis za usmeravanje tokova novca - nista drzava nije zaradila, vec su zaradili njeni gradjani kroz GDP, i procenat tog GDP-a ide na opste obrazovanje, as simple as that. Ukoliko 2 osobe (otac i majka) nisu u stanju da isfinansiraju skolovanje jednog deteta kroz porez za 20-30 godina radnog staza, onda nesto debelo nije u redu sa sistemom (a, sve je u redu cak i u Srbiji - sto se toga tice, samo je kolicina novca jalova)

Dakle, moji i vasi roditelji su davali, npr. 30% GDP-a na drzavne dazbine, i taj novac je iskoriscen, izmedju ostalog, i za obrazovanje - prica o hiperinflaciji uopste ne drzi vodu, jer je i za vreme hiperinflacije sistem skolstva dobijao isto onoliko koliko je uvek dobijao - odredjeni % od ulaska novca u drzavnu kasu - nisu se plate profesora stvarale sa vedra neba vec smo ih svi placali.

I naravno da izraz taxpayer uvek postoji - od kad je zemlje SFRJ postoji bruto i neto plata, i porezi i dadzbine drzavi - ljudi su uvek bili taxpayeri jer je to normalan nacin da drzava funkcionise.

Dalje, uopste ne znam sto se pctel drzi mene kao nekog primera - ponavljam ja nisam studirao u Srbiji (osim pola godine), otisao sam kad sam imao 21 godinu, pa ne vidim kako sam ja neki egzemplar za "finansiranje bezanja iz zemlje"... bolje nadjite nekog drugog :) Eventualno sam drzavi u momentu odlaska dugovao za jedan racun za telefon :-)

Citat:
MyWay
@Ivan Dimković: Verovatno onu opasku o besplatnom školovanju shvataš lično pa otud ono objašnjenje o načinu finansiranja, jer ne mogu da verujem da kao čovek koji je živeo u Srbiji zaista tako i misliš. Jer, podsećanja radi, u ovoj zemlji porez plaća onaj koga nateraju/uhvate a državne firme su manje-više muvale s porezom vazda tako da 'poreski obveznici' nisu mogli da finansiraju školstvo, zdravstvo, etc. Zato je Slobica smislio sitem presipanja iz šupljeg u prazno, sistem javnih preduzeća, itd.


MyWay, ti sam znas da je tvoja neto plata otprilike 50% bruto plate - da tvoj poslodavac ne placa poreze - to uopste nije tvoj problem - ti si svoje odradio i zaradio, to sto neko taji porez od tvoje plate i usmerava pare negde drugde nista ne umanjuje cinjenicu da si se ti odricao necega - budi siguran da je tvoje skolovanje ipak placeno od rada generacije pre tebe, a lose je placeno bas zbog takvih giliptera koji taje porez.

Edit.. evo sad se nesto razmisljam, posto sam se vratio iz Srbije upravo... pa dodjavola, ja svakog meseca ulazem fine pare u drzavu kroz avio karte JAT-a... tako da sam i moralno cist ako me iko prozove za nesto drugo :-)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.07.2004. u 22:00 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 19:54 - pre 241 meseci
Citat:
pctel: Ne znam ko je to moj prethodnik, i uopste, izjava je takva da ne znam sta da kazem :-)
Ako moze da se ide u Hag, evo hocu odmah, neka malo poreski obveznici EU finansiraju moju ishranu i smestaj kao sto ja sada finansiram skolovanje njihovih buducih radnika. Dimkovicu, slobodno lobiraj tamo za jedno mesto :-)

[Ovu poruku je menjao pctel dana 04.07.2004. u 21:13 GMT]


Pa potrebni su još neki preduslovi da bi završio u Hagu. Npr. za početak je neophodno da okupiš oko milion pristalica na svom mitingu na Ušću, a dalje će se stvari već odvijati ka Hagu. Provereno 100%.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 20:05 - pre 241 meseci
Citat:
kao sto ja sada finansiram skolovanje njihovih buducih radnika.

Samo jedno pitanjce.Ti finansiraš i školovanje svoje dece (plaćaš porez, doprinose...od kojih jedan deo ide na obrazovanje + plaćaš knjige, sveske, olovke lenjire....).I sad ako ta tvoja deca "zapadnu za oko" nekoj stranoj firmi, da li bi ti:
a) Pustio decu da idu i rade za 2000-3000 evra tamo, umesto za 200-300 evra ovde
ili
b) Rekao im da duguju državi, pa s toga moraju da ostanu ovde i rade za 200-300 evra, a ne da idu i rade za 2000-3000 evra za nekog ko im nije plaćao školovanje
Ali odgovori iskreno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Nema vise bonova i abonentske!!!!!04.07.2004. u 20:42 - pre 241 meseci
aman, ne mogu da verujem da ovde ima toliko zatucanih ljudi (pctel), pa sad još i da dobije pojačanje (myway).

evo lično moje priče koja sve lepo ilustruje (bolji primer ne bi mogao da nađem, pa sve i da sam nameštao).

moji babe i dede svi imaju osnovne škole, jedna baba čak četvorogodišnju, a dede još i po zanat (ali valjda se to tada nije učilo u školama).

oni su ceo radni vek radili, plaćali poreze, i od toga su se moji roditelji iškolovali, završili osnovne i srednje škole, pa i fakultete.

i u poslednjih skoro 25 godina, moji roditelji rade, plaćaju poreze, a sve da bi ja i moj brat mogli da završimo osnovnu i srednju školu, pa čak i fakultete, jelte, da bi imali bar istu šansu kao i oni..

znači, kako bi i trebalo da bude, svaka generacija radi da bi sledeća generacija imala više, logično, zar ne?

ali ne, što je najgore, ispada da su oni sve to radili bez ikakve potrebe, jer ja danas u srbiji ne mogu da upišem fakultet na kome ima uslova i sredstava za studiranje, na kome se zastareli profesori ne iživljavaju na studentima, i na kome može i da se nauči nešto aktuelno i korisno..

umesto svega toga, ja danas studiram na londonskom univerzitetu (odavde, kao externi student), i to plaćam radeći za inostrane kompanije (odavde, preko interneta), tako da ova država uopšte nije uključena u proces mog obrazovanja, iako sam više nego stekao pravo na to radom mojih roditelja..

zato batalite više te priče kako mi imamo besplatno školovanje (jer ga nemamo, ovo što imamo se ne može nazvati ni besplatno, a pogotovo ne školovanje), i kako mi dugujemo nešto ovoj državi, jer ne dugujemo. država mi ništa nije dala, sve što sam ikada dobio (a to nikako nije bilo mnogo) je bilo ili direktno od mojih roditelja, ili indirektno, od poreza koje su moji roditelji platili..

tako da, zajebite više o ovom pitanju!!

Citat:
Marko_L:
b) Rekao im da duguju državi, pa s toga moraju da ostanu ovde i rade za 200-300 evra,


ne, on bi garant rekao da njegova deca duguju njemu, i da zato ne mogu da odu.. da nije žalosno, bilo bi smešno..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise bonova i abonentske!!!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25370 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.