Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

[es] :: Advocacy :: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10919 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:04 - pre 240 meseci
Citat:
axez
U ***ote, ala si ti davez Dimkovicu. Who the fuck cares sto nema Linux u Fry's, sta god to bilo....Linux postoji, mozda ne u tvojoj glavi ali za desetine miliona korisnika postoji i koristi im.
Totalno si skrenuo sa tvojim naklapanjem o korporacijama, kapitalu, velikom biznisu. Nije sve na svetu vekili biznis i ne meri se sve kolicinom novca koji se uzgoji na priglupom plebsu.

I da, i Dell i HP su poceli da prodaju preinstalirane masine sa Lindzom, cisto informacije radi.

Ma, svake godine ista priča: Linux ovo Linux ono, samo što nije..

Pa ***i ga, kad će više da dođe ta "iduća godina" i taj nezadrživi proboj na tržište? Koje godine će to biti?

Pa daj da vidimo da li je to 2005. ili 2010. pa da se onda lepo opet nađemo ovde i raspravljamo. Ako je to npr. 2010. onda da ćutite do tada :)

Stalno neke priče i bajke i sami sebe uveravaju momci kako su pametni što su pre 5+ godina prešli na Linux :( Pazi koji čovek fanatik mora da bude pa da pređe na Linux pre 5+ godina.. Mislim koja katastrofa. Šta si imao na istom tada?
Naravno, takvima je i tada bio bolji od Windows-a :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:11 - pre 240 meseci
Ma to je sve ok - al mene recimo fascinira koncept "hocu da se je*em, al da mi ne udje"

---

P: A ne mora ni da pravi - Linux izlazi skoro svakog dana po jedan, ko spageti-westwrni i tu vise nema nade za MS. Pitanje je samo vremena i nacina.

Q: U ***ote, ala si ti davez Dimkovicu. Who the fuck cares sto nema Linux u Fry's, sta god to bilo....Linux postoji, mozda ne u tvojoj glavi ali za desetine miliona korisnika postoji i koristi im. Totalno si skrenuo sa tvojim naklapanjem o korporacijama, kapitalu, velikom biznisu. Nije sve na svetu vekili biznis i ne meri se sve kolicinom novca koji se uzgoji na priglupom plebsu.

---


Mislim... ono... ili idete na masovno trziste, ili ostajete niche market (Poor man's Unix) - odlucite se sta hocete vec jednom - ne moze i jare i pare :)

Doduse ima i treca opcija - promenite svet (tj... da i moja baba rekompajlira kernel a sekretarica da mountuje floppy iz konzole) .. niste valjda toliko... ili... jeste?! :)

Citat:

Pitanje je samo vremena i nacina.


Bojim se da komjuniti ima beskonacno vremena i 0 nacina :) A svi znamo sta to znaci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:13 - pre 240 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa nek ostane bitno vasoj grupici od 10-tak miliona ljudi :)

Zamisli sad... pojavi se kompanija Zwoinx sa odlicnim modelom kola... razbija GMC, Mercedes, Audi... samo... well... imas blueprint, uputstvo kako da ga rekomp... sastavis i vozis... i to su najbolja kola na svetu :)))

Pa izvini molim te ovi fanatici koji se trkaju po ulicama sa besnim kolima jel voze fabricke modele ili bruse glave motoroa, rade chip tuning,itd.. (rekompajliraju kernel :P )

Citat:
Ivan Dimkovic:
Gresis - kada se radi o svetskim tehnologijama koje treba da udju u svaku kucu i te kako se radi, i tu Linux nema sta da trazi za sad - prove me wrong :)


Ajde reci mi sta to nema linux sto je potrebno prosecnom korisniku.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:17 - pre 240 meseci
Citat:

Pa izvini molim te ovi fanatici koji se trkaju po ulicama sa besnim kolima jel voze fabricke modele ili bruse glave motoroa, rade chip tuning,itd.. (rekompajliraju kernel :P )


Poenta je da 99% ljudi to ne radi... kad ides na posao, ne radis chip tuning i ne brusis glavu motora. Svet bi bio vrlo opasno mesto da svi to rade.

Citat:

Ajde reci mi sta to nema linux sto je potrebno prosecnom korisniku.


- Bogatu aplikacionu podrsku (profesionalne aplikacije)
- Unificiran komponentni objektni model
- Veliki HQL
- Objektni clipboard
- Igre
- Enciklopedije
...

Ima jos 100 stavki...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:36 - pre 240 meseci
Evo da plasticnije objasnim...

Dakle pre neki dan kucam poveci word dokument - report...

U dokumentu se nalazi dosta teksta, 2 video objekta koja koriste 2 codeca (jedan nas i jedan od konkurentne firme) - jedna aktivna excel tabela sa grafikonom i dva ubacene Visio flowcharta... u dokumentu je isto i par .cpp fajlova koje otvara Visual C++ cim se klikne na njih.

Kliknem na flowchart - dobijem Visio editor koji se embedduje u glavni prozor bez problea i editujem bez ikakve vidljive promene UI-a - za mene je to i dalje Word sa malo izmenjenim menijem i toolbarom.. Video clipovi se pustaju i ne zanima ih kakav je to kompjuter na kome trce...

Kad bih hteo, mogu cak da ih kontrolisem preko skripte i play dugmeta (VB user form) i napravim side-by-side comparison u realnom vremenu kad korisnik klikne na play dugme... kompletan programski jezik i par klikova misem :)

Zatim prevucem taj dokument u mailer aplikaciju, ukucam subject field i par recenica u body... click... i odee...

Point'n'Click & Drag'n'Drop... :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.08.2004. u 00:38 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:37 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
Stalno neke priče i bajke i sami sebe uveravaju momci kako su pametni što su pre 5+ godina prešli na Linux :( Pazi koji čovek fanatik mora da bude pa da pređe na Linux pre 5+ godina.. Mislim koja katastrofa. Šta si imao na istom tada?
Naravno, takvima je i tada bio bolji od Windows-a :)


Pa ja sam ga probao davne 97, jer sam znao da se na 3. godini radi sistemsko programiranje na Unix sistemima probao iz radoznalosti da me ne strefi slog( do tada sam se igrao uglavnom sa C++ builderom). Pa imao sam tada mnogo lak i efikasan pristup hardveru kao sto imam i danas recimo da to prosecnom korisniku ne treba ali boze moj ja ne spadam u tu grupu prosecnih korisnika sa svojim zahtevima. Tada sam u pravom smislu osetio sta znaci ubrzanje sa rekompajliranjima kernela i ostalih cudesa, jer su tada vecina distribucija dolazile sa i386 (ne)optimizacijom i dan danas kazem vi sa novim procesorom iskoristite samo njegovu vecu frekvenciju dok mi na linuxu iskoristimo sve sto novi procesor ima da ponudi, vi cekate novu verziju windowsa za tako nesto i kada nova verzija izadnje shvatite da je vase parce hardvera zastarelo i kupujete novo kako vam se operativni sistem ne bi vukao.

plus toga KDE 1.x i gnome 1.x nisu bash bili toliko katastrofa. Doduse nedostajalo je malo vise korisnickih aplikacija(otprilike bila je po jedna do dve aplikacije iz svake oblasti GUI) ali moglo je da se radi u tome(ipak sam dosao sa windowsa na linux doduse sa velikim predznjanjem DOS-a) a opet do pre 3 god kada sam gledao taj podatak 70% tehnicke literature je bilo pisano u TeX-u a to je konzolni alat :)) zar ne :) i pored sarenog worda ljudi su fanatici pa koriste TeX u vecini za knjige i pored sarenih alata kao sto su Word ili mozda neki profesionalniji DTP.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:42 - pre 240 meseci
Citat:

Tada sam u pravom smislu osetio sta znaci ubrzanje sa rekompajliranjima kernela i ostalih cudesa, jer su tada vecina distribucija dolazile sa i386 (ne)optimizacijom i dan danas kazem vi sa novim procesorom iskoristite samo njegovu vecu frekvenciju dok mi na linuxu iskoristimo sve sto novi procesor ima da ponudi, vi cekate novu verziju windowsa za tako nesto i kada nova verzija izadnje shvatite da je vase parce hardvera zastarelo i kupujete novo kako vam se operativni sistem ne bi vukao.


Ti si naravno izmerio razlike u performansama u kernelu prevedenom sa -O2 i prevedenom za neki specificni CPU + O2, ne?

Mozemo li dobiti podatke?






DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 22:47 - pre 240 meseci
Hm.. i tako ja pre neki dan otvorim cmd.exe i pokusam (kao sav noramlan svet) da stisnem shift-insert... NISTA.. Pocnem da razmisljam "jel ovo bi onaj OS gde Dimkovic tvrdi da ima unificirani klipbord" .. nemoguce...

Sta cu, pitam JC-a i on mi jednostavno objasni "Ma samo kliknes desno dugme, properties, pa ukljucis fast paste ili tako nesto, pa onda radis paste desnim dugmetom misa..." ...

Ajde, ukljucite realnost na maksimum...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 23:14 - pre 240 meseci
Citat:
McKracken: Ajde, ukljucite realnost na maksimum... :)



Pa nema realnosti, ovo je advocacy...:)
Svako baljezga sta stigne isto kao i Dimkovic sto kuca dokument tezak 100 mb sa k**** palac video klipova, zvucnih fajlova, grafikona...alo....;)
Mozda i kuca, ne zavirujem ja u njegov desk, ali Dimkovic pa sto miliona korisnika windowsa koji to ne rade jer im ne treba pa neko drugi kome to treba pa sledecih sto miliona korisnika koji opet to ne rade.

What's the problem u ovome...;)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 23:19 - pre 240 meseci
Pa da .. e jesam glup ..
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 23:43 - pre 240 meseci
1. Cim se XPovcima pomene superiornost Linuxa, odmah govore o market share-u, a to je irelevantno za kvalitet samog softvera (Logicki)
2. Cim se nekom Linuxovcu pomene da necija mama ne bi bila srecna da mora da skriptuje u bash, i da zato Linux ima oko 1% instalacija na desktopu, pocne se o superiornosti Linuxa, o nedostatku virusa, kao da je to relevantno (a nije-bitna je samo lakoca koriscenja)
Sam koristim Linux od 2000te, kada user friendly distribucije u danasnjem smislu (koje mi se gade mozda vise od Windowsa) nisu ni postojale
Budimo realni... bar malo.... Ja NAJMANJE zelim da propagiram koriscenje Linuxa, jer dobro znam da ono sto meni odgovara (a to je pravljenje tgz paketa iz sorsa, editovanje skripti itd) neko ne bi mogao podneti
Mogu da kazem ljudima da probaju SUSE ili Fedoru... Ima dosta ljudi kojima Linux odgovara.. I nesto onih koji, u stvari, nikad nisu ni zeleli nesto drugo... Ono sto ne mogu shvatiti je insistiranje na apsolutnoj istini nekog stava, kada to ne moze da stoji... Ljudi trebaju da znaju da alternativa postoji, i da je isprobaju....
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 10.08.2004. u 23:53 - pre 240 meseci

@degojs:

Ma pusti ih bre, oni non stop pričaju te bajke, lepo ja rekoh onomad u onoj temi...

Dell Boy -
This time next year we will be millionaires

Tako i oni, mogu samo da sanjare da će Linux da dođe do 2%, mada je i to mnogo za njih.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 00:21 - pre 240 meseci
Citat:
Ljudi trebaju da znaju da alternativa postoji, i da je isprobaju.

A zasto bi to radili? Ako je njima dobro ovo na cemu su sada, u cemu je poenta da im objasnjavas da postoji bolje? To sto on radi, njega hrani, oblaci, i ne trosi mu mnogo vremena. On je zadovoljan, on je srecan. Ti koristis nesto drugo - to te hrani, oblaci... Srecan si i ti. Svi su srecni. I sta te sada boli k**** sta neko koristi. Ja znam da mene boli k**** za to. Ako bi nas sve malo manje boleo, mozda bi nesto i bilo od nas... A ovaj forum ne bi imao 5 poruka u proseku na dan.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 00:34 - pre 240 meseci


Amen to that.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 00:39 - pre 240 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti si naravno izmerio razlike u performansama u kernelu prevedenom sa -O2 i prevedenom za neki specificni CPU + O2, ne?

Mozemo li dobiti podatke?


Nisam merio, ali vizuelni osecaj je dovoljno govorio sam za sebe(brzina dizanja sistema, vreme potrebno za podizanje KDE-a Gnome-a itd..), ali ako zelis mozemo da napravimo i testove imam i dalje neku p2 koja bi vremenski bila iz tog nekog perioda i da najasim neki stari distro sa 2.2.x kernelom pa da ti napravim testove sa kernelom za i386 i za i686
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 00:56 - pre 240 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Mogu da kazem ljudima da probaju SUSE ili Fedoru... Ima dosta ljudi kojima Linux odgovara.. I nesto onih koji, u stvari, nikad nisu ni zeleli nesto drugo... Ono sto ne mogu shvatiti je insistiranje na apsolutnoj istini nekog stava, kada to ne moze da stoji... Ljudi trebaju da znaju da alternativa postoji, i da je isprobaju....


Evo palma te je poslusao :)), nego palma mogao bi da svima preneses svoje lepe utiske oko suse 9.1 :) ajd da ne pastujem history :))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 01:10 - pre 240 meseci
@auto: GMC, Merc., Audi - pa, pojavili su se, razni japanski itd., i rasturili su ih ali je kod motorcikla razlika bila jos i veca...

@idiotic-distribucije: i meni se gade, ali su mnogo korisne. Ja volim Slackware, ali 'on ne voli mene'. Libranet je recimo distribucija gde se kompajliranje kernela zaista moze obaviti na nivou moje babe! PCLinuxOS je cudo od ne-cuda: instalira se vrlo jednostavno a ima masu stvari, ukljucujuci i programe za multimediu. Mepis je vrlo omiljen, ima savremen pristup, DVD, knjigu itd.

Dobro, ako je to sve luk i voda, vracamo se na osnovno pitanje: zasto Ballmer poklanja toliko paznje celoj stvari, zasto ne odmahne rukom i gotovo? Meni ipak nesto tu nije jasno: covek, za koga kazete da je veoma sposoban, govori o Linuxu jedno a vi drugo?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 01:19 - pre 240 meseci
Citat:
VRider: A zasto bi to radili? Ako je njima dobro ovo na cemu su sada, u cemu je poenta da im objasnjavas da postoji bolje?


I ti si se prodao M$-u? Na kraju će da mi ostane samo Boki da se prepucavam sa njim.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 01:26 - pre 240 meseci

Pazi Ćale, tek će tu da bude veselo - ja sve mislim da on hoće da pređe kod nas u Win tabor, al' ne zna kako da nas pita Možda se i stidi, zna šta je sve pričao...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 01:34 - pre 240 meseci
Nisam se Cale prodao. Kazi sumu, pa da razmislim...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10919 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.