Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

[es] :: Advocacy :: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10914 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 02:02 - pre 240 meseci
Ja? Pitaj Stevu, nemam ja ništa sa tim.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 02:12 - pre 240 meseci
Nemanja, znam da je gusto, ali potplaćivati sudije ili protivničke igrače stvarno nema smisla. Pusti te zvezdine fore, propašće prvenstvo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 02:16 - pre 240 meseci
@VRider

Da znas, i mene boli sta ljudi koriste, ali cu uvek da kazem da je ovo sto koristim dobro, zasto je mozda bolje, a mozda losije od neceg drugog i mozda nekoga nateram da proba nesto. U tome je srz propagiranja ovog ili onog softvera.... Ti sam nisi znao da je linux dobar dok ti neko nije rekao, dok negde na vebu to nisi video (sto je isto,zar ne?)... Ne u postojanju ovakvih foruma. Gresim li?
Dalje, za XPovce...
Koliko je market share Apple Macintosha? Ipak, i pored toga ima ljudi koji su toliko navikli na Apple da ni za zivu glavu nece na drugu masinu! Linux/*BSD takodje ima svoje fanove... Jedini Windows nema fanove, ima korisnike, koji eto, kao Palma, ocas posla prelaze na drugi OS... :-D
Uostalom, iskreno... Linux nije uopste tezak za koriscenje i administraciju, samo nas je Windows suvise razmazio... To je lose, jer vecina korisnika smatra da je podesavanje OS i administracija potpuno automatska i transparentna, sto nikako nije slucaj!
Pre 10 gos korisnik windowsa je bar morao da zna da redovno defragmentira disk i pokrene antivirus... Ima puno ljudi danas koji ni toliko ne rade - ne apdejtuju softver, nauceni su po onoj metodi - prva stavka u prvom meniju je otvaranje novog fajla, druga ucitavanje treca snimanje... Iskreno, tako priucen covek ne bi ni trebao da koristi bilo koji kompjuter.... Kompjuteri su sad u svakoj kuci, ali postoji, eto, i cena toga...
Meni nije jasno zasto MS uopste gura ovakav Windows na server trziste (mogao bi itekako nesto drugo) kad mu tu nije mesto:

1. NT GUI nije odvojen od kernela, sto PORAZAVAJUCE utice na stabilnost (inducira neke bagove koji postaju VRLO relevantni-X moze da umre zbog loseg modula za neku graficku kartu, ali to nece da povuce inetd,cron,sendmail ili bilo koji drugi bitan proces) , trosi bespotrebno resurse servera...
2. MS je vrlo trom kada je pracenje konkurencije posredi, u server segmentu. Log fajl sistem ne postoji, mada ne kazem da bi bio neki problem za MS da se implementira
3. Windows server (kao sistem) vrlo je skup. MS SQL npr, naplacuje se po procesoru. Ozbiljniji sistem npr poput IBM ovih starijih NUMAQ servera moze da ima i 64 procesora. Opet, administracija servera je administracija servera, MS tu nije (niti moze biti) bolji i laksi za administraciju od Linuxa. Dodje mu isto... Plata admina je takidje ista...
4. MS bi trebao da se stidi nekih proizvoda koji dolaze uz Windows (IE,Outlook). Moraju znatno da se poboljsaju, a i izmene tako da bezbednost sistema bude visa
5. Office takodje mora da se menja. Word makro virusi su cuveni
Mozete da racunate da ce MS i dalje da gubi pozicije, polako svakako, u odnosu na druge sisteme dog ga temeljno ne preprave... Recimo da na server trzistu MS pozicije ima da slabe brzo.... Mozda to nece da utice puno na market share (Firma koja koristi VB za pristup bazi i ima 100 iskolovanih programera, nece da prelazi na Javu i UNIX), ali ne mozete samo na osnovu udela na trzistu porediti sisteme
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 02:27 - pre 240 meseci
Pa ako im do sada Boki nismo rekli da je Linux dobar i da ga vredi probati, ne znam sta smo uradili.
Neki su i probali. Super. Za sada im se ne svidja. Ok. Ali, kad jednog dana (ako taj dan ikad dodje), osete potrebu da nesto promene, znace koja im je solucija.
Na kraju krajeva, sa kojim se vetrenjacama bijemo?
Cale je koristio Unix kad sam ja lupao po Pekomu, Markom je pravio kojekakva cuda jos '96-'97, za Ivana imam neproverene informacije da je i on prilicno upucen, Degojs... pa dobro, ima i onih koji nemaju veze s vezom.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 02:33 - pre 240 meseci
Citat:
VRider: Ali, kad jednog dana (ako taj dan ikad dodje), osete potrebu da nesto promene, znace koja im je solucija.


Kako ću ih tad zezati sa Hurda, uživancija.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 03:49 - pre 240 meseci
Citat:
popaj:
Kako ću ih tad zezati sa Hurda, uživancija.


A i tada, kao i poslednjih 10 godina, držaćeš Windows na drugoj particiji..

Kad osetiš potrebu za promenom, a ti ne moraš da čekaš godinama, nego samo tresni RESET i eto ti ga na :)


P.S.
Da stvar bude još smešnija, stavio bi ti već sada SFU 3.5 na Windows, ali nećeš - znaš da ti povratka na Linux ne bi bilo. Bolje ni ne probati, toliki je to strah. Šta će tek biti ako u Longhorn zaista ubace SFU kao deo sistema i dodatno ispeglaju.. Ignorance is bliss :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 08:07 - pre 240 meseci
Citat:
Deki Lozanovic:
vi cekate novu verziju windowsa za tako nesto i kada nova verzija izadnje shvatite da je vase parce hardvera zastarelo i kupujete novo kako vam se operativni sistem ne bi vukao.


Da, da.. to je kao ona tvoja priča da Windows XP ne može da radi na tvom hardveru.

Naravno, kao i mnogo puta pre, pričaš svašta bez da si proverio bilo šta: Windows XP provereno radi kao podmazan na Celeron 433/320 MB RAM konfiguraciji. A ti vidi sam kako ti tu radi tvoj Mandrake 10 sa GNOME i KDE. Ili ćemo da stavljamo ona neka bog-te-pita-koja okruženja tipa IceWM i slično.. a i šta će ti GUI uopšte :)

Citat:
gulp, ja nemam mogucnosti za tako nesto :(((((,mislim da nemam dovoljan hardver, tako da bi moj utisak o XP-u bio jos gori nego sto bi to realno bilo.
Naime masina(ili bolje receno krs na kojem radim)
je celeron 433
320 mb ram
13 gb hard



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 10:13 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
a i šta će ti GUI uopšte :)


Ma ne treba mu, dovoljan mu lynx mc i vi :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 10:38 - pre 240 meseci
Treba li da spominjem degojs da NT seduler daje visi prioritet tasku koji je u foreground-u... Koliko se ja secam, to moze da se promeni, i onda je definitivno sporiji od linuxa kada je po sredi ta aktivna aplikacija... Da, background taskovi se vuku u windowsu
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 10:48 - pre 240 meseci
Citat:
bojan_bozovic
Koliko je market share Apple Macintosha? Ipak, i pored toga ima ljudi koji su toliko navikli na Apple da ni za zivu glavu nece na drugu masinu! Linux/*BSD takodje ima svoje fanove... Jedini Windows nema fanove, ima korisnike, koji eto, kao Palma, ocas posla prelaze na drugi OS... :-D



He, he... pa ko je tebi rek`o da sam prešao na drugi OS? To što malo postujem iz Linux-a ne znači da sam batalio Windows, niti da ću da ga batalim. Nisam valjda lud da koristim Linux kao desktop mašinu, koristim ga kao server, čisto posla radi, jer sam zadužen da u jednoj firmi održavam mešovitu Linux/Windows mrežu pa takvo okruženje imam i kući da ne bih morao non-stop da trčim u firmu da isprobavam kako šta radi.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 11:39 - pre 240 meseci
Citat:

Treba li da spominjem degojs da NT seduler daje visi prioritet tasku koji je u foreground-u... Koliko se ja secam, to moze da se promeni, i onda je definitivno sporiji od linuxa kada je po sredi ta aktivna aplikacija... Da, background taskovi se vuku u windowsu


?! Background taskovi se vuku... ajde daj nam neko merenje gde dokazujes tu tvrdnju, posto ja mogu da se zakunem da jedan moj projekat sasvim lepo radi u backgroundu, no zivot je nekom majka a nekom maceha - pa mozda gresim :-)

Kako si dosao do tog zakljucka? Da li si koristio iste aplikacije u merenju , i - koji su rezulatati? :)

I, opet, secam se da je prioritet dat samo u Workstation NT kernel setovanjima, a za Server nije tako - sto potpuno reflektuje nacin upotrebe sistema kao ws i kao server.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.196.eunet.yu

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 12:58 - pre 240 meseci
Citat:
degojs:
Da, da.. to je kao ona tvoja priča da Windows XP ne može da radi na tvom hardveru.

Naravno, kao i mnogo puta pre, pričaš svašta bez da si proverio bilo šta: Windows XP provereno radi kao podmazan na Celeron 433/320 MB RAM konfiguraciji. A ti vidi sam kako ti tu radi tvoj Mandrake 10 sa GNOME i KDE. Ili ćemo da stavljamo ona neka bog-te-pita-koja okruženja tipa IceWM i slično.. a i šta će ti GUI uopšte :)


Pa sa skenerom je bilo problema ali proradio je bio na kraju uz drzeci se 5 tacaka propisanog uputstva ali radio je, nema veze sto je racunar morao da se gasi, pa da se upali prvo skener pa tek onda komp, ali nema veze skener je radio na veoma user friendly nivou. Pa sto se tice rada imao sam prilike da testiram i mdk 10 i winxp na toj masini(bog da joj dusu prosti), i koristim sve vreme KDE volim i ja konfor :). I moram da priznam da mi se mdk duze butovao razlog je sto vrtim i sql server, sambu, cups, font server,itd..., ali kada bi poskidao sve te daemone koji mi bash nisu toliko neophodni brzina butovanja bi bila tu negde ista, ali sistem jednom u toku dana butujes i vozis nema restarta, sa druge strane ako bi natovario na XP sve te stvari verujem da bi brzina bila ista za butovanje. E sada sto se same brzine rada odredjenih prorgama tice Konkueror se brze startuje od IE primera radi, manje je busan od doticnog. PostgreSQL na windowsu 2000 pod cgywin emulacijom radi malo sporije od MSSQL-a pod linuxom je brzi i tako mogu da pravim jos primera ali i sam mdk10 je optimizovan za P1 dok je XP koliko znam za P2 tako da uz malo budzenja(rekompajliranja) bi se dalo dobiti jos koji procenat u korist mdk.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:07 - pre 240 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
I, opet, secam se da je prioritet dat samo u Workstation NT kernel setovanjima, a za Server nije tako - sto potpuno reflektuje nacin upotrebe sistema kao ws i kao server.


Ne Serveru (W2kAS) sam biraš da li će prioritet da dobiju aplikacije ili servisi i to pomoću nekog wizarda koji iskoči čim instaliraš OS.

Problem je što nemaš onaj osećaj nirvane (ili kako se beše ono caiser izrazio) kao kad kompajliraš kernel na Linuxu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:19 - pre 240 meseci
@ I.Dimkovic
Pusti nesto STVARNO ZAHTEVNO u konzoli na NT/XP, recimo, kompajliraj nesto sa WATCOM C 11...
Neces moci ni disketu da formatiras!!! Pod Linuxom imam X i KDE, pustim u Konsole da se kompajlira kernel, a u drugoj virtuelnoj konzoli kompajliram KDE 3.23 kdelibs u trecoj kdebase, u cetvrtoj pravim TGZ od arts koji je vec kompajliran, a u petoj formatiram diskete!!!! Dalje meni je dobar deo sistema (X, KDE) kompajliran sa CFLAGS=-march=athlon-xp... To nemate na Win :-)
@ Dragi Tata
Kakva nirvana, sta pricas bre?!!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:24 - pre 240 meseci
Boki, slabo pratiš Advocacy. Nije rekao baš "nirvana", već pre nešto kao duševni mir i sreća - da me ubiješ ne mogu tačno da se setim izraza a mrzi me da tražim. Uostalom, ti ćeš to bolje znati - ja nikad ne rekompajliram kernel i taj osećaj blaženstva mi je potpuno nepoznat :(
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:45 - pre 240 meseci
Citat:

Pusti nesto STVARNO ZAHTEVNO u konzoli na NT/XP, recimo, kompajliraj nesto sa WATCOM C 11...


Evo pustio sam, MPEG-4 audio enkoder u jednom, VC6 kompajler u drugom (ovaj.. i ja radim iz komandne linije, doduse Watcom nemam nisam ga video nekoliko godina ;) - oba bi uzela well preko 100% i otvaram fajl u CoolEdit Pro... jedino sto ne radi kako treba je IntelSense... to valjda ima neki low-priority pa ga scheduler jednostavno zaboravlja :)

Nadam se da ce ovo da promene - nedostaje mi nastavljanje prilikom kucanja web strana ako u pozadini imas neki jak proces...

Kako to u linuxu sljaka? Kako se ponasaju ti procesi sa vrlo niskim prioritetom ako je sistem 100% opterecen? Auto-completion radi?

Citat:

a u petoj formatiram diskete!!!!


Ne znam za to formatiranje, ja nisam ni znao da imam flopi... cek da vidim... stvarno ga imam :) Ali ne secam se da sam ga i jednom koristio tako da tvoj test ne mogu da ponovim, nemam diskete :|

Rezanje na CDRW radi odlicno :) Mozda je dobar softver :)

Citat:

Dalje meni je dobar deo sistema (X, KDE) kompajliran sa CFLAGS=-march=athlon-xp... To nemate na Win :-)


Warm'n'fuzzy feeling, a? :-)

Zato imam DirectX i Direct3D koji se brinu da su poslovi iscrtavanja bitnih stvari optimizovani... a i 3-party aplikacije su obicno optimizovane za nove procesore, tako da ne verujem da bi dobio bog zna sta pukim kompajliranjem win32 shell-a sa, recimo, Intel kompajlerom.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.08.2004. u 15:52 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:46 - pre 240 meseci
Citat:
degojs: A i tada, kao i poslednjih 10 godina, držaćeš Windows na drugoj particiji...


"Popaj ima Windows! Popaj ima Windows!"

Postaješ dosadan. Inteligentni su shvatili.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:50 - pre 240 meseci
Popaje, grdno si se zajebao kad si priznao da imaš Windows. Trebalo je da radiš kao ovi drugi koji ne priznaju: "Eh, da imam Windows sad bih ga oborio za tren oka, ali sam ga se otarasio još 1962 i ne znam šta je BSOD".
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 13:53 - pre 240 meseci
A još bolje je:

"Nisam video Windows od kad su Bitlsi osvojili Ameriku, a Linux na mojoj mašini radi mnogo brže i stabilnije nego Windows."
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux? 11.08.2004. u 14:03 - pre 240 meseci
Znaš kako, mlađi su mogli da pri prvom susretu sa računarom dođu u kontakt samo sa Linuxom i tu i ostanu. Prvi računar sam dobio sa 9 godina i osim ako nisam prespavao devedesete, Windows sam morao imati.

Nisu mi jasni likovi koji se stide korišćenja ovog ili onog OS-a, osim naravno, ako ne žele da spuste protivniku ("Još uvek koristiš to? Ja sam od tog s*anja odustao u prošlom veku!").

Uopšte, poznavanje operativnih sistema je kao poznavanje stranih jezika. Maternji je jedan, dok ostali pokazuju širinu ličnosti. A u osnovi su svi isti - nebitni, važna je njihova svrha.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Billy & Stivvy: The great warriors against Linux?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10914 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.