Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7578 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 07:54 - pre 239 meseci
Evo ga ,mislim da je to sto hocu i to imam u nekoliko varijanti a uzecu prvu na koju naletim (trenutno na lageru) i nadam se da cu nekako to da uklopim do 600.00 evra
(dali vredi da probijem granicu do nekih 700e u slucaju da se neuklopim jer cu u svakom slucaju ovo uzeti na kredit...a u pocetku sam mislio da za ovo zadovoljstvo izdvojim nekih 350-400evra kesha eee...muko)

Ovo je ostalo od uzeg izbora komponenti :
=============
Motherboards
Abit IC7
Abit IC7 MAX3
ASUS P4P800 deluxe
ASUS P4C800 deluxe
MSI 865PE Neo2-PFS
MSI 915P NEO2 Platinum
Gigabyte 8IPE 1000 ProG
EPOX-4PCA3+
EPOX-8RDA3+
=============
Procesor
Intel P4 2.4c/800/1MB GHz BOX (Northwood)
Intel P4 2.8c/800/1MB GHz BOX (Northwood)
Intel P4 3.0c/800/1MB GHz BOX (Northwood)
=============
RAM
1GB DDR400 Corsair CL2.5
1GB DDR400 Kingstone - HyperX
=============
Tower
Chieftec DG-01W (Dragon,300W,3x5.25,2+2x3.5)
DTK od 400W
=============
HDD
Seagatea 200 GB S-ATA 8MB
Western Digita 200 GB S-ATA 8MB
============
DVD+R ???
=============
Graficka kartica ???
=============
Kao sto vidite jos se konkretno nisam odlucio koji DVD rezac(70.00-95.00evra) i koju Graficku (50.00-80.00 evra) ali to mogu i kasnije da dodam.
Samo da pitam dali je dobro da na neku od ovih ploca stavim moju sadasnju graficu "gForce2 MX400 64MB" ili da kupim neku novu ? Dali vrede one VIVO kartice. Koje su kartice dobre za "capture" ?
Ako vas ne mrzi sklopite mi neku masinu od gore navedenod hardvera ali kao za vasu dusu i slobodno dodajte ako nesta gore nije navedeno a zasluzuje da se tu nadje .

Koja varijanta je onako najbolja ?

p.s. aj pomozite jos samo malo

Pozdrav svima :)




Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 14:01 - pre 239 meseci
@StORM48

TU Minhen, TU Darmastadt - Jedni od dva najjaca u njemackoj ako ne i najjaci. AMD nisam ni traga ni vidio. Al ok dosta o mojoj nepromisljenosti.

Citat:
Možda bi ti ipak trebao da razmišliš šta pišeš?
NIJE TAČNO da je Prescott (Preshot) prvi Intelov procesor koji ne valja. Celerone proizvodi ko? Ja? Ni jedan jedini nikad nije vredeo ni običnog petoparca, a kamoli nečeg više. Uostalom,

Celeron 300 MHz dere bilo kojeg AMD Durona na 650 MHz. To ti mozgu da potvrde sviu ljudi iz moga doma. I jedan celeron 300 MHz ima puno veci vijek trajanja od nekog amd-a vise klase. Al neva veze napadajte jos vise.

Govorio sam o Pentiumu, Koji dere bilo kojeg AMD sve do sada. Izaslo je par komada AMD ako valja i odma AMD najbolji. Nije najbolji ali jeste dobar u odnosu cijena/performanse.

a daa i za prescott. Sta to njemu ne valja osim grijanja i sto nema neke ocekivane performanse. Ovo za grijanje je i kod AMD-ova ali to niko ne smije sponetuti. Je li to Prescott nestabila. Nije. Imao sam ga mjesec dana i sasvim solidno radi. Sto je najbitnije Stabilan je a i temperatura je u granicama. I pokazat ce svoju snagu tek sa DDR2. Vise je na losem glasu nego sto je to istina.


Nadam se da necemo morati ici dalje ali eto ja odustajem. Pocele su prijetnje na sve strane :) Ali nije ni bitno. Svakom svoje!!

Citat:
botboyan:
Procesor
Intel P4 2.4c/800/1MB GHz BOX (Northwood)
Intel P4 2.8c/800/1MB GHz BOX (Northwood)
Intel P4 3.0c/800/1MB GHz BOX (Northwood)

RAM
1GB DDR400 Corsair CL2.5
1GB DDR400 Kingstone - HyperX


To nisu Northwood procesori vec Prescott. Zbog temperature ti ih ne preporucujem ali inace su Ok. Ima dosta glasova na drugim forumima ZA i PROTIV Prescotta. One meni vise lici AMDu nego pemtiumu :).

Evo ti moje preporuke.
Uzmi P4 2.8c jer je dosta jeftiniji od 3.0c a maltene su isti. razlika je mala.
Ploca obavezno jednu od ove dvije barem sam njih ja probao. p4p800,delux,se,e-delux, ili MSI 865PE Neo2 Fis2R-P koja je malo skuplja i za nijansu bolja.(Oc mogusti su super.Evo ja svog P4 3.0C Drzim bez problema na 3.5 na 47C) Ali u principu neces pogrijesiti bilo koju da uzmes. p4c800 delux je puno skuplja a na testu na tomshardware Msi 865PE se pokazala znatno bolja.
RAM- Ako ne namjeravas neki veliki oc onda uzmi Corsair koji je po meni i najbolji.2x512 u dual channelu. Chieftec je sasvim solidno napajanje a nije ni skupo.
Hard disk Seagate. Uzmi bolje dva manja od 80 Gb ili 120 Gb i povezi ih na Raid.
Za DVD ne znam ti reci. To neka neko drugi.

Za graficku ako nisi neki strastveni igrac uzmi Ati Radeon 8550 Sapphire. Sasvim solidna graficka i PAINKILLER ide na njoj ko od sale :)
Eto to je moje skromno misljenje.
Iskljucujem se definitivno sa ove teme.
Pozdrav svima i budite pametni. Uskoro Fax krece :)


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.09.2004. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 14:55 - pre 239 meseci
Postuj ovo o Celeronima kao boljim od Durona, u posebnoj temi na "PCHW-Matične ploče i procesori", pa ćemo videti šta će ostali reći. Da ne bude da samo ja mrzim Celerone.

Dosad nisam čuo da je iko nekom preporučio Prescott. O bagovima i raznim drugim problemima sa ranijim Intel procesorima (osim Northwooda i Copperminea) možeš naći gomilu materijala na Internetu.

O temi Celeron vs Duron:

http://www.tomshardware.com/cpu/20020103/celeron1300-08.html
http://www.firingsquad.com/hardware/cel600vsdur600/verdict.asp
http://www.planethardware.com/...es/cpu/Celeron700/index5.shtml


O Prescottu i ostalim bagovima i problemima:

http://www.theinquirer.net/?article=16823
http://www.theinquirer.net/?article=16952
http://www.theinquirer.net/?article=13847
http://www.theinquirer.net/?article=13927
http://www.intel.com/design/pentium4/specupdt/30235203.pdf
http://www.theinquirer.net/?article=17681
http://www.theinquirer.net/?article=17617
http://www.motherboards.org/reviews/hardware/1431_10.html
http://www.xbitlabs.com/news/chipsets/display/20030513153038.html
http://www.theinquirer.net/?article=16850


Otkucaj Intel Prescott bugs u Google-u, pa ćeš videti nešto preko 13000 pogodaka. Šta više reći...

Ovde završavamo o toj temi.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.09.2004. u 16:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 15:33 - pre 239 meseci
:) Ne kazem da je celeron generalno bolji od amd durona ali ja sam vidio dosta slucajeva tako da ...

Naravno da se moze dosta bagova naci o Pentiumu ali takodze i o njegovim suparnicima :)

Ali drago mi je da smo zavrsili sa tim.

Odzdrav.
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 16:36 - pre 239 meseci
P.S. Za bagove, poteskoce, probleme AMDova slobodno pogledajte po ovom forumu. Dalje cak i ne morate ici.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net



+3779 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 22:11 - pre 239 meseci
Samo cu se kiselo nasmejati. Inace EP-8RDA3+ nije maticna ploca za Intelove procesore.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 28.09.2004. u 23:33 - pre 239 meseci
Pozdrav,
bice veceras cela epidemija kiselih osmeha

Djblade, vidis, nesto u Tvom postu me je nagnalo da napisem ono sto sam napisao a to je:
Pa polako ljudi covjek je rekao da hoce da kupi P4 procesor i tacka

Ti si stvarno pomislio da u temi koja trazi savet o komponentama dovoljno je da se pojavis i kazes TACKA? Vidis, ne ide to tako. Retko brisem, menjam uglavnom delove koji nekoga reklamiraju ili su nedolicni izrazi, zakljucavam teme takodje retko i uopste minimalno koristim moderatorske funkcije. Nastojim da stvari resavam na neke meni prihvatljivije nacine. Verujem da ima onih koji mozda spore moj nacin rada ali jos uvek ne vidim zasto bih trebao da se zamislim oko mog posta. Ceo moj post je samo odgovor na Tvoju odu Intelu. Vidis, postoje i korisnici procesora koji se ne slazu sa Tvojim misljenjem i nikako ne mozes stavljati tacku. Eto, na kraju si istresao i svoj ego pominjuci kako Celeron 300Mhz dere Durona 650Mhz. Time si pojasnio svima sa kakvim arsenalom licnog ega raspolazes kada Te on moze dovesti do toga da tako nesto javno napises. Obzirom da niko ne spori apsolutnu vladavinu Intela u pominjanim generacijama, otisao si korak dalje, pravo u Zonu sumraka. Doduse, jos uvek mozes da pobrises taj deo, ja obecavam da cu i ja obrisati obu svoju poruku pa bar oni koji sutra posete nas forum nece videti to. Mi ostali cemo zaboraviti, onako drugarski
pozdrav
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 29.09.2004. u 13:25 - pre 239 meseci
Ne kazem da sam bio fin ali isto tako ni vi niste bili nista bolji!!!
Pretjerao sam kolko ste i vi.
Mozda ti ljepo pogledas svoju recenicu koju sam ti ja "podvukao"jos na pocetku.Nakon toga mozda rasmislis ko ce gledati sutra ovaj forum i zapitas se "mozda su mi malo prsti bili brzi od mozga".

A sto se tice moderatorskih mogucnosti. StORM48 je rekao da ne skrecemo vise sa teme i svaki sljedeci post koji skrene da ce biti brisan. Odmah nakon toga je on skrenuo sa teme i kada sam mu ja na to ukazao on je moju uputu jednostavno izbrisao. I vidis ti opet skreces sa teme a on nista :) Ljudi vidim da stvarno nemate granica, sto je stvarno lose i pomalo dosadno. Preporucio bi da gledate malo vise na to sta vi pisete i gdje grijesite a ne samo mi "obicni smrtnici" . Sto bi se u narodu reklo "Covjece imas previse problema da bi se tudzim pozabavio". Koliko god puta pokusavam da ovo sve fino okoncam ne ide. Ovde se jednostavno sve moze ocekivati.
Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 29.09.2004. u 15:59 - pre 239 meseci
Sve se svodi na argumente. Sve dok lično prozivaš ljude na forumu, to nije diskusija, već prepucavanje.

Zato molim sve da zaustavimo naklapanje na ovom mestu i da kažemo još nešto oko konkretne teme, ako je moguće - ako ne, sledi zaključavanje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 29.09.2004. u 23:02 - pre 239 meseci

Evo jos malo mi je ostalo .
Jos jedan predlog oko ploce (ciji se izbor smanjio na ove dole navedene) mada bih ja najverovatnije uzeo Abit IC7 (MOLIM VAS POMOC) a ostale komponente cu najverovatnije pazariti ,eventualno uz neku promenu na licu mesta(ako u datom momentu nema na lageru).
Imate potpunu slobodu da me ispravite ako ste misljenja da za neku komponentu postoji bolja zamena uz +/- 10 eura.

=============
Motherboards
Abit IC7
ASUS P4P800 deluxe
MSI 865PE Neo2-PFS
EPOX-4PCA3+
=============
Procesor
Intel P4 2.4c/800/1MB GHz BOX
=============
RAM
1GB DDR400 Corsair CL2.5
=============
Tower
Chieftec DG-01W (Dragon,300W,3x5.25,2+2x3.5)
=============
HDD
Western Digita 200 GB S-ATA 8MB
============
DVD+R
NEC 25100 DVD+/-8x Double Layer 8.5 GB
=============
Graficka kartica
MSI FX5200-TD128 128MB DDR TV-out DVI AGP 8X
=============


Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 30.09.2004. u 00:36 - pre 239 meseci
Što se ploče tiče, ABit mi zvuči sasvim OK, a kada je grafička u pitanju, tu ti ne mogu pomoći - pošto si se odlučio za nVidiu, a ja više preferiram ATI. Ostalo je prilično dobro u svojoj klasi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 02.10.2004. u 00:25 - pre 238 meseci
@StORM48
Ma ja nisam siguran za graficku ,sve mi jedno dali cu uzeti ATI ili nVIDIU ,koju bi mi ti karticu preporucio (koji model) do nekih 60-70 evra .
Dali su dobre one VIVO za prebacivanje video materijala sa VHS,TV ili kamere na komp.
I za kompresiju DVD to DIVX ili DVD5
aj cao


Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

ramzes
Srbija

Član broj: 31706
Poruke: 147
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 02.10.2004. u 01:06 - pre 238 meseci
Uzmi ATI R9200 ili R9250 i neces pogresiti!
A sto se tice VIVO mogucnosti, pa bolje onda uzmi zasebnu TV karticu tipa Pinnacle, samo nemoj MSI, drugar mi imao tu karticu i nikako nije bio zadovoljan njome!

poz!
Ako im ne možete objasniti... Zbunite ih!!!

 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 02.10.2004. u 03:43 - pre 238 meseci
@ramzes
Ja vec imam PCTV(Pinnacle) ali onu prvu verziju i nisam zadovoljan mogucnostima pri snimanjumaterijala.imam samo mpeg format od ponudjenih a u programu u kojem gledam i snimam (dobio sam uz karticu-Pinnacle PCTV Rave) se vidi da verovatno novije verzije TV karica imaju mogucnos snimanja u vise formata . ono nije los kvalitet snimljenog fajla ali je brate mnogo veliki . I primetio sam da mogi da snimim max 10-20 minuta materijala
jer mi program pukne (koristio sam razne drajvere ,probao svasta i nista) mada mislim da je krivaz za to ili ploca ili memorija ne znam nisam pametan

Sve u svemu ti mislis da nije dobra kombinacija ATI R9200 VIVO sta mi predlazes od kartica koji model .
Mogu da uzmem posebno graficku i tvkarticu ...al koje ?
neki predlog ....
Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 02.10.2004. u 12:14 - pre 238 meseci
@botboyan

Ti problemi važe samo za stare drajvere i softver, kakav si dobio uz karticu. Na internetu se mogu naći drajveri 5.11 (i noviji, ali ja sam više zadovoljan ovom verzijom), uz koje ide softver verzije 2.50. To je međugalaktički skok u odnosu na onaj stari krš. Veruj mi. Nova verzija omogućava bukvalno sve formate, u novou kvaliteta koji sam odrediš. Naravno, framerate koji ćeš postići zavisi od tvoje mašine (memorija, diskovi, procesor), ali u globalu, sve je bolje odrađeno, iako su sada u pitanju WDM drajveri, koji u startu traže blago snažniju mašinu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Agron Shujaku
IT support
Yu

Član broj: 31739
Poruke: 55
82.114.64.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 03.10.2004. u 09:01 - pre 238 meseci
Zdravo...
Da ti kazem nesto brate. Ako kupis ASUS P4C800 DELUXE i neku dobru graficku karticu (FX 5600-5900 ili vise) pripremi se za grejaca u kucu. Prosto 300W nece ti biti dovoljno.
Power supply treba da ti bude najjaci 450W ili 500 (ne znam jel ces naci 500w).
Ja imam ASUS P4C800 sa 2.8 proces with hyperthreading + graficna kartica FX5900 i radi ko lud, ali i greje.

da budes stvarno miran, je da ne kupis nista (kao sto je jedan drugi rekao isto)

Ali ja sam stvarno miran tim kompjuterom
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 04.10.2004. u 00:18 - pre 238 meseci
@StORM48
Evo upravo jurim nove drajvere za Pinacle,
al pravo da ti kazem koristio sam (ranije) i one koje sam dobio i neke novije koje sam skidao sa net-a i sve to uzalud ,jer nikako nisam mogo da namestim snimanje u nekom drugom formatu sem MPEG1 i miroXL .
Pa sam dosao do zakljuscka da nije do softvera vec moja kartica nema mogucnosti da snimi neki drugi format od gore pomenutih

al boze moj evo sad cu da se iscimam da nadjem ako je izaslo nesto novo pa cemo da probamo i to ... javicu ti

@Agron Shujaku

Dobro greje se mnogo a sta mislis za ovu ASUS P4C800 DELUXE
oceli ona da se greje mnogo ili ovu Abit IC7 ?
Barem cu zimus da ustedim na grejanju .
Gde stvarno da nadjem 500W i koliko to kosta ?
I jos ovo ma ima da ga kupim pa makar ...spavao kao za vreme bombardovanja

aj cao
Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

Agron Shujaku
IT support
Yu

Član broj: 31739
Poruke: 55
*.eumik.org



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 04.10.2004. u 09:09 - pre 238 meseci
Pa to ti je isto
...ja u stvari imam DELUXE ...deluxe ima support za SATA diskove (koje nisam kupio)
koji su malo brziji, a E-DELUXE podrzava neki hardwerski raid koji je za one ko rade montaze i takve zahtevne stvari (ili za servere)

a sto se tice 500VA mozda nema 500 ali siguran sam da mozes naci 400 ili 450....sto jace to bolje.

P.S. ti si barem spavao a ja sam 7 dana bio pod otvorenim nebom


pozdrav

Agron


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 05.10.2004. u 03:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 04.10.2004. u 11:20 - pre 238 meseci
Citat:
botboyan: @StORM48
Evo upravo jurim nove drajvere za Pinacle,

Ajd' sa srecom, ali ja mislim da se problem ne resava tako. Ja ubacim bilo koji karticu i gomilu codec-a, i kartica mi snima u koji god hocu format, moze sat da mi bude 1Gb, moze 300Mb... nebitno koja je kartica, moze koliko god meni odgovara... Ono, stvarno svugde na internetu pise ova kartica podrzava/ne podrzava MPEG4, ali mene uopste ne zanima, podrzavala, ne podrzavala, kod mene ima da podrzava!

I ja sam za ATI 9200.

Citat:
I jos ovo ma ima da ga kupim pa makar ...spavao kao za vreme bombardovanja

He, he, pa ja sam najbolje spavao za vreme bombardovanja... zamracim sobu, pustim muziku i spavam po 15 sati dnevno... tada bas nisam imao nikakvog pametnog posla, a nisam imao volje da ucim nesto novo, jer ako poginem dzaba sam ucio
Eeee, da mi je jos par nedelja takvih da se lepo naspavam, ovako uvece ne mogu da zaspim od razmisljanja da li sam uradio sve sto je tog dana bilo dogovoreno da se uradi, a ujutro se budim 3 sata ranije da bih razmisljao sta sve treba da se radi tog dana
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.bisinter.net.



+8 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 05.10.2004. u 01:17 - pre 238 meseci
@storm48 i @pctel....budite ljubazni razresite mi dilemu...gde god krenem stize me prica da su ATI graficke dobre ali da ne rade sa svim igrama,da stalno izlaze neki patchevi,da ce mi volan u MCRay biti okrenut naopako i slicno...sa nvidiom toga nema....jer to istina?
Naime,ogroman sam ljubitelj flight simulatora 2004...P4,amd 2000+,na gigabyte vax-a,256ddr-a kingston i asus gf4 mx440 magic 9180 sa 64ddr-a....e sad....znam da moram jos 256ddr i znam da je graficka slaba za to(mada sve ostalo OK)....presao bih na ATI ali ni jednu ne nadjoh bez problema....FS 2004 mi ovako radi odlicno dok ne ukljucim maglu ili oblake,tada ponekad trzne tako da sam uninstalirao igricu...resenje za to nadjoh u nekoj najboljoj KOJA SE VISE NE PROIZVODI???????Zaboravio sam tacnu oznaku mislim da je ti4200...kao ona ima taj pixel sharing za te magle i sl....prevrnuh BG bar za polovnom i nista....kako bre najbolja a ne proizvodi se???
Znaci konkretno interesuje me PRVO FS 2004 a ostalo kako bude....ima li ATI tako nesto ali neproblematicno?....mislim instaliras i ne vidis vise kao nvidia?
hvala

zaboravih....nemojte mi sad nabrajati neke za 200-300 eu...
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7578 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.