Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7565 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.cmu.carnet.hr



+1 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 05.10.2004. u 01:42 - pre 238 meseci
Ukoliko ne nađeš neku polovnu GF4 Ti gledaj na FX 5900XT ili možda čak 6800LE.
FX 5600 i 5200 su slabije od GF4Ti pa ih izbjegavaj.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 05.10.2004. u 02:19 - pre 238 meseci
@pctel
Tačno je to što kažeš, ali ne za Pinnacle koji on poseduje. To je nešto starija kartica uz koju idu prilično stari drajveri, koji su direktno ograničeni hardverom. Tek noviji (WDM) drajveri (poslednje dve godine se isporučuju uz kartice) omogućavaju prepoznavanje kompletnih CAPTURE mogućnosti Pinnacle kartica. Bez toga, nikakve instalacije kodeka i programa neće pomoći. A samo noviji softver je nemoguće instalirati, pošto radi samo sa WDM drajverima. Kada se ti drajveri instaliraju, kartica se bukvalno pretvara u sasvim drugu.

@dakiyu
Pošto mi je letenje hobi (i pravo i simulirano), mogu ti reći da FS2004 funkcionište fenomenalno. Štaviše, prikaz mi je daleko lepši, pogotovo kada uključim Antialiasing. Kada je u pitanju kompatibilnost, prosto ne mogu, a da ne prokomentarišem to kao samo jednu kampanju ljubitelja nVidije, kao i same nVidije, protiv ATI-ja. ATI nije firma od juče (ustvari daleko je starija od konkurencije) i kada projektuju kartice, projektuju ih da budu upotrebljive. Znači, kada neko u istoj rečenici pomene ATI i "nekompatibilnost", širi najobičnije dezinformacije (da ne upotrebim neku težu reč). Ako nekakvih nekompatibilnosti i ima, svode se na dosta starije igre, koje su danas potpuno inferiorne. Iako se ne igram nešto puno (mada bih voleo), najveći broj igara uspem da probam i nisam primetio probleme.

A o "problemima" sa preturenim volanom u CMR-u i čestim izlaskom nekakvih patcheva (?!)... šta reći, nego - Gluposti!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 05.10.2004. u 03:20 - pre 238 meseci
@StORM48
Citat:

A samo noviji softver je nemoguće instalirati, pošto radi samo sa WDM drajverima

Samo mi ovo odgovori ,nije mi bas jasno .
Znaci ja sa tim novim driverima (PCTV RAVE: Driver and Application Update for PCTV, PCTVRave and PCTVpro Version 5.5 od nekih 55MB) pretvaram moju staru PCTV karticu u neku noviju (PCTV Pro,Deluxe,itd) ili ona ostaje ista stim sto sada driveri izvlace iz nje maksimum ?

A sto se tice moje konfiguracije (vidi temu ) vec sam narucio komponente ili ako hocete konfiguraciju .
i to sledece
IC7
Intel P4 2.4c 800 GHz BOX (Northwood)
512x2=1GB DDR400 Kingstone - HyperX
Chieftec DG-01W
2x120GB sata WD
NEC ND-3500
ATI Radeon 9200 128 VIVO

Ovde su mi ljudi pricali da stavim hard-ove u raid a danas me jedan ortak napravio na budalu kad sam mu to reko (s`obzirom da se decko stvarno razume u te stvari) pa evo opet da vas pitam sta da radim (dali me je "iskreno"posavetovao?) .
I jos jedno pitanje dali uz kuciste dobijam neko napajanje i ventilatore ili to moram sam da ugradjujem ako je ovo drugo sta mi preporucujete za napajanje i hladjenje gore navedenih komponenti stim sto cu jos ugraditi i Skystar2 , 40 Gb hard ,modem ,dvdr pionir 105 ,teac cd .

molim vas odgovorite sad mi je najbitnije
-------kritika,predlog,zakljucak-------
bilo sta ...


P.S.
@Agron Shujaku
Citat:
P.S. ti si barem spavao a ja sam 7 dana bio pod otvorenim nebom

Sa ponosom vam ovo kazem spavao sam i ja na otvorenom nebu ili u zemunici svih(ne znam koliko dana) dok je trajalo to bombardovanje.Bio sam u vojsci (dobio produzetak od oko 130 dana) a mogo sam kao @pctel
Citat:
zamracim sobu, pustim muziku i spavam po 15 sati dnevno...


Al boze moj ... i to je zivot
Ufff uhvati me neka nostalgija ... ma samo mi vi odgovorite i to je to
pozdrav
Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 05.10.2004. u 11:27 - pre 238 meseci
Citat:
Ovde su mi ljudi pricali da stavim hard-ove u raid

U raid, naravno! Pretpostavljam da ti je vazna brzina, onda podesis striping mod, i to ne da radi nego leti, skoro duplo brze nego inace! U slucaju koriscenja striping moda malo je veci rizik od gubitka podataka nego inace, pa bi bilo dobro da redovno radis backup. E, sad, zavisi, ako radis sa nekim podacima od izuzetne vaznosti za opstanak covecanstva i planete, onda batali brzinu i podesi na mirroring, tu brzina ostaje ista ali se sigurnost visestruko povecava.

Za TV kartu nisam bas siguran mora li wdm drajver, verovatno je StORM48 u pravu, ali eto mozes za pocetak da probas samo DScaler + razne encoding codec-e, ipak verujem da moze!

za kuciste ne znam, pitaj prodavca gde kupujes, ovako deluje da ne dobijas jer nema oznake snage... izbegavaj napajanje od 300W, bila je skoro tema... ventilatora kupujes posebno, 5 komada ce biti sasvim dovoljno za sledece leto.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 06.10.2004. u 00:08 - pre 238 meseci
@botboyan
Ovo drugo je tačno - ostaje ista, samo što radi sa više mogućnosti i komfora i malo manjom brzinom odziva na komande, što i nije neki problem. Kanale menja sa pauzom od pola sekunde, a ne trenutno (kao pravi TV).

Što se tiče RAID-a... šta reći - ako znaš da ti je potreban, iskoristi, a ako nisi siguran da imaš potrebe za tim, razmisli još malo, pošto je RAID0 itekako nesigurniji od običnog sistema sa jednim diskom. Naravno, taj problem se prevazilazi redovnim Backup-om (što ti je napomenuo i PCTEL) ili korišćenjem nekog naprednijeg (čitaj: skupljeg) RAID moda, kao što je RAID5.

Ja glasam za RAID, pogotovo što tebi treba za Video materijal, za koji je RAID i najisplativiji, a tvog prijatelja "koji se razume" pitaj za argumente protiv RAID-a, pa presudi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 06.10.2004. u 01:56 - pre 238 meseci
Zdravo
@pctel

Citat:
zbegavaj napajanje od 300W


Reci zasto da izbegavam 300w .
Jer sam mislio da uzmem bas takvo.

@pctel
@StORM48
Posto kazete da u RAID-u mogu da izgubim podatke jer nije bas stabilan sta se tada desava sa diskom ,moze li on da se osteti jer nije problem ako izgubim neke podatke.
I sta je uzrok takvoj nesabilnosti RAID-a ?

Pozdrav

Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 06.10.2004. u 13:07 - pre 238 meseci
Citat:
Reci zasto da izbegavam 300w

Losa iskustva. Od 5 sam vratio 3.
Citat:
sta se tada desava sa diskom ,moze li on da se osteti

RAID ne moze da osteti diskove. Razlog za smanjenu sigurnost podataka je to sto diskovi moraju da budu potpuno ispravni i da rade sinhrono - po pola podataka ide na svaki. Ako jedan od diskova nesto zeza, skljoca, blokira, dobije bad sector-e ili nesto deseto sto hard ima obicaj da uradi, onda ti nista ne vredi od druge polovine podatka sa drugog diska. Ako je verovatnoca da HDD strada za godinu dana npr. 20%, onda je to u slucaju raid-a duplo, tj. 40%, pa da dodamo jos verovatnocu da se sam raid nesto zabrlja 10%, znaci sansa da pogubis podatke je tada 50%! Ovo ne treba shvatiti kao neku statistiku, jer sam lupio ovo za 20%, pa dosao do rezultata od 50%, a ostali neka procene sami.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

botboyan
mijalkovic bojan
Pirot

Član broj: 27933
Poruke: 40
195.252.107.*



Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 06.10.2004. u 23:45 - pre 238 meseci
@pctel
dobro onda cu kupiti od 350W ili jace sta mislis?
a dali cu dobiti uz moje kuciste napajanje od 300w i sta sa njim da radim da ga vratim ,prodam ili stavim na moj stari komp (P3 modifikovan=mali jaci) sa asus plocom A7V-E AMD Duron 1300 i neko krs kuciste

poz..
Ja sam AJVARISTA,doma imam tegle trista,kusam barem po tri dnevno,ljut il neljut sve mi jedno.
JER JAAAA,VOLIM GA LJUT
AJVAR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHEAA!
hvala...hvala...hvala... :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ? 07.10.2004. u 02:18 - pre 238 meseci
trazi da u kucistu bude napajanje 360W, sto bi komplikovao?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta od komponeti da kupim i mirno da spavam ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 7565 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.