Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TFT monitor uticaj na vid

elitemadzone.org :: TechZone :: Ergonomija :: TFT monitor uticaj na vid

[ Pregleda: 14398 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon TFT monitor uticaj na vid06.11.2004. u 22:57 - pre 236 meseci
Piatanje je jdenpstavno,da li usled dugotrajnog rada za monitorom moze da oslabi(trajno) vid.
Mene prvenstveno interesuje za TFT ,posto ga i sam koristim,ali nije zgoreg napomenuti i za CRT.
Ja za kompjuterom radim prosecno 2 sata dnevno(nekad 3) da li sam uopsanosti da mi se vid nedj boze osteti.
Sto se tice naslednog faktora,moja rodbina neko nosi a neko ne naocare a i ti koji nose poceli su tek od 35 pa navise.Moja keva tek sada u 50-oj godini nosi naocare,a pre toga je imala dobar vid(ovo je tipicna "staracka dalekovidost")
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.200.62.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid06.11.2004. u 23:09 - pre 236 meseci
Ako sedis 2 sata dnevno ispred TFT-a imas vece sanse da obolis od trovanja kriptonitom kojeg svercuje Elvis nego da ti se vid pokvari ...

Relax! (tm)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 00:03 - pre 236 meseci
U jeee ja zadnjih 5 godina sedim desetak sati dnevno ispred CRT-a, a vid mi i dalje savrshen...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

velkod
Veljko Davidovic
Beograd

Član broj: 13689
Poruke: 251
195.252.86.*



Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 00:06 - pre 236 meseci
Meni nije oslabio vid ni posle 5 godina gledanja u Belineu 15' 1024x768@60Hz tako da nemas sta da se brines. Inace prosek mi je 5-6 sati dnevno... :-)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 04:23 - pre 236 meseci
Vi što buljite u CRT ćete tek da primetite zašto to nije dobro... ;)

Od dva sata dnevno provedenih ispred TFT-a će oči da ti nastradaju isto koliko i od dva sata čitanja knjige.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.vdial.verat.net.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 11:15 - pre 236 meseci
Ja sam progledao, ali bukvalno sam ptpgledao kak osam sa stare, dobre, očuvane Daewoo 15-tice CRT prešao na novu TFt 17-ticu. Vidim jasno autobus koji je udaljen od mene 1,5 stanicu!!!

Najopasniji je zamor očiju. Odnsono, treba redovno praviti pauze od buljenja u monitor.
S druge stranem zdraviji m ije TFT, pošto na njemu odmaram oči dok na CRT-u plačem (te osvežavanje, te oštrina, ovo-ono)

Ovakvih tema ima mali milion na ES-u i Benchmark-u.
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Koljenovic
Koljenovic

Član broj: 9334
Poruke: 130



Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 11:33 - pre 236 meseci
Dok sam bio u osnovnoj skoli koristio sam CRT u prosjeku 5 sati dnevno i vid mi je bio savrsen. Kada sam se upisao u srednju, morao sam da ucim i citam dosta vise (5 sati) a posto sam boravio u internatu gdje je osvjetljenje slabo moj vid je poceo da slabi, za to vrijeme koristio sam samo LCD monitor oko 1/2 sata i isto toliko CRT dnevno, kada sam otisao ocnom zato sto mi je smetala zamucenost na daljinu, dioptrija -0.5, vec nekih 5 mjeseci nosim naocale. Znaci pustite CRT, TFT, knjige... nije razlog u tome, najveci razlog je naprezanje ociju, tj. svjetlost, nemojte nikada citati na slabom svjetlu i ukoliko primjetite da vas boli glava u dijelu sljepocnica i bole vas ocne supljine onda vam sigurno nedostaje svjetla.
Njutn laze! Lake padaju brze...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid07.11.2004. u 12:31 - pre 236 meseci
bilo koje visecasovno gledanje u istu tacku :-) smara oci
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid08.11.2004. u 00:01 - pre 236 meseci
Pravi uzrok problema sa vidom nastaje usled dugotrajnog i konstantnog fokusiranja ocnog sociva na istu ziznu daljinu-rastojanje do povrsine ekrana. Ne bitno da li je to CRT, TFT, ili knjiga...
Treba povremeno fokusirati nesto blize i nesto dalje od monitora. A ja to nisam uradio ni jednom :)
Ovo svakako koristi, u svakom slucaju ne moze da skodi :)
 
Odgovor na temu

Bleya2
Beograd

Član broj: 3206
Poruke: 107
*.pcds.ch.



+20 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid08.11.2004. u 01:27 - pre 236 meseci
Citat:
Treba povremeno fokusirati nesto blize i nesto dalje od monitora. A ja to nisam uradio ni jednom :)


ni ja . zato sad nosim naocare +0.5
Za dvadeset godina više ćete žaliti zbog onog što niste napravili nego zbog onog što
jeste.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: TFT monitor uticaj na vid09.11.2004. u 01:32 - pre 236 meseci
Citat:
zorg: Pravi uzrok problema sa vidom nastaje usled dugotrajnog i konstantnog fokusiranja ocnog sociva na istu ziznu daljinu-rastojanje do povrsine ekrana. Ne bitno da li je to CRT, TFT, ili knjiga...


Apsolutno tačno. Ako treba izabrati između dva zla (TFT ili CRT), treba izabrati TFT (CRT dolazi u obzir jedino u obliku najskupljih modela), ali problem ostaje zbog buljenja u površinu koja je previše blizu očima, što nikako nije zdravo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ergonomija :: TFT monitor uticaj na vid

[ Pregleda: 14398 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.