Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Scandisk, NTFS i problemi

[es] :: Windows desktop :: Scandisk, NTFS i problemi

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Scandisk, NTFS i problemi08.11.2004. u 18:01 - pre 237 meseci
Imam relativno svez windows, instalacija od mozda mesec dana.

Problme je sledeci: primetio sam da win ne skenira hard posle suludog restartovanja i blokiranja masine. Pokusam da ga nateram da skenira hard (samsung 80 giga, pata, ne znam tacan model), posto sedim na NTFSu lepo ga zakazem za sledeci restart. Posle restarta, dobijem scandisk koji mi kaze da ne moze da pristupi hardu (nesto tipa access is restricted, tako nesto (hard je formatiran na ovoj masini, sve regularno). Safe mode ne mogu da dignem, dok mi win radi normalno (samo mi je tu paranoja zbog neskeniranja), a repair sa win cda mi nadje jednu ili vise gresaka na hardu, ali ne znam da mu izvucem vise informacija, niti znam da li ih regulise. Eksperimenta radi, probao sam i PerfedtDisk, koji takodje ne moze da pristupi hardu (isto restricted, could not access, bla bla).

Voleo bih da mi neko pojasni kako da ovo resim bez reinstaliranja windowsa, i da mi objasni zasto mi komp inace radi normalno.
Moram da napomenem da ne pravim frku bezveze, na hardu mi stoje prilicno bitni podaci, a ne bih voleo da ostanem bez njih jer sve naizgled lepo radi.

Bilo bi sjajno kad bi neko znao sta se ovde desava :)

Fala Unapred
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi08.11.2004. u 23:14 - pre 237 meseci
Ako se komp suludo restartuje i blokira onda znaci da masina ne radi normalno nego nenormalno. Ako ne mozes da udjes u Safe Mode to je jos gore, mada mi nije jasno kako ne mozes da udjes u Safe Mode a da ti Winodws radi normalno u standardnom modu. Koristi dijagnosticki software za samsungove diskove koji se moze skinuti sa njihovog sajta i vidi da li ti je disk ispravan. ako nije reklamiraj ga a ako jeste ne postoji nacin da resis problem totalno bez da backup-ujes bitne podatke i reparticionises i reformatiras. Sve ostalo bi bilo budzenje i produzavanje agonije. Da nisi zaradio kakav virus?
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi08.11.2004. u 23:45 - pre 237 meseci
restartuje se kad treba, to jest kad ga ja zaglavim, nista neobicno. :))) nije to, hvala. nije meni frka sa hardom, nego ne razumem kako da nateram win da skenira isti. hvala enivejz, probacu jos da sacekam da vidim jel ima nekog resenja, ne mili mi se da sad formatiram spravu.
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi09.11.2004. u 13:36 - pre 237 meseci
elem, pri pokusaju skeniranja kaze mi sledece: "cannot open volume for direct access". o radosti bezgranicna. Upomoc!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi09.11.2004. u 23:07 - pre 237 meseci
Programi koji su namenjeni za Samsungove HDD-e su Hutil i Shdiag. Ja predlazem da skines i istestiras hard sa Hutil-om prvo. Nikad se ne zna. Hard ti se ponasa cudno. Mora da moze da se skenira HDD posle restarta a pre dizanja Windows-a. Ako ne moze onda to oznacava potencijalni problem bez obzira sto komp "dobro" radi. Opisi sta radis malo podrobnije. Probaj da zakazes scan iz komandne linije komandom chkdisk x: /f ili chkdsk x: /x.
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi10.11.2004. u 16:31 - pre 237 meseci
Hmm.. Jedini problem koji imam je taj sto xp kaze da ne moze da pristupi disku, inace sve radi kao i obicno. Sto se tice naizgled normalnog ponasanja: zato vas i pitam za pomoc, hvala. :))) Pokusacu sa programima, i javicu sta se zbiva
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi10.11.2004. u 16:37 - pre 237 meseci
Uf. Upravo sam isprobao Hutil, medjutim on ne moze da odradi autodetekciju (a nisam hteo da ga pustim da vrslja na golo), za smart opcije kaze da je program zakljucan, jako zanimljivo. Bez nekog daljeg dumanja, hvala svima na pomoci, ja odoh da formatiram hard i da se vratim na fat32. Nekako vise nemam poverenja u ovaj ntfs (nista drugo mi ne pada na pamet).
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi10.11.2004. u 21:35 - pre 236 meseci
Jaoj meni. Pa to je vracanje sa konja na magarca. Poslusaj me ako vec nisi formatirao u FAT32. Imas HDD koji spada u velike i za njega kao takvog je NTFS najbolje resenje. Windows XP i NTFS najbolje funkcionisu zajedno. Nema sta da nemas poverenja u NTFS kada se radi fajl sistemu koji je mnogo napredniji nego sto je to FAT32. Ja bih takodje sugerisao da skines Disk Manager 10 sa Samsungovog sajta i da preko njega pravis particije i formatiras. Ako se ponovo u NTFS-u bude ponasao na isti nacin kao pre, slobodno reklamiraj disk.
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi11.11.2004. u 19:24 - pre 236 meseci
Okej, probacu i to. Mislim, nemam ja neki problem sa ntfsom, samo sto mi se ovakve "nemoguce" stvari ne dopadaju, sve radi, a svi programi koji pokusaju da skeniraju hard kazu da ne mogu da mu pristupe. Tja, videcemo. idem po taj program. Hvala
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi11.11.2004. u 21:09 - pre 236 meseci
Resio sam problem. Znao sam da nije do malenog samsunga :)))

Slucajno sam nabasao na internetu, na diskeeperovom sajtu, na resenje ove zavrzlame. Znaci nije ni ntfs, ni windows, ni samsung, nego je zone alarm. On ima neku divotu od servisa, ili drajvera, ne znam sta je, i ta sprava mi onemogucava da skeniram hard (!). Zanimljivo mi je sto mi se ovo nije desavalo sa starom plocom i coppermineom, a sad zapelo. Dobro je pa sam istrajao. :)))
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi11.11.2004. u 22:41 - pre 236 meseci
Eto vidis. Znao sam da nesto softverski zeza ali nisam mogao da pretpostavim da je Zone Alarm. Promeni firewall. Moj trenutni favorit je Kerio Personal Firewall.
 
Odgovor na temu

mfritz
Obrad Kostadinovic
Zemun

Član broj: 39004
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Scandisk, NTFS i problemi13.11.2004. u 23:12 - pre 236 meseci
Nabavio sam Kerio, sve radi, sken radi, niko me ne dira (valjda :)) na netu. Sjajno
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Scandisk, NTFS i problemi

[ Pregleda: 2207 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.