Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pronalazenje telefona triang.

elitemadzone.org :: TechZone :: Pronalazenje telefona triang.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27094 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
*.cg.yu

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.16.07.2002. u 15:45 - pre 265 meseci
"U nekim zemljama razvijenog sveta, ukoliko mreza provali da se nalazis na baznoj stanici koja je u regionu tvoje kuce, i ako ti je provajder fiksne i mobilne telefonije isti, placas istu cenu bilo da telefoniras sa fiksnog ili mobilnog telefona. Ovo je samo glupi primer lociranja pozicije na osovu bazne stanice. Moje pitanje je da li je moguce pratiti korisnicki / IMEI broj geografski u mobtelovoj mrezi ?"

Evo prva takva zemlja je hrvatska :) Cuo sam da tamosnji provideri mobilne telefonije dozvoljavaju korisniku da sa odredjene lokacije telefonira kao po cijeni fixne telefonije ;)

Sto se tice lociranja, to je sigurno moguce, ali niko iz mobtela i bilo koje druge ne smije o tome da prica, jer to nije njegov posao. Evenutalno mogu da su malo u toku, ali to su radnici i sluzbe za koje i radnici u firmi ne znaju ko radi na tim poslovima :)

Vidim da se neko iz mobtela ukljucio u forume i cestitam na tom potezu. Ipak je [es leto] urodilo plodom :)
- necitak -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.16.07.2002. u 17:52 - pre 265 meseci
Evo, ja ti potvrdjujem da se telefon moze locirati u mobtelovoj mrezi (do izvesne mere - koja je meni bila dovoljna) - svakako, za ovo mora postojati neki vrlo opravdan razlog i veza ako nije podnesena krivicna prijava a lokacija telefona moze vredeti u sudskom postupku.

Kako se ova "usluga" zvanicnim putem trazi, to ne znam - u svakom slucaju koliko vidim nije ponudjena kao javna usluga.

Verovatno zavisi i od azurnosti MUP-a - pretpostavljam da Mobtel mora da pruzi svoje posebne usluge (a tu spada i lociranje, kao i prisluskivanje, itd..) ukoliko sudski i izvrsni organi to od njih zahtevaju.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vivicav
vojvodina

Član broj: 2199
Poruke: 593
*.telekom.yu

Sajt: www.mastonbi.co.rs


Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.23.07.2002. u 13:07 - pre 264 meseci
Citat:
Sale81:
"U nekim zemljama razvijenog sveta, ukoliko mreza provali da se nalazis na baznoj stanici koja je u regionu tvoje kuce, i ako ti je provajder fiksne i mobilne telefonije isti, placas istu cenu bilo da telefoniras sa fiksnog ili mobilnog telefona. Ovo je samo glupi primer lociranja pozicije na osovu bazne stanice. Moje pitanje je da li je moguce pratiti korisnicki / IMEI broj geografski u mobtelovoj mrezi ?"

Evo prva takva zemlja je hrvatska Cuo sam da tamosnji provideri mobilne telefonije dozvoljavaju korisniku da sa odredjene lokacije telefonira kao po cijeni fixne telefonije .


Ovo je tacno i usluga se zove HOME ZONE.Kad se nadjes u zoni svoje bazne stanice za koju je i vezana ova pogodnost, onda se na displeju pojavi i ikonica (obicno kucica) koja obavestava da se moze telefonirati po povlastenoj tarifi.

 
Odgovor na temu

Lesh5
Novi Sad

Član broj: 22553
Poruke: 95
*.metrohive.net

ICQ: 94592735


Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.14.03.2004. u 20:32 - pre 244 meseci
Znachi meni je nestao 3510i. Shta bih ja trebalo da radim da bih ga povratio? Da kontaktiram policiju ? imam IMEI...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.178.35.*



+17 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.15.03.2004. u 07:18 - pre 244 meseci
:) ... chim su ti ga zapalili ... palo je gashenje telefona ... vadjenje baterije ... :)
onda ide menjanje IMEI-a :) ... tako da sad neko ima tvoj telefon sa drugim IMEI ... i bash ako mu neko bide proveravao telefon i vidi taj IMEI na njemu
i onda uradi search :) ... mislim .. mozda i nadju :) ... tvoju karticu ce da
chekaju malo .. jedno mesec dana ... onda ce ako je dobar broj da je
dopune ... 200-500 din ako je postpaid ... i sachekaju malo .. i onda zavale ...
mada ih bacaju ... :) .. prvo preseku kljeshtima pa zapale :) ... bar bi ja tako
uradio :) ...
nabaci novu maskicu na taj 3510i :) ... 10e ? i punjach za 10e ... i
za 20e ima komplet koji proda nekom srecnom korisniku za .. hm... 50-60-70 :)

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.178.35.*



+17 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.15.03.2004. u 07:21 - pre 244 meseci
pominjete trazenje telefona :)
:))) ... i shta ti znachi informacija da je telefon negde
u bloku zgrada ???...
suzzavash istragu ???...
do sad je on vec u RS, BiH, NDH ... :)..

 
Odgovor na temu

ADRENALIN

Član broj: 17952
Poruke: 278
195.178.35.*



Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.17.03.2004. u 13:45 - pre 244 meseci
Dajte neke linkove za programe gde se kucaju te AT komande.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
195.250.117.*



+14 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.17.03.2004. u 16:13 - pre 244 meseci
Citat:
nemesis:
pominjete trazenje telefona :)
:))) ... i shta ti znachi informacija da je telefon negde
u bloku zgrada ???...


U autu imam sakriven telefon na mestu gde nikom nece pasti na pamet da ga trazi.

U slucaju kradje telefona, policija ce (nadam se da necu morati da proveravam) traziti telefon u bloku zgrada jer je uz telefon nestao i auto :)
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.17.03.2004. u 17:11 - pre 244 meseci
Probaj da koristis program Rocket 1.0 da saljes AT comande. NIsam jos testirao.
Sale_®
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.mobtel.co.yu

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.17.03.2004. u 19:20 - pre 244 meseci
Sad kad bi te at-komande iscitatli kad se pozove telefon, a ne preko serijskog, imali bi pun pogodak.

#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.eutelsat.net



+3 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.19.03.2004. u 10:22 - pre 244 meseci
Citat:
srdjandakic:

U autu imam sakriven telefon na mestu gde nikom nece pasti na pamet da ga trazi.

U slucaju kradje telefona, policija ce (nadam se da necu morati da proveravam) traziti telefon u bloku zgrada jer je uz telefon nestao i auto :)


To je i meni palo na pamet da uradim; kako si resio napajanje (posto tel ne sme non-stop da bude na njemu jer ce da rikne baterija)?

 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
195.250.117.*



+14 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.19.03.2004. u 10:22 - pre 244 meseci
Citat:
stargatenow:
U autu imam sakriven telefon na mestu gde nikom nece pasti na pamet da ga trazi.

To je i meni palo na pamet da uradim; kako si resio napajanje (posto tel ne sme non-stop da bude na njemu jer ce da rikne baterija)?


Nisam resio napajanje :-/ Srecom baterija je nova pa drzi 7-8 dana.

To je bilo "sam svoj majstor" ideja za zastitu, pada mi na pamet da stavim prekidac kojim bi ukljucivao punjenje sa upaljaca; ili da bude bez baterije nonstop na 12V, ali se bojim za akumulator. Nisam bas strucan za elektroniku tako da ce u svakom slucaju auto-elektricar znati kako to da izvede kad nadjem vremena da odem...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.21.07.2005. u 08:39 - pre 228 meseci
Citat:
stargatenow: To je i meni palo na pamet da uradim; kako si resio napajanje (posto tel ne sme non-stop da bude na njemu jer ce da rikne baterija)?


A da odete na sajt http://www.certus.co.yu/ i da lepo platite profesionalcima :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.197.*



+69 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.21.07.2005. u 18:44 - pre 228 meseci
jel cuo neko ikada za Ortak lokator uslugu koju pruza MTS? verovatno nije ,ali posaljesh pozivnicu ako taj odgovori ,onda mozesh da ga locirash imash cak i mapu ,inace daju se samo ulice ali ne i tacni brojevi ,ipak nije losha stvar.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Pronalazenje telefona triang.21.07.2005. u 21:32 - pre 228 meseci
Ja sam cuo da se telefon moze naci i kad se promeni IMEI,posto koliko sam ja cuo(ne garantujem) uvek ostaje pravi IMEI u telefonu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pronalazenje telefona triang.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27094 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.