Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel video neko nekad duhove

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel video neko nekad duhove
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19609 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.041net.co.yu.



+2 Profil

icon Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 14:47 - pre 232 meseci
ako se od pamtiveka prica da duhovi postoje niko nije mogao da ih izmisli sigurno ih je neko video a ako ih je video onda zivot posle smrti sigurno postoji sto bi se onda neko plasio da umre?

e sad jel ima neko da je bio kod onih abrakadabra baba da prizove svoju mrtvu tetku i video je, i ako je dokazano da je to prevara kako neki ljudi to sve vide?

ps.

i kako se prizivaju duhovi ocu i ja da ih vidim ;)?
 
0

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 14:54 - pre 232 meseci
imam ja par slika gde se vide "DUHOVI" tvrde da je istina ako ti treba daj mail poslacu ti ih
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 15:29 - pre 232 meseci
Odakle ti ove relacije???
Od pamtiveka se prica da duhovi postoje => niko nije mogao da ih izmisli
Ako ih je video => zivot posle smrti sigurno postoji

Sta god se pricalo i od kad god to bilo ne mora znaciti da je to tacno.
Problem je sto ljudi previse veruju u ono sto vide (ili "vide", objasnjenje sledi).
Ono sto covek vidi ne mora obavezno biti isto sto i zaista postoji. Oci "hvataju" svetlost i beleze je ali mozak je taj koji tumaci podatke a on ne mora to da uradi precizno (i ne radi). Dodatno, stvari koje se desavaju u drugim delovima mozga odredjuju na koji nacin on tumaci ono sto oci beleze. Pojednostavljeno receno mozak ima mogucnost da presretne signal od trenutka kada stigne kroz ocni nerv pa do trenutka kada mi postanemo svesni slike (moze uticati, pre, u toku i posle obrade signala - zapravo radi sva tri). Tako, covek moze videti bilo sta bez obzira da li to oci beleze ili ne (ako zamisljas nesto dok zmuris to manje ili vise kvalitetno i vidis). Ima to i svojih prednosti kao sto je filtriranje podataka i koriscenje samo onih koji su u tom trenutku bitni (i drugih).
Citat:
Valerij Zajcev: e sad jel ima neko da je bio kod onih abrakadabra baba da prizove svoju mrtvu tetku i video je, i ako je dokazano da je to prevara kako neki ljudi to sve vide?

Cak i da je dokazano, stvar je u tome sto ljudima cesto odgovara da vide nesto i onda to i vide (vezano sa objasnjenejm iznad). Zbog velike zelje a potpomognut uveravanjem "abrakadabra babe" i onih koji su ranije "videli" mozak uspe da izgenerise sliku. Neka vrsta budnog polusanjanja.

Zaista bi bilo dobro da neko opise kako to obicno prizivaju duhove. Nisam imao prilike da vidim to a bas me interesuje.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 15:59 - pre 232 meseci
Pa, mislim da duh po definiciji nije stvorenje materijalne prirode, vec nesto liseno svakog oblika materije, pa se kao takvo ne moze ni videti. Duh bi, naucno gledano, trebalo da bude pojava talasne prirode, cista energija bez materije. E, sad, ne znam, da li bi mogao da se sastoji od fotona, tj. mogu li fotoni da miruju ili obavezno jure brzinom 300.000 km/s?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 16:08 - pre 232 meseci
Obavezno jure. Uostalom to bi bila besmislica jer ako se foton (hipoteticki) nalazi na tom mestu gde je duh ti to ne bi video jer nesto vidis kada se foton od toga odbije i dospe u tvoje oko.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 17:54 - pre 232 meseci
Dobro, znaci definitivno je nevidljiv, tako da, dok sad vi sedite i kucate oko vas su mozda hiljade duhova
BUUUUUUUU........
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

shadowgirl
treci vavilon

Član broj: 30464
Poruke: 43
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 251215251
Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 20:16 - pre 232 meseci
ma ja ih vidjam svaki dan... ne znam samo da li oni mene vide...:)
be everything, fear nothing...
 
0

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.ptt.yu.



+727 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 20:31 - pre 232 meseci
Citat:
Obavezno jure. Uostalom to bi bila besmislica jer ako se foton (hipoteticki) nalazi na tom mestu gde je duh ti to ne bi video jer nesto vidis kada se foton od toga odbije i dospe u tvoje oko.


Nisi uzeo u obzir da drugi foton može da udari u duha i skrene svoju putanju tako da bi ipak mogao da ga vidiš (nešto kao sablasna interferencija). Ovo se verovatno dešava veoma retko, jer se duhovi ne viđaju baš svaki dan :-)
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 20:38 - pre 232 meseci
letos smo pitali jednu babu koja zivi tik uz groblje u maltene napustenom selu, da li ju je strah... odgovorila je:"A jeste li vi culi da je vampir ili duh naudio nekom"?
mislim, mnogi *eru kako su ih videli, a u svakom slucaju, niko nema fizickih posledica od tog susreta... s toga, ne znam zasto se ljudi uopste tangiraju oko toga...
 
0

Duck_
Darko Jovanović
Sremska Kamenica

Član broj: 43509
Poruke: 67
*.telekom.yu.

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 22:07 - pre 232 meseci
Citat:
Valerij Zajcev: ako ih je video onda zivot posle smrti sigurno postoji sto bi se onda neko plasio da umre?

Prema indijskoj filozofiji čak iako postoji život posle smrti ipak imaš razlog da se plašiš umiranja.
Evo ukratko ću objasniti neke koncepte indijske filozofije:

- postoji sedam nivoa (dimenzija) postojanja ili sedam nivoa svesti:

- prvi nivo je telo. najkraće traje. traje samo koliko traje "ovozemaljski život" (tj. ono što mi zovome život).

- koliko se sećam drugi nivo je eterski.

- drugi nivo je astralni. otprilike nivo želja i osećanja.

- drugi nivo je mentalni. otprilike, nivo misli.

- peti, šesti i sedmi snivo su nirvanički nivoi koji se dostižu nakon mnogo reinkarnacija.
ova tri nivoa su međusobno prožeta. to je isto ono što hrišćani zovu "sveto trojstvo".
Opažate li sličnost:
"tri nivoa uma koja su međusobno prožeta" kod indijaca i
"tri boga koja su u stvari jedan bog" kod hrišćana.

- ono što preživljava kroz sve ove nivoe nazivaju "atman".

- indijci veruju da atman prolazi kroz mnoge cikluse inkarnacije

- u svakom ciklusu inkarnacije atman postaje "sve potpuniji" prikupljanjem tela(slojeve) sledećim redosledom: najpre mentalno pa zatim astralno pa etersko pa fizičko. trenutak formiranja fizičkog tela je začeće deteta.

-nakon smrti fizičkog tela (ono što mi zovemo "smrt") atman ostaje bez fizičkog tela pa jedno vreme živi u eterskom svetu. dalje ostaje bez eterskog tela pa nastavlja da živi u astralnom svetu što traje još duže. zatim ostavlja i astralno telo da nastavlja da živi u mentalnoj dimenziji (jož duže).

-nakon "smrti" sva četiri tela, atman započinje novi ciklus reinkarnacije i tako iznova iznova i iznova sve dok ne dostigne nirvanu (satori) tj. dok se ne sjedini sa gornja tri nirvanička nivoa.

- sve ovo od jedne fizičke smrti pa do ponovnog rađanja traje jako dugo. indijci veruju da atman prolazi kroz sve ovo kako bi se jednog trenutka oslobodio iluzija o ovdašnjem životu (i uopšte postojanju nečega) i dostigao nirvanu (ili satori) tj. postao deo ništavila.

- taj put razbijanja te iluzije je prema indijcima jako mučan. najpre se treba osloboditi svih materijalnih želja koji naš um vezuju za ovaj materijalni svet. veruju da nakon smrti fizičkog tela naše telo nastavlja da živi u astralnom gde i dalje ima sve želje i strahove ali nema telo kojim bi moglo da ih zadovolji. oni zato veruju da je život u astralnoj dimenziji veoma mučan. otprilike to je slično kao kada bi bio jako gladan a da je oko tebe mnogo hrane a ti da nemaš ruke kojima bi tu hranu uzeo i da nemaš usta u koju bi tu hranu stavio. drugim rečima pravi pakao.
Eto to je jedna varijanta zašto bi život nakon smrti bio dovoljno užasan da imaš razloga da se plašiš umiranja.


Citat:
pctel: Pa, mislim da duh po definiciji nije stvorenje materijalne prirode, vec nesto liseno svakog oblika materije, pa se kao takvo ne moze ni videti. Duh bi, naucno gledano, trebalo da bude pojava talasne prirode, cista energija bez materije. E, sad, ne znam, da li bi mogao da se sastoji od fotona, tj. mogu li fotoni da miruju ili obavezno jure brzinom 300.000 km/s?

Evo tumačenja (prema indijskoj filozofiji) šta je to što vide ljudi koji kažu da su videli duha:
prema indijskoj filozofiji, do fizička smrti dolazi kada etersko telo odluči da napusti fizičko. znači fizičko telo polako vene i stari a u samm trenutku smrti etersko telo ga napušta i fizičko telo ostaje obična beživotna masa. dalje etersko telo nastavlja neko vreme da živi u eterskoj dimenziji itd....
u svemu ovome je nemoguće videti etersko telo osim ako ne dođe do nekih anomalija.
Na primer, u slučaju nasilne smrti (pogibije) kada etersko telo nije bilo spremno da napusti fizičko dešava se da eterski omotač (koji je nešto na prelazu između fizičkog i eterskog tela) ostane neko vreme u fizičkoj dimenziji.

Taj eterski omotač nazivaju "eterski dvojnik" i to je šablon za fizičko telo.. A samu pojavu kada se eterski dvojnik nađe u fizičkom svetu bez fizičkog tela nazivaju "eterski fantom".
Prema indijskoj filozofiji ljudi koji kažu da su videli duha su videli "eterskog fantoma".

Po njihovom verovanju eterski fantom izgleda isto kao naše fizičko telo samo što emituje neku jako slabu (sivu) svetlost, tako da po danu ili u osvetljanoj prostoriji i ne možeš da ga vidiš.
Znači eterskog fantoma (tj. duha) možeš da vidiš samo u mraku.

Oni veruju da je eterski fantom izuzetno retka anomalija i da se zadržava vrlo kratko. Na primer, ako neko pogine danas postoji mogućnost da njegovog eterskog fantoma vidite u roku od svega dan ili dva.


Za ostale paranormalne pojave (slične duhovima) kao što su vukodlaci, vampiri, prikaze sl. indijska filozofija takođe ima tumačenje koje se uklapa u sve ovo ali o tome neću sada jer sam se umorio od pisanja.


p. s.
Ako ima zainteresovanih mogu napisati svoje mišljenje o indijskoj filozofiji i religijama koje su bazirani na istoj (hinduizam, budizam a verovatno i hrišćanstvo)
 
0

Srđan Krstić
Srđan Krstić
Princeton, NJ

Srđan Krstić
Član broj: 7526
Poruke: 416
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: srkiboy@elitesecurity.org
ICQ: 193836365
Sajt: www.princeton.edu/~skrsti..


Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove22.02.2005. u 22:23 - pre 232 meseci
Citat:
- postoji sedam nivoa (dimenzija) postojanja ili sedam nivoa svesti:

- prvi nivo je telo. najkraće traje. traje samo koliko traje "ovozemaljski život" (tj. ono što mi zovome život).

- koliko se sećam drugi nivo je eterski.

- drugi nivo je astralni. otprilike nivo želja i osećanja.

- drugi nivo je mentalni. otprilike, nivo misli.

- peti, šesti i sedmi snivo su nirvanički nivoi koji se dostižu nakon mnogo reinkarnacija.

Hmmmmm, ko je pomenuo ISO/OSI layer-e ? :):):)

I HAD A NIGHTMARE
IT ALL STARTED NORMAL
10101010
10110011
THEN ALL OF A SUDDEN
1100102
GAAAAH
_____________________________
www.princeton.edu/~skrstic
www.niwifi.co.sr
 
0

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove23.02.2005. u 08:24 - pre 232 meseci
Citat:
Hmmmmm, ko je pomenuo ISO/OSI layer-e ?

 
0

sojba

Član broj: 70750
Poruke: 2
213.244.212.*



Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove19.10.2005. u 22:06 - pre 224 meseci
a kako oni izgledaju !
 
0

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 16:41 - pre 224 meseci
Holivudski duhovi prolaze kroz zidove i nestaju po svojoj volji. Dakle, oni prolaze kroz materiju.Kad bi stvarno postojali gravitacija bi ih sabila u Zemljin centar, jako visokih temperatura gde sve sagoreva.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 17:43 - pre 224 meseci
Gravitacija bi ih privukla samo ako imaju masu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
@Duck_ - interesantno

ja bih pisao jos nesto, ali me mrzi :).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

Holocen
Beograd

Član broj: 70141
Poruke: 138
*.rcub.bg.ac.yu.



+40 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 19:02 - pre 224 meseci
Pa sta ako nemaju masu? Kako onda lebde?Ipak ovo spada u domen psihologije...
 
0

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 21:00 - pre 224 meseci
E svaka cast za temu!!!

Ako neko ima neku knjigu ili tekst o tome neka javi, mene mnogo intresuje ta tema, i mnogo se plasim od toga. Ali sta cu, cudna je ta radoznalost!!!

Jedan pop mi je pricao da ako verujes da duhovi postoje, sigurno ce ti se pruziti prilika da imas bliski susret sa njim (ja se nadam da necu)!!!

Poz
 
0

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 21:58 - pre 224 meseci
Citat:
Acika: Jedan pop mi je pricao da ako verujes da duhovi postoje, sigurno ce ti se pruziti prilika da imas bliski susret sa njim (ja se nadam da necu)!!!

ja sam onda siguran da necu
 
0

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Jel video neko nekad duhove20.10.2005. u 22:22 - pre 224 meseci
dajte ljudi kakvi duhovi?!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel video neko nekad duhove
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19609 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.