Citat:
mr. ako:
...
Pazi to je delom demagogija, ali sigurno da je nasledjeno stanje katastrofalno i da tu ni najpostenija Vlada ne moze da stvar popravi za 192 dana - a Vuciceva sigurno to nije.

Ali da je drzava urnisana, opljackana, izneto 50 milijardi (Miodrag Zec), da je privreda unistena, katastrofalna privatizacija, zemljiste prodavano narko bosevima -- sve to ne mozes, a da ne stavis u kompletnu sliku pri zakljucivanju ko je je kriv zasto nema para.

Da li je kriv samo ovaj sto te pljacka 192 dana tj. dve godine ili koliko vec, ili >i< onaj sto te je jasio, pljackao i razgrabio za poslenjih deceniju i vise?

Opet ona mantra, malo ublažena, nema standardnih divljenja drugu Vođi, ali opet mantra "oni pre" ...
192 dana nije uopošte malo, to je 13% njegovog mandata.
Za vreme izbora
- Vučić je obećao gašenje viška agencija i smanjenje administracije, seču propisa.
Zatim je zaposlio Radulovića da pokrene reforme. Radulović je za početak tražio popis imovine javnih preduzeća, popis službenih vozila, investicija, sistematizacije radnih mesta ... potom je blokirao nekoliko rasipnih agencija i pokrenuo gašenje desetak agencija.Tražio je i smanjenje poreza i doprinosa na plate, ukidanje doprinosa za zdravstvo i niz drugih mera. Potpm je u javnost plasiran novi ugovor o radu pod njegovim imenom i čim su se sindikati pobunili protiv utpuštanja u administraciji, Vučić je apatično stao u zaštitu jadnih, malih Radnika i blokirao Radulovića. Uštede od gašenja agencija i otpuštanja viška administracije se kreću oko 1.5-2.5 milijarde evra. Da nije blokirao Radulovića, do sada je trebalo biti zatvoreno nekih 10-20 bespotrebnih agencija i verovatno bi bila otpuštena prva tranša radnika na jaslama
- Vučić je takođe obećao seču propisa i taksi za privredu, preduzetnik ali i stanovništvo.
Od silnih obećanja, maltene nije urađeno ništa. Jedino ministarstvo koje je poradilo nešto na tome, jeste Verbićevo ministarstvo prostvete, koje je drastično saseklo količinu izveštaja i konačno prihvatilo praksu da im škole mogu slati i izveštaje u elektronskoj formi.
- Vučić je obećao i da neće dirati penzije.
Čak je to ponovio i u februaru ove godine. Doduše, pretpostavljam da ste zaboravili i to kako je Vučić hrabro branio izgladnele penzionere od bivšeg ministra Lazara Krstića. Samo da vas podsetim to je bilo davne 2014. i to 12.07.2014, dakle pre čak 117 dana.
Citat:
Vučić: 12.07.2014Lazar Krstić zna da ćemo nastaviti sa reformama. Nije pitanje moje političke sudbine šta će sutra reći penzioneri ako im smanjim primanjem, već je pitanje da li je to ostvarivo. Ja nisam bio u stanju da to sprovedem.
- Vučić je paćenički objasnio penzionerima da im se penzije smanjuju zbog budućnosti njihove dece.
Nekako je ispustio da će dobar deo sredstava dobijenih na taj način biti prebačene direktno na račune političkih stranki, radi poboljšanja finansijskog stanja političara.
- Vučićevi su obećavali i smanjenje službenih vozila.
Usred pritiska poverenika za informacije, zaštitnika građana i bivšeg ministra Radulovića, objavljen je spisak od 50,000 vozila. Vučić je tu hrabro skočio lupio šakom i na rasprodaju je poslato stotinjak rashodovanih ihavarisanih jugića i kečeva. Baš je smanjio rasipanje novca. Vučić je hrabro zabranio i da svako koristi službena vozila, pa opet imamo Vulina sa rotacijama i Dačićevu suprugu u službenom vozilu.
- ... ima toga dosta
Dakle, dosta toga je moglo biti urađeno za 192 dana, ali je većina toga podrazumevala seče po državnoj administraciji, što naravno utiče na smanjenje glasova. Doduše, nikad mi nije bilo jasno, zašto u ovakvim situacijama političari nikad ne računaju na glasove ostatka Srbijekoje mogu da dobiju zbog rešavanja problema i skidanja gomile neradnika sa njihove grbače.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"