Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na gas...

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22798 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.254.EUnet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Grejanje na gas...29.06.2005. u 12:21 - pre 228 meseci
Interesuje me koliko se ljudi greje ovako, koliko im je potrebno kubika gasa mesecno ili sezonski za njihovu kvadraturu, da li je toplotno izolovana kuca-stan...

Naravno i koju temperaturu postizete?

Interesuju me konkretne cifre, posto se mnogi hvale, meni za sada apsurdnom cifrom, kao npr da za kucu od 150m2 treba 3000din mesecno, itd...

Kakva su vasa iskustva, i koliko ste platili prikljucak, i kotao, itd...
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 12:35 - pre 228 meseci
Ja imam kucu od cca 120 kvadrata,i u januaru sam platio grejanje 3500 din,a temperatura je najcesce 21.5-22.5 stepeni, a kada keva je kuci 20.0-21.0 stepeni, ove godine sam uradio izolaciju i fasadu pa cu videti koliko ce se smanjiti potrosnja. Oko cene kotla cu javiti,moja marka je JUNKERS i nisam imao nikakvih problema sa njim, jedino sto me nervira je zvuk kada se pune radijatori, ali on me cesto podseti (kada se upali u 5 ujutru) da trebam da prestanem da igram igrice i da treba da idem da spavam!
EDIT: u januaru sam platio 6.532 dinara za celu kucu, a ono 3500 za gornji sprat.
[Ovu poruku je menjao markolazarevic dana 29.06.2005. u 13:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao markolazarevic dana 29.06.2005. u 15:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.253.eunet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 13:15 - pre 228 meseci
Citat:
markolazarevic: ...jedino sto me nervira je zvuk kada se pune radijatori, ali on me cesto podseti (kada se upali u 5 ujutru) da trebam da prestanem da igram igrice i da treba da idem da spavam!


Znači kod Vas noću ne radi grejanje uopšte ili stavite na 18 ili nešto slično?
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 13:17 - pre 228 meseci
ja sam se grejao na butan-propan flase i ispraznio dzepove na to, uzas!

plan je bio: kroz naselje prolazi gasovod, znaci za 2-3 god ce da stigne i do kuca, izdrzacu toliko.

ali brate, koristio sam po dve flase cije punjenje je 2500din i traju jedva 7dana!

zasto ovo pricam, pa ljudi su me ubjedjivali da je to odlicno, jeftino i sl. Znaci ne vjerujem vise nikom dok to sam ne vidim licno, sa moja dva oka!!
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 14:02 - pre 228 meseci
Citat:
dd_dd: Znači kod Vas noću ne radi grejanje uopšte ili stavite na 18 ili nešto slično?

pa ja imam termostat koji ima dve mogucnosti da odrzava "nizu" i "visu"; "niza" je obicno preko noci, a "visa" preko dana,a kod mene se "visa" pali u 5h...
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 14:09 - pre 228 meseci
kotao sam platio 990 evra,za januar je potroseno 474 kubika...da li si razumeo ovo za termostat?
 
Odgovor na temu

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.196.eunet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 15:18 - pre 228 meseci
Citat:
markolazarevic: kotao sam platio 990 evra,za januar je potroseno 474 kubika...da li si razumeo ovo za termostat?



Da, imas termostat i to je to, kao sto je i na TA pecima, odvrnes temperaturu i to je to.Tako imam i ja.
Ima da se kupi sa tajmerom, tj ima sat, pa moze da se podesi da automatski recimo od 14:00 do 00:00 bude 22C a od 00:00 do 14:00 20C, nisam siguran ali mozda moze i jos jedan intervan, sam termostat bez ugradnje je nekih 30tak eur.




 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 15:37 - pre 228 meseci
Kod mene mozes podesis ne kao interval nego za svaki sat npr. da li ces da od 14-15h bude "visa" ili "niza" temperatura,na mom termostetu se moze podesiti plan grejanja za sledecih 7 dana...Sad ne znam kolika je tvoja kuca,da li ce biti dovoljan ovaj kotao koji ja imam ili ces morati neki "jaci"...?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 15:58 - pre 228 meseci
Moja iskustva.
Kuca 120m2 - racun za janurar 4500din, sa tim sto je u toku januara grejanje cesto radilo 24h na dan, tj. i nocu u punoj temperaturi. Inace imam protocni bojler pa i vodu grejem na gas. Temperatura 21-21c. Nocu 18-19.

 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 19:09 - pre 228 meseci
Ti verovatno imas bolju izolaciju od mene,zar ne?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 20:05 - pre 228 meseci
Da, zaboravih da kazem da je kuca montazna.
 
Odgovor na temu

cyberm

Član broj: 37993
Poruke: 146
*.uis.kg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.06.2005. u 20:57 - pre 228 meseci
Evo odgovora za kucu od 250 kvm:
Kompletno grejanje, bez prikljucka, je izaslo 4.000 evra. Uveo sam prosle godine, kad nije bilo PDV-a, a ta oprema je bila oslobodjena poreza (SCG). Sada bi bilo malo vise, jer se porez obavezno placa.
U toku sezone, od oktobra pa do maja (ove godine je bilo bas hladno), mesecno placam 120 evra grejanje i toplu vodu za tri kupatila. Grejanje radi od 6 do 23 radnim danom, a od 6 do 24 petkom i vikendom.
Takodje, podeseno je da se ukljuci grejanje,ako temperatura padne ispod 16 stepeni nocu, a cak se i to desavalo kad su bili mrazevi.
Kuca je zidana od cigala (za sada) bez izolacije i sa roletnama. Ovo naglasavam, jer mi je projektant rekao da su one kutije za roletne veliki rasipnici toplote.
 
Odgovor na temu

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.96.eunet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Re: Grejanje na gas...30.06.2005. u 09:35 - pre 228 meseci
Citat:
cyberm: ...sa roletnama. Ovo naglasavam, jer mi je projektant rekao da su one kutije za roletne veliki rasipnici toplote.


Ne razumem, koju vrstu roletni imas, meni je napolju kutija za roletnu.Verovatno imas one novije sto idu sa prozorom, i spolja se ne vidi kutija?
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas...30.06.2005. u 23:59 - pre 228 meseci
Za pocetak da kazem da sam odusevljen ljudima da u ove sitne sate na temperaturi od 30c razmisljaju o grejanju.

Sto se tice teme, treba da se prvo razmotre cinjenice (filozofski nema sta).
Grejem se na plin dugi niz godina. To je ince najbolji vid grejanja, neka prica ko sta hoce. Investicija se isplati kroz nekoliko godina.
Medjutim postoji drugi problem. Kolika je iskoristenos i kako smanjiti racun.

Treba da se zna da postoje mnogi faktori koji uticu na grejanje u stanu a pogotovo u kuci. Bitna je koliko ima 'rebara' u svakoj prostoriji, kakvi su prozori i roletne zbog dihtovanja, raspored prostorija i pozicija kuce, spoljna i unutrasnja izolacija. Bitno je i kakva je zima.

Imam kucu u kojoj se greje 70-80m2. 2003/2004 je koristen kotao star 20godina sa kojim je potroseno nesto preko 2000 kubika. U jesen 2004 je kupljen protocni bojler bez sanitarne vode BIASI cija je cela prica kostala skoro 700evra. Stari bojler je bio star i postojala je opasnost da procuri u sezoni grejanja sto ne bi bilo dobro. Za novi su navodno tvrdili da ima 20-30% bolju iskoristenos. Medjutim sa novim sam potrosio ove zime skoro 2800 kubika. Ispostavilo se da je januar i februar bar po potrosnji bio hladniji od prosle godine. (zakacicu sliku sa evidencijom koju imam). Doduse ne bi to bio problem, zima hladnija pa sta da se radi, nego me brine sta je sa boljom iskoristenoscu novog bojlera u odnsu na sari kotao?

Ne vredi mi da placem, i mislim da ci polako poceti da realizujem planove oko reparacije prozora i njihovog dihtovanja kao i resavanje ulaznih vrata koja takodje ne dihtuju dobro. Veliki plan je i oblaganje stiradurom cele kuce, ali prvo cu videti da resim manje (jeftinije) stvari.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Med
Srbija

Član broj: 27255
Poruke: 91
82.117.201.*



Profil

icon Re: Grejanje na gas...17.10.2006. u 16:49 - pre 212 meseci
mislim da se tema aktualizuje kako se priblizavaju hladniji dani...
zivimo u kuci grejanoj gasom (imamo ugradjen vailant gasni kotao).
vidim pre neki dan kod drugara da je ugradio n aradijatore: termostatske glave sa ugradjenim senzorom.
ako mogu da kazem firmu, ajde neka: danfoss. to ga je po radijatoru kostalo 1500 dinara.e sad, on zivi u kuci koja
se greje daljinski, mislim, iz toplane.
ima li efekta i kakvog iste te ventile ugradjivati u kucu.
temperatura mi se regulise putem termostata koji se nalazi u centralnoj prostoriji kuce.

hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

supers_yu

Član broj: 118960
Poruke: 13
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Grejanje na gas...20.12.2006. u 19:42 - pre 210 meseci
Ja za grejanje stana od 46m2 u Beogradu , koristim ELPANEL grejanje koje radi na struju.
Grejanje sam ugradio u oktobru ove godine. Instalirana snaga grejanja je 3.8KW za ceo stan , Zgrada je stara
gradnja , nema termoizolaciju ali ima zidove debljine 36 cm. Otvori su stari i prilicno lose dihtuju u odnosu na
novije aluminijumske ili PVC otvore. Ugradnja grejanja je kostala oko 35000 din sa montazom , a montaza je trajala manje od 2 sata. Imam dvotarifno brojilo bez limitatora , i potrosnja za septembar mi je bila u KW oko 500Kw , sa grejanjem potrosnja mi je porasla na 900 KW za poslednjih mesec dana. Dakle grejanje je potrosilo oko 400KW za mesec dana odnosno dnevno je trosilo oko 13.3 Kw sto znaci da je ukupno radilo manje od 4 sata dnevno.
na nizim temperaturma koje ce biti u januaru ocekujem da ce i potrosnja biti nesto veca ali po svim proracunima nema sanse da udjem u crveno jer i na najnizim temperaturma ne moze da radi preko 6 sati na dan. Da imam centralno grejanje
placao bih ga kroz infostan nekih 1800 din mesecno i naravno svaku noc bi mi ga gasili pa bi morao pomalo da dogrevam.
Na ovaj nacin za 6 meseci grejne sezone ocekujem da cu potrositi oko 20.000 din dok bi centralno kroz infostan placao svih 12 meseci po 1800 sto iznosi 21.600 uz iskljucenja preko noci , obavezno dogrevanje u kasnim satima koje bi takodje kostalo nesto.
Temperaturu regulisem sa 3 termostata i u dnevnom boravku uvek drzim oko 21 stepen i to nikada ne menjam dok u spavacoj sobi koja se koristi samo za spavanje smanjujem temperaturu povremeno jer nemam potrebu da tamo stalno bude 20 stepeni
Dakle kostao je jeftinije od bilo kakvih prikljucaka na toplanu , gas i slicno koji predstavljaju prave investicije a u eksploataciji ima odlicne rezultate i ekonomicniji je od drugih vrsta grejanja. Osim toga ne zauzima prostor po stanu jer su paneli rasporedjeni u donjoj zoni zida u vidu lajsne po obimu prostorije siroke svega 3cm i visine 9 cm. Prostorije su zagrejane ravnomerno po celoj zapremini prostorije. Sve u svemu svima mogu da preporucim isto.
 
Odgovor na temu

darecdjo

Član broj: 118877
Poruke: 50
*.beobug.com.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas...22.12.2006. u 15:15 - pre 210 meseci
Da li neko ima svezije informacije o ceni grejanja na gas (naravno orijentaciono) tj. da popuni sledeci obrazac:

Datum ugradnje:
Ukupna cena ugradnje (sa prikljucenjem, materijalom i radom):
Termoizolacija (da ili ne):
Kvadratura koja se greje:
Dodatni uredjaji (sporet, bojler...):
Visina mesecnog racuna u zimskom periodu - grejna sezona (sa prosecnim brojem sati grejanja dnevno i prosecnom t):
Visina mesecnog racuna u ostalom periodu (sa prosecnim brojem sati grejanja dnevno i prosecnom t):
Ostalo:


Posto planiram da ugradim grejanje na gas bilo kakve informacije bi mi bile od velike pomoci.

Hvala !!!
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Grejanje na gas...29.12.2006. u 20:07 - pre 209 meseci
-2004. godine
-oko 2000 evra
--da
45
-ne (imam uređaj/kotao koji trenutno greje tehničku vodu, tj. vodu za tuširanje, tako da mi bojler nje potreban)
-od ove godine sa poskupljenjem iznosi oko 2.500 din. Grejanje mi je uključeno od 05h - do 23h, prosečna temperatura je 22 stepena
-500 - 600 dinara je bilo prošle godine u letnjem periodu


Ja sam prezadovoljan, i toplo bi ti preporučio. :)


Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Grejanje na gas...10.02.2007. u 19:33 - pre 208 meseci
//mali offtopic za ove koji se razumeju u centralno grejanje

Interesuje me termostati za centralno grejanje. Koliko kosta zadovoljstvo da u svakoj sobi mogu da podesim temp i vremenski interval zasebno?
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

vlados
Vlado S.
PG

Član broj: 7786
Poruke: 71
89.188.32.*



Profil

icon Re: Grejanje na gas...11.02.2007. u 20:16 - pre 208 meseci
Citat:
Djomloun: //mali offtopic za ove koji se razumeju u centralno grejanje

Interesuje me termostati za centralno grejanje. Koliko kosta zadovoljstvo da u svakoj sobi mogu da podesim temp i vremenski interval zasebno?


Otvori novu temu opisi tvoj sisitem grijanja (budi sto precizniji) i mislim da ce se naci neko ko ti moze pomoci da izaberes potrebnu opremu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22798 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.