Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skidanje blokade "kineskih" skutera

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 695296 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkaric
nenad karic
beograd

Član broj: 78966
Poruke: 3
89.216.125.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera22.03.2008. u 23:03 - pre 195 meseci
Citat:
nibleri: pa kad smo ga kupili bio je ograničen na nekih 45 km/h do prvog servisa kada mu je serviser skinuo neki šaraf sa karburatora
koji je postavljen kao garancija da se motor neće spržiti odma na startu

tako nam je rekao serviser a vjerovatno ima još neka od blokada jer znam da može i brže da ide ali meni je to sasvim dovoljno

opet se pitam: zašto ljudi hoće da od fiće prave formulu??????????




necu ja da "od fice pravim formulu" nego jednostavno ovako sa blokadom uopste ne ide , a 45km/h je stvarno premalo ! i troši kao fap testirao sam ka 4,5 L na 100km sto je mnogo mnogo je . Da ne troši toliko zbog te blokade ????
 
Odgovor na temu

nkaric
nenad karic
beograd

Član broj: 78966
Poruke: 3
89.216.125.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera22.03.2008. u 23:07 - pre 195 meseci
a da i da pitam jel znas koji je to šraf na karburatoru da ga i ja odvrnem ? pa cu kad budem isao na servis da ga zavrnem , izluđuje me s***** sa 45km/h
 
Odgovor na temu

ZIGI_RS
Ds

Član broj: 168807
Poruke: 7
79.101.190.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.03.2008. u 00:38 - pre 195 meseci
Citat:
nkaric: necu ja da "od fice pravim formulu" nego jednostavno ovako sa blokadom uopste ne ide , a 45km/h je stvarno premalo ! i troši kao fap testirao sam ka 4,5 L na 100km sto je mnogo mnogo je . Da ne troši toliko zbog te blokade ????


To sto ti trosi toliko je najverovatnije zbog nenastelovanog karburatora!
http://bux.to/?r=zigi_rs Registrujte se preko mene da zaradimo zajedno!
 
Odgovor na temu

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
*.PPPoE-3478.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.03.2008. u 08:59 - pre 195 meseci
Citat:
nkaric: necu ja da "od fice pravim formulu" nego jednostavno ovako sa blokadom uopste ne ide , a 45km/h je stvarno premalo ! i troši kao fap testirao sam ka 4,5 L na 100km sto je mnogo mnogo je . Da ne troši toliko zbog te blokade ????




čini mi se da je meni prvi servis bio na 500 km i mislim da se radi tih 500 km ne vrijedi zezati s motorom


ne znam koji je šaraf a najbolje ti je da se obratiš serviseru za potrošnju

mislim da je kod mene potrošnja do 3 litra na 100 km
 
Odgovor na temu

Tarlaja
Vojno lice

Član broj: 168346
Poruke: 16
79.101.200.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.03.2008. u 15:27 - pre 195 meseci
Pozdrav svima moj Sprint Falcon trosi oko 2.2l na 100km a ide oko 75 km/h
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.03.2008. u 13:41 - pre 195 meseci
Citat:
Tarlaja: Pozdrav svima moj Sprint Falcon trosi oko 2.2l na 100km a ide oko 75 km/h :D


Cuo sam da jedan ide 120km/h.. ccccc
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Tarlaja
Vojno lice

Član broj: 168346
Poruke: 16
79.101.200.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.03.2008. u 20:12 - pre 195 meseci
Posle 3 meseca cekanja konacno stigla sajla za gas i kad sam video sta sve moram da skinem da je zamenim poludeh xexexexe.
Montirana sajla masina jako lepo radi ja zadovoljan sa Falconom i cekam malo toplijih dana POZDRAV svima.
 
Odgovor na temu

voodoopetko
student
nis

Član broj: 179173
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera21.04.2008. u 01:31 - pre 194 meseci
imam sprint max i hocu da ugradim kit od 80ccm
ako moze neko da mi posalje pm gde to da uradim ili da kupim?
Sprint_Max ako mozes da me uputis?
 
Odgovor na temu

voodoopetko
student
nis

Član broj: 179173
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera21.04.2008. u 01:35 - pre 194 meseci
Sprint-user ako mozes da me uputis gde si kupio kit koliko si platio i sl... i sta si dobio, posalji mi na pm poruku... hvala
 
Odgovor na temu

blacky021
Novi Sad

Član broj: 180407
Poruke: 3
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera04.05.2008. u 21:57 - pre 194 meseci
Pozz svima ovde,nov sam u ovome,pa bih hteo da podelim moje iskustvo o skidanju blokade sa svima ovde.
Imao sam piaggio free-kupio na carini u NS-u za bednih 300 eura,nije izgledao bog zna sta ali za te pare...
Imao je blokadu na varijatoru i nije mogao preko 45km/h sem niz Frusku goru.
Naravno da sam je skinuo i uz malo sminke i nove farbe je super izgledao a isao 75 po ravnom sa mojih 80 kg a sa jos nekim 70 opusteno.
E sad-rekao sam imao posto sam se lepo uparkirao u postanski peugeot pick-up koji me neverovatno ali istinito nije primetio...
Naravucenije: obe slomljene ruke(jedan otvireni prelom),iscasen kuk,kljucna kost,slomljena ceona kost,pribuseno stopalo-u sustini gomila gipsa i 18 savova na celu-a sve to zbog kocnica koje su preslabe za te brzine.
Moja licna preporuka vam je da nebudzite skutere da idu vise od 60km/h,to je vise nego dovoljno za konstukciju samog motocikla.
 
Odgovor na temu

milancuprija
Milan Nikolic
Cuprija

Član broj: 180634
Poruke: 3
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera07.05.2008. u 10:34 - pre 194 meseci
Citao sam sta ste pisali na ovu temu.

Imam Sprint Fili skuter od 50 kubika 4t presao sam 1400km, na njemu nema one roze zice kod akumulatora koja se vidi na onim linkovima, otvarao sam i varimat
i onaj prsten koji se skida (na istom linku) kod sprint filija je mnogo duzi i po njemu kliza unutrasnji kaisnik, tako da ne moze da se skine.
Skidao sam i ceo auspuh, da vidim da li ce da ide bolje, i opet nista. Ide oko 50km/h sa mojih 80kg.
Sraf na karburatoru za stelovanje smese koji se spominje sa desne strane, kod mene nema. Ima jedan sraf sa leve strane. Njega sam okretao jedan krug i u jednu i u drugu stranu
svecica je imala uvek istu boju, i nista standardno ide 50 km/h. Pomerao sam i iglicu za nivo goriva, (iglica je imala 3 zareza) tu je mozda bila neka promena ali toliko mala da ne znam da li je uticaj vetra ili mozda uticaj nivoa goriva. Merio sam one rolnice (ima ih sest komada) i jedna je teska 8.44 grama (merio sam u apoteci).

Pricao sam jednim majstorom pre nego sto sam ovo sve uradio i on kaze da treba da se buse dizne karburatora, ali da ne busi moje nego da kupim od njega drugu novu, ali mu jos nisu stigle vec 2 meseca.

Ako ima neko sprint fili i uradio je nesto da on ide bolje neka pise.
Mika
 
Odgovor na temu

m.genije
Milos Brkic
Sombor

Član broj: 180825
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera09.05.2008. u 12:42 - pre 194 meseci
Jako smešno. Postoje rajberi za dizne i lepo proširiš na meru koju god hoćeš. Moj ti je savet da kupiš kit od 70 cc ,sve ostalo je uzaludno ,ovde sam čuo svakakvih gluposti jako smešnih. Ima i većih kit od 90cc ali ga nisam našao kod nas .Da i glavu obavezno da uzmeš jer ima veće ventile ,sve košta oko 145e. http://www.millennium-motor.com/70ccm%20KIT.html eto ti adresa pa vidi.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera09.05.2008. u 13:22 - pre 194 meseci
@m.genije

Jel si ti ugradio ovaj Kit od 70ccm? Koliko si dobio na snazi, na konacnoj brzini i na potrosnji? Lepo je ono sto pise na sajtu ali ono je reklama a ja hocu info iz prve ruke :) pozzz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Mokus
Becej

Član broj: 148119
Poruke: 27
91.102.226.*

ICQ: 258002116


Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera10.05.2008. u 12:59 - pre 194 meseci
Stole evoti iz prve ruke info za KIT i to ne 70 ccm nego 72 ccm .Treba racunati, i na sajtu nije dobro napisano E ovako za KIT od 72 ccm netreba glava dase kupi toje bacanje para nego za 90 ccm tu reba zbog protoka.Meni sa 72 ccm 50% bolje ubrzava i 10% na brzini i kaosto je piso onaj mali netreba tu veca brzina dosaje zbog konstrukcije
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera13.05.2008. u 15:05 - pre 194 meseci
Citat:
Mokus: Stole evoti iz prve ruke info za KIT i to ne 70 ccm nego 72 ccm .Treba racunati, i na sajtu nije dobro napisano E ovako za KIT od 72 ccm netreba glava dase kupi toje bacanje para nego za 90 ccm tu reba zbog protoka.Meni sa 72 ccm 50% bolje ubrzava i 10% na brzini i kaosto je piso onaj mali netreba tu veca brzina dosaje zbog konstrukcije


Znaci ti si to sve odradio ali bez glave? Mislis da nije potrebno? Reci mi koliko te je sve to kostalo? Pozz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

mehanizamm
Vranje

Član broj: 82537
Poruke: 88
212.62.44.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera15.05.2008. u 21:03 - pre 194 meseci
jel neko vozio SPRINT HYBRID??

http://www.sprintscooters.com/Hybrid.html

koja je cena??
koji jos model ima takav izgled??
 
Odgovor na temu

powermad
nezapolsen
Srbija

Član broj: 172299
Poruke: 19
*.beobug.com.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera18.05.2008. u 21:05 - pre 194 meseci
Juce sam probao da skinem blokadu komsiji na jonway 50. I nije ista kao na moj sprintmax. Decko se mnogo kaje sto je kupio taj a ne max. Jbga, da smo znali na vreme, svi bi znali sta da kupe. Ovako kad potrosis novac, mozes samo da se kajes. Njegov skut jedva ide na uzbrdice 25 km, dok ga ja presisam sa 45. I kada ga vidim takvog, setim se mog skuta dok mu nisam skinuo blokadu, i bas mi ga je zao. Ne znam kako da mu pomognem. I na ravno se vuce jedva 45. Jbga. Ja sam na mom jos neke gluposti cackao i mislim da sam izvukao maksimum. Mada, sada me pecka ovo sa ugradnjom od 70 kubika... Zvuci mi lepo. Ali kada bih nasao od 80, bez razmisljanja bi ga ugradio.
hereza
 
Odgovor na temu

srdjanjov
srdjan jovandaric

Član broj: 127464
Poruke: 2
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.05.2008. u 07:46 - pre 193 meseci
"powermad" daj da konacno razjasnimo sta se sve skida ili steluje na sprit max-u moj nece preko 50km/h i uz to trosi ko tenk.Dosta toga sam procitao na ovu temu ali niko konkretno ne kaze "uradi to ito " i ne postavi sliku.Vecinom se pominje varijator i prstenovi sto sam skontao gde se nalazi, ali niko da objasni za te rolnice.Ako si skinuo blokadu RECI BRATE KAKO I GDE SE NALAZI TA BLOKADA!!!!
 
Odgovor na temu

bbanda
Bane Banda
NBGD

Član broj: 145310
Poruke: 55
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.05.2008. u 12:21 - pre 193 meseci
Ljudi, nemojte da se ljutite, ja sam moj skuter rastavio i sastavio u sastavne delove, blokade nema i nisam mogao u majku da se okrenem da ga nateram da ide preko 50 na sat. Ajd da kazem 55 km/h...
Zato sam i prodao kineski otpadak.
Bez ljutnje, al to je takav skuter. Prvo cetvorotaktni je motor - mnogo manje obrtaja ima nego 2t a zapremina ista kao neki 2t pa se pitamo zasto i kako 2t idu po 30km/h cak brze od max-a???
Nema blokadu ni u auspuhu, ni na varijatoru, probao sam 5 setova rolnica da menjam, pregledao komplet struju... Ne moze brze i gotovo! Takav vam je kakav vam je i to je to.
Ja sad mogu da postavim novi nick i da vas lozim : E ljudi , imam max-a , ne znam sta je sa vasima al moj ide 70 ko iz sale... Ali lagao bih vas kao sto vas bilo ko drugi lozi kad kaze da ide brze. Onda mu laze km sat ako on ne laze.
Kazem jos jednom bez ljutnje i uvrede, imao sam sivo crvenog, lep na oko opasno, al lenj i spor do zla boga.
Pozdrav svima i sigurna voznja!
Bane
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.05.2008. u 13:06 - pre 193 meseci
E zato ja kupio Sprint Phantom (isti motor je i u Sprint Exactly), 2-taktaš, nema blokada, ide ko munja...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 695296 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.