Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skidanje blokade "kineskih" skutera

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 691933 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan-sprint max
Stefan Jacimovic
Nis

Član broj: 165537
Poruke: 20
*.59.eunet.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.06.2008. u 01:21 - pre 191 meseci
Saleoo1 veruj mi da sam ja na mom MAX-u skinuo blokadu i sa kineskim 2t sam se trkao i video da od 15km/h pa do 60km/h ubrzavaju isto.A tih 65km/h mozda ide kada postoji mali nagib.A 70km/h nisam pominjao.A ona blokada kod stublinu mora da postoji na max-u.Ja sam moj kupio jula 2007.g i licno sam ja skinuo tu blokadu.Bas sam se danas vozio sa drugara koji ima spanca valjda marka "reju" i ide 60km/h ali sporo ubrzava tako da kada on ide sam a ja vozim jos jednog drugara opet sam brzi od njega a priblizne smo tezine ja i drug koji ima spanski skuter.ps i ja sam iz Nisa.
Kit nemoj da stavljas zato sto moze da se desi do pucanja klipnjace pa je cena dupla.Bolje vozi ovako kako ide kad vec nema ko da ti skine tu blokadu.
Stefan-Sprint MAX
 
Odgovor na temu

CyberGastarbaiter
Kako kad

Član broj: 11465
Poruke: 124
*.203-62.cust.bluewin.ch.



+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.06.2008. u 01:34 - pre 191 meseci
Evo rešenja za sve brzinske probleme. Jedino problem može biti cena.

http://www.protoxide.it/protossido_motoetc.htm
 
Odgovor na temu

zeljko nikolic

Član broj: 181665
Poruke: 16
79.101.208.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.06.2008. u 20:57 - pre 191 meseci
Gde mogu da kupim nisac za kofet posto ja na MAX-u onaj mali a meni trba sa FYLLI-ja. Recite mi kakva su iskustva sa kitom od 80 ccm da li je sigurno i dugotrajno
 
Odgovor na temu

Stefan-sprint max
Stefan Jacimovic
Nis

Član broj: 165537
Poruke: 20
*.124.eunet.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera24.06.2008. u 00:53 - pre 191 meseci
Taj nosac kofera i ja trazim.Ako neko nadje neka javi kolika je cena zato sto kofer mogu da uzmem od drugara za dzabe.On je to skinuo zali se da mnogo zvecka.
A kit nije sigurno dugotrajno.Kitom skracujes sgurno duplo vek trajanja motora a mozda i vise.Kada bi stavljao kit onda moras da stavis jacu radilicu,bocni lageri a to je vrlo skupo.Kit stavljaju ovi kvalitetniji skuteri (italijanski) mada njima to i ne treba.Znam to iz iskustva zato sto sam vozio Gileru runner 50 iz 2001g a ide kao metak.Ja sam je vozio 80km/h a nije bio "pun" gas.
Stefan-Sprint MAX
 
Odgovor na temu

m.genije
Milos Brkic
Sombor

Član broj: 180825
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera24.06.2008. u 20:55 - pre 191 meseci
Veću glupost nisam odavno čuo da staviš jaču radilicu ama jel znaš ti šta je radilica . Svaki kit je pravljen za određeni tip motora tako da na motor od 50ccm ne možeš naravno da staviš radilicu od fapa i klip od fiće . Po 1000 put jedino rešenje je kit ,kakve crne blokade ti motori se jedva vuku daš gas i onda za jedno 5 min ideš 45kmh . Nasluša se ovde svačega , skineš gumu sa reducira digneš iglicu motor poleti ,daj te ljudi dosta bre gluposti .Ja imam sprint max i promenio sam brdo delova da bi normalno išao počevši od kita naraku od 90ccm(http://www.naraku.com.tw/index....jpg&galerie=12&pos=12) do glave sa većim ventilima ,pa druga bregasta i karburator od 25 mm i naravno auspuh . E pa vi lepo sračunajte dal se isplati .Moj savet ne kupujte 4t motore ispod 125ccm osim ako nisu na poklon .
 
Odgovor na temu

Stefan-sprint max
Stefan Jacimovic
Nis

Član broj: 165537
Poruke: 20
*.75.eunet.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera25.06.2008. u 01:18 - pre 191 meseci
m.genije ako nisi znao da ti kazem:
Za italijanske skutere postoji sportska radilica koja je skuplja od obicne za oko 50e za gilerine modele od 50ccm.O blokadi necu vise da ponavljam.JA SAM SKINUO BLOKADU NA MAX-u.Ako si iz nisa mozemo da se kladimo u skuter da postoji blokada na max-u.Barem je na mom postojala a kupio sam ga jula 2007g.Tvoj je max mozda iz 2006 ili stariji pa nemas tu blokadu.Kada menjas stublinu pogledaj na onu staru stublinu gde ono crevo iz karburatora naleze na stublinu.E bas gde je otvor gde klip uvlaci gorivo tu moras da imas jedan okrugao lim koji je izbusen na sredini.Taj okrugao lim skines i to je blokada.Ja stvarno nemaam nameru nikoga da lazem.I ja sam slusao svakakve gluposti da skinem prsten,iglica na karburatoru.Sve su to prazne price.Jedino ovo deluje.Ako ti je ovaj kit menjao neki majstor pitaj njega da li je to postojalo a moralo bi da ima zato sto je i moj skut. isao 45km/h sa tom blokadom.A ako si vec namontirao kit javi kako ide skut.
Stefan-Sprint MAX
 
Odgovor na temu

Saleoo1
Nis

Član broj: 82888
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera25.06.2008. u 14:11 - pre 191 meseci
Zeljko:sto se tice nosaca ja sam ga napavio preko druga,doneo mi je iz bugarske ima on tamo neke ortake pa su mi zavrsili cena je 25 eura.Mislim da nije problem da nabavi jos kao vam treba,a da posalje brzom postom evo kako izgleda moj drzac.



a evo i neke slike sa neta da vidite bolje


e sada ajde da raspravimo oko te famozne blokad eja sam slikao pa izvolite komentarisite




kao sto vidite nigde nema tog lima inace moj skuter je kupljeu u Motoru u Nisu u Dusanovoj ulici,generalni uvoznik je valjda Machtehnics.Kupljen je jula 2007 godine.

[Ovu poruku je menjao Saleoo1 dana 25.06.2008. u 15:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-1.sezampro.yu.



+37 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera25.06.2008. u 18:43 - pre 191 meseci
zna li neko nesto o skidanju blokade na ovom skuteru...Benzhou YY btq-10 http://www.easybizchina.com/se.../Sell_Scooter_JY_50QT_10_.html
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan-sprint max
Stefan Jacimovic
Nis

Član broj: 165537
Poruke: 20
212.200.185.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.06.2008. u 01:05 - pre 191 meseci
Saleoo1 bas gde ja zaokruzeno crvenom linijom tu je trebao da postoji taj lim tj gde je onaj mali otvor za gorivo ispod one crne plastike.Na tvoj skut. ta blokada ne postoji vidim sa slike.I ja sam kupio u nisu skuter i bas u dusanovoj ulici jula 2007.g. i ta blokada je postojala na mom skuteru.Stvarno ne znam sta da ti kazem.Sada sam nacisto zbunjen.A taj lim sam ja bacio negde.Ako ga nadjem slikacu ga.
Da li samo nosac kosta 25e ili i nosac i kofer? Ako kosta samo nosac 25e onda mislim da je to malo skuplje.
Stefan-Sprint MAX
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.06.2008. u 08:34 - pre 191 meseci
Kofera, baš dobrih ima u prodavnici Quinqy (valjda sam dobro napisao) motora u Bgd, ja skoro kupio, sa nosačem i svim zavrtnjima i limčićima za pričvršćenje je 3600 dinara.
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.06.2008. u 14:28 - pre 191 meseci
Izgleda da se ovde radi o više različitih skutera sa istim imenom. I ja sam nedavno kupio Falcona (WANGYE WY50QT-7A) 2-taktnog sa 3,2kW motorom 49ccm,(82.000din-nov) ima disk kočnicu i nazad i napred, ima 2 fara, lepa nova prednja maska, žmigavci sa belim staklom i žutom sijalicom, model 2008, na instrument tabli ima i obrtomer (beli sportski instrumenti) i nema nikakve blokade, težak je 97kg po papirima. Stariji model od prošle godine ima blokade i drukčiju prednju masku. Samnom (95kg) prosto poleće i dogura po satu do 75km/h a čini mi se da sat još i malo laže, tj. manje pokazuje od realnog jer već skoro da nemogu da gledam od strujanja vazduha bez kacige. Koji je to onda falcon o kome se ovde raspravlja? 4-taktni jesu sporiji i slabiji ali baš toliko??? Mislim da je 2-t motor bolji izbor jer gotovo da nema održavanja osim čišćenja filtera za vazduh (sunđer) i promene ulja u zadnjem točku.
Mene zanima dali neko zna za neki naš ili bilo koji sajt na kome se može naći za Falcona servisna dokumentacija, električna šema... Hteo bih da znam sve tehničke detalje o njemu.
 
Odgovor na temu

pobesnelipostar
zemun

Član broj: 45137
Poruke: 198
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+37 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera26.06.2008. u 21:54 - pre 191 meseci
gde si kupio Falcona? Moj skuter je isti,s tom razlikom sto na retrovizorima ima i migavce...ali mu je ime Eagle Wings YIYING 50qt-10.....ima li neko sediste na prodaju ili gde mogu da nadjem,ovo moje je puklo....sela dva dvotonca i ode sve u p...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 11:16 - pre 191 meseci
Posle mukotrpne potrage i predomišljanja konačno sam kupio Falcona u Somboru u "MOTO-D" prodavnici koja je ujedno i servis, čovek me je ubeđivao da je dobio neku slučajnu extra seriju koja nije bila namenjena za naše tržište i zakon, pa samim tim ni blokade nisu ugrađene u fabrici i garantuje mi da je 3,2kW motor i da zagarantovano ide 75km/h. To me je prelomilo iako mu je cena bila viša nego u drugim prodavnicama u Somboru i Novom Sadu. Lomio sam se između njega (82.000din) i takozvanog Sprint Phantoma,(76.000d) u suštini su potpuno isti na prvi pogled s tim što je crni Phantom izgledao fenomenalno ali nazad ima doboš kočnicu, blokade na motoru i snagu od 2,7kW a isto 2-taktni,ista mašina kao jaje jajetu,iste plastike samo različito našminkane. Ipak sam prelomio na Falcona zbog karakteristika, a šminka može i posle lakše nego "turpija".
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 13:21 - pre 191 meseci
Super si uradio, ja imam baš takvog crnog Phantoma i veoma sam zadovoljan, na žalost, kad sam ja kupovao skuter tog Falcona nije bilo.
Zadnji disk strašno mnogo znači, videćeš.

Srećno i lepo da se voziš!
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 14:10 - pre 191 meseci
Hvala na lepim željama, takođe. Veruj mi da sam i dalje ljubomoran na izgled Phantoma, iako je gotovo isti kao Falcon, lepši je neuporedivo. Šteta što sad nemam pri sebi fotografije mog Falcona ali uslikaću ga iz svih uglova pa da može da se uporedi. Još jedna glupost koju moram da napomenem, tamo gde kod Phantoma stoji prekidač za paljenje svetala kod Falcona je prekidač za gašenje motora a svetla stalno rade. ne znam samo čemu taj glupi prekidač kad već postoji kontakt bravica. Zato i tražim servisnu dokumentaciju jer hoću da eliminišem taj prekidač i umesto njega da stavim prekidač za svetla ali neću da mesarim po instalaciji već hoću da pronađem eventualno taj šteker i spojim ga na prekidač. Ima ih nekoliko slobodnih pa ne znam koji je za šta. Drugo, hoću da ugradim zvučni alarm upozorenja kad se upali žmigavac jer mi se često desi da vozim sa nepotrtebno upaljenim žmigavcom,jednostavno, ostala je navika od auta da se sam ugasi posle ispravljanja volana što ovde naravno ne funkcioniše a kontrolne lampice se jedva naziru po sunčanom danu.
I još samo pitanje: kako ide Phantom? Jesi skinuo blokade? kako je išao pre a kako posle skidanja? Jako me zanima, ako bez blokada ide isto kao Falcon onda je to pun pogodak!
Veliki pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 14:26 - pre 191 meseci
E stvarno sam zbunjen..koliko više imena ili naziva postoji za faktički isti skuter? Falcon, Phantom, Wings...i ja imam žmigavce u retrovizorima ali nisu u funkciji jer nema žica ni sijalica. A što se sedišta tiče, pa nije valda tako uništen da ni dvokomponentni lepak nemože da ga spase?
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 14:34 - pre 191 meseci
Phantom, kako mi rekoše, nema blokade?

Ako nešto znaš o tome, napiši, sad si me baš zaintrigirao

A za pištalicu na žmigavcima...nađeš-kupiš neku na 12V, pa povežeš + preko dve diode kojima zalemiš katode na tu žicu od + pištalice, a anode dioda spojiš na levi i desni + žmigavca i stvar fercera
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 14:53 - pre 191 meseci
Pa koliko sam ja uspeo da saznam dok sam se raspitivao i razgledao pre kupovine, uglavnom svi skuteri sa 50ccm za naše tržište imaju neku ili više blokada. Jedna od njih je prsten na varijatoru koji stoji između ploča i ne dozvoljava da se ploče više približe i time dignu kaiš na veći prečnik, što naravno utiče na ukupan stepen prenosa i krajnju brzinu. Na sajtu www.piaggio.co.yu ima mnogo toga da se vidi i nauči, detaljna objašnjenja kako radi varijator i kako se "frizira" promenom rolnica i drugih delova. Nisi napisao kliko ide trenutno tvoj Phantom? Možda samo prsten i to je to.
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 14:55 - pre 191 meseci
Pa sa jedno 400-500 m zaleta, po ravnom, mereno GPS-om 72.2 km/h, na 7500 obrtaja, sa mojih 1.8m i 83 kg.
Normalno do 65 km/h ide bez problema.
 
Odgovor na temu

Saleoo1
Nis

Član broj: 82888
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.06.2008. u 17:39 - pre 191 meseci
Stefane:samo drzac je 23 eura tacnije,kofer sam kupio na auto pijaci za 2000 dinara,i mogu da vam kazem da je zivo sr**e.Pukao je posle mesec dana ,nemogu nikako da ga lepo pricvrstim,samo se klati i kuca,cak sam pokusavao da ga direktno zasrafim za lim i opet ne valja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 691933 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.