Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skidanje blokade "kineskih" skutera

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 691987 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera05.11.2008. u 22:31 - pre 187 meseci
Uzeo ga od jednog druga iz Zrenjanina za neke sitne pare, on kupio pa nije ugradio..nekih 50 evra, koliko se sećam.
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera06.11.2008. u 14:47 - pre 187 meseci
@yu1ny
To na slici na kutiji verovatno nije taj cilindar jer na slici je čini mi se 4T sa vodenim hlađenjem. Bio bih ti veoma zahvalan kada bi uslikao cilindar, klip i glavu originala koji si skinuo(50ccm) pa postavio uz post, čisto da imam predstavu kako izgleda kad se budem upuštao u nabavku i zamenu. Ovako mogu da mi daju bilo šta, a meni se ne "trči" za Novi Sad svaki sekund jer imam 100km u jednom pravcu.
Unapred HVALA i veeliki POZZZZZZ
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera15.11.2008. u 16:39 - pre 187 meseci
"Malo" kasnim

Ovo je moj originalni cilindar od 50 ccm.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

okoje
Predrag Markovic
mikser tona
RDU RTS
Belgrade

Član broj: 178671
Poruke: 4
213.240.32.85

Sajt: husse.rs


+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera25.11.2008. u 12:00 - pre 186 meseci
Imam tog 4T kineza, 1p39QMB (koliko se sećam). Video sam dosta teksta ovde i proverio skoro sve na mom "kinezu". Moj problem nije u brzini. Znam da može brže, ali mi to nije prioritet. Problem su mi startnost i to što se guši u vožnji. Kada je na štenderu, pun gas, nemam nikakvih problema. Prima gas odlično. Čim krenem u vožnju, ako potegnem gas do daske, on se malo priguši. Igla na karbu je na srednjoj crti, odvijao sam šraf za smešu ali nikad nisam primetio razliku (pa sam to onako na pamet), na kraju sam finom šmirglom malo prešao preko one "krive kratke" cevi koja spaja karburator sa motorom (ili već čime). Postigao sam da od gušenja neće da se ugasi, ali i dalje "teško prima" taj gas do daske. Da li to tako mora?

Oko ubrzanja... Primetio sam da treba da zamenim te rolere na variatoru za lakše. Kako da utvrdim koji su moji i kojim bi trebalo da ih zamenim. Gde posle tog utvrđivanja da nađem te rolere?

Ah, da... Treba mi i sajla za kilometar sat... Zna li neko gde da tražim?

p.s. znam da je kraj sezone, ali što da se ne pripremam na vreme
Tim: [url=http://www.hattrick.org/Common/teamDetails.asp?
TeamID=273532]Megak[/url]
Alias:KOHAH
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera25.11.2008. u 12:35 - pre 186 meseci
Imaš pp.
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera27.11.2008. u 14:09 - pre 186 meseci
@okoje
Primetio sam ti zanimanje tj radno mesto pa onako usput da te pitam: Jel reklame moraju biti toliko glasnije od ostalog programa? Svaki put kad krenu reklame prosto se štrecnem koliko mi se TV prodere (hahahahaha.....)(ja sam inače bivši DJ pa mi je to nekako ostalo kao profi deformacija).
Ajd sad da pređemo na pravu temu. To što se guši može biti uzrok prljav filter vazduha ili poluzačepljena dizna.(nisi napisao jel tako od početka ili se kasnije počelo dešavati). Moguće je i da je pogrešno naštelovan karbos ili prilično začepljen auspuh. Rolere možeš izvaditi pa izmeriti na elektronskoj vagi u bilo kojoj Pošti ili u prodavnici mešovite robe u komšiluku. Ako staviš malo lakše, startovaće na većim obrtajima ali ce pri krajnjoj brzini isto biti veći obrtaji nego sa original rolnicama.(slabija centrifugalna sila). Sajla kilometar sata bi možda mogla pasovati i od Tomosa, zavisi od dimenzija četvrtki na krajevima i navoja matice bužira.

@yu1ny
Hvala ti puno za fotke ali šteta što se ne vidi i klip, zanima me jel ima "L" kariku na vrhu klipa ili samo dve obične i koji je prečnik klipa. Razmišljam o nekom "turpijanju" postojećeg kao što sam nekad radio na Tomosima pa ako ne urodi plodom ne gine mi set od 70 ili 80ccm.
Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

drandigo
-

Član broj: 196760
Poruke: 3
79.101.249.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera28.11.2008. u 21:48 - pre 186 meseci
e ovako ,ja imam sprint falcona iz 2007 4t motor,kupio sam ga pre svega jer je veliki i jeftin (inace sam ga kupio polovnog) i u sustini sam bio zadovoljan s njim ,slabo ubrzava spor je ali sam se nekako i navikao na to, s druge strane malo trosi svega 2l ne treba da se registruje a lepo izgleda. Medjutim u toku voznje je samo stao od jednom i toliko mu bilo ,odgurao ga ja kod majstora otvorili motor polako, skinuli glavu,bregastu,lanac,ventile, klip i dosli do problema, crkla je radilica .Nisam mogao da verujem hteo sam da zapalim kineza.Uspeo sam da nadjem radilicu na par mesta po raznim cenama i najpovoljnije je u sprint centru 4800din. ali je nema na lageru inace je na brodu koji je poso iz kine i stize do nove godine ali je pitanje dali ce stici uopste,posto nisam hteo da cekam porucio sam je u nekoj prodavnici u Novom Sadu po ceni od 6400din + 1530din za set dihtunga +ruke + ulje sve u svemu bice oko 150-160e.Usput sam pitao za kit 70ccm cena je 9500din ali ga nisam porucio nemam vise para.Eto sad cekam da stigne paket pa kod majsora,pa kad ga sklopimo skinucemo 3 od 6 onih kuglica da vidimo kako ce ici... Moj savet ne kupujte cetvorotaktne jako su komplikovani spori nestartni .....mada sam se ja navikao na ovaj moj samo da se nije pokvario
-
 
Odgovor na temu

okoje
Predrag Markovic
mikser tona
RDU RTS
Belgrade

Član broj: 178671
Poruke: 4
cable-89-216-223-210.dynamic.sbb.rs.

Sajt: husse.rs


+1 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera29.11.2008. u 17:17 - pre 186 meseci
Citat:
Primetio sam ti zanimanje tj radno mesto pa onako usput da te pitam: Jel reklame moraju biti toliko glasnije od ostalog programa? Svaki put kad krenu reklame prosto se štrecnem koliko mi se TV prodere (hahahahaha.....)(ja sam inače bivši DJ pa mi je to nekako ostalo kao profi deformacija).
To je problem mono tehnike u kojoj naš nacionalni servis radi, plus ima neke veze i sa starim predajnicima i repetitorima. Tako su meni objasnili stručnjaci u radiju. U toku je prelazak na stereofonsko emitovanje i u TV (konačno), pa se nadam da će takvih problema nestati, ili ih biti u mnogome manje. Inače, ja sam tonac na radiju i nemam nikakve veze sa televizijancima:))

Provozao sam danas malo motorče. Manje se guši, očigledno je da ono šmirglanje i pranje filtera vazduha sa "nauljivanjem" prilično pomažu. Ide mi motorče kao zmaj:)) Mislim, ne guši se skoro uopšte, tek ponekad. Za 20 minuta možda jednom, dva puta. Ovo sa rolnicama još nisam probao, ali imam u planu. Čim to uradim, javljam. S obzirom da je zima, možda potraje:)
A, kako izgleda ta poluzačepljena dizna na karbu?
Tim: [url=http://www.hattrick.org/Common/teamDetails.asp?
TeamID=273532]Megak[/url]
Alias:KOHAH
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera12.12.2008. u 11:46 - pre 186 meseci
Pa može da se desi da se zaglavi neki mali trun ili dlačica pa uzrokuju smanjenjem protoka benzina. Treba se samo produvati. Usput, ja moj sunđer filter uopšte nisam nauljio jer nije bio nauljen ni kao nov fabrički i makina ide bez greške,kako prvog dana tako i sad.
pozzzzzzz
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera12.12.2008. u 11:53 - pre 186 meseci
@drandigo
Kako to misliš da se ne registruje? Sve se registruje što ima motorni pogon, moraš imati tablicu i saobraćajnu dozvolu! Ovde kod nas bi ti panduri odrali i meso s kostiju da te uvate da se vozaš neregistrovan. Ako je do 50ccm registruje se samo jednom, ako je preko onda ide na "A" kategoriju pa svake godine na registraciju, kao auto.
pozzzzzz
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera12.12.2008. u 11:54 - pre 186 meseci
Nauljen sunđer - filter vazduha bolje hvata i lepi nečistoće, zato se preporučuje da se naulji
 
Odgovor na temu

drandigo
-

Član broj: 196760
Poruke: 3
93.86.56.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera16.12.2008. u 16:50 - pre 186 meseci
Ma mislio sam ne treba svake godine da se reg inace ja sam ga polovnog kupio i samo ga prenesem i miran sam,sad sam ga popravio i spremio za sezonu,kupio i nov akumulator i to onaj na gel ,pa ako bez kvarova prodjem sezonu mozda i tak kit od 70ccm kupim mada za sada nista vise ne diram dosta je bilo ako je za vajdu!pozzzz
-
 
Odgovor na temu

ivano_007
Ivan Majstorović
Nezaposlen
Hrvatska

Član broj: 205958
Poruke: 1
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.12.2008. u 16:05 - pre 185 meseci
Pozz, novi sam član na forumu...
Imam skutera "Baotiana" amo reć, model HS49QT-7, kupljen u Metro-a, 2006. godine. Zanima me jel netko ima iskustva sa tim skuterom, gdje su blokade, jel ista stvar kao i sa ostalim modelima... Malo sam pretraživao i nikakve roze žice nema... Ako netko ima iskustva neka ostavi komentar...
I noga u guzicu je korak naprid---> Mao Tze Toung
 
Odgovor na temu

Zika sprint exactly
Zika sprint exactly
gimnazija
bronx

Zika sprint exactly
Član broj: 206841
Poruke: 9
79.101.143.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera01.01.2009. u 13:18 - pre 185 meseci
Na sprintovim skuterima u 99% ne postoje blokade!!!kod akomulatora su glavni kablovi i osigurac od struje koji kad bi iskljucio ,iskljucio bi struju u celom skuteru,kod 4t sktera jedini nacin da se ubrzaju je da se stave lakse rolnice i razbuse ventili pri cemu ce se povecati potrosnja,ali ce skuter znatno brze ici,nna sprint exactly ili fantom ne postoji blokada a skuter sam po sebi ima pristojnu brzinu od 75km/h,jedino treba zameniti filter i crva za gorivo jer su stavljena losa kineska i cure....to vam je ukratko sve o kineskim skuterima,ja sam moj kupio 2008 i eo 2009 imam u planu da ga promenim da kupim nekog italijana jer nisam bas zadoljan kinezom,ali opet koliko para toliko muzike
 
Odgovor na temu

goggyfalcon
telekom
sombor

Član broj: 186105
Poruke: 80
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera13.01.2009. u 14:44 - pre 185 meseci
Kinezi su solidni, s obzirom na cenu dobiješ najviše. Italijani se baš i nisu proslavili, barem Aprilija SR50,od mog prijatelja. Tvrda i nezgodna,skakuće na najmanju neravninu, mašine su ok ako se ne vitlaju previše ili budžaju,inače riknjavaju ko i kinezi. Ma ljudi, treba izvući toliko konja iz 49ccm a da traje uz svakodnevno divljanje na 8-9.000o/min. Teško je to i za Žabare,jedino poštujem Japance, njima svaka čast. Šta te mašine sve istrpe a i dalje šljakaju,neverovatno, ali i koštaju...
Inače jedva čekam prve znake proleća, već mi nedostaje jahanje mog Falcona, samo ga tužno ponekad pogledam u garaži i upalim malo da radi. E,da, dali se još nekom desilo da mu ispari litra ipo otprilike bezolovnog iz rezervoara za mesec dana? Gledao sam i nisam video da igde curi, jednostavno isparilo!Toliko je bilo, a možda i više kad sam ga zadnji put upalio u decembru, a pokušao ponovo pre neki dan, siroma vergla ali ni da zucne, pogledam u tank a on suv. Gde nestade benzin, baš me zanima.
Pozzzzzzzz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera13.01.2009. u 22:40 - pre 185 meseci
Pogledaj da nije preko karburatora otisao u karter. Ne bi trebalo tek tako da ispari toliko goriva.

Poz.
 
Odgovor na temu

sprint-user
Nemanja S
Uzice

Član broj: 144417
Poruke: 184
77.46.168.*



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera15.01.2009. u 07:28 - pre 185 meseci
Pozdrav ljudovi, nisam vas posecivao mesecima! :)

Kako makine ??? :D

Neki dan palih max-a, jedva ga upalih, zaledila sajla gasa, ma ludilo :))
drive.
 
Odgovor na temu

goranca
zajecar

Član broj: 191764
Poruke: 26
*.beobug.com.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera28.02.2009. u 16:29 - pre 183 meseci
Ugradio sam kit od 70ccm motor lepo radi ima bolju vuču , interesuje me da li treba obaviti prepravke na izduvnom loncu ili
treba promeniti deblju cev ispred lonca jer mi se čini da je njegova fabrička suviše uska? Radi se o 4t motoru 139 qmb.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

O Roku Saki
asistent u nastavi
Nis

Član broj: 183365
Poruke: 43
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera22.03.2009. u 18:47 - pre 182 meseci
Pozz nisam se dugo vreme javljao jer sam bio prodao mog 4t Falcona. I reko sam nikad vise 4t motor :\
I znate sta? Sad sam kupio Sprit Filly 50ccm i opet 4T Star je god dana i ispao nesto jeftino i 'ajde...
ovaj je malo laksi od onog falcona, pa je samim tim i maaaaalo startniji.
Sad, na njemu ne radi onaj, kako se zove, elektronski starter. Tj ne pali na dugme, narodski receno...
Prosli vlasnik mu je stavio preda mnom fabricki nov akumulator, koji je kupio, jer je mislio da je do njega. Desava se da dok "verglam" kao da je akumulator slab, a ubacen je nov i formiran. Zna li neko koliko kosta zamena istog, jer je ona kurbla (kiks) fabricki mnooogo jadna, pa me strah da palim na njega, a sezona ce uskoro

I tacna je ona narodska: Ko jednom "sedne" na motor (skuter) uvek ce ga voziti.
Navuko sam se a nisam voleo dvotockase nikada.
Interesuje me sta bi moglo da me zainteresuje da izgubim interesovanje za svu ovu nezainteresovanost
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dclient.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: skidanje blokade "kineskih" skutera23.03.2009. u 21:56 - pre 182 meseci
mozda ti je anlaser pri kraju pridji kolima i spoji kablove i probaj da upalis ako radi sve ok onda je do akumulatora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: skidanje blokade "kineskih" skutera
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 691987 | Odgovora: 740 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.