Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270488 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Violeta Bascarevic
Pedagog, Predskolska ustanova Nase dete

Član broj: 253211
Poruke: 1
212.200.65.*



Profil

icon polaganje ispita za licencu17.05.2010. u 11:56 - pre 170 meseci
Pomozite mi imam problem! Ako ima neko od predskolskih pedagoga da je polagao ispit za licencu,ili se priprema za polaganje,zamolila bih ga da mi se obrati mejlom> [email protected]
 
Odgovor na temu

Black Cat
profesor engleskog jezika, srednja
škola
Ruma

Član broj: 251493
Poruke: 13
93.87.158.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2010. u 11:59 - pre 170 meseci
Za zbunjenu:
Izgleda da smo u istom sosu, i ja sam polagala pedagogiju 31. oktobra, a od časa ni traga ni glasa. Inače predajem engleski u srednjoj.
 
Odgovor na temu

suki.t
Suzana Tasic
nastavnik informatike,os Sveti Sava
Pirot, Srbija

Član broj: 251907
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2010. u 12:02 - pre 170 meseci
Milovane, čestitam!

Jedva čekam tvoj izveštaj sa odbrane časa, polaganja zakona i situacija.
ST
 
Odgovor na temu

SimićVladan
profesor matematike,Šabac
Srbija

Član broj: 257357
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2010. u 14:35 - pre 170 meseci
Eto dobih i ja poziv da polažem psihologiju 5.juna.Ako je još neko dobio neka se javi....
 
Odgovor na temu

dpmdin
dragana pantic
profesor
indija

Član broj: 253683
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2010. u 17:23 - pre 170 meseci
Kada Vam je izvrsena dopuna dokumentacije?
dp
 
Odgovor na temu

milovanML
TSM
Mladenovac

Član broj: 259813
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.05.2010. u 20:00 - pre 170 meseci
Predajem masinsku grupu predmeta u Tehnickoj skoli.
 
Odgovor na temu

maka71
Branislava
prof.matematike
............

Član broj: 242714
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 06:51 - pre 170 meseci
Za sve matematicare ne plasite se ,komisija je ok ;)
Polagali smo u Sv. Savi , kolektiv im je odlican ,mislim na deo koji smo mi upoznali .
Prilicno su nam pomogli da nam ti trenuci prodju sto lakse i bezbolnije .
Zahvalna sam im do neba ,tako da ne brinite ako kojim slucajem dobijete tu skolu i te nastavnike .
Zakoni su bili malo cupavi ,barem sto se nase grupe tice ,cedila nas je prilicno ali to je stvar srece, ko vam se zalomi .
Pedagoske situacije ,opet dve strava zene ,videle su koliko smo uplaseni pa su nas cak i smirivale .
Mislim da nas je Bog pogledao juce ;)
Srecno svima koji prolaze kroz agoniju polaganja ,na kraju shvatite koliko je sve nepotrebno ,glavu gore i ne eksperimentisite sa bensedinima i slicnim stvarima.
Kad se sve zavrsilo ,dok smo sedeli u holu na 6-tom spratu ,u grupi koja je polagala drugi predmet ,videh koleginicu koja je popila doticni bensedin po nagovoru nekoga i to prvi put u zivotu .
Zena je jedva dosla sebi ,bila je totalno osamucena i na casu a i na zakonima .

 
Odgovor na temu

boni72
Bojana Simić
prof.matematike (osnovna škola)
Beograd, Srbija

Član broj: 259959
Poruke: 4
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 07:41 - pre 170 meseci
Psihologija 5.juni u 14h (matematičarka)

Pozdrav, Bojana

 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 08:25 - pre 170 meseci
Ljudi moji i to je proslo, preziveh sve ispite odrzane juce po onom kijametu u BGu, udruzili su se kisa i kosava a temperatura zimska. Neki su obnavljali garderobu i obucu kako se ne bi skroz prehladjeni vratili kod svoji kuca.
Prvo se vratih na zadnju svoju panicarsku poruku, na srecu jer videh izvestaj doticnog Milovana koji me je zorom zasmejao i ulepsao mi dan. Hvala mu.
A sad moj izvestaj. Srbisti dragi, jeste istina sve sto se pise i prica, u komisiji nam bese Ljiljana Bajic i Aca Lapcevic, nadzornik iz Krusevca. Ona nije znala da kaze koju lepu rec, kritikuje i kritikuje. Kad vec dodjetete do casa, samo ne obracajte paznju na njih u zadnjoj klupi, aktivirajte svu decu, OBAVEZNO spremite nastavne listice, cak i kad radite analizu odlomka, kao ja odlomak iz Glave secera M. Glisica, mozete nesto da iskombinujete. Demonstrirala sam izgled glave secera dok sam objasnjavala nepoznate reci, savila papir u fisek i savila mu vrh, to se Lapcevicu svidelo. Morate i domaci zadatak da zadate i OBAVEZNO izgled table da imate. Meni je zamerka bila sto nisam postovala princip postupnosti jer sam obradjivala likove od pocetka do kraja, te sam kraj pomenula skoro na pocetku. To i jeste zamerka jer je nisam ni bila svesna dok sam pisala pripremu. Zamerili su mi i sto sam se vracala na deo o kom je trebalo da bude reci ranije. Znaci pratite pripremu i gledajte da vam se uglavnom poklopi sa casom. Kad kritikuju samo klimajte glavom i uvek se slozite, jer su vise blagonakloni prema onima koji tako postupaju. Primetila sam da im nije u interesu da nas obaraju ali ne smemo se bas brukati.
E sad Zakon. Definitivno se mora znati, kad se ko zbuni pomazu i navode situaciju iz nastavne prakse kako bi pomogli. Svaki predmet ima svog pravnika, za nas sest koleginica bila je pravnica Nedeljka Popovic i za 10 min ispitala je nas tri dok su druge tri koleginice bile prvo na pedagoskim situacijama. Moja pitanja su bila ocenjivanje, sastav i imenovanje organa upravljanja i pravna zastita zaposlenih. Koleginice koje su bile sa mnom imale su teske povrede, oduzimanje licence, autonomiju ustanove, ciljeve obrazovanja i vaspitanja, osnivanje ustanove i zasnivanje radnog odnosa. Znaci da se mora uciti.
Na situacijama biramo pitanja, odabrah kad ucenik pita nesto iz nase prakse a mi ne znamo odgovor. Posto sam na to pitanje najvise i nailazila ovde izabrah ga i rekoh odmah da bih rekla da ne znam ali da cu proveriti. Pitale su koga cu konsultovati. Rekoh im fah koleginicu i aktiv ali se ide na to na da mozemo i decu pitati, mozda znaju odgovor a mozda ih uputiti i na snalazenje preko interneta. Problem je imala koleginica koja je imala pitanje o tome da joj neki drugi ucenik prisustvuje casu. Ona je nastupila ostro, rekla je da bi udaljila dete sa casa. Idu na blag pristup i uvek poceti nekom salom. Mozda i ostaviti ucenika ili ga ljubazno zamoliti da napusti cas.
Ako nekog nesto interesuje, neka pita jer cu ostati na forumu dok god kome treba pomoci.
Pozz i ne brinite, vise je straha i panike nego sto bi trebalo.
 
Odgovor na temu

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 09:31 - pre 170 meseci
Da li je neko polagao psihologiju kod Vere Rajovic i kakva je na ispitivanju?
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 11:12 - pre 170 meseci
kolega tremaros..ja polagao u subotu 15. maja...zena je ok. pomaze koliko je potrebno...Pise se koncept, koji ona pregleda i usput postavlja podpitanja, Moje iskustvo, kao i svih koji su polagali tog dana je,sto opsirniji koncept manje pita....dopunjavate se medjusobno i moze se desiti da ako imas dobar koncept i nekoliko podpitanja dok kolege odgovaraju da te pita bukvalno jednu recenicu vezanu za tvoje pitanje (slucaj samnom)....moje iskustvo je i to, da sam kao i moje kolege, ucio po onim pitanjima iz prirucnika..a ona je kvitice pravila po nekom svom pravilu tako da u jednom njenom pitanju postoji kombinacija vise pitanja iz prirucnika...konkretno moras da poznajes celokupnu materiju kako bi na pitanja mogao da odgovaras....Pokusaj da zapamtis pimere o eksperimetima koji su pomenuti u Rotovo knjizi, vezano za uslovno ucenje, instrumentalno ucenje, primereri vezani za nacin resavanja konflkta...primetio sam da voli da se sve potkrepi primerom iz literature a jos bolje ako su iz realnog zivota....
moja pitanja su bila:
1. razvoj licnosti ucenika
2. odnos izmedju usmenog i testualnog nacina ocenjivanja...
ako ti bude trebalo mogu se potruditi da ti nabavim i ostala pitanja koja su bila u opticaju tog dana ....
bez ikakve treme zena jos nikoga nije oborila, a verujem da je mogla...... srecno !!!!
 
Odgovor na temu

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 11:19 - pre 170 meseci
Toni81, do neba ti hvala i na ovome!!!!
Bar da znam sta me ocekuje...polazem 5.juna, ne znam gde se nalazim..imam neku skriptu, a imam i pedagosku psihologiju(Lidija Vucic).Poceo sam da listam juce, a juce sam i dobio poziv, uzas..
Ako ti nije problem, ako mozes, molim te, dobavi mi i ta pitanja.
Puuno sam ti zahvalan!!
Blago tebi, ti si to zavrsio, C E S T I T A M!!!!
 
Odgovor na temu

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 11:23 - pre 170 meseci
Simicu, 5.juna psihologiju ispituje Vera Rajovic, pa neka nam je Bog u pomoci..
Procitaj sta mi je napisao Toni81, bar znamo sta nas ceka..
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 11:52 - pre 170 meseci
Hvala kolega tremaros,cini mi se da sada sledi tezi deo al...nek ide zivot o tome cu razmislajti u setembru....
Nema potreba da se traumirate zaista...imao sam utisak da je prof. u glavi napravila plan da nikoga ne obori ali da pokusava da uvidi sta smo to naucili i kako smo razumeli ...nas desetoro iz skole je polagalo tog dana....ubili smo se uceci dve nedelje a tamo na ispitu nam nije dozvolila da pokazemo ni 2% onoga sto znamo tako da smo malo bili isfrustrirani ali bitno je da smo polozili....
Ja sam ucio iz neke skripte koja je ustvari prirucnik za polaganje ispita za licencu iz psihologije, ako me pitas odakle mi -veruj mi nemam pojma, niti pise ko je izdavac, (izbombardovali su me gomilom literature od toga mi nista nije bilo neophodno, pa cak ni ta Lidija Vucic...),dakle skripta + Rotov udzbenika za gimnaziju i to je to, naravno ti ako imas vremena citaj opsirniju literaturu ....
pitanja cu postaviti u toku dana da ih uzmem od koleginice koja trenutno sprema psihologiju
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 18:10 - pre 170 meseci
pitanja iz psihologije 15.05.2010god. ispitivac prof.Vera Rajovic
1.Cinioci psihofizickog razvoja
2.Razred, uloga nastavnika u formiranju razreda
3.Radne navike
4.Emocionalni razvoj deteta
5.Ucenje i oblici ucenja
6.Adolescencija-psihosocijalni razvoj
7.Socioloski razvoj
8.Individualizovano ucenje
9.Inteligencija
10.Transfer ucenja
11.Razvoj predskolskog deteta (pitala je kolegu i ako on radi u srednjoj skoli)
12.Odnos usmenog i testualnog ocenjivanja
13.Razvoj licnosti ucenika
14.Konflikti
15.Eksperimentalne metode istrazivanja
16.Pijazeova teorija
17.Psiholoski cinioci ucenja
 
Odgovor na temu

Bole74
Nastavnik informatike
Beograd

Član broj: 260026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 21:45 - pre 170 meseci
Veliki pozdrav svima. Ja jos nisam dobio poziv za polaganje psihologije i pedagogije ali bi zamolio nekoga ko ima skripte istih da postavi jer su linkovi sa 91 strane istekli. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

okce
Beograd

Član broj: 133249
Poruke: 2
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.05.2010. u 23:59 - pre 170 meseci
hej - i ja sam u "odabranima" za 5. juni....na svu moju srecu i radost :)
Ajmo saborci, da se ispomazemo:)
Jeste li poceli da strebate? Ja jadna pocela pa krene, pa zapne...
Meni su rekli da ucim iz Rota "Opsta psihologija", ne onaj za srednju skolu (rekli mi da je ovaj bolji...) i Decije psihologije....dobih i neku tanjusnu skriptu, pise "Psihologija" Djordje Djuric....tacnije, ovo mi lici na deo njegovog udzbenika, sta li vec... i ni u jednom od ovog ja ne nadjoh ona pitanja za ocenjivanje....pa ako ima neko neku preporuku, neka pomaze.....:) dobrodosli su i predlozi/komentari za udzbenike....
pozdrav svima!
p.s. Predajem matematiku u osnovnoj skoli, Nbgd....
p.p.s. Hvala puno Toniju za postovanje pitanja i objasnjenje ispita - definitivno puno znaci!
 
Odgovor na temu

Anja__78
Nastavnik informatike

Član broj: 260045
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 07:46 - pre 170 meseci
Pozdrav.

Bole74 da li predajete u srednjoj ili osnovnoj skoli?
 
Odgovor na temu

Bole74
Nastavnik informatike
Beograd

Član broj: 260026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 09:17 - pre 170 meseci
Anja radim u srednjoj elektrotehnickoj skoli predajem informatiku u prvom razredu.
Ovo je moj mail [email protected].
Sto se tice pedagogije sve je receno na forumu Djordjevic Trnavac i to je to.
Sto se tice psihologije Rot za srednju skolu ali ja ne znam gde ima to ocenjivanje pa ako neko zna neka napise.
 
Odgovor na temu

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 10:07 - pre 170 meseci
Toni81, neopisivo ti zahvaljujem..
Ubi me trema, sve mi se cini da ne mogu da stignem sve ove knjige i skripte da naucim..ludim..
Naucicu prvo ova pitanja sto si mi napisao, a ostalo..ako stignem..
Opet, puno, puno ti hvala!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270488 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.