Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270356 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 10:08 - pre 170 meseci
Toni81, da li treba da ucim onaj deo o bebama? :)
Radim u srednjoj strucnoj skoli.
 
Odgovor na temu

iwa79
hemicar, skola

Član broj: 240088
Poruke: 50
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 12:58 - pre 170 meseci
Bole 74, ocenjivanje imas u knjizi Djordjevic Trnavac , negde pri kraju knjige, imas u knjizi Lidija Vucic, ucenje, ali da ne bi trazio mozes da procitas u Trnavcu isto je i u drugim knjigama, svako ima po neki prilaz ali sve se svodi na isto, imas ta pitanja uglavnom u pedagoskim psihologijama, ja sam kombinovala Trnavac i Marina Arsenovic Pavlovic-Pedagoska psihologija
 
Odgovor na temu

Bole74
Nastavnik informatike
Beograd

Član broj: 260026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 13:38 - pre 170 meseci
Hvala puno na objasnjenju. Pozdrav
 
Odgovor na temu

marijaik
Marija Ilic Kostic
Nastavnik TIO, Aleksinac
Aleksinac

Član broj: 258383
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 16:27 - pre 170 meseci
Od juče sam licencirana. Položih bolje no što sam se nadala. U OŠ ,,Mihailo Petrović Alas'' su koleginice bile fenomenalne. Video-bim nam je bio na raspolaganju kao nešto najnormalnije (ovde su me uplašili komentari da škole nerado daju svoja nastavna sredstva), čak je jedan od kandidata pomagao u postavljanju. Sve pohvale za ,,Alas''.
Komisija korektna. Nisu imali nekih većih primedbi.
I meni je najneprijatnije iskustvo bilo obezbeđenje na ulazu u ministarstvo. Neljubazni, nevaspitani klasičan primer onoga ''daj nekome vlast ili unuformu pa gledaj čuda''. Pola grupe na situacije, druga polovina na zakon.
Malo vole da vrte oko situacija ali prođe i to. Na zakonu je žena koja je ispitivala bila maksimalno korektna. Odmah nas je ohrabrila u fazonu neće da traži nabrajanja napamet vać da vidi koliko smo pročitali i ukapirali. Potanja : suspenzija licence, školska godina, udžbenici, školska uprava (ne mora po redu i podseti), preuzimanje, verifikacija ustanove, probni rad, odgovornost zaposlenog. Svi smo položili. Kao što neko reče nije im u interesu da nas obaraju jer su napravili gužvu i veliki zaostatak u izdavanju licenca. Naravno mora da se zna, ne može čovek samo da se pojavi i blene.
Srećno svima koji uskoro polažu.
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 17:55 - pre 170 meseci
Tremaros...za bebe ne znam...ali kolega koji radi u srednjoj skoli izvukao je pitanje vezano za predskolski uzrast ...tako da sam odluci sta ces ...:)
sto se tice pitanja oko ocenjvanja, ja sam imao takvo pitanje...bitno je bilo da nabrojim nacine ocenjivanja i sta sve moze uticati na ocenu sa stanovista nastavnika a i ucenika ...
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 17:58 - pre 170 meseci
Molim nastavnicu Lunu ako nije procitala privatnu poruku da je procita :) ili da nekako stupimo u kontakt bitno mi je jer i ja predajem zdravstvenu negu ....
 
Odgovor na temu

SimićVladan
profesor matematike,Šabac
Srbija

Član broj: 257357
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 19:53 - pre 170 meseci
Za koleginicu okce:
Pošalji mi tvoju mail adresu da ti pošaljem sve što imam iz psihologije.
 
Odgovor na temu

Bole74
Nastavnik informatike
Beograd

Član broj: 260026
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 20:51 - pre 170 meseci
Vladane ako mozes i meni poslati na mail to sve sto imas iz psihologije. Hvala unapred.
[email protected]
 
Odgovor na temu

misko71
Miroslav Krnjić
profesor TiO, OŠ Ivo Andrić
BG

Član broj: 216552
Poruke: 28
*.artcommunication.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.05.2010. u 21:45 - pre 170 meseci
evo i ja i još 5 Tehničara položismo danas u Ribnikaru ... Sve je super i samo opušteno ...

Još sam ja imao traumu da mi laptop otkaže poslušnost u 23:00 prethodno veče, pa sam ga jebavao do 04:00, teo i komplet sistem da reinstaliram, ali lapic sa dva HDD-a u Raidu je čudna zverka ... Na kraju sam spakovao moj Desktop komp u onu šarenu veliku pijačnu torbu, poneo i tastaturu i miša i platno sa letvicama i kukice da okačim platno na tablu i klešta i još malo žice i široku traku za pakovanje i produžni kabal i peškirić da se obrišem ako se preznojim od muke :-) ... Bio sam reši da ništa ne prepustim slučaju ("ništa nas ne sme iznenaditi " ... pa sam se odak sit dobro naspavao od nekih 04:00 do 06:00

Svi kandidati su sedeli u zbornici i išli smo jedan po jedan na čas, tamošnja koleginica me pustila na njen drugi čas da sve lepo povežem i namestim, odlično pripremila klince, mada su izgleda stvarno dobra deca ... Kulturno su dizali ruke, bili veoma aktivni i davali odlične odgovore, puni i ideja i nisam ni pomislio nekoga da opomenem da bude mirniji. Treme je bilo vrlo malo, samo prvih par minuta, ali čim smo započeli diskusiju nisam ni primećivao komisiju ... postavljao sam gomilu podpitanja i postepeno navodio klince da sami dođu zaključaka (tako i inače radim) i to se Goluboviću baš dopalo. Ne voli kada se nešto servira na gotovo i da pričaš i dominiraš nad decom. Video klip o Hipotončnom gajenju zelene salate su prosto progutali i klinci i komisija ... sada moram sav prikupljn video materijal za POljoprivredu (4gb HQ klipova sa YuoTube-ta) da narezem i pošaljem Goluboviću :-) ... još malo priče i video materijala i naravno poneka šala ubačena između ... Atmosfera odlična ... tako mi nije ni u mojoj školi ... Nije nikakav problem ako ne stignete da uradite sve što ste napisali u pripremi ... na 2-3 min pre kraja časa sam bacio oko na sat, videh da je kraj i taman završih jedan video Klip ... Napravih vrlo kratku sistematizaciju, klinci sve lepo upamtili, zahvalio sam im se što su bili predivni, aoni kažu da je bili vrlo zanimljivo i rekoh im da se polako spakuju i .... ZVRRRRRRRR ...

Golubović i Savić (jagodina): Nijednu zamerku, nijedan savet ... nisu verovali da sam sam prevodio video klipove, a tek kad su skontali koliki je moj LApTop :-) ... rekli mi da odmah idem kući :-), Pripremu kakvu god da donesete biće ODLIČNA.

ZAKON: ispituej jedna super zena ... ne trazi ona glupa nabrajanja ...
vrste ustanova,
organi ustanove (koji su savetodavni, a koji Stručni organi),
suspenzija (gubljenje licence),
Ocenjivanje (koje su novine, a ja kažem ne znam ja šta je staro pa krenuh redom po pravilniku o ocenjivanju) 2. i 3. razred prevođenje
Vaspitno-disciplinske mere i odgovornost učenika (teže povrede) ali ih kolega nije nabrojao, otišla priča na drugu stranu
ne mogu da se setim šestog pitanja

Sve u svemu oko 30-tak minuta nas troje ... vrlo opušteno i lako ... Koleginica se pogubila oko VRSTA USTANOVA (nije mogla da se seti Gimnazije, a kamoli nekih drugih) i ova zena je navodila jednu po jednu stavku ...

PS
Razjasnili smo ono oko valadanja i uspeha. VLADANJE JE OPISNO SAMO U PETOM, od 6. razreda ulazi u prosek ... i još neke nejasnoće i sudaranja članova zakona :-)

SITUACIJE:
Čekali smo jedno 30' drugi deo naše grupe i pomislili ŠTA IM RADE.
Naizlasku/ulasku nam kolege kažu ... NO PROBLEMO

Ispituju dvoje (muško + žensko), veoma prijatni. Na stolu 5 situacija, pogledaš koje su i izabereš jednu.

1) Učenik se zali na ocenu sa kontrolnog, jer mu niste navodno priznali jedan zadatak (u tom stilu)
2) U Dvorištu jedan stariji tuče mlađeg klinca
3) Dete kome ste dali lošu ocenu sedi u dvorištu i plače i ne sme da ide kući
4) opet neka TUČA
5) Nisam zapamtio

Zamislite bili smo džentlumeni pa je koleginica prva birala i izabere DRUGU (baš se bila uplela, ko pile u kučine) Ja joj posle kažem pa gde TUČU da izabereš !!!
Kolega izabere naravno PRVU, a ja pobegnem od tuče, pa uzmem TREĆU.

pitaju: Prva reakcija, druga reakcija, šta se radi kasnije
Vole malo i da te provozaju i da udaraju kontru, ali sve da bi te vratili na pravi kolosek. Ja za čas završim prvu reakciju i htedoh dalje ali ne daju :-) ... Ja sam se lično najviše plašio ovih situacija jer nikada nisam bio razredni pa nisam ni imao neku posebnu praksu sa klinačkim glupostima, ali sve je bilo veoma lepo ... lepa diskusija ... bitno je i da čovek ima dosta ideja kako da reši neki problem

Inače Ministarstvo Šesti sprat
kancelarija br 2 ZAKON
Kancelarija br 15 SITUACIJE

Eto To je to

moja nastavna jedinica je bila:
ORGANIZACIAJ RADA I PRIMENA SAVREMENIH SREDSTAVA U POLJOPRIVREDNOJ PROIZVODNJI :-)

ajd pa srećno i Vi se Licencirali :-)
 
Odgovor na temu

activespace
prof.srpskog jezika
beograd

Član broj: 256174
Poruke: 13
92.244.135.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 08:24 - pre 170 meseci
Pridruzujem se kolegama na psihologiji 5.juna.Trenutno ucim samo Rota.Molim nekog ko ima i hoce da mi posalje skripte na mail [email protected]!
 
Odgovor na temu

boni72
Bojana Simić
prof.matematike (osnovna škola)
Beograd, Srbija

Član broj: 259959
Poruke: 4
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 11:01 - pre 170 meseci
Vladane i meni molim te pošalji na mail to iz psihologije.
Hvala unapred. Pozdrav!

[email protected]
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 15:26 - pre 170 meseci
Ekatarina, hvala veliko na detaljnim obaveštenjima. Ja sam izgleda jedini baksuz ovde. Dobila sam UTVRĐIVANJE glagolskih oblika u 6. razredu. Strašno! Najviše me plaši to što ne znam kakvo znanje poseduju učenici. Bojim se da ne preteram s vežbanjima, pa da ne žavršim čas na vreme. Pozdrav!
ana
 
Odgovor na temu

Tremaros
Petrovic Marko
Profesor srpskog jezika
Kragujevac

Član broj: 259920
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 15:46 - pre 170 meseci
Alexle, obavezno zovi nastavnika iz te skole i dogovori se sa njim sve u vezi sa casom.On ce ucenike spremiti za taj cas, ali mu se moras obratiti.
 
Odgovor na temu

mita-bekrija
Profesor fizike
Babusnica

Član broj: 256044
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 16:28 - pre 170 meseci
Za alexle:

kada polazete i kada ste dobili poziv za cas?
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 17:35 - pre 170 meseci
alexle, stvarno obavezno nazovi skoli i vidi kako u njoj rade utvrdjivanje. U skoli, u kojoj sam ja polagala, bili su bas predusretljivi, cak mi je tamosnja prof. dala email adresu da joj pisem kad me nesto interesuje, sto sam i ucinila. Zena mi je uvek kad sam joj pisala, s manje ili vise pametnim pitanjima jedne panicarke, odgovarala iscrpno. To mnogo znaci. Do 6. se ne rade svi glagolski oblici, to znas, pa uzmi one vezbanke za 6. razred sa zadacima iz gramatike. Vodi racuna o postupnosti, meni su to zamerili. Ali obavezno zovi skolu i trazi nastavnicu koja predaje, ona ce te najbolje posavetovati o nacinu rada na koji je navikla decu! Ako ikako mogu da ti pomognem reci. Pozz
 
Odgovor na temu

n00
Nena najdenov
prof. engleskog

Član broj: 258673
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 19:20 - pre 170 meseci
Ja se izvinjavam svima sto nisam pisala ranije ali zaista nisam mogla.
Polagala sam 6.05.2010 u OS Vladislav Ribnikar. Imala sam 7-mi razred, 6-ti cas.To je ono sto me je najvise ubijalo, cekanje.Sto se tice samog casa kada ga dobro isplaniras neces imati nikakvih problema,mislim vremenski. Kod mene je sve proslo kako treba. A sto se zakona tice pala su mi se sledeca pitanja:Teze povrede radne obaveze i prijem u radni odnos.Kada sam zavrsila ona mi je postavila jos nekoliko pitanja,tj.malo me je setala po zakonu tako da mora da se uci nema igranja.Sto se tice situacija ja smatram da je bitno biti na strani deteta i da vidis dsituaciju iz vise uglova-jer oni to i traze od tebe.Situacije:Ulazim u ucionicu i zaticem samo tri ucenika a planirala sam da dam kontrolni(ispitivanje) .Ako imate pitanja vezana jos za drzanje casa ili situacija posaljite poruku na moj mail.I verujte da je to jedno iscrpljujuce,ali lepo iskustvo i moze da se nauci nesto iz toga.
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 21:31 - pre 170 meseci
alexle, ne paniči....
Možeš lepo da organizuješ čas... Po novom programu, u 6. su, kao što već znaš, obrađeni svi gl. oblici..
Predlažem ti grupni oblik rada, a da bi bila sigurna da su grupe približno paralelne, podeli ih na sl. način: Zamoliš ih da izađu na kratko svi ispred table, onda im kažeš da svako zapamti svoj broj, i jednostavni ih brojiš, redom, do 6 ili 7, 8, zavisi koliko ima učenika, pa ponovo, i ponovo.. Sve jedinice sednu zajedno,, dvojke, trojke, i redom..Najlakše je zbog prostora da u svakoj bude po 4 učenika.Deluje komplikovano ali možeš da isprobaš sa svojim odeljenjem da tako formiraš grupe, i videćeš da traje 2 minuta.. Šanse da grupe budu približne su jako velike.. ( probala sam kad su mi dolazili nadzornici-savetnici na čas, i g-đi se to veoma dopalo)
Podeliš im zadatke različite težine, i to je to.. Videćeš, u svakoj se grupi nađe neko kao nosilac, vođa..
Nadam se da sam pomogla)
Kada polažeš?
Ja 24.5...
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 21:50 - pre 170 meseci
Nastavnice Ana, da li je to po novom da se imperfekat i pluskvamperfekat rade pre 7. razreda? Kratko sam radila u jednoj osnovnoj skoli i tada su se radili u 7. Sto se ideje za cas tice, dobra je, svidja mi se, jedino sto ona ne zna decu te ce joj bar 5 min otici na gledanje dnevnika i razmestaj dece. A kako su meni zamerili prilikom analize likova sto nisam isla postupno, ne od lika do lika, vec sve likove na pocetku, pa po sredini i na kraju ( meni se cinilo da ce tek tada izgledati kao prepricavanje), znaci da traze dlaku u jajetu. Ne znam, neka Alexle isproba kod svojih i opet ponavljam, da obavezno pozove doticnu nastavnicu u skoli.
 
Odgovor na temu

branka 72
nastavnik hemije

Član broj: 260134
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 22:12 - pre 170 meseci
Interesuje me da li za pedagogiju i psihologiju postoje ispitni rokovi ili bilo kakvo drugo pravilo za polaganje? Ima li neko od hemičara da je dobio poziv za jun za pedagogiju i psihologiju? Moju sekretaricu su zvali 10.05. da upotpune dokumentaciju za mene. Postoji li mogućnost da me pozovu do kraja školske godine?
 
Odgovor na temu

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 22:16 - pre 170 meseci
Ekaterina
Da, od prošle god. svi gl. oblici u 6.. samo nešto tumbaju..građenje reči isto u 6, a ranije u 5. rađeno...
Možda za grupni rad nisam dobro objasnila- ne prozivati ih po dnevniku, nego ih bukvalno razbrajati, 1,2,3,4,5,6, pa ponovo, i onda se dobije 6 različitih grupa...
Čak i ako neka grupa ne bude u stanju da reši zadato, tu nastavnik uskače... Ali svakako treba da se čuje s nastavnicom koja čak može da im iste takve nast. listiće da dan ranije..

Ekaterina, šta su te pitali posle časa, koja pitanja iz metodike? Da li su te pitali baš ta pitanja jer možda u pripremi lil tokom časa nisi nešto uradila kako treba s tim u vezi, ili su te npr. pitali ispravljanje pismenih zadataka-nevezano za čas?
To mi nije baš jasno.. Neki tvrde da pitaju npr. stilska izražajna sredstva ako u analizi pesme to nije dobro urađeno.. A Bajićeva valjda pita i didaktičke principe i metode, pod obavezno, plus odbrana časa..
Jao, blago ti se ..
"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270356 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.