Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270371 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nastavnica Ana
Nastavnica Ana
osnovna škola, srpski jezik

Član broj: 257104
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 22:22 - pre 170 meseci
branka 72, ne verujem da će te zvati ove šk. god.. Meni su dopunu dokumentacije tražili pre dve godine;) A psihologiju sam položila aprila... Istina je da su sad ubrzali, alimislim da i oni u ministarstvu jedva čekaju god. odmor...

"Htela je krila da zvezde dohvati, ja joj nisam dao da se od zemlje odvoji...
Htela je snagu da svet osvoji... Nisam je pustio da diše i sada ...nema je više..."
 
Odgovor na temu

branka 72
nastavnik hemije

Član broj: 260134
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu20.05.2010. u 22:36 - pre 170 meseci
Ima li neko te skripte iz pedagogije i psihologije ? Može li da mi pošalje? Hvala unapred . Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu21.05.2010. u 08:14 - pre 170 meseci
Nastavnice Ana, mene su pitali princip postupnosti i sistematicnosti jer su mi to zamerili, a i ostale koleginice su rekle da su njih pitali za ono sto misle da su propustile. A ti i ne znas sta si propustila, jer si fino napisala pripremu. Poslacu ti privatnu poruku da bih ti objasnila sto se tako ponasaju, ne bih da ovde pisem jer mozda neko od njih cita i da ne biste pale u nemilost. Za zakone, uci i nema problema. Ne treba nabrajati puno, samo cega se setis. Situacije samo da si na strani dece, kroz salu, opustiti dete i sa smeskom na licu. Pozz
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.05.2010. u 20:39 - pre 170 meseci
Opet ja! Nećete verovati! Ja mogu biti još veći baksuz. Upravo sam zvala nastavnicu u čijem odeljenju polažem. Rekoh da je priupitam za savet, iiiii.... PROMENILA MI NASTAVNU JEDINICU! Dobila sam Analfabeta B. Nušić - obradu, što je, složićete se, potpuno različito od glagolskih oblika -utvrđivanje. Tek sada sam u potpunom haosu. Glagole sam bila pripremila, probala u svom odeljenju, napravila panoe, napisala iscrpnu pripremu! Pomozite...

Ekatarina, pošaljite mi molim vas svoju pripremu na e-mail, ne znam odakle da krenem...
ana
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.05.2010. u 10:52 - pre 170 meseci
Alexle, obrati paznju na svoj e-mail. Ne panici i obavezno idi na humor, to komisiji znaci i kad su ozbiljne teme, posebno za osnovne skole. A tebi je jos Nusic! Sta god da ti treba javi ili privatnom porukom ili preko foruma. Kad imas cas? Pozz
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu22.05.2010. u 11:25 - pre 170 meseci
Ekatarina, čas imam u sredu 26. 5. u školi Borislav Pekić. Hvala na podršci

ana
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.05.2010. u 14:32 - pre 170 meseci
Alexle, poslala sam ti pripremu. Pozz i ne brini, i njima je u interesu da svi prodjemo.
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu22.05.2010. u 15:17 - pre 170 meseci
Ekatarina, poslala si mi samo biografske podatke o Milovanu Glišiću. Jel to sve?
ana
 
Odgovor na temu

Nortia
škola,profesor

Član broj: 255147
Poruke: 1
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.05.2010. u 20:20 - pre 170 meseci
Poštovane kolege,

Sa željom da vas ohrabrim, preneću vam i moja iskustva sa jučerašnjeg ispita ( 22.05.2010.god ) iz pedagodoije i psihologije. Na ovom mučnom i sramnom putu za dobijanje licence, naša popodnevna grupa je imala sreće.

Sačekala nas je jedna divna, ljubazna dama, čijeg se imena nažalost ne sećam, a koja je kao sekretar bila zadužena za našu popodnevnu grupu. Sve pohvale za njenu iskrenu zainteresovanost, angažovanost, pažnju i divne manire. Polagali smo, a mislim da su i svi položili, pedagogiju kod prof. Lidije i psihologiju kod prof. Vere. One su oličenje vrlina nastavničkog poziva. Bravo za Univerzitet u Beogradu na ovakvom kadru!

Svima vama koji se spremate za ove ispite, preporučila bih odlične skripte koje su na forumu postavljene. Moje koleginice i ja smo ih koristile i sve smo položile iz prvog puta kod različitih komisija. Takođe se najčešće postavljaju i pitanja koja kruže po forumu. Želim vam puno sreće!

Srdačno pozdravljam gore pomenute tri divne dame i kolege sa kojima sam polagala, sa željom da svi uspešno završimo drugi deo ispita koji nas čeka i da se ubuduće viđamo na nekim korisnim seminarima! Bilo bi divno kada bi nas poštovane profesorke obradovale nekim!
 
Odgovor na temu

vlasami
profesor informatike,osnovna skola

Član broj: 260610
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.05.2010. u 14:34 - pre 170 meseci
Postovane kolege, danas sam obavestena o dopuni dokumentacije za licencu.Da li neko moze da mi kaze, za koliko pozivaju na polaganje pedagogije i psihologije? Postoji li sansa da me pozovu pre septembra? Ako bi neko mogao da mi posalje skripte iz istih predmeta na mail [email protected], bila bih mu zahvalna. Unapred,hvala svima!
 
Odgovor na temu

vlasami
profesor informatike,osnovna skola

Član broj: 260610
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu25.05.2010. u 18:09 - pre 170 meseci
Drage kolege,hvala svima. Krecem sa ucenjem,vi ste mi od velike pomoci. Bice jos pitanja, sigurno.
 
Odgovor na temu

activespace
prof.srpskog jezika
beograd

Član broj: 256174
Poruke: 13
92.244.135.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.05.2010. u 14:15 - pre 170 meseci
Moze li mi neko od kolega koji su polagali ili tek polazu psihologiju reci odakle su ucili:
-razvoj predskolskog deteta
-razvoj deteta u skolskom uzrastu
Hvala
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.05.2010. u 16:35 - pre 170 meseci
Drage kolege, i ja najzad položih. U komisiji Ljiljana Bajić i neki Gačević iz ministarstva. Bajićeva je svakome dala primedbu, neke koleginice čak i izvređala, ali nas je sve pustila. Inače ispituje i metodiku, i to pitanja vezana za tvoju nastavnu jedinicu. Ovaj Gačević, ozbiljan čovek, ali je stvarno super, i sve što kaže to čini dobronamerno tako da nikoga nije uvredio.
Zakon i situacije - smešno. Pitaju vrlo kratko, ne dozvoljavaju da se rasplinjuješ, sve to u vidu jednog prijateljskog razgovora. Ovaj deo mi je bio zaista relaksirajući.
Pozdravljam vas sve i zahvaljujem se koleginici Ekaterini na velikoj pomoći.
Ako nekome treba pomoć, slobodno neka se javi. Znam koliko znači kada vas kolega savetuje i ohrabri.
ana
 
Odgovor na temu

vlasami
profesor informatike,osnovna skola

Član broj: 260610
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.05.2010. u 21:35 - pre 170 meseci
Cestitam na polozenom ispitu! Mozes li mi reci pre koliko si pozvana na polaganje? Koliko si dugo spremala pedagogiju i psihologiju i iz kojih udzbenika? Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

alexle
cekic aleksandra
profesor
leskovac srbija

Član broj: 259467
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.05.2010. u 14:55 - pre 169 meseci
Vlasami, dobila sam poziv 1.5. a polagala sam 26.5. Pedagogiju i psihologiju sam polagala na fakultetu, tako da su me tog dela oslobodili.
ana
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.05.2010. u 20:21 - pre 169 meseci
Alexle, bas mi je drago sto smo sad ravnopravne u posedovanju cuvene licence, samo sto jos moramo i da je docekamo :-) Videcemo se u BGu januara na seminaru, jer nam je to sad obaveza. Videla si da nije strasno, posebno u Ministarstvu. Bajicka se ne menja, jel da? Pozz
 
Odgovor na temu

nastavnica luna
nastavnik

Član broj: 258120
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.06.2010. u 13:27 - pre 169 meseci
ja sam od 28.05 licencirana nastavnica. da vam prenesem utiske:
Cas sam polagala u medicinskkoj skoli u Deligradskoj, u komisiji su bile Jasenka Protic iz ministarstva i B. Muncan kao strucni clan. Cas je prosao bez problema, veoma vazno je da napisete dobru pripremu, aktivirate sto vise decu i da uklopite u 45 min. Na zakonu je bilo super. Pitana su bila( ona kojih se secam):
1. Prava deteta
2. Oduzimanje licence
3. Uslovi za zasnivanje radnog odnosa
4. Uslovi zaosnivanje i pocetak rada ustanove
5. Zasnivanje radnog odnosa bez konkursa

Situacije su prosle dobro, samo budite na strani deteta.

Sve u svemu, nije strasno, ali ne ponovilo se vise
 
Odgovor na temu

Agb
profesor francuskog, osnovna skola
Beograd

Član broj: 261172
Poruke: 1
92.244.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.06.2010. u 13:42 - pre 169 meseci
Danas su trazili dopunu dokumentacije. Na faksu sam imala pedagosku psihologiju, tako da cu polagati samo pedagogiju.Ne verujem da ce me zvati ove skolske godine.
Odlicna je tema, mnogo toga sam saznala.

Cestitam svima na polozenim ispitima!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu01.06.2010. u 20:52 - pre 169 meseci
Nastavnice Luna, srecno ti bilo sticanje vrednog nam dokumenta. Meni je u petak stigla i potvrda da sam polozila. Sad samo seminari i da se nadamo da necemo morati NIKAD vise da ponavljamo ovo iskustvo.
Pozz i ljudima koji bi tek trebalo da polazu jer znam koliko je frke i panike, a s ove tacke gledista znam da je sve to nepotrebno. Smireno i sve ce biti u redu.
 
Odgovor na temu

lovac76
Nis,Srbija

Član broj: 247568
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.06.2010. u 07:32 - pre 169 meseci
Da li neko zna sta tacno ide za drugi deo ispita?
Odakle se uce zakoni i koji sve propisi? Zakon o osnovama obrazovanja i vaspitanja, Pravilnik o ocnjivanju...
Da li ima neko odgovore na pedagoske situacije?
Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1270371 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.