Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447293 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 19:27 - pre 191 meseci
Citat:
filip_caca: .......... i zasto bi uopste neko lazirao da je bio na mesec? .......


kazem ti, ako moram u nesto da verujem, ja verujem da su bili, ali ne znam na osnovu cega mogu 100% da iskljucim mogucnost i da nisu.

da li bi, recimo, ovo sto sam napisao u prethodnom postu mogao biti razlog za laziranje?

Citat:
- prvi vestacki satelit u orbiti, sputnjik - ruski satelit.
- prva zivotinja (sisar) u svemiru, lajka - ruski ker.
- prvi covek u svemiru, gagarin - rus.
- prva zena u svemiru, terjeskova - ruskinja.
- prvi let sa vise clanova posade - rusi.
- prva slika druge strane meseca -rusi.
- prvo napustanje svemirskog broda u otvoreni prostor, leonov - rus.
- prva sonda na drugoj planeti, veneri -rusi.
- prva orbitalna stanica, sojuz - ruska
- prva sonda na mesecu, luna - ruska.



Citat:
filip_caca: .......Nemoguce je opovrgniti tezu da bi neko "podplatio" desetine hiljada ljudi da bi zataskao ......


ne znam, ja mislim da bi bilo dovoljno desetine ljudi, a ne desetine hiljada.


Citat:
filip_caca: ......i da su placeni mislis da neko dosad ne bi progovorio? ........


ako bi to sa letom na mesec bila prevara, i da je to neko dosad obelodanio, onda se mi ovde i sada oko ovoga ne bi ni raspravljali.
jel' tako?

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 19:37 - pre 191 meseci
Kad vec pominjes Ruse. Prvi bi oni opovrgli uspesnost misija Apolo jer su posecivali mesec robotima , kasnije. Mislis li da ne bi pokazali da je u pitanju obmana , neku fotografiju da ne postoje tragovi misija na povrsini Meseca ? Kao i sigurno pracenje putanja lansiranih letelica koje su najavljene . Hladni rat , svaki objekat lansiran sa suprotne strane moguc je ... Uzorci tla koje su oni pokupili poklapaju sa uzorcima Apolo misija.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:02 - pre 191 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Hajde onda objasni kako je ta sonda donela (ukupno) oko 400kg kamenja sa meseca, a da pri tom nije sposobna da odnese i donese par astronauta? .......


ti mislis samo na tezinu.
kamenje ne mora da *ere i *isa, da pije, jede, spava, dise, da boravi na odredjenoj temperaturi, njemu ne smeta zracenje itd......

jel' si video koliki je to bio prostor u toj kapsuli?
malo veci od kabine fice (zastave 750) hebote.
navodno je oldrin trebao da bude prvi covek na mesecu, ali nisu mogli da se mimoidju unutra pri izlasku.
taj misija je trajala par sedmica.


Citat:
Miroslav Jeftić: ...... Inače to kamenje je analiziralo na hiljade najpoznatijih naučnika širom sveta i za sada niko nije pokušao da tvrdi da je lažno (ne isključujem nekog zaverenika)......


to je ok, ali niko ni ne osporava da je to kamenje sa meseca, nego da ga je sa meseca doneo covek.


Citat:
Miroslav Jeftić: ......I da, koji bi uopšte dokaz zadovoljio sve vas koji sumnjate, budući da slike, video, kamenje, svedočanstva ljudi koji su bili na Mesecu i koji su još uvek živi, kao i potvrda celokupne naučne zajednice nisu dovoljni? Postoji li uopšte takav dokaz? :)


hebiga, otkud znam ..... na primer da sam ja bio sa njima na mesecu :)

za sve ovo ostalo sam vec pisao.
video i slike izazivaju dosta sumnje.
kamenje nije morao doneti covek.
ako je sve prevara, onda se podrazumeva da su i trojica astronauta deo prevare, hebiga.
"celokupna naucna zajednica" bi mozda mogla to da ospri da je to sa tehnicke strane bilo neizvodljivo, ali cinjenica da je to tada bilo izvodljivo ne mora da znaci da je to i izvedeno, jel' tako?

sta mislis o svedocenju kjubrikove udovice o kjubrikovom snimanju studijskog filma "sa meseca"?
nista ne tvrdim, samo pitam.
 
0

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:05 - pre 191 meseci
ne znam, ja mislim da bi bilo dovoljno desetine ljudi, a ne desetine hiljada.
Kako desetine? desetine puta hiljadu,pa da to moze desetine ljudi da uradi onda bi bilo jos xx desetina ljudi i imali bi xxxxljudi na mesecu..


prvi vestacki satelit u orbiti, sputnjik - ruski satelit.
- prva zivotinja (sisar) u svemiru, lajka - ruski ker.
- prvi covek u svemiru, gagarin - rus.
- prva zena u svemiru, terjeskova - ruskinja.
- prvi let sa vise clanova posade - rusi.
- prva slika druge strane meseca -rusi.
- prvo napustanje svemirskog broda u otvoreni prostor, leonov - rus.
- prva sonda na drugoj planeti, veneri -rusi.
- prva orbitalna stanica, sojuz - ruska
- prva sonda na mesecu, luna - ruska.

ovo mozes lakse da objasnis,Spijunaza,opste je poznato da su imali xxspijuna na obe strane,kad ih uhvate onda se menjaju,vise se puta desavalo.
a posto sam igrom slucaja znam nesto evo sledece
Prva zivotinja,lajka je umrla u nedostatku kiseonika i visoke temperature
Prvi satelit za koji su amerikanci gledali kao kameru,bog zna sta visoke tehnologije je ustvari bio obican kontenjer koji su rusi brzo zbudzili i jedino sto je radio jeste bilo emitovanje frekfencije na 40Mhz..
Evo sad opet zavere,Otkud znas da su rusi slali ljude u svemir?gde su dokazi?Otkud sad sigurnst da je lenov napustio brod?Mozda su oni lazirali sve to?
i posle malo razmislis i shvatis da su lazirali ovi bi drugi znali i debelo iskoristili zbog gore navedenog,

Sad pitanje zasto rusi nisu bili na mesecu je lako odgovoriti..Lova,nisu imali love...imali su ali nisi iskoristili za nesto sto je vec neko uradio pre njih,ipak je to bas veelika svota u pitanju.
Edit:Ne mogu sad da pronadjem na netu,ali secam se da je broj nuklearnih glava u SSSR bio mnogo veci nego u USA,eto gde su iskoristili lovu,.
sve stalo...
samo deca rastu...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:09 - pre 191 meseci
Citat:
hebiga, otkud znam ..... na primer da sam ja bio sa njima na mesecu

za sve ovo ostalo sam vec pisao.
video i slike izazivaju dosta sumnje.
kamenje nije morao doneti covek.
ako je sve prevara, onda se podrazumeva da su i trojica astronauta deo prevare, hebiga.
"celokupna naucna zajednica" bi mozda mogla to da ospri da je to sa tehnicke strane bilo neizvodljivo, ali cinjenica da je to tada bilo izvodljivo ne mora da znaci da je to i izvedeno, jel' tako?

sta mislis o svedocenju kjubrikove udovice o kjubrikovom snimanju studijskog filma "sa meseca"?
nista ne tvrdim, samo pitam.


Lepo sam ja rekao da se prijaviš, možda nije kasno. Elem, 24 astronauta je išlo na Mesec, od toga je 12 hodalo po površini u periodu 1969-1972, tako da je u pitanju malo više od tri čoveka.
Nisam čitao pomenuti intervju.
 
0

Zekica
Filip Milivojević
Pirot, Niš

Član broj: 2856
Poruke: 309
*.exe-net.net.

Jabber: zekica@elitesecurity.org
Sajt: www.pirotcity.com


+10 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:15 - pre 191 meseci
Hm, a ko je onda postavio ovo? http://science.nasa.gov/headlines/y2004/21jul_llr.htm
Sad ja znam zašto sam vam ovo ispričao, ovo će sigurno nekome koristiti....
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:39 - pre 191 meseci
Citat:
101010: Ako KGB nije nasao dokaz da je sve fake, onda niko i nece :).


Citat:
stil: Kad vec pominjes Ruse. Prvi bi oni opovrgli uspesnost misija Apolo ........


Citat:
filip_caca: ....i posle malo razmislis i shvatis da su lazirali ovi bi drugi znali i debelo iskoristili zbog gore navedenog......


eh politika.
to je jos visa matematika od proracunavanja slanja letelice na mesec.
politika kao politika zapravo i ne postoji.
postoji samo zavera, ucena, prevara, borba za resurse, moc, vlast, novac, uticaj .......
po pravilu se takve stvari u politici i ne objavljuju, ako to nekako moze nekada doneti vise koristi.
jel' gljivicu neko pita za koferce?
normalno da ne pita, kakvu bi korist neko imao od toga da gljivica negde kopa krompir par godina?
na njegovo mesto bi dosao neko drugi i nikom nista.
ovako ga pustis na miru, al' zato uvek mozes da se "setis" koferceta i da to potegnes kad se ukaze potreba.
primera ima bezbroj.
sve se to zasniva na koristi i ucenama, ovakve ili onakve vrste.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 20:52 - pre 191 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: ...... Elem, 24 astronauta je išlo na Mesec, od toga je 12 hodalo po površini ........


..... a od toga je jedan, alan separd (1923-1998), igrao golf na mesecu.
prokrijumcario je stap i lopticu u apolu 14.
mozda je ipak to sve bila samo zahebancija :)
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 21:12 - pre 191 meseci
Eh politika. Ponovo spekulacije na ne naucnoj osnovi. Alan je lopticu i vrh stapa prokrijumcario u svojem skafanderu :-) I sad je prvi covek koji je igrao golf na Mesecu :) .
 
0

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 21:41 - pre 191 meseci
Kad vec govorimo o zajebanciji,ovo sam cuo davno na diskaveriju cini mi se..uglavnom:
Dok je koracao mesecom armstrong je rekao recenicu koja nije bila emitovana i glasila je:Srecno gospodine Grocki..
Ovi u nasa dole na zemlji nisu znali sta to znaci pa su ga pitali ali armstrong nije odgovorio onda su poceli da traze po spisku ruskih kosmonauta da vide da li je armstrong mozda nekog hteo da zeza..ali nisu nista nasli..kada je satl sleteo i ponovo ga pitali on bi se uvek smeskao..
i to je tako bilo do 90-tih godina kada je otkrijo zasto je to rekao jednom reporteru:
Bilo je to 50tih godina dok je igrao bejzbol u predgranju i lopta je otisla u dvoriste porodice Grocki..kada je otisao da uzme loptu cuo je razgovor,..zena je viknula:Oralni seX,moze ali kada ovaj decak u dvoristu bude hodao po mesecu..
kad sebe sam ovo cuo i jos mi je ostalo u secanju..
sve stalo...
samo deca rastu...
 
0

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
89.110.199.*



Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 22:12 - pre 191 meseci
To je šala, nije Armstrong to rekao. Barem su tako jednom liku odgovorili oni iz NASA kad ih je pitao.
Nego, nije bilo Grocki nego Gorsky. Good luck, Mr. Gorsky... A i već je neko ranije pomenuo to u ovoj temi.
Tratinčice mala, a-sa.
 
0

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 23:08 - pre 191 meseci
sad,ne znam zasto bi to onda bilo na diskaveriju...mada i taj lik u nasi sto mu je odgovorio se verovatno nije ni rodio kad su ovi isli na mesec..ko zna..
sve stalo...
samo deca rastu...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu05.07.2008. u 23:26 - pre 191 meseci
Good Luck, Mr. Gorsky
 
0

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 01:52 - pre 191 meseci
Citat:
Kad vec pominjes Ruse. Prvi bi oni opovrgli uspesnost misija Apolo jer su posecivali mesec robotima , kasnije. Mislis li da ne bi pokazali da je u pitanju obmana , neku fotografiju da ne postoje tragovi misija na povrsini Meseca ? Kao i sigurno pracenje putanja lansiranih letelica koje su najavljene . Hladni rat , svaki objekat lansiran sa suprotne strane moguc je ... Uzorci tla koje su oni pokupili poklapaju sa uzorcima Apolo misija.

Lunohod misije su se odvijale na drugim lokacijama od Apolo misija,pa zato nisu mogle da nista potvrde ili opovrgnu.

Evo slika sa Habl teleskopa (skorasnje) sa mesta sletanja Apola 17:
http://www.youtube.com/watch?v=PRItZ8rCZzA

Ovo su slike sa Japanske lunarne sonde Kaguja sa mesta sletanja Apola 15:
http://www.youtube.com/watch?v=6r80qhoPB0g

Kao sto se vidi nema nicega vidljivog na tim navodnim Apolo lokacijama.

Da su Rusi uslikali ostatke Apolo lendera,svakako bi obe strane to objavile sa velikim odusevljenjem i odmah.Uzorci tla mogu da se poklapaju,ali uopste nije potrebno da ih ljudi donesu na zemlju,jer bi onda ispalo da su i Rusi poslali ljude na Mesec.

Uzgred,Lunohodi su takodje imali "laserska ogledala" koje vi svi ovde navodite kao dokaz ljudskog prisutstva tamo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lunokhod_program

Znaci,ocigledno nije potreban covek da bi se postavili laserska ogledala na Mesecu.

E sad,postavlja se pitanje zasto Rusi nisu izrazili neku sumnju u ceo poduhvat?

Da su Rusi krenuli sa skepticizmom prema Amerikancima (koji su se hvalili da sve dele sa javnoscu),nista ne bi sprecilo Amerikance da onda dovode u pitanje sve s to su Rusi uradili(koji su sve radili u tajnosti) ili pak planiraju da urade u svemiru,jer se onda otvara pandorina kutija.Ovako postoji fin kompromis i fer-plej.Uostalom Rusi su imali svoje momente slave,pa su pustili Amere da imaju svoje.

Generalno gledano,da su Rusi izrazili skepticizam za poduhvat Amera,time bi se generalno ugrozila ideja "ljudskog i naucnog progresa" koja je bila deo ideologije i Sovjeta kao i Amerikanaca.Ako Rusi tvrde da su Ameri varalice,sta bi onda sprecilo Ruski narod da sumnja u sopstvenu vladu,koja je inače bila poznata po tajnovitosti i propagandi.


[Ovu poruku je menjao Legionar_ dana 06.07.2008. u 03:20 GMT+1]
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 04:54 - pre 191 meseci
Kaguya i jeste uslikala mesto supstanja, ali s ozbirom na rezoluciju kamere koju nosi se ono vidi jedino po ostacima izduva motora.

A ovo sto pricas o Rusima i Amerima......
Pa mislim, koliko ti godina imas i na kojoj planeti zivis?

Mada, pitam se sto ja uopste raspravljam sa tobom, kada ti nikoga ne slusas sta prica...
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 05:51 - pre 191 meseci
Prvo teleskop Habl nema dovoljno veliku rezoluciju da uslika neku stvar tih dimenzija na Mesecu. Dakle kljucna rec je rezolucija i fokus. Dalje kad vec posezes za snimcima baci pogled na ovo . Pa mi reci kako je to moguce izvesti na Zemlji u nekom studiu. :)
 
0

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
91.150.116.*



+12 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 11:22 - pre 191 meseci
razmisljam nesto o tim ogledalima i teorijama da su to moglo bez coveka na mesecu 69..
jednostavno
proverili su da li radi odmah posle sletanja na mesec...da nisu radili onda bi bilo jasno da oni u satima posle misije nisu bili na mesecu..ta ogledala mogu svi da koriste tako da su i rusi mogli da provere.



Citat:
Legionar_: Lunohod misije su se odvijale na drugim lokacijama od Apolo misija,pa zato nisu mogle da nista potvrde ili opovrgnu.

E sad,postavlja se pitanje zasto Rusi nisu izrazili neku sumnju u ceo poduhvat?

Da su Rusi krenuli sa skepticizmom prema Amerikancima (koji su se hvalili da sve dele sa javnoscu),nista ne bi sprecilo Amerikance da onda dovode u pitanje sve s to su Rusi uradili(koji su sve radili u tajnosti) ili pak planiraju da urade u svemiru,jer se onda otvara pandorina kutija.Ovako postoji fin kompromis i fer-plej.Uostalom Rusi su imali svoje momente slave,pa su pustili Amere da imaju svoje.

Generalno gledano,da su Rusi izrazili skepticizam za poduhvat Amera,time bi se generalno ugrozila ideja "ljudskog i naucnog progresa" koja je bila deo ideologije i Sovjeta kao i Amerikanaca.Ako Rusi tvrde da su Ameri varalice,sta bi onda sprecilo Ruski narod da sumnja u sopstvenu vladu,koja je inače bila poznata po tajnovitosti i propagandi.


[Ovu poruku je menjao Legionar_ dana 06.07.2008. u 03:20 GMT+1]




Al si ga srocio nema sta ko beba od 5godina,daj stvarno vrati se u normalu porediti odnose dve nacije od xxxmiliona stanovnika kao odnose izmedju dva coveka je u najmanju ruku glupost veka...

Oni nisu ovo zbog toga sto bi onda ovo..,znaci da su amerikanci rekli da su stigli do centra sunca ovi ne bi reagovali zato sto i onda ovi ovo ono...gluposti

sve stalo...
samo deca rastu...
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.86.103.*



+629 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 12:03 - pre 191 meseci
Citat:
In a speech on January 14, 2004, President Bush announced a new Vision for Space Exploration, which included plans for the United States to return astronauts to the Moon no later than 2020 (with the first human landing -- Orion 17 -- currently planned for 2019). This mission would be a part of Project Constellation, NASA's program to create a new generation of spacecraft for human spaceflight.

Već za 12 godina će sleteti na Mesec (ako do sad nisu) :-)
Mislim, posle onoliko uspešnih misija i pauze od 40 godina sad će već za 12 godina opet da slete? Šta se desilo, poumirali im stručnjaci koji su znali kako da naprave opremu za sletanje na Mesec pa idu ispočetka?! :-))

Ili je sada zbog nečeg teže sleteti / 'sleteti' na Mesec? ;-)
Save time... see it my way.
 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 12:23 - pre 191 meseci
Ne znam zasto se non stop spominje ta pauza u letovima.
To bi bilo kao kada bi ste alpinisti koji je osvojio Mont Everest 1989. godine obratili "Nisi ti ni bio tamo, cim ponovo nisi isao"...
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.185.*



+172 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu06.07.2008. u 12:37 - pre 191 meseci
I meni prilicno smrdi to oko sletanja na Mesec. U onom Fox-ovom dokumentarcu mnogo su mi bili ubedljiviji ljudi koji tvrde da je sletanje lazirano podupiruci to brojnim (za mene prilicno uverljivim) dokazima od onog lika iz NASA-e koji je samo pricao "nisu u pravu", "izmisljaju" i sl.
U tom dokumentarcu je govorio i reziser filma Capricorn One iz 1973. (ako niste vec gledali, obavezno pogledajte, odlican je) koji govori o laziranju sletanja na Mars. On je pricao u onom delu kada su objasnjavani pokreti (kad se snimak malo ubrza, dobije se normalno kretanje) astronauta na povrsini Meseca, i da se on u svom filmu posluzio istim trikom.

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447293 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.