Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865607 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.07.2008. u 23:05 - pre 191 meseci
Kad vec pricamo o osvezivacima za sudo masinu, mnogo je bolji somat u granulama (duze traje) od tog calgonita.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin.gonet.rs.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima18.07.2008. u 15:32 - pre 191 meseci
Imam jedan predlog, a to je da PERA ili neko dobre volje uzme i snimi video ili slika kako poslaze sudive, kakve ih stavlja u masinu, kako stavi tabletu, podesi so, sjaj itd... Ili bar da slika pa postavi na forum mislim da bi to bilo pun pogodak za forumase koji provi put dolaze i interesuju se za ovaj aparat, a ima ih. Ja bih to uradio, ali nemam sa čim, tako da eto zamolio bih nekog ako moze....

PS. koristim osvezivac iz DM-a, koji je 100 dinara i traje kao Calgonit, mirise potpuno isto, cak isto i izgleda, ima dve predgrade. Inace Somat u granulama mi se nije svideo...
GOX
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
77.46.156.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.07.2008. u 23:28 - pre 191 meseci
@pera garmin
Petre, bilo bi korisno za nas koji smo na samom početku, da nam pojasniš malo stvari.
Šta je to osveživač mašine?
Da li se taj model gorenje može staviti ispod radne površine (da li se skida poklopac)
Kako se poveže dovod(imam jednoručnu bateriju u sudoperu koja je sa vodom povezana ispod radne ploče sa dve savitljive cevi topla-hladna.
kako se poveže odvod na sifon sudopere.
Kadje ne koristiš da li su vrata zatvorena?
Kako suđe treba pripremiti (oprati ih pa ih staviti na pranje)
Petre, molim te za odgovore.
 
Odgovor na temu

Pera GARMIN
Petar Maksimovic
Beograd

Član broj: 37770
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.garmin.co.yu


Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima20.07.2008. u 22:13 - pre 191 meseci
zuja1:

Osveživač za sudomašinu sam našao u tempu, navodno ubija "smrad" sudomaien, nemam pojma šta je unutra.
Ovaj model se može staviti ispod radne ploče, jednostavno se skine poklopac.
Nemam pojma kako se povezuje, to je uredio vodoinstalater...
Vrata su uglavnom otvorena dok se u njoj gomila prljavo posuđe, nisam na to do sada obraćao pažnju.
Suđe samo ubacim, ponekad ga pre toga isprem kada me ne mrzi.
Nisam ja baš neki stručnjak za sudomašine, samo je povremeno koristim (i uspešnije od žene slažem sudove u nju :)


Petar Maksimovic
Garmin Srbija
www.garmin.co.yu
 
Odgovor na temu

simeon

Član broj: 31805
Poruke: 60
*.extreme.co.yu.

Sajt: www.elitemadzone.org


Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.07.2008. u 14:53 - pre 191 meseci
Imam original ZWILLING HENCKELS (Solingen) ekstra kvalitetan escajg donesen iz nemačke pre 15-ak godina i pre neki dan sam primetio na jednoj viljuški a i kašiki fleku od rđe kada sam je izvadio iz mašine za sudove. Dešavalo se da neki metalni elementi posuđa lošijeg kvaliteta takođe krenu da rđaju ali sam sve to pobacao i prešao na kvalitetne plastične ili Inox varijante.
Da li je neko imao problem sa ovim stvarima?!
Koristim tablete Somat 7in1, Somat So i Sjaj nekog domećeg proizvođača ne mogu da se setim, pominjan je ovde na forumu. Sudove pretežno perem noću sa odloženim startom i otprilike ciklus pranja bude gotov pred polazak na posao tako da sudovi ne stoje dugo u mašini, a mašina dobro suši.
The Potpis
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.07.2008. u 15:08 - pre 191 meseci
Fleka od rdje mozda nije poreklom sa tog escajga...ili taj escajg nije bas tako kvalitetan....trece nema
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.fabiankeil.de.



+12 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.07.2008. u 20:35 - pre 191 meseci
Neo DW-FS8, u pocetku je su sudovi bili super oprani (calgonit prasak, so i sjaj) a sada stalno ostanu neke mrlje. Kamenac valjda. A i primetio sam da mi mnogo brze trosi so... Cudi me pogotovo za so jer nista nisam menjao od podesavanja.
Juce sam pojacao so a i sjaj jer sam pretpostavljao da je voda postala tvrdja... al nije mnogo pomoglo.
Ima neko ideju? Zasto ostaje kamenac i zasto je poceo brze da trosi so (ili mi se to samo cini)

Inace, za manje od nedelju od kada smo kupili masinu je riknuo ventil za vodu :) Al moram reci da su u centralnom servisu bili brzi. Uzeli su mi broj i tog dana me je kontaktirao lokalni majstor. Relativno brzo su otklonili kvar (par dana dok im nije stigao ventil).


Jos jedno pitanje. Znam da je so koja se koristi za masine potpuno ista kao i kuhinjska so sem sto je u granulama ( i sto je mnogo skuplja). Mislio sam da mora da bude u granulama ali juce sam kupio Somatovu so i ona je maltene isto tako sitna kao i kuhinjska.

Jel zna neko da li mogu da kupujem obicnu kuhinjsku so i nju da koristim u masini?



P.S. Izvinjavam se ako je neko vec postavio ova pitanja
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
77.46.236.*



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.07.2008. u 20:54 - pre 191 meseci
Ne moze obicna so.Da li si vec cistio masinu nekim od sredstava za ciscenje od
kamenca i ostalih naslaga?
Procitaj i ranije postove,neko pomenu ciscenje sa sircetom i sodom bikarbonom.
Ja ovo za dve godine nisam pokusavao,ali cu u najskorije vreme.
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima22.07.2008. u 23:26 - pre 191 meseci
Thanks.
Citao sam o tome ali jos nisam cistio. Malo mi je prerano za to, masina nema ni puna 3 meseca da je kupljena...
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
77.46.236.*



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima23.07.2008. u 07:33 - pre 191 meseci
Nije prerano ako je koristis svaki dan.Somat je malo povoljniji od Calgoonita
ja ih koristim bar na dva meseca(ciklus pranja bez sudova)
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.rs.



+12 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 13:11 - pre 191 meseci
Oprao sam sa soda bikarbonom i sircetom i nista...
I dalje ostaju tackice. Mislim, nije to sad ono da se odma vidi, ko ne zagleda nego samo vadi i slaze na police nece primetiti. Primeti se najvise na staklu na svetlu. Pre nije bilo. Ko neke muzgotine, mogu prstom da ih ne skinem nego razmazem... Na jezik ko da je malo slano al mislim da je to normalno.
Probao sam i so na max i sjaj na max nista se ne menja... Mozda se korozija sa nekog metalnog dela zalepi?

 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 13:13 - pre 191 meseci
Pozdrav. Hteo bih da uzmem jednu masinu sa pranje sudova za 12 osoba. Koje marke spadaju u kvalitetnije, tj. najbolje? Kod kojih je odnos cena/kvalitet najbolji? Na sta treba obratiti najvise paznje prilikom kupovine sudo masina? Googlao sam i tragao, ali nisam uspeo da nadjem odgovore na ova pitanja, pa ako bi neko bi ljubazan da mi odgovori na postavljena pitanja bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

Duya

Član broj: 178619
Poruke: 4
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 14:06 - pre 191 meseci
Citat:
zole_: Oprao sam sa soda bikarbonom i sircetom i nista...
I dalje ostaju tackice. Mislim, nije to sad ono da se odma vidi, ko ne zagleda nego samo vadi i slaze na police nece primetiti. Primeti se najvise na staklu na svetlu. Pre nije bilo. Ko neke muzgotine, mogu prstom da ih ne skinem nego razmazem... Na jezik ko da je malo slano al mislim da je to normalno.
Probao sam i so na max i sjaj na max nista se ne menja... Mozda se korozija sa nekog metalnog dela zalepi?


Imam istu mašinu, sličan problem -- na čašama ostaju slane muzge (pogledaj moje postove, mislim na 16-toj strani) i... ništa. Doduše, nisam još zvao majstora, problem se rešava dodatnim ručnim sapiranjem... ali nervira. Šta da kažem, jeftino sam je kupio...
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 14:09 - pre 191 meseci
Predhodnom postu bih jos dodao da bih za sudo masinu izdvojio maksimalno 50 hiljada dinara.
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin.gonet.rs.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 15:19 - pre 191 meseci
Bilo sta od Bosha....
GOX
 
Odgovor na temu

Srdjan C

Član broj: 166876
Poruke: 7
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 15:39 - pre 191 meseci
Candy je zakon za sudomasine. Jedini ima masine kapaciteta 15 kompleta u standardnim dimenzijama, jedini ima programe na 75 C na svim masinama.

Za te pare mozes da kupis zversku masinu.

Bosch je odlican ali precenjen.
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 16:42 - pre 191 meseci
Hvala vam na odgovorima :)
Znaci Bosch ili Candy :D
Uporedjujuci dva modela slicne cene imam utisak da Candy daje nesto vise opcija. Mada priznajem da su mi masine za pranje sudova totalna nepoznanica i da ne znam sta zapravo da gledam. Ovde sam procitao da bi bilo dobro da masine za sudove imaju mogucnost pranja i na 75 C, a ova Bosh to nema sto me malo udaljava od nje. Koliko je ova stavka bitna? Plus sto Candy ima prostora za 15 kompleta. Mada se bojim da to nije na ustrb neceg drugog (takodje bitnog), jer je i Candy u standarnoj velicini.

Evo ih ta dva modela:

Candy sudomašina CDF 735: http://www.tehnomanija.rs/katalog/candy-sudomasina-cdf-735.html
Bosch sudomašina SGS 44E28EU: http://www.tehnomanija.rs/kata...ch-sudomasina-sgs-44e28eu.html

Najvaznije mi je da se masina ne pokvari odmah i da radi dobro svoj posao, tj. da pere dobro. Iz dosadasnjeg iskustva sa belom tehnikom uvideo sam da vazi ona: koliko para, toliko i muzike. Mozda bih mogao da prodjem jeftinije sa nekom slabijom markom, ali ne zelim mnogo da rizikujem. Ali ne zelim ni da preplatim ono sto kupujem ili da uzmem neku masinu koja je skupa zbog nekih funkcija koje mozda necu ni koristiti. Zbog toga se nadam da ce me neko od vas posavetovati u vezi ove dve masine, koja je bolja ili da li mozda da uzmem neku jeftiniju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 17:44 - pre 191 meseci
Citat:
zole_: Oprao sam sa soda bikarbonom i sircetom i nista...

Operi masinu sa sredstvom sa ciscenje masine (calgonit ili somat), to se mora s` vremena na vreme ocistiti.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
79.101.235.*



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 17:54 - pre 191 meseci
Ja bi preporucio Blomberg SmarTouch. Masina radi fantasticno.

http://www.eltim.rs/proizvodi....CH%20W&grupa=M&pgrupa= (bela)
http://www.eltim.rs/proizvodi....CH%20I&grupa=M&pgrupa= (inox; skuplja za 100$ a radi sve isto kao bela)

Masina ima samo 1 (jedan) taster. Jako tiha !


Pogledajte ova 2 videa (film 2 pogledati u low quality formatu !!!) kao i podatke o masini:

http://www.blombergappliances.com/smartouch/index.html

Karakteristike u PDF-u: http://www.blombergappliances....artouch/files/smartouch_en.pdf

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 24.07.2008. u 19:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srdjan C

Član broj: 166876
Poruke: 7
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.07.2008. u 19:06 - pre 191 meseci
Jako tezak izbor :

Turski Blomberg, 12 kompleta, max temperatura 70 C, za 46.532 din
Italijanski Candy, 15 kompleta, max temperatura 75 C, za 44.990 din

Nije ti lako.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865607 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.