Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80680 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!27.03.2006. u 23:19 - pre 220 meseci
Citat:
Ma, sve je to OK, samo neka omoguće jednu stvar: lakše preticanje!!!

To je jednostavno tako.Takav je tip staza.Ne mozes ti od ovih staza napraviti oval u smislu da imaju mesta koliko im je volja.Ni u Indiju na slicnom tipu staza nemas mnogo preticanja.
Takodje jos jedna od stvari koja je dosta doprinela dosadi je elektronika.Vozac je mnogo manje zaposlen sa menjanjem brzina,kvacilom itd.Kontrola proklizavanja,launch control pa cak i narezani pneumatici dodatno doprinose dosadi.
Kada ne moras da razmisljas o tome da li ce ti bolid proklizati dok izlazis iz krivine to ti zesce olaksava posao. ;-)
Nema greske,a bolidi se krecu kao po sinama.Na startu trke pojedini bolidi krecu kao lansirani iz topa.
Kvalifikacije su uzas(ne toliko kao prosle sezone).Kada se samo setim srecnih vremena -imas toliko krugova,imas sat vremena.Izlazi kada hoces a u pauzama mozes da podesavas bolid.Milina.

Mi ovde raspravljamo o izvesnom paradoksu.Ranije dok nismo imali tako stroga ogranicenja po pitanju konstrukcije bolida trke su bile zanimljivije nego danas(bar vi tako tvrdite).Da apsurd bude jos veci bolidi su bili siri(2m u odnosu na sadasnjih 1.8m).Smanjili prianjanje uvodjenjem narezanih pneumatika i opet nista.Izgradili nove staze iako je na starim bilo vise preticanja+su jos stare staze bile uze i opet nista.FIA danas to pokusava da resi jos strozijim ogranicenjima i nikako ne uspeva.Uvek se izdvoje 1 ili 2 tima koji vode borbu za titulu.
Kljucna stvar je uvodjenje elektronike.Vratite malo film unazad i setite se toga. ;-)

Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!27.03.2006. u 23:50 - pre 220 meseci
Citat:
Downforce: To je jednostavno tako.Takav je tip staza.Ne mozes ti od ovih staza napraviti oval u smislu da imaju mesta koliko im je volja.Ni u Indiju na slicnom tipu staza nemas mnogo preticanja.
Ne treba mi oval, to mi je tek smaranje, bez obzira na mnogobrojna preticanja i ogromne brzine. Niti poredim sa Indijem. Jednostavno, poredim sa prošlošću. Znam da rizikujem da upadnem u šablon "starih dobrih vremena", ali u ovom slučaju mislim da je zaista bilo tako, bar što se zanimljivosti tiče.

Da li je elektronika kriva i koliko - ne znam, moguće. Treba naći neki balans. Ograničavanje brzine jednostavno ne funkcioniše, jer se uvek u međuvremenu uznapreduje, pa se ograničavajući faktori nadoknade, obično već tokom sledeće sezone. Tako je bilo sa narezanim pneumaticima (valjda 1998. već sam prestao aktivno da pratim), tako je bilo sa ukidanjem svih mnogih elektronskih pomagala i aktivnog ogibljenja (1993.), tako je bilo sa laganim ukidanjem turbo motora (1988 - 1989.), tako je bilo sa propisom da pod automobila mora biti ravan u rasponu od prednje do zadnje osovine (nema "ground efekta", bar ne na taj način ostvarivog, 1983.), da ne pominjem mnogobrojna ograničenja po pitanju aerodinamike i konstantnog smanjenja bolida, tokom svih ovih godina. Kada sadašnje bolide uporedite (dimenzije) sa onim iz 70/80-ih, izgledaju kao dečije igračke.

Tako se ova tema pretvorila u lagano pljuvanje trenutnog stanja u F1 :-(
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 00:02 - pre 220 meseci
Nemojmo tako, evo da se vratimo na temu, a to je sezona 2006. Pet "pobunjeničkih" timova, Honda,Reno, Meklaren,BMW i Tojota juče su potpisale ulaznicu za sezonu 2008, dakle ništa od njihovog odvajanja od Formule 1 i osnivanja sopstvenog takmičenja. Ovo je odlična vest, jer neće biti cepanja Formule 1.

Link ka vesti je http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=113423
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 08:00 - pre 220 meseci
Ja sam stvarno mladji, i ne pratim formulu tako dugo kao neki ovde, i tu ne mogu mnogo sta da promenim. Voleo bih da skinem neku trku sa neta, al ne znam ima li kakvih sajtova za tako nesto.
Ipak, iako nisam tad pratio, pricali su mi, a i sada ovde citam kako je bilo i sta je sve bilo interesantno. Naravno tu i tamo sam gledao neke isecke na tv-u, kad sam i sta mogao da zakacim. I naravno da bih i ja voleo da bude i zanimljivije i interesantnije ali...... Ali i ovakva f1 privlaci mnogo ljudi i mislim da si previse strog (milke). Ja znam da se nekada isto tako osecam da sam ceo jedan deo trke mogao da prespavam, pa nekad cak i celu trku, ali takodje uvek popizdim kada makar i kratko pocnu reklame jer je ipak i ovakva f1 puna naboja.
Slazem se u jednoj stvari da je sad toliko tehnika napredovala da jednostavno ima veceg uticaja od vozaca. I u dobrom renou, ranije dobrom ferariu bi svako mogao da ima ako ne vrhunske ono sasvim solidne rezultate. Ne moze jedan Albers da pokaze svoje umece u Midlendu, al ko mi garantuje da se vec u prvoj sezoni u Renou ne bi borio za naziv prvaka. I tu se vec gubi svaki kriterijum i treba se loviti ostrim okom sta je vestina vozaca a sta brzina i sigurnost samog bolida. Mislim da je to bilo drasticno drugacije ranije, ali sigurno je i tada dosta toga zavisilo od samog tima u kom si, pa je i to ipak nesto sto f1 cini uzbudljivom
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 08:11 - pre 220 meseci
F1 je prije ili kasnije morala doći na taj stupanj razvoja kada je aerodinamika bolida dovedena do savšenstva, a pretjecanja su vrlo teška ili nemoguća (ovisno o razlikama među bolidima). Mene jako iritira što FIA svim silama pokušava jako usporiti razvoj bolida F1 kako bi se momčadi što više izjednačile i kako bi se bolidi mogli što ćešće pretjecati dok to donosi i mehaničke kvarove, izlijetanja i sl. To troje donosi veliku zanimljivost F1 širom svijeta i privlačenjem milijuna gledatelja, a onda bezbrojne organizacije tu situaciju pokušavaju maksimalno iskoristiti da bi masno zaradile. Mogli su i morali osmisliti drugačiji način povećanja zanimljivosti, a ovo je po meni uništavanje F1. Nije kasno, ali se bojim da će doći vrijeme kada će se otići predaleko u krivom smjeru i kada se tako lako neće vratiti.

Citat:
milke: Tako se ova tema pretvorila u lagano pljuvanje trenutnog stanja u F1 :-(


Kritiziramo trenutno stanje u F1 i to sa razlogom. Tako moramo i hoćemo, a u ostalom između utrka moramo o nečemu diskutirati. Ne vidim ništa loše u tome. Inače, onaj tko je pročitao zadnjih par stranica teme dobio je čist dojam kakvo je stanje u F1; što bi trebalo, a što ne promjeniti u njoj.

Tih 5 "pobunjeničkih" tima je još za vrijeme ferrarijeve dominacije počelo prijetiti odlaskom iz F1 i osnivanjem vlastitog prvenstva (na stranu što bi taj propao nakon par mjeseci). Razlozi su bili jadni, navodno se nisu slagali sa tadašnjim pravilima, dok je pravi razlog bio to što unatoč velikim financijskim izdacima i trudu nisu mogli ni blizu ferrariju na stazi.
Zapravo su vršili neku vrstu pritiska na FIA-u da oblikuje pravile da njima olakša približavanju "crvenoj konjici". Kao što se moglo primjetiti, od prošle godine njihove prijetnje su u velikoj mjeri splasnule, a sada i nestale.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

markone
pancevo

markone
Član broj: 47315
Poruke: 72
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 08:22 - pre 220 meseci
imam jedno pitanje, cuo sam da postoji neki satelitski program na kom moze da se prati f1 iz vise kamera isl.

da li neko zna koji je to program? na kom satelitu?

kupujem satelitsku samo zbog f1, a ako ovo zaista moze to je bas dobra stvar!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 08:33 - pre 220 meseci
Citat:
rebalza: Ali i ovakva f1 privlaci mnogo ljudi i mislim da si previse strog (milke). Ja znam da se nekada isto tako osecam da sam ceo jedan deo trke mogao da prespavam, pa nekad cak i celu trku, ali takodje uvek popizdim kada makar i kratko pocnu reklame jer je ipak i ovakva f1 puna naboja.


Strogi smo sa razlogom, želimo "zlatna vremena" natrag, želimo F1 kakva je nekad bila (po pitanju zanimljivosti, naravno). Po nekima tražimo nemoguće...tražimo moguće, a ono zahtjeva slušanje pravih fanova (ne, prostite, morbida kojima su sudari jedini razlog možebitnog gledanja utrka F1), slušanje stručnjaka i produktivan rad. Ako je pokušavaju momčadi što više ujednačiti, zvati F1 natjecanje gubi smisao što se tiče konstruktora - a tek onda se može jasnije pokazati vozačke sposobnosti vozača.

Citat:
Slazem se u jednoj stvari da je sad toliko tehnika napredovala da jednostavno ima veceg uticaja od vozaca. I u dobrom renou, ranije dobrom ferariu bi svako mogao da ima ako ne vrhunske ono sasvim solidne rezultate. Ne moze jedan Albers da pokaze svoje umece u Midlendu, al ko mi garantuje da se vec u prvoj sezoni u Renou ne bi borio za naziv prvaka. I tu se vec gubi svaki kriterijum i treba se loviti ostrim okom sta je vestina vozaca a sta brzina i sigurnost samog bolida. Mislim da je to bilo drasticno drugacije ranije, ali sigurno je i tada dosta toga zavisilo od samog tima u kom si, pa je i to ipak nesto sto f1 cini uzbudljivom.


Nemoj biti tako siguran u to. Recimo, Albers da sljedeće godine ode u neku jaku momčad, ajd neka bude Renault :-), sigurno se ne bi prvu sezonu borio za naslov prvaka. Trebalo bi mu dosta vremena da se privikne na novi bolid i treba mu još malo iskustva da bude zreo postati prvak. O njegovim vozačkim kvalitetama ne mislim ništa posebno, da je pravo talentiran - sigurno bi ga prepoznali u jačim momčadi i pozvali za test-vozača. Svaka momčad ima svoje ljude koji znaju procjeniti tko je talent, tko je zalutao u F1. Procjene li da je talentiran, da im treba jedan takav vozač (tu ima još dosta faktora koji odlučuju da li će ga pozvati ili ne) itd. pozvat će ga prvo vjerojatno kao test vozača, a onda možda i kao redovnog vozača utrka. Pa evo, Alonso je 2001 (kada je debitirao u F1) bio u Minardiju, Massa je bio u Sauberu, Kimi isto u Sauberu itd. - prepoznali su njihove sposobnosti i uzeli.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 09:14 - pre 220 meseci
Nemoj da si skeptican oko Albersa, u DTM-u je bio jedan od najboljih, imao dosta pobeda i uopste nije slucajnost sto je zavrsio u f1. Slazem se da bi mu trebalo privikavanje ali da bi mogao da se bori za titulu mogao bi. A kod smo kod procene talenta, ni tu nisi bas u pravu, ima sigurno dosta talenata koji nisu procenjeni i jednostavno nisu mogli da uspeju. Jedan od ozbiljnijih faktora je novac, koji sami ili drzava ili sponzori nisu uspeli da nabave. Sada je par ljudi spominjalo da je Klien jedan od mogucih bitnih vozaca u buducnosti. Ja se sa tim slazem, i odavno tako mislim, a opet mislim da nema jak tim iza sebe. Ipak, pored svega malo je falilo da umesto njega i u tom Red Bulu upadne Ljuci (kako smesno zvuci kad se ovako napise :) i da tek onda Klien padne u zapecak. Da Vilnev nije vozio u Vilijamsu, i da mu tata nije bio sta je bio, mozda bismo ga samo poznavali kao jednog test vozaca Minardija.


Citat:
Strogi smo sa razlogom, želimo "zlatna vremena" natrag, želimo F1 kakva je nekad bila (po pitanju zanimljivosti, naravno). Po nekima tražimo nemoguće...tražimo moguće, a ono zahtjeva slušanje pravih fanova (ne, prostite, morbida kojima su sudari jedini razlog možebitnog gledanja utrka F1), slušanje stručnjaka i produktivan rad. Ako je pokušavaju momčadi što više ujednačiti, zvati F1 natjecanje gubi smisao što se tiče konstruktora - a tek onda se može jasnije pokazati vozačke sposobnosti vozača.


E ti zelis stara vremena natrag. a ja zelim da vidim ono sto nisam mogao jer sam bio mali, ali ipak ja sam se samo osvrnuo na drastican osvrt, i vrlo grubo glediste da niceg zanimljivog sem starta nema. Znaci da sumiram, ne kazem da sam zadovoljan ovime, daleko od toga, ali dovoljno je navesti da ima nezanimljivosti i da nije sve ok, a ne skroz ponistiti, onda sto uopste i pratimo
 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 11:28 - pre 220 meseci
Citat:
Da Vilnev nije vozio u Vilijamsu, i da mu tata nije bio sta je bio, mozda bismo ga samo poznavali kao jednog test vozaca Minardija.


Eh, da Senna nije poginuo, možda bi ga Švaba drao te sezone kao na prve dve trke pre Imole.. šta bi bilo, kad..

I, da Vilnev nije vozio u Vilijamsu ne bismo videli onaj epski momenat kad je obišao Švabu u Estorilu 1996, u krivine za koju je John Watson rekao da je obilaženje nemoguće. A i Vilnev barem ima *balls*, za razliku od mnogih današnjih vozača..
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 14:05 - pre 220 meseci
Citat:
Ne treba mi oval, to mi je tek smaranje, bez obzira na mnogobrojna preticanja i ogromne brzine. Niti poredim sa Indijem. Jednostavno, poredim sa prošlošću. Znam da rizikujem da upadnem u šablon "starih dobrih vremena", ali u ovom slučaju mislim da je zaista bilo tako, bar što se zanimljivosti tiče.

Ne upadas u sablon starih dobrih vremena.I ja sam uzivao u njima.Znam kako ti je.Vec sam u prethodnoj poruci opisao taj svojevrsni paradoks.;-)
Kljucni je problem elektronika.Vozac sada gotovo da i ne moze da pogresi na izlazu iz krivine.To je jedna od osnovnih stvari pri obilazenju.Ovaj ispred pretera sa gasom,prokliza,ovaj pozadi se priblizi-to iskombinujes sa sekvencijalnim menjacem sa rucicom ne bi li trebalo vise vremena za promenu brzine i odjednom ce trke biti zanimljivije.
Ovako su obilazenja iskljucivo uz pomoc kasnijeg kocenja posle pravca ili kada onaj ispred preteranim kocenjem blokira tockove.
Citat:
F1 je prije ili kasnije morala doći na taj stupanj razvoja kada je aerodinamika bolida dovedena do savšenstva,

Uvek moze bolje.Nista nije savrseno.;-)
Na stranu sve one uvedene zabrane...da ih nije bilo F1 bolidi bi vec razvijali bez problema 400 na sat na pravcima...a tek brzine u krivinama+aktivno ogibljenje...kako bi ti bolidi isli!!!
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

rebalza
bg

Član broj: 52676
Poruke: 86
*.adsl.beocity.net.



+6 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 15:04 - pre 220 meseci
Citat:
voka_gsw: Eh, da Senna nije poginuo, možda bi ga Švaba drao te sezone kao na prve dve trke pre Imole.. šta bi bilo, kad..

I, da Vilnev nije vozio u Vilijamsu ne bismo videli onaj epski momenat kad je obišao Švabu u Estorilu 1996, u krivine za koju je John Watson rekao da je obilaženje nemoguće. A i Vilnev barem ima *balls*, za razliku od mnogih današnjih vozača..


moja poenta je bila samo da vrlo lako neko moze da ostane anoniman vozac iako ima sve sto je potrebno. Tu nisam karakterisao Vilneva nego samo njega uzeo za primer. Inace on je i dalje jedan od danasnjih vozaca :)))
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 15:09 - pre 220 meseci
Citat:
Downforce: Uvek moze bolje.Nista nije savrseno.;-)
Na stranu sve one uvedene zabrane...da ih nije bilo F1 bolidi bi vec razvijali bez problema 400 na sat na pravcima...a tek brzine u krivinama+aktivno ogibljenje...kako bi ti bolidi isli!!!


To je tačno, jer da od 1994 na svake 3 ili 4 godine nisu uvođena drastična promena pravils, zaista bi danas bodili razvijali NEVEROVATNE brzine, sigurno preko 415 km/h. Pa, ne znam da li ste čuli, ali bivša BAR-Honda(sada samo Honda) je u oktobru ili novembru 2005 oborila rekord u brzini u istoriji Formule 1 na jednoj ovalnoj stazi u SAD, po imenu Bonevil. Rekord je oboren NEZVANIČNO, jer im vreme nije išlo na ruku pa nisu mogli da i zvanično posle potvrde što su ostvarili. Cilj Honde bio je(i još uvek je) da na toj stazi dostigne sa V10 motorom brzinu od neverovatnih 415 km/h, a oni su tad dostigli, čini mi se 408 km/h. Stoga je Honda nastavila sa razvojem V10 motora specijalno da bi oborili taj rekord, dok su drugi uveliko testirali nove V8 uboge motore. Taj svojevrstan podvig napravio je jedan od test vozača Honde.

Zvaničan sajt tog podviga je http://www.bonneville400.com/flash/default.aspx

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 28.03.2006. u 16:11 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.infosky.net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 17:13 - pre 220 meseci
Svrljajuci po netu naidjoh na ovaj sajt:
http://www.etracksonline.co.uk/
Staze,njihove modifikacije po godinama itd. itd. :-)
Pogledajte malo,narocito stari Nirburgring...kakva zver!!!

[Ovu poruku je menjao Downforce dana 28.03.2006. u 18:15 GMT+1]
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 18:54 - pre 220 meseci
Citat:
Downforce: Kljucni je problem elektronika.


Između ostalog, da.

Citat:
Uvek moze bolje.Nista nije savrseno.;-)


To nisi trebao bukvalno shvatiti.

Citat:
rebalza: moja poenta je bila samo da vrlo lako neko moze da ostane anoniman vozac iako ima sve sto je potrebno.


Jedan od problema mnogih mladih i vrlo talentiranih vozača koji ne mogu naći svoje mjesto u F1. Ako i nađu, nađu se u momčadi u kojoj ne mogu pokazati puno od svog talenta.

Što se tiče usporavanja napretka F1, keyword: security - moralo se (i posao oko toga je napravljen vrlo dobro).
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!28.03.2006. u 23:22 - pre 220 meseci
Sta je jos po tebi problem Icy?

[Ovu poruku je menjao Downforce dana 29.03.2006. u 00:23 GMT+1]
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!29.03.2006. u 00:52 - pre 220 meseci
Ljudi, evo jedne šokantne vesti, koja me je veoma pozitivno iznenadila, jer apsolutno niko to nije mogao da očekuje.

Naime, bivši vlasnik Minardija, Pol Stodart, je juče zvanično predao FIA-i dokument o pristupanju i 12 F1 tima od 2008, što će biti prvi put posle 11 godina da će trke startovati sa 24 bolida. Tim će se zvanično zvati European Minardi F1 Team, tako da to znači vraćanje slavnog imena Minardija u Formulu 1.

Naime, Pol Stodart sada vidi šansu da će, zbog drastičnog ograničavanja budžeta timova od 2008, možda nešto uspeti da pokaže da stazi taj novi Minardi. Ali, tim neće biti u Italiji, nego u njegovoj fabrici u Engleskoj u gradu Ledbury, tako da će tim u svom nazivu imati ime Minardi, ali u suštini to neće biti baš to. Minardi je, kao što znate, sad tim Scuderia Torro Rosso, a ko zna, možda će dosta inžinjera i ljudi bivšeg Minardija preći da radi za novi Minardi 2008 godine.

Ali, ako Stodart zaista planira da počne sezonu 2008 sa bodidom Minardija iz 2004, kao što se navodi u zvaničnoj vesti na http://f1.racing-live.com/f1/e...news/detail/060328143057.shtml onda moram reći da nije normalan, jer ako za 2 godine ne može da razvije potpuno novi bolid, onda ne znam šta da kažem.

Minardijevi bolidi iz 2005 bili bi daleko bolji izbor, jer su se pokazali znatno boljim od bolida iz 2004, a koliko znam, Stodart treba samo odkupiti te bolide od sadašnjeg Scuderia Torro Rosso tima.


Ima li neko neki komentar na ovo, mene je zaista zatekla u čudu ova vest, kao bomba.




Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!29.03.2006. u 07:16 - pre 220 meseci
Citat:
moja poenta je bila samo da vrlo lako neko moze da ostane anoniman vozac iako ima sve sto je potrebno. Tu nisam karakterisao Vilneva nego samo njega uzeo za primer.


Ne slažem se u potpunosti. Svi vozači koji išta vrede pre ili kasnije doguraju do F1. Kad se dodje do F1, pa makar i do vožnje u slabom timu, uvek ima lak način da oceniš vozača - uporedi ga sa klupskim kolegom. Ako taj vozač dere svog kolegu ko što je recimo Mika Hakkinen godinama drao Coultharda, neko će primetiti tog vozača i dovesti ga u veći tim. Alonso i Fisichella su karijere počeli u Minardiju, Kimi se pokazao u Sauberu, itd.. Poenta je, ko išta vredi, pre ili kasnije dođe do mesta u većem timu.. mada, ima i onih koji ne vrede ništa, pa su uvek vozili u dobrim timovima, ko recimo Coulthard ili Jean Alesi.. ali dobro.. :)
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!29.03.2006. u 13:19 - pre 220 meseci
Citat:
jer ako za 2 godine ne može da razvije potpuno novi bolid

Moze,ali mu se ne isplati.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!30.03.2006. u 19:10 - pre 220 meseci
Tražili ste gledajte: F1 na B92

Od nedelje 2. aprila ljubitelli najbržeg cirkusa na svetu moći će uživo da prate sve trke do kraja sezone na televiziji B92.

Prvi u nizu prenosa je trka za Veliku nagradu Australije uz komentar Aleksandra Stojanovića i stručni komentar, najverovatnije, Veljka Petrovića.

Posle prve dve trke u sezoni (Bahrein i Malezija) u vođstvu je branilac titule svetskog prvaka, vozač Renoa, Španac Fernando Alonso.

U narednih sedam meseci uz najbolji svetski fudbal i najbrži bolidi samo na televiziji B92.
Priredio: Željko Čačija
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!01.04.2006. u 06:43 - pre 220 meseci
poll

1. Button
2. Fisichela
3. Alonso
4. Raikkonene
5. montoya
6. R.Shumacher
7. Webber
8. Heidfeld
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80680 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.