Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939253 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KinaPalestina
Denis Danicic
Extreme d.o.o.
Pancevo

KinaPalestina
Član broj: 75281
Poruke: 22
*.extreme.rs.

Sajt: www.fotoreporter.rs


+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa17.07.2013. u 14:54 - pre 131 meseci
Hvala Bakara! :)

To o veličini bubnja sam i ja pomislio na prvu loptu, da treba da bude što veći (7, 8kg mislim da spada u veliko), ali me je cura podsetila da majka ne pere uvek punu mašinu, jer se desi da nema punu mašinu veša ponekad. Ode jedna soba, možda dve, pa se više isplati da pere dva puta za redom, nego da lomi veliki a poluprazan bubanj. Kratki programi bi bili bolji, ali ne vidim to kao presudno, stiže se sve i ovako, tako da ako to treba da podigne cenu, i ne mora.

Pomislio sam na LG kad sam video da je jedna od članica i učesnik u ovoj temi kupila LG i okačila video. Solidno radi, mislim da je negde oko 40.000. Hvala na preporuci! :) Imaš neki model posebno?

Šta mislite o ovim Miele modelima, polovnim koji se kreću od 130 do 240 eura? Svi ih hvale na sva usta, kažu da traju i po dvaes' godina, a ovi koji se kod nas prodaju su stari od 7 do 12, ali ipak još uvek solidno izgledaju... Pada mi na pamet da je to možda bolje da pazarim nego neku 'kantu' od 25.000..

Pozdrav,
Denis


[Ovu poruku je menjao KinaPalestina dana 17.07.2013. u 17:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa17.07.2013. u 22:00 - pre 131 meseci
Citat:
KinaPalestina: Hvala Bakara! :)

To o veličini bubnja sam i ja pomislio na prvu loptu, da treba da bude što veći (7, 8kg mislim da spada u veliko), ali me je cura podsetila da majka ne pere uvek punu mašinu, jer se desi da nema punu mašinu veša ponekad. Ode jedna soba, možda dve, pa se više isplati da pere dva puta za redom, nego da lomi veliki a poluprazan bubanj. Kratki programi bi bili bolji, ali ne vidim to kao presudno, stiže se sve i ovako, tako da ako to treba da podigne cenu, i ne mora.

Mi smo za namenu kao i tvoja pre nekoliko godina kupili nekoliko (3) LG masina, presudila je velicina bubnja (tada pozamasnih 7Kg), dobra centrifuga, kratki program i tada dosta povoljna cena (bila 250eur, sada su skuplje cak i najjeftiniji modeli)

Mogu slobodno da kazem da se u sezoni pralo svakodnevno, vise puta dnevno uglavnom pretovarene masine, a nije im problem ni kada su poluprazne jer imaju automatsko inteligentno podesavanje prema kolicini vesa, to ima svaki model.

Nisu se kvarile, tj. sve tri su imale potpuno isti kvar -hladan lem na ploci, ali i sa tim su uvek radile (malo je gurnes i ona posle radi normalno), a i to se resavalo samo prelemljavanjem tog kontakta, posto za ovih sedam godina nikakav drugih problema nije bilo, a oprano je na tone raznog vesa.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa17.07.2013. u 23:52 - pre 131 meseci
A sta mislis o jednoj ovakvoj, prosta za rukovanje, nije skupa, ima 5 godina garancije i nije glomazna.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KinaPalestina
Denis Danicic
Extreme d.o.o.
Pancevo

KinaPalestina
Član broj: 75281
Poruke: 22
*.extreme.rs.

Sajt: www.fotoreporter.rs


+2 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa18.07.2013. u 12:15 - pre 131 meseci
Hvala na odgovorima!

Juče sam odlučio i presudio sebi sa Gorenje modelom http://www.gorenje.rs/masine_z...masine_za_pranje_vesa?c=392189 dobio sam je po 3.000 nižoj ceni jer je oštećena sa strane. Oštećenje je minimalno što se da rešiti sa malo farbe da ne rđa. Isporuku na adresu o trošku prodavca, a adresa je 120 km dalje. Garancija od 5 godina je presudila. Ostali imaju od dve zagarantovane do 3, samo Gorenje ima 5. Servis izlazi na teren u toku garancije, 1000 obrtaja uz kontrolu brzine, od 1 do 7 Kg i laka za rukovanje. Neka izdrži 5 godina, a verujem da će i malo duže od toga. Plus, našao sam programator za staru pokvarenu za 1500 dinara, pa će i ona biti popravljena. Sa dve mašine moći će da se raspodele zaduženja.

Javiću vam kako sam prošao! :)

Još jednom hvala,
Denis

 
Odgovor na temu

MarkoniBeboni
Sanja Vitez
kozmeticar
studio beauty queen
Novi Sad

Član broj: 317160
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.08.2013. u 22:29 - pre 129 meseci
Pozdrav forumasi!
U potrazi sam za novom masinom jer sam na popravku stare (5god) Gorenje u zadnjih god dana dala oko 20ak hiljada(4 kaisa, lezajevi x2.... i ko zna sta jos https://static.elitesecurity.org/angry.gif)
Vidim hvalite LG pa sam iznenadjena https://static.elitesecurity.org/eek2.gif Moja mama je vec god dana na ivici nervnog sloma od nje . Bubanj od jednom prestane da vrti ( ne pri svakom pranju) e onda ona primenjuje kung fu metode sa primesama tekvondoa i masina jadna i da nece sve prizna , pardon zavrti bubanj. Pa ako neko od strucnjaka zeli da se prihvati posla nek mi ostavi br tel da resimo muka i mamu i masinu.

Aj sad malo moje muke....
Puno perem , muz majstor, sin mala seprtlja, ja .... cistunica https://static.elitesecurity.org/square.gif
Zaljubljenik sam u Bosh a oskudacija je .Ali kad vec moram da kupim necu da se zezam pa da posle placam popravke i kidam zivce. Merkam ovaj model ------------Bosh WAE20165ME----------- (najjeftiniji a uklapa mi se u zelje, 7kg i 1000obrtaja ) pa da cujem vase misljenje i preporuke.

Pozdrav izZablja https://static.elitesecurity.org/coolsquare.gif

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa27.08.2013. u 06:28 - pre 129 meseci
Na LG je najverovatnije problem na elektronskoj ploci.
Za Gorenje ne razumem zasto su se placale popravke u garantnom roku?
Za Bosch kao i sve ostale vazi jedno pravilo:
nikad ne kupovati najjeftiniji model.
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa19.09.2013. u 18:43 - pre 129 meseci
Uzeo sam masinu Bosch WAE 20167BY.
Masina pere super, ali imam problem sto je centrifuga bucna, tacnije cuje se glasno pistanje dok radi motor. Je li to normalno kod ovih novih masina, ili je neki feler u pitanju.
Posto je opis zvukova dosta subjektivan, evo nasao sam youtube snimak sa istim zvukom, nije ista marka masine ali problem je isti:



Da li da reklamiram masinu?

[Ovu poruku je menjao bakara dana 22.09.2013. u 13:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa19.09.2013. u 19:01 - pre 129 meseci
Citat:
SomiKnight: Uzeo sam masinu Bosch WAE 20167BY.
Masina pere super, ali imam problem sto je centrifuga bucna, tacnije cuje se glasno pistanje dok radi motor. Je li to normalno kod ovih novih masina, ili je neki feler u pitanju.
Posto je opis zvukova dosta subjektivan, evo nasao sam youtube snimak sa istim zvukom, nije ista marka masine ali problem je isti:

http://www.youtube.com/watch?v=MHjFGZRE-IM

Da li da reklamiram masinu?


Ja bih svakako pitala neki specijalizovani servis. Prosto je neverovatno kako je neprijatan zvuk.
Moj LG radi besprekorno. Cuje se samo kad perem patike, cizme, tasne... i ne stavim nista uz njih. Centrifuga je skoro besumna, a i onaj zvuk "srkanja" koji se na snimku cuo sada se vise ne cuje, jer sam adaptirala kupatilo i ugradila sifon za masinu. Jedino se malo cuje pumpa kad izbacuje vodu (ne secam se da li se cula u pocetku) i cuje se mlaz kad uzima vodu. Ali to je zanemarljivo i nikome ne smeta kad pere nocu ako su vrata od kupatila zatvorena. Ja sam, sve u svemu prezadovoljna.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 18:06 - pre 129 meseci
@SomiKniht

Masina ti je sasvim u redu. Sve masine sa kolektorskim motorima, motori sa četkicama, imaju takav zvuk.
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 20:17 - pre 129 meseci
Hm, ako je ovo normalno onda nemam reci... a i nije mi jasno kakve veze ima sto je sa cetkicama motor, pa kakve motore imaju ove stare masine sto ih menjamo sa novim? Masina koju smo zamenili je Indesit WI 62, i nije imala centrifuga ovakav pistav zvuk, a malo mi je verovatno da ima motor koji nije na cetkice. Mada ne razumem se u to uopste.

Sve u svemu, zvao sam servis, doci ce u sredu, pa cemo da vidimo sta ce da kazu.
Ako je neki feler onda moze bosch za preporuku, jer stvarno dobro pere ves, cak i sa skracenim programom, a ako je ovo normalno, onda bosch zaobilaziti u sirokom luku.
Javicu u sredu kakva je presuda servisera.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 20:34 - pre 129 meseci
WI 62 nema motor sa četkicama vec obican asinhroni i nema zujanja. Dzaba si zvao servis. Da vidis kako tek moja sa 1600 RPM zuji, a motor se vrti na 15000 obrtaja, bukvalno kao mlazni avion kada polece, mora, slicno su obrtaji.
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 21:09 - pre 129 meseci
Eto, to nisam znao. Tacnije ni na kraj pameti mi nije bilo da prilikom kupovine ves masine trebam da razmisljam o tome koju vrstu motora ugradjuju u svoje masine.
Sad je sledece logicno pitanje, a zasto bi neka firma kao sto je bosch, koristila motore koji prave nenormalnu buku, a ne eto, asinhroni motor koji se ne cuje... narocito za masine za koje je i bolje da su sto tise, valjda je to bitno za bolju prodaju? Jel im to jeftinije, sta li?

Po meni ovo nije zanemarljiv detalj, narocito jer masina ne radi centrifugu samo na kraju par minuta, vec i kod ispiranja vesa vrti par puta, pa nije bas ni da se istrpi samo kraj vec je buka i pre toga.

I onda kako uopste znati koja marka masine koristi koji motor?
Pretpostavljam da lg ne koristi motor sa cetkicama, jer bela.rada nema taj problem.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 21:30 - pre 129 meseci
Uzeo danas Gorenje W7643L, dolazi u sledecu subotu, videcemo da li ce da leti, skakuce ili gmize, cijuche, mjauce, ili ko zna?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa20.09.2013. u 23:17 - pre 129 meseci
@SomiKniht

Ima BOSCH, i ne samo on, besumne masine a to su one sto na njima pise "Nemacki proizvod" , naravno na nemackom, i nema ispod 80.000 din.

Inace svi proizvodjaci koriste bukvalno sve, sve ti je u kvalitetu, odnosno ceni, hteli mi to da priznamo ili ne.

Nasi veletrgovci nam naravno nude ono sta mozemo da kupimo, odnosno gde najvise mogu da zarade, velke serije naj jeftinijih modela iz Kine ili eventualno iz Tuske ili iz njihove fabrike u Rusiji i tu je kraj nase tuzne price.
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.09.2013. u 09:19 - pre 129 meseci
@SASA M.

Pise na sajtu da i tvoja masina ima kolektorski motor, pa javi jel pisti kad radi centrifuga, sto vise informacija to bolje.
Inace za gorenje makar pise na sajtu koji je motor, za bosch ne pise.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.09.2013. u 18:53 - pre 128 meseci
Ima i moja isti motor kao i tvoja ali je dobro izolovana masina pa se mnogo manje cuje. Izolovan motor plus izolovana masina.
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa21.09.2013. u 20:33 - pre 128 meseci
Citat:
SASA M.:
Uzeo danas Gorenje W7643L, dolazi u sledecu subotu, videcemo da li ce da leti, skakuce ili gmize, cijuche, mjauce, ili ko zna? :)



Ovde mozes videti nesto slabiji model u akciji:


[Ovu poruku je menjao notaboo dana 22.09.2013. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.09.2013. u 07:53 - pre 128 meseci
Citat:
test1234:
Ima i moja isti motor kao i tvoja ali je dobro izolovana masina pa se mnogo manje cuje. Izolovan motor plus izolovana masina.


I kako se onda cuje kao mlazni avion kao sto si rekao u prethodnom postu?
Uz to, nemam ideju kakva bi to izolacija trebala da bude da moze toliko da umanji ovaj zvuk da bi bio na nekom normalnom nivou. A i zar nije masina sa donje strane otvorena?

Meni je najveca dilema ako i jeste neki feler, za koju masinu zameniti, jer ova pere stvarno odlicno.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.09.2013. u 08:14 - pre 128 meseci
Nije otvorena sa donje strane, zatvorena je, i plus ima naleljenu izolaciju Svuda pa i dole, 25 mm. Plus preko celog motora.
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
82.208.218.*



+1 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.09.2013. u 09:59 - pre 128 meseci
Znaci da sumiramo, nije tacno da se tvoja cuje ko avion, vec ima izolaciju i tisa je.
Stoga treba zvati servisere i reklamirati masinu jer je sigurno bucnija od specifikacije koja je navedena. Eto kad se pogleda deklarisana buka, taj lg od bele.rade i moj bosch imaju deklarisanih 74db, a na snimku se jasno vidi da lg nije ni priblizno bucan kao bosch.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1939253 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.