Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1923956 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 21:36 - pre 126 meseci
Da li neko ima iskustva sa Gorenje w7403? Kod nje mi odgovara to sto moze da se podesava broj obrtaja, temperatura pranja, automatski detektuje tezinu vesa, tako da ne moram da cekam da napunim masinu. Ne svidja mi se sto ima dosta elektronike, a vidim da je neko napisao i da kvar na vratancima moze da prouzrokuje kvar na programatoru. I da li im je bubanj plastican, kao sto neko napisa ovde za gorenje masine?
Volela bih da vidim neki predlog za model sa vise mehanike, a manje elektronike. Broj obrtaja da je podesiv, ali maksimum do 1000, da ima mogucnost brzog programa pranja, pranja manje kolicine vesa, a cena da bude pristupacna, oko 30.000
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 22:01 - pre 126 meseci
Evo odma odgovor svaka gorenje veš mašina ima plastikaner od bubnja i to bez izuzetka znači važi za sve modele i one najskuplje, i to veoma lošeg kvaliteta i po pitanju mehaničke izdržljivosti ( bilo je dosta slučajeva kod kojih je bubanj doživio frakturu, lomljenje ) kao i po pitanju zvučne apsorpcije tačnije buke, do nedavno su pravili bubnjeve u koima je integrisan ležaj tako da je zamijena bila nemoguća (osim na srpski način razbucaj brusilicom po pola pa onda zalijepi) nego se mijenjao ležaj u sklopu kupovine novog kompleta bubanj sa ležajem.
Sad kod novih varijanti skontali su sopstvenu glupost radi velikog broj reklamacija i pritužbi pa su omogućili zamijenu otvaranjem poklopca na nosivom dijelu ,ali da ne dužim i to je nesretno riješenje jer se polome kod skidanja pa opet ispočetka.
To što ti želiš je sad u ovo vrijeme pravi raritet naći mašinu sa klasik mehanikom i mehaničkim programatorom, ali da te obradujem ipak postoje ti klasični modeli barem kod nas na BiH tržištu i to su domaće proizvodnje proizvodi ih Bira iz Bihaća (ili se barem tamo sklapaju) koji je u vlasništvu velikog trgovačkog lanca Robot Komerc koji ima prodajne objekte širom BiH to je klasična mašina sa maximum 600/okr centrifuge 5kg veša i starim dobrim rotacionim mehaničkim programatorom koji se ne kvari a cijena im je oko 170-200 eur zavisno od prodaavača ili akcijske ponude, donedavno sam gledao i slične vivax veš mašine ,ali u zadnje vrijeme nisam baš bio gost tih prodajnih centara pa ne znam da li ima više vivaxa u klasik varijanti.
Mislim da Vivaxa ima na tržištu Srbije a za robot -bira nisam siguran da li ih nude na vašem tržištu, ali u svakom slučaju ako vam vožnja do najbližeg mjesta u BiH a to bi vjerovatno bila Bijeljina možete je nabaviti u tamo nakoliko velikih tržnih centara i pri tom možete povratiti PDV od 17% što bi vam kompeziralo eventualnu carinu na granici pa sad sama prouči šta ti je činiti.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 22:36 - pre 126 meseci
Hvala ti na odgovoru. Nije losa ideja ali nisam razmisljala o varijanti kupovine u BIH jer nije mi blizu. Za marku Bira sam nedavno cula kada sam gledala neke njihove frizidere. Nisam posebno informisana o njoj, ali kvalitet frizidera mi nije ulivao poverenje. Sto se masine tice, posto kazes da je mehanika pravi raritet, onda cu morati da kupim nesto iz standardne ponude i da se nadam da ce potrajati i da se nece kvariti. Znaci 7403 mi ne savetujes? Ima li jos neki predlog da se uklapa u ono sto sam navela da mi treba (a da zanemarimo da sam navela mehanicke komande) i sa 800-1000 obrtaja?
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 22:52 - pre 126 meseci
Onda u tom slučaju bi preporuka išla u pravcu Beko ili Bloomberg veliki je izbor modela i cijena i sigurrno ćeš naći ono što tražiš i preporuka mnogo bolji kvalitet negoli gorenje i zaista vrijede uloženog novca, a ako hoćeš i malo veći razred i neznatno skuplje gledaj u pravcu SAMSUNG ili LG, ali iskreno mislim da će ti beko biti sigurno izbor sa širokom ponudom modela razne kilaže i i brzine centrifugiranja, BTW spominjala si vaganje težine danas iole ozbiljnije mašine imaju tu vagu radi određivanja dužine pranje tako da to nije nikakva exclusiva.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 23:05 - pre 126 meseci
Citat:
mmmaja1:
Za marku Bira sam nedavno cula kada sam gledala neke njihove frizidere. Nisam posebno informisana o njoj, ali kvalitet frizidera mi nije ulivao poverenje.


Iz iskustva tebi se vjerovatno nije svidio izgled ,a ne kvalitet i tačno izgledaju malo dizajnerski zastarjelo i pomalo ružno ,ali radi se o robustnim frižiderima i više nego kvalitetu u odnosu na cijenu uostalom dolaze iz fabrike u Bihaću koja u tom dijelu ima golermu tradiciju i iskustvo u proizvodnji rashladne tehnike.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa22.10.2013. u 23:55 - pre 126 meseci
Citat:
Trebinjac: Iz iskustva tebi se vjerovatno nije svidio izgled ,a ne kvalitet i tačno izgledaju malo dizajnerski zastarjelo i pomalo ružno ,ali radi se o robustnim frižiderima i više nego kvalitetu u odnosu na cijenu uostalom dolaze iz fabrike u Bihaću koja u tom dijelu ima golermu tradiciju i iskustvo u proizvodnji rashladne tehnike.


Malo je off ali: Koje motore koriste u tim robusnim friziderima u Bihaću? Nekada su svi koristili danfus čuvene motore pa su zato i dan danas frižideri ispravni i rade (imam jedan star 30 godina gorenje u stanu ako ne i 40)
Koje danas motore koriste? Verovatno kineske kao i svi prema tome tvoja priča je malo retro :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
81.93.86.*



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.10.2013. u 08:57 - pre 126 meseci
Jest da smo malo off topic,ali ajde neće da zamjere pa da ti odgovorim ono što ja vidim su i dalje danfus motori barem i dalje tako piše ,a da li su original to stvarno ne znam ali ljudi koji kkupuju ne prijavljuju kvarove i ne žale se tek pokoji termostat se reklamira i to je to.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.10.2013. u 10:32 - pre 126 meseci
Zelim svima da se zahvalim koji su pomogli u objašnjenjima koju mašinu da izaberem. Sve ovo što ste mi sugerisali i sve što sam pročitao biće predočeno, a ipak će krajnju reć imati tašta.
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
81.93.86.*



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa23.10.2013. u 11:41 - pre 126 meseci
Pametna odluka eventualnu krivicu oko lošeg odabira prebaci u taštino dvorište ,very very smart

[Ovu poruku je menjao Trebinjac dana 23.10.2013. u 13:49 GMT+1]
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

thrillseeker

Član broj: 106101
Poruke: 31
195.178.32.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 19:30 - pre 126 meseci
Pozdrav forumu,

Molim za misljenje o Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE28467BY. Trenutno je na akciji nekoj u jednoj od prodavnica.
7kg 1400 o/min A+++.

[Ovu poruku je menjao thrillseeker dana 24.10.2013. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 19:53 - pre 126 meseci
@thrillseeker

Odlicna masina za te pare (350 evra).
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 20:51 - pre 126 meseci
Citat:
thrillseeker:
Pozdrav forumu,

Molim za misljenje o Bosch Maxx 7 VarioPerfect WAE28467BY. Trenutno je na akciji nekoj u jednoj od prodavnica.
7kg 1400 o/min A+++.

[Ovu poruku je menjao thrillseeker dana 24.10.2013. u 21:03 GMT+1]



Oznake WAY WAS su oznake za top klasu kod bosch-a , a WAE je srednja klasa mašine , nema ecosilence drive , ali je OK , a ako je cijena kao što navodi notaboo od 350 eur onda je to kao poklon, jer u hrvatskoj na nekim akcijama joj sa -30% cijena 470-480eur, po mom mišljenju nećeš jeftinije a bolje, naravno ako je ta cijena 350 eur.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

thrillseeker

Član broj: 106101
Poruke: 31
195.178.32.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 20:58 - pre 126 meseci
To je ta cena. Vec je kupljena, a sutra bi tebalo da stigne, pa cemo videti.
Nemam iskustva sa Bosch, ni da li je i koliko taj "Bosch" stvarno Bosch kao sto svi ocekujemo. Racunao sam ipak na specifikacije i "ime" u odnosu na specifikacije i "5 godina garancije". Ne znam da li sam pogresio.

Interesantna stvar u specifikacija ma mi je pala za oko.
Bosch kaze da na 1400o/min za ovu masinu je preostala vlaga oko 58% dok Gorenje za svoju masinu, istih specifikacija navodi da je preostala vrlaga 44%.
Otkuda tolika razlika, ili je u pitanju cist marketing? Ili mozda zaostala vlaga nema veze samo sa brzinom obrtaja koliko i sa samom velicinom bubnja.
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 20:58 - pre 126 meseci
@Trebinjac

A sta oznacavaju preostale 2 klase koje si naveo (WAY i WAS)?

Tacnije, sta znace 3 slova na poxceku svakog modela Bosch ves masina:

WAB
WAE
WAK
WAQ
WAS
WAY
WLM
WLO
WLX
WOR
WOT

W oznacava da se radi o masini za ves

Ako su 2. i 3. slovo:
OR - masina sa punjenjem odozgo ispod 1000 obrtaja/min
OT - masina sa punjenjem odozgo sa 1000 i vise obrtaja/min

Ako je 2. slovo O onda je to masina sa punjenjem odozgo
Ako je 2. slovo L onda je to slim (plitka, uska) masina sa frontalnim punjenjem (sa strane)
Ako je 2. slovo A onda je to masina standardnih dimenzija sa frontalnim punjenjem (sa strane)

Dakle, ostaje glavna nedoumica sta tacno znaci 3 slovo u oznaci modela.

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 24.10.2013. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:09 - pre 126 meseci
@thrillseeker

Gde nadje tu Bosch masinu sa 5 godina garancije? Pregledah par radnji na netu, svi daju 2 godine.

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 24.10.2013. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

thrillseeker

Član broj: 106101
Poruke: 31
195.178.32.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:12 - pre 126 meseci
Ne ne, niste me razumeli, garancija jeste 2 godine.

Nego sam ja birao izmedju 7kg 1400o/min A+++ Gorenje i 5 god garancije i malo manje cene i Bosch sa 2 god i sve ostalo isto.

 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:14 - pre 126 meseci
Pa naglasio sam da je WAY WAS top klasa znače najbolje u ponudi bosch veš mašina tu su dozatori za tečni deterdžent i omekšivač , deterdžent ona količinu povuče iz rezervoara sama po potrebi zaprljanosti veša itd još nekih vareijacija sa ušpricavanjem vode i slično kao i ono najvažnije ecosilence drive motor bez četkica i inveter regulacijom kao i sa perforiranom šasijom i extremnom antizvučnom izolacijom, vrh ponude je pa ko voli nek izvoli.

Ove osatle sve oznake ne bih znao da ti komentarišem s obzirom da su neke od njih i za slim mašine od bosch-a ,kao i za mašine vertikalne sa gornjim punjenjem tako da zaista sve to ne bih znao ,ali ako ti imaš informaciju napiši jer se baš tim oznakama nisam toliko bavio iako sam nedavno bio na prezentaciji bosch-home uređaja u Hrvatskoj, akcenat pažnje je bio šta je to novo i dokle ide bosch tehnika .

[Ovu poruku je menjao Trebinjac dana 25.10.2013. u 00:18 GMT+1]
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:17 - pre 126 meseci
Citat:
thrillseeker:
Ne ne, niste me razumeli, garancija jeste 2 godine.

Nego sam ja birao izmedju 7kg 1400o/min A+++ Gorenje i 5 god garancije i malo manje cene i Bosch sa 2 god i sve ostalo isto.




Brzopleto procitah, sta li. Nemoj da brigas. Kupovinom Bosch-a, kupio si kvalitet. Nisi pogresio ni 1%.
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:17 - pre 126 meseci
Citat:
thrillseeker:
Ne ne, niste me razumeli, garancija jeste 2 godine.

Nego sam ja birao izmedju 7kg 1400o/min A+++ Gorenje i 5 god garancije i malo manje cene i Bosch sa 2 god i sve ostalo isto.



Standardna garancija za bosch u evropi , jedino prave iznimku prilikom božićnih akcija kad daju 5 godina bezuslovne garancije u cilju borbe protiv konkurencije.
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa24.10.2013. u 21:28 - pre 126 meseci
@Trebinjac

Naveo sam neka znacenja (koja sam uspeo da provalim) u postu u kom sam i naveo troslovne oznake.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1923956 | Odgovora: 3476 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.