Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolja Masina za pranje vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1938934 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.10.2013. u 20:00 - pre 127 meseci
To sto su plasticna vrata na Bosch, nemoj da brigas. Radi se o kvalitetnoj termootornoj plastici. Sve testirano na hiljade i hiljade zatvaranja i otvaranja.

Da vas lepo sluzi i da masina doceka bar vase unucice :) .
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa26.10.2013. u 22:45 - pre 127 meseci
Hvala svima na korisnim savetima.
Posle prvog pranja se javljam.
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa29.10.2013. u 11:08 - pre 127 meseci
Da prenesem utiske, pošto je juče radila, mašina je bosch WAE28467BY.
Da se razumemo ja nisam serviser pa ne zamerite na polovičnim informacijam, ovde ću izneti samo nono što kao običan korisnik vidim.
Prvo, dosta tiša u radu u odnosu na staru indesit wil 85 masinu i dosta tiša pri centrifugi (centrifuga na 800 kao kod stare). Ovo nije baš za poređenje jer je stara mašina ipak stara i to 7 godina. Tako da, ako bi uzeli u obzir neki indesit sa istim performansama i naravno nov mislim da bi isto ovako tiho radio.
Izbor programa i samo programiranje jednostavno, mislim da je stara mašina imala veći izbor programa.
Nemogućnost kombinovanja svih temeratura sa svim programima i svim brojevima obrtaja centrifuge. Ovo je po meni veliki nedostatak, to stara indesit može a verujem i neka nova. Zena u prodavnici mi je to objasnila ovako; ukoliko staviš neki osetljivi veš da ga slučajno ne otkuvaš pa da uništiš, pa su oni automatski predefinisali programe za nežnije tkanine sa nižom temperaturom i manjim brojem obrtaja.
Šta još .... , a da li zato što je nova ili ... čini mi se da bolje ispira veš, veš se više osećao na prašak kod stare mašine, pa smo za ćerkicu uvek stavljali ono ekstra ispiranje.
Da, u pakovanju je dosla i još jedna maska da se zalepi tamo gde je izbor programa ali mislim da je na recimo češkom jeziku.
Sve u svemu ništa spektakularno, mislim i da bi i jeftinija mašina isto ovako radila.

I ovo da napišem, završila mašina sa pranjem i ona zapišti. Čitao sam u spec, da ima obaveštenje o kraju programa i to je bilo ok. Gledam ja nju tako kad ona posle 2min opet zapišta, nisam mogao da verujem ( kao oni prvi mobilni telefoni što su pištali dok ih ne staviš na punjč, najveća glupost na svetu) rekoh ako nema mogućnost da se ovo isključi odmah je pakujem nazad, međutim uzeh uputstvo i i na svu sreću ima.







 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa29.10.2013. u 11:25 - pre 127 meseci
Pričam ja da oni prodaju svemirski brod od lima, plastike i betona koji se proizvodi preko jednog veka. Svi očekuju čudo kad ono najobičnija mašina za veš :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 06:39 - pre 127 meseci
Sta kažeš, malo bolje pere i malo bolje ispira od VIL-a, a programa, tek ces da vidiš koliko moze kombinacija, svaki program puta 3-4 temperature plus opcija sa vise vode.

Gledaj da sje*es posudu za prasak!!!!!!! cisti je bukvalno i danju i noću oba dela pokretni i nepokretni, ne cekaj da se skori, posle nista ne moze, to važi za sve masine na svetu.

Ako u proseku peres dve dnevno verovatno nećeš videti majstora jedno pet godina a mozda iduze, nek ti je sa srećom.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 31.10.2013. u 07:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 10:09 - pre 127 meseci
Opciju sa više vode nisam video da budem iskren, pogledaću u uputstvu.
Ovo za posudu si upravu, na staroj mašini dugo nisam očistio posudu i kada sam to skoro uradio trajalo je sat vremena sa sve nožem i kašikom.
Nije mi jasno zašto proizvođači ne naprave jednu posudu za sve tipove pa da može da se kupi kako rezervni deo, recimo bosch ima jednu posudu koja odgovara svim mašinama samo se menjaju maske i tako i svi drugi proizvođači, bilo bi mnogo lakše.
Mašinu uključujemo u proseku svaki drugi dan, tako da verujem da će da izdrži 5 godina, doduše očekujem da radi 7 godina, a posle ćemo valjda da kupimo novu.
Nego da se osvrnem još jednom na samu mašinu. Upoređujem je sa starom mile mašinom koja je 90 godište ima 1200 obrtaja, displej, sa vremenom preostalim do zaršetka i gomilu funkcija. Stara mile mašina je kada završi bilo koji program, a da je pritom odmah ne isključiš i ne izvadiš veš napolje, na svakih sad nisam siguran ali recimo 10 minuta napravi jedan ili dva okretaja bubnja da se veš rastrese i ne bude onako izgužvan. Kod ove bosch mašine to nema nego veš zatičem u položaju zalepljenom za bubanj i normalno skroz izgožvan jer je centrifuga bila na 1200 obrtaja. Da li to slučajno ili namerno nije ubačeno u programe, u svakom slučaju veliki minus. Mislim da bi mašina u tom cenovnom rangu to trebala da ima.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 14:11 - pre 127 meseci
To dugotrajno rastresanje niko nema sem Miele-a a veoma veoma je korisno. I posle 1600 RPM ves nije izguzvan. Verovatno je u pitanju kvalitet svega a naročito elektronike i motora. Ako ukljucis masinu u 24h i ona za belo pranje zavrsi negde oko 03h, rastresace ves do ujutro, sto zahteva veoma kvalitetnu i izdržljivu elektroniku i motor.
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 20:27 - pre 127 meseci
Citat:
test1234:

Gledaj da sje*es posudu za prasak!!!!!!! cisti je bukvalno i danju i noću oba dela pokretni i nepokretni, ne cekaj da se skori, posle nista ne moze, to važi za sve masine na svetu.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 31.10.2013. u 07:50 GMT+1]



Za prašak odavno važi preporuka da se stavlja direktno u bubanj i da se izbjegne stavljanje u posudu , jedan od razloga je i taj koji si naveo a drugi što je pranje daleko efikasnije kada se stavi direktno u bubanj i to najbolje kada se u sredinu stavlja u nekolika slojeva ,a tako da se ne stavlja u spoljne dijelove veša i kad tako kreće pranje mnogo je efikasnije iskorištenje deterdženta i plus svega ne zaostaje on samo u posudi nego i u gumenom crevu koje doprema vodu i deterdžent do bubnja i u njemu se skupljaju velike naslage vremenom, posudu još i nekako možeš očistiti ali crevo mnogo mnogo teže ili većinan nikako jer neće niko da rastavlja mašinu.
I već sam odavno nekad pisao koje su doze deterdženta preporučene od strane proizvođača veš mašina ,a ne od proizvođača deterdženta ,a to je 100 grama na 5 kilograma veša na normalno zaprljan veš i nekih 20% više na mnogo zaprljan veš , sem ekonomičnosti ima i drugi faktor pošto sve nove mašine rade na ekolokškom konceptu ili prostije rade sa smanjenom količinom vode to je prekomjerna upotreba veće količine deterdženta negativna pojava jer se u tim predviđenim ciklusima ispsiranja ne može isprati do kraja i to je veoma opasno za osobe sklone alergiji kao i za veoma osjetljivu dječiju kožu.


VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 20:44 - pre 127 meseci
Citat:
test1234:
To dugotrajno rastresanje niko nema sem Miele-a a veoma veoma je korisno. I posle 1600 RPM ves nije izguzvan. Verovatno je u pitanju kvalitet svega a naročito elektronike i motora. Ako ukljucis masinu u 24h i ona za belo pranje zavrsi negde oko 03h, rastresace ves do ujutro, sto zahteva veoma kvalitetnu i izdržljivu elektroniku i motor.



Ima sem Miele i Panasonic i taj program se zove easy ironing i nekad traje i do 3h posle završenog pranja
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 21:55 - pre 127 meseci
Šta fantazirate za taj prašak, sipajte ariel i neće vam se ništa nakupljati po mašini - nema gipsa u sebi tj raznoraznih punioca kako ih zovu tehnolozi a da ne pričam o kvalitetu pranja koje je 3 svetlosne godine od kojekakvih jeftinih pokušaja prašaka
Znam iz iskustva jer je to deo mog jednog biznisa, opereš 3 puta nekim kršom koji je xy osoba jeftino nabavila da proba ili jednom sa arielom. Ariel čak na 60 stepeni skida ono što jeftileje ne mogu na 95 kuvanje. U životu nisam sipao kalgonit.
Matematika je jeftina al oči gladne kod ljudi
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa31.10.2013. u 22:21 - pre 127 meseci
ARIEL 3D sa enzimima .......preporuka +++

SILAN omekšivač bilo kog mirisa.....preporuka +++

calgonit ..........klasična prevara ---


tacno bordzija
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 08:10 - pre 127 meseci
Još nešto da dodam: Ako perete jedno vreme veš sa nekim jeftinim praškom za veš, on lagano dobija sivkasto žućkastu boju. Prvi put kad operete sa arielom, on bukvalno zasvetli od beline! Onda uporedite jedno i drugo - jasno se vidi razlka u nijansi.
Još da dodam kako jeftini praškovi uz svoj nepouzdan hemijski sastav, teraju veš na kuvanje kada to i nije potrebno a samim time se vek trajanja smanjuje - veš se cepa. Treća stvar, ako se loše rastvara u mašini, teško će se isprati sa veša naročito sa ovim sad štedljivim programima a+++ mašina. Taj neisprani prašak putem znoja prelazi na vašu kožu i izaziva alergije i kancer ulazeći u organizam. Isto tako je i omekšivač jako opasan a on i putem kože i disajnih organa ulazi u vaš organizam izazivajući rak.
Izbacite upotrebu omekšivača ako je to ikako moguće.
Sve u svemu, treba živeti sa prirodom.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

peetar
Petar Jaksic
Beograd

Član broj: 27884
Poruke: 32
217.26.79.*



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 10:54 - pre 127 meseci
Dolazimo do zaključka da je klasa pranja A+++ totalno besmislena i služi samo u marketinške svrhe. Što znači da sam ja debelo pogrešio pri izboru mašine.
To verovatno ima smisla u zemljama gde je struja i voda skupa, kod nas to još uvek nema smisla da troši struje i vode duplo vise opet je to mizerno povećanje u ceni računa.

Ono što reče bordzija za prašak, slažem se i mi isključivo koristimo prašak ariel. Nekada je ariel retko bio na akcijama pa kad bude ja kupim gomilu pa me onda žena spočitava, hoće li rat da bude? Međutim smem da primetim da je u zadnje vreme često na akciji.


Nego da pitam bordziju kakav je prasak tide? On kod nas nije nešto popularan kao ariel, ali vidim da se u americi krade (bio nekad neki članak u blicu), pa verujem da je i on dobar?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 11:44 - pre 127 meseci
Pazi sad, to ti je sve relativno jer zavisi ko proizvodi i za kakvo tržište. Mnogo ljudi se žali na razliku u kvalitetu po zemljama Eu i na balkanu što je i očigledno jer nas smatraju za stoku sitnog zuba. Neke mašine imaju opciju da peru sa više vode i prehebu taj a+++ idiotizam kao i gomilu nekih drugih supernano nebuloza. Ako nema, obavezno uključujte onaj program za bebi stvari ili dodajte na kraju još jedno ispiranje. Kod skupljih mašina ima da dodaš koliko hoćeš ispiranja, fabrički stoji 2-3 ja stavim 4-5.

Šta god čitaš kod nas u novinama ili na portalima je reklama jer: Uzmimo samo nivo pismenosti na portalima kada u naslovu greška stoji par dana? Mislite da oni imaju para za nečije mišljenje?
Život je jako kratak da bi učili na svojim greškama umesto na tuđim iskustvima.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 17:21 - pre 127 meseci
Pre 8-9 godina sam, u potrazi za novim praskom koji lepo pere. uzeo kesu Tide-a od 3kg. Prao je odlicno.

Kada se kesa potrosila uzeo sam opet Tide od 3kg, ali ovaj put nije dobro prao.

Razlog, na 1. kesi Tide-a pisalo je da je proizveen u Ceskoj, a na 2. u Rumuniji.


Kao sto rece bordzija, na svako trziste plasiraju robu odredjenog kvaliteta a reklame su iste :). Ta kesa iz Ceske je verovatno nekim cudom zalutala u Srbiju :). Od tada samo vidjam Tide made in RO.


Posle Tide sam kupovao Meril (ne Merix) ali ga Henkel izbaci iz proizvodnje. Hteo sam da kupim Ariel ali kada sam video da je made in RO, nisam hteo da eksperimenisem posto je proizvodjac isti: P&G.

Sada koristim Deus (proizvodjac je Beohemija) i mogu reci da je to najbolji prasak koji je ikada proizveden na prostoru Ex YU. Kesa od 3kg kosta oko 700din. U vecim pakovanjima je jeftiniji po kg.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6819
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 17:56 - pre 127 meseci
Toliko košta ariel 3 kg na akciji u maloprodaji :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa01.11.2013. u 18:07 - pre 127 meseci
Ovo nije tema o prasku, nemoj dzaba da vam brisem poruke.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.11.2013. u 09:57 - pre 127 meseci
Jos nisam nasla odgovarajucu masinu. Sto vise citam, u vecoj sam dilemi. Od Gorenja sam odustala. LG i Samsung su mi skupi. Ostaje Beko i citala sam da i AEG nije los. Ima li neko iskustva sa BEKO WMB71032PTM? Kakve su AEG masine? Bitno mi je da i nakon isteka garancije odrzavanje i delovi ne budu skupi i da se lako nabavljaju.
 
Odgovor na temu

Trebinjac
Hercegovina

Član broj: 46014
Poruke: 178
*.teol.net.



+12 Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.11.2013. u 13:16 - pre 127 meseci
Kao i u prethodnom post savjet idi na BEKO dobra servisna podrška i dostupnost rezervnim dijelovima, kao i uopšte održavanje nije ništa toliko skupo, a za pojedini model ne bih znao generalno nisam se sreo do sada u radu sa nekim modelom da bi ga nazvali neuspješnim ili kvarljivim znači ako ti odgovaraju karakteristike ( kg. zapremine centifuga itd. itd.) onda je odabir OK
VERITAS VOS LIBERABIT
 
Odgovor na temu

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Najbolja Masina za pranje vesa03.11.2013. u 16:17 - pre 127 meseci
Ako cemo po karakteristikama, odgovarale su mi i na onoj Gorenje, ali uspeli ste da me ubedite da treba da bezim od nje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Najbolja Masina za pranje vesa
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1938934 | Odgovora: 3498 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.