Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bojler - Koncar - iscurila voda

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Bojler - Koncar - iscurila voda

[ Pregleda: 11504 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljubopitivi

Član broj: 28515
Poruke: 10
85.158.35.*



Profil

icon Bojler - Koncar - iscurila voda15.10.2006. u 10:42 - pre 212 meseci
Prije par dana sam mijenjao dotrajale gumice na cesmi. Kada sam mijenjao gumicu na onoj za toplu vodu - iscurila je voda iz bojlera. Nisam o tome razmisljao dok sam to radio. Mislio sam da ce prirodom stvari pritisak opet ubaciti vodu u bojler, ali se to nije desilo. Radi se o prastarom kuhinjskom bojleru Koncar EGV 052. Bojler je funkcionisao ranije bez problema. Sada se nista ne desava kada otvorim protok iz bojlera. Grijac se pali, ali ga ne ostavljam duze upaljenog da ne bi pregorio. Sta mi je raditi? Hvala unaprijed na odgovorima.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda15.10.2006. u 21:02 - pre 212 meseci
Vjerovatno govoriš o malom 5 ili 10 litarnom bojleru . Ako je to tako, onda je to tzv. preljevni ili niskotlačni bojler koji nije pod nikakavim pritiskom vode (u biti je kao lonac, izlazna cijev tople vode uvijek je OTVORENA). Kad želiš koristiti toplu vodu, odvrneš pipu, koja u stvari služi da bi hladna voda ulazila u bojler a topla se prelijevala preko izlazne (preljevne) cijevcice i otjecala preko pipe.

Dakle, ti samo trebaš ostaviti tu pipu za toplo vodu OTVORENOM dovoljno dugo, da se bojler napuni do prelijevanja. Kad ti poteče voda kroz izljevnu cijev, znači da si ga NAPOKON opet napunio :))

[Ovu poruku je menjao palomas dana 16.10.2006. u 07:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljubopitivi

Član broj: 28515
Poruke: 10
85.158.33.*



Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda16.10.2006. u 22:17 - pre 212 meseci
Da jeste, radi se o takvom bojleru. Evo poslusacu te i pusticu bojler da bude otvoren. Javicu rezultat. Nadam se da nece biti poplava kod komsija. :P
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda16.10.2006. u 22:52 - pre 212 meseci
Verovatno ti je kamenac zapusio dotok tople vode iz bojlera.
Probaj da odvrnes (mislim da je leva) cev iz baterije, pa ako voda dolazi, definitivno je cesma zapusila,
a ako ne, onda je negde u bojleru zacepljeno.
Princip rada protocnog bojlera je veoma prost, pa zato ne bi trebalo da bude u pitanjun neki veci kvar.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda17.10.2006. u 00:34 - pre 212 meseci
Jako, jako malo kamenca se stvara u PRELIVNIM bojlerima (ako je EGV 52 tako montiran)..Tu se radi o bojleru od 5 litara i NIJE PROTOČNI nego PRELIVNI...Sve u svemu ovaj bojler se može montirati i na niskopritisnu i na visokopritisnu slavinu i palomas je jako lepo opisao redosled...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

ljubopitivi

Član broj: 28515
Poruke: 10
85.158.33.*



Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda17.10.2006. u 18:26 - pre 212 meseci
Nije se nista desilo. A bilo je otvoreno duze od sat vremena. Probacu da rastavim slavinu i da vidim da li je sve ok sa gumicom. Da eventualno ona ne sprecava protok vode.
 
Odgovor na temu

ljubopitivi

Član broj: 28515
Poruke: 10
85.158.35.*



Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda17.10.2006. u 19:25 - pre 212 meseci
U potpunosti ste bili upravu. Problem nije bio do bojlera, nego do slavine. Nesto sam zeznuo kod privrtanja, tako da se gumica nije dovoljno otvarala. Problem rijesen. Zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

palomas
Davis Cup
Croatia

Član broj: 50896
Poruke: 666
*.adsl.net.t-com.hr.



+5 Profil

icon Re: Bojler - Koncar - iscurila voda17.10.2006. u 21:51 - pre 212 meseci
A sad ono najvažnije za dug život gumica: kad bojler radi i grije, voda se širi i višak se STALNO prelijeva, kaplje kroz izlaznu cijev..

To nećeš spriječiti nikakvim zavrtanjem ventila do kraja, jer su oba ventila za HLADNU VODU:))

Desnim ventilom puštaš hladnu vodu u sudoper, lijevim ventilom puštaš HLADNU vodu u bojler. Višak vode iz bojlera curi kroz pipu, i to je princip rada PRELIJEVNOG bojlera :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Bojler - Koncar - iscurila voda

[ Pregleda: 11504 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.